Půvabní koně se spirálovitě zatočeným rohem na čele vystupují v mytologiích mnoha národů. Za reálná stvoření dnes jednorožce pokládá málokdo. Z jakého důvodu o prokázání existence bájných tvorů usilují severokorejští vědci?
Každý, kdo v současnosti prohlašuje, že se seriózně zabývá výzkumem jednorožců a jiných fantastických stvoření, si koleduje o výsměch. V Severní Koreji si však s něčím podobným hlavu nelámou.
Jejich tvrzení, že se jim podařilo objevit doupě jednorožce, tak vzbudí rozruch ve světových médiích. Proč badatelé z asijské země vůbec jednorožcům věnovali pozornost?
PODEZŘELÝ OBJEV
Severní Korejci dodnes s pýchou vzpomínají na krále Tongmjonga (58–19 př. n. l.), který založil království Goguryeo. Ten kromě jiného proslul svou jízdou na jednorožcích.
Tvrzení zní značně nepravděpodobně, avšak v roce 2012 oznámili severokorejští vědci, že se jim podařilo najít důkaz o pravdivosti těchto vyprávění. Poblíž svatyně v Pchjongjangu prý objevili jeskyni s vytesaným nápisem označujícím ji za doupě jednorožce.
Ačkoliv severokorejští vědci se pyšní svým úspěchem, jejich kolegové z jiných zemí zůstávají skeptičtí. Kvůli nepřátelskému postoji Severní Koreji k zahraničním návštěvníkům nelze tvrzení severokorejských badatelů nijak ověřit.
Navíc samotné nalezení údajného příbytku jednorožce rozhodně nedokazuje existenci bájného tvora. Kromě toho diktátorský režim v této asijské zemi s oblibou chrlí naprosto absurdní prohlášení, jež se vůbec nezakládají na pravdě. Patří mezi ně i zpráva o nalezení úkrytu jednorožce?
Záběry z údajného místa nálezu lze spatřit například v úvodní části následujícího videa:
https://www.youtube.com/watch?v=71vPEgDeAGI