Skip to content

Na rande s duchem? Jedině u argentinské hrobky

Hlavní město Argentiny Buenos Aires má většina lidí spojené hlavně s divokou zábavou nebo zajímavými památkami. Jenže na jednom ze zdejších hřbitovů se nachází hrobka, kterou mnozí záhadologové řadí mezi nejtajemnější místa světa.

Důvod má jméno Rufina Cambaceres.

Jde o dívku, která na přelomu 19. a 20. století vyrůstá v městské části Recoleta, kde se dnes její hrobka nachází. V roce 1902, když je jí 19 let, se ale náhle zhroutí a podle lékařů nevykazuje známky života.

Za účasti zdrcené rodiny je pohřbena a rakev s tělem uložena do zvláštního mauzolea. Jenže o něco později už se začínají šířit zvěsti, že Rufina ve skutečnosti mrtvá nebyla a že se v rakvi probudila, aby následně zemřela patrně na infarkt způsobený nedostatkem vzduchu a panikou.

Vše má dokládat tvrzení jednoho z pracovníků hřbitova, podle kterého bylo pár dnů po pohřbu víko rakve posunuté a zevnitř pokryté škrábanci.

Rufina Cambaceres. Foto Pinterest.com
SCHÁZÍ SE S MUŽI?

Dodnes není jasné, zda je svědectví skutečné. Žádné oficiální záznamy neexistují a nikdy se k tomu nevyjádřila ani rodina zesnulé Rufiny. Zbývá tak její hrobka – Bohatě zdobená krypta s pečlivě vyvedenou sochou dívky a se skutečně tajemnou atmosférou.

Povídá se, že lze v noci v její blízkosti zaslechnout tichý škrábavý zvuk a tlumené volání o pomoc, které nikdy nebude vyslyšeno. Někteří lidé mají na hřbitově nepříjemné mrazení v zádech nebo náhlé návaly smutku.

A to není vše. Mnozí lovci duchů věří, že po hřbitově obchází také přízrak nešťastné zesnulé dívky. „Traduje se, že Dáma v bílém láká mladé muže, aby ji vzali na schůzku. Ti tak učiní, až náhle zjistí, že zmizela a že šlo jen o ducha,“ uvádí ve své knize o strašidelných hřbitovech americká autorka Alix Wood. Snaží se tak duch Rufiny připomenout si ta šťastná léta svého krátkého života?

Hřbitov Recoleta, kde dívka leží, patří k vyhlášeným strašidelným místům. Foto foreverroamingtheroads.com

Foto: Wikimedia Commons, Pinterest.com, foreverroamingtheroads.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky paranormal Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články