4. prosince 1872: Východně od Azorských ostrovů je nalezena plachetnice Mary Celeste. Posádka zmizela beze stopy.
Domů     Natáčelo se přistání na Měsíci v Oblasti 51?
Natáčelo se přistání na Měsíci v Oblasti 51?
od 18.7.2022
1.6tis
Model toho, jak mělo přistání na Měsíci vypadat. FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo
179
SDÍLENÍ
1.6tis
ZOBRAZENÍ

„Je to malý krok pro člověka, ale velký skok pro lidstvo.“ Tak praví Neil Armstrong (1930–2012), když 16. července 1969 jako první člověk stane na povrchu Měsíce. Jenže, je možné, že v reálu se poté ozvalo:

„Stop, dobrá, sjedeme to ještě jednou, Neile!“ Přesně to totiž tvrdí Američan Bill Kaysing (1922–2005)!

Model toho, jak mělo přistání na Měsíci vypadat. FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo Bill Kaysing věřil, že o přistání na Měsíci se veřejnosti lže. FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo

Bill Kaysing nebyl žádný nezasvěcený křikloun. Mezi lety 1956–1963 je zaměstnancem firmy Rocketdyne, která se zabývá návrhy raketových motorů potřebných pro vynesení kosmonautů z povrchu zemského až ke hvězdám.

reklama

A právě hvězdy představují jeden z bodů, který podle Kaysinga potvrzuje, že bylo celé přistání zinscenované. Na fotografiích pořízených z Měsíce je totiž nikde nevidíme! Jako kdyby někdo zhasl nekonečno rozprostírající se kolem naší planety.

Dále se Kaysingovi nezdají různoběžné stíny na snímcích, prý jsou úplně jak od studiových světel. Konec obzoru Měsíce vypadá tak ostrý, jako kdyby byl po pár metrech prostě utnutý, zřejmě zakončený černou stěnou natáčecího studia.

Nepřirozeně působí rovněž až příliš ostré otisky stop na povrchu Měsíce a také americká vlajka, slavnostně vlající, jako kdyby se do ní opíral vítr. Ve vakuu Měsíce přitom něco takového není možné.

Samozřejmě se v průběhu let na všechny Kaysingovi pochybnosti našly odpovědi, které je vyvrací, ale není to tak s každou konspirační teorií?

Bill Kaysing věřil, že o přistání na Měsíci se veřejnosti lže. FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo
Bill Kaysing věřil, že o přistání na Měsíci se veřejnosti lže. FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo

Technologicky na to neměli?

Kaysing v roce 1994 pro magazín Wired zmiňuje i další zajímavý důvod, proč je podle něj přistání na Měsíci jen secvičená komedie: „Dobře se ví, že NASA byla od svého založení roku 1958 špatně vedená, kontrola práce zde byla mizerná.

reklama

A pak jsme najednou v roce 1969 dostali člověka bez problémů až na Měsíc? To je proti veškeré statistické pravděpodobnosti.“ Kaysing má pravdu v tom, že svého času není USA ve vztahu k vesmíru skutečně žádnou velmocí.

Když Sovětský svaz vypouští ke hvězdám Sputnik 1, první umělou kosmickou družici v historii lidstva a následně Sputnik 2 s fenkou Lajkou, obojí v roce 1957, tak americký vesmírný program ještě ani neexistuje!

Prezident John Fitzgerald Kennedy (1917–1963) na začátku 60. let prohlašuje, že by se „USA mělo zcela odevzdat snaze o dosažení jasného cíle – do konce dekády dostat člověka na Měsíc a bezpečně ho vrátit zpátky na Zemi.“ Jak víme, stihlo se to na poslední chvíli.

Padlo někde rozhodnutí, že se slova oblíbeného prezidenta musí naplnit? A kde jinde podobnou událost bezpečně natočit, než v jednom z nejpřísněji střežených míst na světě, jako je Oblast 51?

Lokalita:
reklama
Související články
od 1.12.2022 2.8tis
V polovině října se na Twitteru objevilo video, které zaznamenává přelet dvou zářících světel neznámého původu nad San Diegem v americké Kalifornii. Mimozemské teorie na sebe po zveřejnění klipu nenechaly dlouho čekat. Zajímavé záběry, které tento podzim na sociální síti Twitter zveřejnila uživatelka vystupující pod přezdívkou magot_e_dead, ukazují něco, co vypadá jako dva jasné objekty pohyb
od 28.11.2022 3.1tis
Dobývání vesmíru se stalo symbolem studené války, v níž bojuje USA se Sovětským svazem o technologickou nadvládu. Podle všeho ale boje probíhají také uvnitř znesvářených táborů. Vzájemná nevraživost firem podílejících se na americkém vesmírném programu měla skončit obrovskou tragédií. Mise Apollo 1 skončila ještě dřív, než vůbec mohla začít. Bezprostředně
od 25.11.2022 2.3tis
Na starověké Krétě prý bylo na sto minojských měst a dalších lokalit, které mohou nyní dosvědčit zázraky minojské civilizace. Některé se změnily v turisty vyhledávané archeologické parky, jiné provázejí legendy o tajných vykopávkách a záhadných nálezech. Do druhé skupiny patří krétská lokalita Tsoutsouras a tamní jeskyně Eileithyia. Jeskyně Eileith
od 24.11.2022 3.3tis
Když se raketoplán Challenger odlepí 28. ledna roku 1986 od země, to, co následuje, si nikdo neumí představit ani v těch nejčernějších nočních můrách. Anebo může? Přesně v 11.38 se zažehnou motory, aby mohl Challenger konečně vzlétnout. Velká sláva ale trvá pouhých 73 sekund. Potom náhle raketoplán exploduje a rozpadne se. V kabině, která se roztříští o mořskou hladinu, zahyne celá posádka. [ga
od 23.11.2022 2.8tis
Stále aktivní vulkán Merapi na indonéském ostrově Jáva má pro místní obyvatele velký význam i jako mytické a spirituální místo. Není tedy divu, že záhadný jev, který se před rokem objevil na vrcholu hory, je stále předmětem diskuzí. O co  se jednalo? V květnu roku 2021 se jednomu pohotovému fotografovi podařilo exponovat snímek, který zachycuje pap