30. září 1888: Další útok děsivého sériového vraha zvaného Jack Rozparovač, jeho třetí obětí se stane Elizabeth Stride.
Domů     Vesmír a technologie
Nadčlověk mluvící s mimozemšťany, nebo schopný podvodník. Kdo byl záhadný Ted Owens
Marek Hadrbolec
od Marek Hadrbolec 30.4.2020
6.3tis
Kde se vzaly Owensovy schopnosti? Nebo byly jen trik? ZDROJ: mysteriousuniverse.com
238
SDÍLENÍ
6.3tis
ZOBRAZENÍ

Mezi nejzvláštnější stránku fenoménu UFO patří lidé, kterým se údajně dařilo s mimozemskými bytostmi komunikovat. Lidé, kteří se s nimi přímo setkali nebo dokonce navštívili jejich vesmírné stroje.

Lidé, kterým se něco takového údajně stalo, poté přinášejí nejrůznější poselství a často trpí doživotní psychickou újmou.

Tím asi nejznámějším člověkem, který byl s UFO v takovémto kontaktu, je Ted Owens. Muž, kterému měla mimozemská rasa darovat netušené schopnosti.

Kde se vzaly Owensovy schopnosti? Nebo byly jen trik? ZDROJ: mysteriousuniverse.com Operovaly Owense mimozemské bytosti? ZDROJ: aarp.org Jedna z nejzáhadnějších postav americké moderní historie ZDROJ: alechtron.com

Ted Owens vyrůstal u svých prarodičů, kteří se oba zabývali silou lidské mysli. I on v sobě údajně brzy našel neobvyklou psychickou sílu, která mu umožňovala pohybovat předměty silou vůle. Už jako dítě měl mít moc přimět některé objekty levitovat.

Podle svých slov se novým věcem učil od svého imaginárního přítele, který jej také zasvětil do tajů hypnózy.

Operovaly Owense mimozemské bytosti? ZDROJ: aarp.org

STÁLE VÍCE SCHOPNOSTÍ

S věkem Owensovi schopnosti rostly. Při službě v armádě se měl naučit číst myšlenky. Na universitě, kam se poté dostal, se dokonce prý naučil ovládat do určité míry počasí. Podle věrohodných svědků vyvolal Owens blesky i déšť.

A to i když na nebi nebyl jediný mráček. Mezi další schopnosti owensovy neobyčejné mysli patřila schopnost předpovídat katastrofy či dokonce ovládat mysl jiných lidí. S IQ přes 150 se Owens stal také členem Mensy.

V roce 1965 učinil Owens, který si říkal PK Man, šokující prohlášení, ve kterém tvrdil, že jeho schopnosti pocházejí od inteligentní mimozemské rasy, kterou popsal jako luční koníky, kteří se pohybují po dvou nohách.

Tyto „mimozemšťané“ ho měli několikrát operovat, aby zjistili, kolik schopností může lidské tělo mít. Zdokonalili tím jeho předchozí vlohy, udělali z něj prý v podstatě superhrdinu. Svá tvrzení podporoval podivnou dlouhou jizvou na krku.

Owens se svými schopnostmi rád chlubil, v průběhu následujících let se stal hlavní postavou mnoha podivných a záhadných incidentů.

Jedna z nejzáhadnějších postav americké moderní historie

TOUHA PO POZORNOSTI

Kvůli nedostatku pozornosti, které se mu nedostávalo zejména od vědecké komunity, začal Owens předpovídat nejrůznější katastrofy. V roce 1972 například tvrdil, že Illinois zastihnou prudké bouře následované výpadky elektřiny, k čemuž o několik týdnů později také došlo.

V Texasu předpověděl podivně proměnlivé počasí, které se nakonec dostavilo a značně ovlivnilo tamní úrodu. Podle svých slov stál on sám za mnoha dalšími incidenty, od záplav až po nehody letadel. Přesto všechno se mu stále nedostávalo jím tak kýžené pozornosti.

I přesto, že se později začaly Owensově osobě mnozí věnovat, nepřišel záhadě jeho schopností a desítek naplněných předpovědí nikdo na kloub. Zůstává tak otázkou, jestli byl Ted Owens poblázněným šílencem, vypočítavým podvodníkem, nebo skutečně lidským experimentem mimozemské rasy.

 

Foto: mysteriousuniverse.com, aarp.org, alechtron.com
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 29.9.2022 1.8tis
Jeden z nejlépe zdokumentovaných incidentů s UFO je spojený s kanadským přístavem Shag v Novém Skotsku. Pozorování UFO a jeho následný pád do Atlantského oceánu byly vyšetřovány kanadskými i americkými úřady. Existuje možnost, že bude tajemný objekt někdy nalezen? V kalendáři byl 4. říjen 1967. Členové malé rybářské komunity specializované na lov humrů, se stali svědky čehosi velmi podivného. […]
od Adriana Vojtíšková 26.9.2022 2.8tis
Prvním, kdo se zabývá paranormální fotografickou metodou myšlenkové fotografie, je japonský profesor psychologie Tomokichi Fukurai (1869–1952) z císařské univerzity v Tokiu. Využívá fotografické desky zabalené do neprůsvitného materiálu, které drží fotografované osoby.     Právě na těchto deskách se mají objevovat jejich myšlenky. Fukurai pracuje s mnoha lidmi, které označuje za média. Provádí experimenty mající […]
od Eva Soukupová 23.9.2022 3.6tis
Podívanou, kterou nabízí 12 kilometrů dlouhé údolí Hessdalen v Norsku, nelze najít snad nikde jinde na světě. Nejenže se tu světla objevují s železnou pravidelnosti, ale dokonce hned v několika různých formách, a jejich pozorování občas trvá neuvěřitelně dlouho! Kvůli záhadným světlům byla v údolí dokonce vybudována stanice pro jejich pozorování.     První zmínky […]
od Adriana Vojtíšková 22.9.2022 3.1tis
Mezi nejpodivnější svědectví o neidentifikovatelných létajících objektech patří případ takzvaných světel z Phoenixu. Událost z roku 1997 sledovalo nespočet svědků a zůstává jednou z největších záhad spojených s fenoménem návštěvníků z vesmíru.     Jeden z nejslavnějších případů pozorování UFO se odehrává 13. března 1997 v americkém městě Phoenix ve státě Arizona. Na obloze nad […]
od Mirek Brát 22.9.2022 3.4tis
Výzkum vesmíru zahrnuje řadu incidentů, ze kterých jsou občas obviňovány i mimozemské civilizace. Patří k nim též projekty zacílené na Phobos a Deimos, měsíce planety Mars. Zejména osudy sovětských vesmírných sond Phobos 1 a Phobos 2 jsou do jisté míry stále záhadou! Názvy Phobos a Deimos pocházejí z řecké mytologie. Do češtiny je můžeme přeložit jako […]