Celých 45 let je na přelomu 19. a 20. století oblíbenou atrakcí cirkusů muž bez rukou a nohou. Princ Randian (1871–1934), někdy též uváděný jako Randion, pochází z Britské Guayany.
Zde jej v roce 1899 objevil a převezl do Spojených států známý americký obchodník a manažer Phineas Taylor Barnum (1810–1891). Randionova minulost zůstává utajena. Víme jen to, že se narodil dvěma indiánským otrokům. Není známo dokonce ani jeho skutečné jméno. O něm se zřejmě mohlo dozvědět jen pár vyvolených.
Cigareta pana housenky
Randian se při vystoupení obléká do přiléhavého vlněného kusu oděvu, který mu propůjčuje vzhled housenky. Díky tomu si získává tituly jako „muž housenka“ či „hadí muž“. Způsob, jakým se pohybuje, těmto přívlastkům dává za pravdu.
Během „chůze“ vlní rameny a boky a sune se vpřed. I přes svou vadu dokáže bravurně zvládnout úkony, které jinak mohou potrápit i zdravého člověka. Jeho oblíbeným kouskem je balení cigaret pomocí rtů.
Rty místo rukou
Svá ústa používá i na další činnosti. „Sám se naučil psát tak, že držel pero nebo tužku mezi rty, které mu sloužily místo prstů,“ líčí Frederick Drimmer. Umí se rovněž oholit břitvou upevněnou v dřevěném špalíku.
Kuřácké potřeby a další rekvizity ukládá do velké dřevěné krabice. Tvrdí, že ji sám vyrobil za pomoci pilky, nože a kladívka, sám ji nabarvil štětcem, který držel v zubech a sám na ni připevnil zámek. Často také říkával, že si jednou postaví dům.