17. srpna 2001: V anglickém hrabství Hampshire se v obilném lánu objeví dvojice piktogramů, která má být odpovědí na zprávu vyslanou do vesmíru roku 1974.
Domů     Vesmír a technologie
Natáčelo se přistání na Měsíci v Oblasti 51?
Dalibor Vrána
od Dalibor Vrána 18.7.2022
1.6tis
Model toho, jak mělo přistání na Měsíci vypadat. FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo
179
SDÍLENÍ
1.6tis
ZOBRAZENÍ

„Je to malý krok pro člověka, ale velký skok pro lidstvo.“ Tak praví Neil Armstrong (1930–2012), když 16. července 1969 jako první člověk stane na povrchu Měsíce. Jenže, je možné, že v reálu se poté ozvalo:

„Stop, dobrá, sjedeme to ještě jednou, Neile!“ Přesně to totiž tvrdí Američan Bill Kaysing (1922–2005)!

Model toho, jak mělo přistání na Měsíci vypadat. FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo Bill Kaysing věřil, že o přistání na Měsíci se veřejnosti lže. FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo

Bill Kaysing nebyl žádný nezasvěcený křikloun. Mezi lety 1956–1963 je zaměstnancem firmy Rocketdyne, která se zabývá návrhy raketových motorů potřebných pro vynesení kosmonautů z povrchu zemského až ke hvězdám.

A právě hvězdy představují jeden z bodů, který podle Kaysinga potvrzuje, že bylo celé přistání zinscenované. Na fotografiích pořízených z Měsíce je totiž nikde nevidíme! Jako kdyby někdo zhasl nekonečno rozprostírající se kolem naší planety.

Dále se Kaysingovi nezdají různoběžné stíny na snímcích, prý jsou úplně jak od studiových světel. Konec obzoru Měsíce vypadá tak ostrý, jako kdyby byl po pár metrech prostě utnutý, zřejmě zakončený černou stěnou natáčecího studia.

Nepřirozeně působí rovněž až příliš ostré otisky stop na povrchu Měsíce a také americká vlajka, slavnostně vlající, jako kdyby se do ní opíral vítr. Ve vakuu Měsíce přitom něco takového není možné. Samozřejmě se v průběhu let na všechny Kaysingovi pochybnosti našly odpovědi, které je vyvrací, ale není to tak s každou konspirační teorií?

Bill Kaysing věřil, že o přistání na Měsíci se veřejnosti lže. FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo

Technologicky na to neměli?

Kaysing v roce 1994 pro magazín Wired zmiňuje i další zajímavý důvod, proč je podle něj přistání na Měsíci jen secvičená komedie: „Dobře se ví, že NASA byla od svého založení roku 1958 špatně vedená, kontrola práce zde byla mizerná.

A pak jsme najednou v roce 1969 dostali člověka bez problémů až na Měsíc? To je proti veškeré statistické pravděpodobnosti.“ Kaysing má pravdu v tom, že svého času není USA ve vztahu k vesmíru skutečně žádnou velmocí.

Když Sovětský svaz vypouští ke hvězdám Sputnik 1, první umělou kosmickou družici v historii lidstva a následně Sputnik 2 s fenkou Lajkou, obojí v roce 1957, tak americký vesmírný program ještě ani neexistuje!

Prezident John Fitzgerald Kennedy (1917–1963) na začátku 60. let prohlašuje, že by se „USA mělo zcela odevzdat snaze o dosažení jasného cíle – do konce dekády dostat člověka na Měsíc a bezpečně ho vrátit zpátky na Zemi.“ Jak víme, stihlo se to na poslední chvíli.

Padlo někde rozhodnutí, že se slova oblíbeného prezidenta musí naplnit? A kde jinde podobnou událost bezpečně natočit, než v jednom z nejpřísněji střežených míst na světě, jako je Oblast 51?

Lokalita:
reklama
Související články
od Dalibor Vrána 14.8.2022 2.6tis
Američtí prezidenti a vetřelci z vesmíru mají bohatou společnou historii. Tedy alespoň pokud jde o filmové hity. Ovšem u Ronalda Reagana to vypadá, že měl s UFO co dočinění i v realitě! Dne 19. listopadu 1985 se koná historická událost. Poprvé po 8 letech se spolu setkávají hlavní postavy dvou znepřátelených světových mocností. Na jedné […]
od Mirek Brát 12.8.2022 3.1tis
Nizozemsko při hlášení pozorování o výskytu UFO spoléhá na rychlost. Právě proto zde byla zřízena horká linka UFO Hotline. Její idea se zrodila  již v roce 2006. Středisko pro nahlášení výskytu UFO si na nedostatek práce rozhodně nemůže stěžovat! Po nahlášení výskytu UFO hledají operátoři linky a redaktoři připojeného webu možnou příčinu záhadného jevu. Vznikají […]
od Mirek Brát 11.8.2022 1.8tis
Zdálo se, že zastánci archeoastronautických teorií mají konečně v rukou pádný a jasný argument: Je vymalováno a uklizeno. Vše je jasné. Mimozemské civilizace nás v minulosti navštěvovaly. Důkaz najdete ve španělské Salamance! Významnou stavbou v Salamance je Nová katedrála – Catedral Nueva. Vybudována byla v architektonických stylech pozdní gotiky a baroka v letech 1513-1733. Již v roce 1887 […]
od Mirek Brát 11.8.2022 3.3tis
Občas by se mohlo zdát, že UFO má zájem především o velmoci a velké státy. Není to však pravda. I evropské ministáty typu Andorry, Lichtenštejnska, Monaka, San Marina a Vatikánu jsou pro neidentifikovatelné létající objekty atraktivní vábničkou! Pozorování UFO na obloze nad evropskými ministáty můžeme dokladovat nejen konkrétními událostmi, ale i dobou, po kterou zde […]
od Filip Appl 5.8.2022 3.2tis
Dopravní prostředky ztvárněné ve sci-fi filmech nemusí být vždycky jenom nereálné a přitažené za vlasy. Některá filmová a seriálová díla ukazují v tomto směru i poměrně realistickou vizi budoucnosti. Nedávno se o to pokusil známý seriál Westworld. Především třetí řada této americké série z produkce HBO ukázala velmi zajímavé možnosti. Svět vytvořený tvůrci seriálu se […]