Skip to content

Nadčlověk mluvící s mimozemšťany, nebo schopný podvodník. Kdo byl záhadný Ted Owens

Mezi nejzvláštnější stránku fenoménu UFO patří lidé, kterým se údajně dařilo s mimozemskými bytostmi komunikovat. Lidé, kteří se s nimi přímo setkali nebo dokonce navštívili jejich vesmírné stroje. Lidé, kterým se něco takového údajně stalo, poté přinášejí nejrůznější poselství a často trpí doživotní psychickou újmou.

Tím asi nejznámějším člověkem, který byl s UFO v takovémto kontaktu, je Ted Owens. Muž, kterému měla mimozemská rasa darovat netušené schopnosti.

Ted Owens vyrůstal u svých prarodičů, kteří se oba zabývali silou lidské mysli. I on v sobě údajně brzy našel neobvyklou psychickou sílu, která mu umožňovala pohybovat předměty silou vůle. Už jako dítě měl mít moc přimět některé objekty levitovat.

Podle svých slov se novým věcem učil od svého imaginárního přítele, který jej také zasvětil do tajů hypnózy.

Operovaly Owense mimozemské bytosti? ZDROJ: aarp.org
STÁLE VÍCE SCHOPNOSTÍ

S věkem Owensovi schopnosti rostly. Při službě v armádě se měl naučit číst myšlenky. Na universitě, kam se poté dostal, se dokonce prý naučil ovládat do určité míry počasí. Podle věrohodných svědků vyvolal Owens blesky i déšť.

A to i když na nebi nebyl jediný mráček. Mezi další schopnosti owensovy neobyčejné mysli patřila schopnost předpovídat katastrofy či dokonce ovládat mysl jiných lidí. S IQ přes 150 se Owens stal také členem Mensy.

V roce 1965 učinil Owens, který si říkal PK Man, šokující prohlášení, ve kterém tvrdil, že jeho schopnosti pocházejí od inteligentní mimozemské rasy, kterou popsal jako luční koníky, kteří se pohybují po dvou nohách.

Tyto „mimozemšťané“ ho měli několikrát operovat, aby zjistili, kolik schopností může lidské tělo mít. Zdokonalili tím jeho předchozí vlohy, udělali z něj prý v podstatě superhrdinu. Svá tvrzení podporoval podivnou dlouhou jizvou na krku.

Owens se svými schopnostmi rád chlubil, v průběhu následujících let se stal hlavní postavou mnoha podivných a záhadných incidentů.

Jedna z nejzáhadnějších postav americké moderní historie
TOUHA PO POZORNOSTI

Kvůli nedostatku pozornosti, které se mu nedostávalo zejména od vědecké komunity, začal Owens předpovídat nejrůznější katastrofy. V roce 1972 například tvrdil, že Illinois zastihnou prudké bouře následované výpadky elektřiny, k čemuž o několik týdnů později také došlo.

V Texasu předpověděl podivně proměnlivé počasí, které se nakonec dostavilo a značně ovlivnilo tamní úrodu. Podle svých slov stál on sám za mnoha dalšími incidenty, od záplav až po nehody letadel. Přesto všechno se mu stále nedostávalo jím tak kýžené pozornosti.

I přesto, že se později začaly Owensově osobě mnozí věnovat, nepřišel záhadě jeho schopností a desítek naplněných předpovědí nikdo na kloub. Zůstává tak otázkou, jestli byl Ted Owens poblázněným šílencem, vypočítavým podvodníkem, nebo skutečně lidským experimentem mimozemské rasy.

Foto: mysteriousuniverse.com, aarp.org, alechtron.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky ufo Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články