26. ledna 1966: Během dopoledne opouští dům v australském Adelaide Jane, Arnna a Grant Beaumontovi. Je jim mezi pěti až devíti lety. Nikdy se nenajdou.
Domů     Záhady historie
Nejmagičtější místo Rumunska? Jezírko čarodějnic
Filip Appl
od Filip Appl 2.1.2020
4.8tis
244
SDÍLENÍ
4.8tis
ZOBRAZENÍ

Ponuré močály, nad kterými se líně převaluje hustá mlha. Pokroucené větve stromů osvětlené jen bledým měsíčním světlem. To vše můžete zažít, pokud se vypravíte v noci do lesů v blízkosti vesnice Boldesti asi 20 kilometrů od hlavního rumunského města Bukurešti. Co ukrývá tajuplné jezírko čarodějnic?

Oblast považují sami Rumuni za jednu z nejstrašidelnějších lokalit ve své zemi. Říká se, že tamní stromy nikdy nevyrostou bez ohledu na to, jak prší. Za to a mnohé další nadpřirozené jevy prý může strašidelná kletba, kterou na toto místo přivolaly v dávných dobách čarodějnice.

Ženy z širokého okolí s magickými schopnostmi se údajně scházeli hlavně kolem nevelkého jezírka v srdci lesa. Zde prováděly své rituály a kouzla, což na jezírku zanechalo zřetelnou stopu v podobě silné energie a nejrůznějších tajemných úkazů.

Zvířata prý vodu z jezera odmítají pít a existují v historických pramenech zapsaná svědectví žen, které po vypití zdejší vody otěhotněly, aniž by se předtím milovaly s mužem.

Malebná příroda kolem Boldesti ukrývá nejedno tajemství.

DUCH SLAVNÉHO KNÍŽETE

Zvláštností, které se v lese kolem čarodějného jezírka, odehrávají, je celá řada. Podle místních se zde velmi zvláštně chová počasí – O rovnodennostech se nad jezírkem často drží bouřka, i když všude jinde je čistá obloha.

Po zemětřesení v roce 1977 prý tehdejší diktátor Nicolae Ceausescu (1918–1989) přikázal, aby do jezírka byly vhozeny ostatky mrtvých z okolí, což temnou auru místa ještě podpořilo. Nelze se tak divit, že zde lidé registrují různé paranormální jevy – Pozorování tajemných stínů a světel, zvuky připomínající sborové zaříkávání a pocity cizí přítomnosti.

A aby toho nebylo málo, zdejší legenda má ještě jednu rovinu. Říká se totiž, že právě zde přišel legendární kníže Vlad III. Drákula (1431-1476) – ke své upírské podstatě. Zde prý získal temné síly a ruku v ruce s tím i žízeň po krvi.

A zde měl také – podle další hypotézy – zemřít. Mohl by se tedy v okolí čarodějného jezírka stále procházet jeho duch, jak věří místní?

Vlad Tepes Dracula
Foto: amyscrypt.com, identitatea.ro, www.booking.com
Lokalita:
reklama
Související články
od Pavel Polcar 26.1.2022 285
Birmingham v Alabamě byl založen v roce 1871, pět let po občanské válce, a s ním vznikla i potřeba tun surového železa na opravu rozpadající se americké infrastruktury. Aby byla uspokojena poptávka, plukovník James Withers Sloss zahájil stavbu Slossových pecí. O rok později společnost otevřela své brány stovkám zaměstnanců. Náročná práce Práce na vysokých pecích […]
od Eva Soukupová 25.1.2022 1.2tis
O žádné megalitické památce se nemluví tolik, jako o Stonehenge nacházejícím se v Jižní Anglii. Nejčastěji je připomínán neznámý účel stavby a obdivuhodné znalosti jejích tvůrců. Mnohem méně se hovoří o tom, že prapůvodní význam je dobře znám, zatímco někdejší podoba kamenného kruhu už zmizela v propadlišti času… VZNIKLO JAKO POHŘEBIŠTĚ Význam Stonehenge je předmětem žhavých […]
od Matěj Soukup 24.1.2022 1.9tis
Monumentální hrad Malahide z 12. století, který leží jen několik kilometrů od centra Dublinu, je častým cílem turistů. Hrad samotný dnes leží uprostřed rozsáhlého parku a vzniklo u něj dokonce kriketové hřiště. Tento hrad má však i svou tajemnou stránku. Údajně na něm totiž straší až pět přízraků. LIDÉ S TRAGICKÝMI OSUDY Hrad Malahide během […]
od Lucie Kubešová 24.1.2022 2.5tis
V Mali, v západní Africe, žije v odlehlém údolí kmen Dogonů. Ten pochází z Egypta a usídlil se zde někdy kolem roku 1000 našeho letopočtu. Stalo se tak po náboženském pronásledování v Egyptě a proto byli nuceni jej opustit a přesídlit do Mali. Ale svoji dlouhou a prastarou kmenovou tradici si zachovali dodnes. I když […]
od Mirek Brát 23.1.2022 3.0tis
V okrese Louny se v přírodním parku Džbán, konkrétně pak na náhorní plošině Rovina nad Kounovem, nalézá záhadná památka nejasného stáří a účelu. Kamenné řady u Kounova jsou nyní chráněny jako kulturní památka. Tvoří je čtrnáct řad složených z více než dvou tisíc neopracovaných kamenů. K tomuto místu se váže řada různých teorií. Může to být […]