26. května 1936: Při tragédii řece Dyji v Rakvicích utonulo 31 školáků, jejichž duchové tu prý dodnes straší.
Domů     Náboženství a okultismus
Noreen Renier: Ze skeptičky kartářkou, která řeší zločiny
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 21.1.2022
2.6tis
Noreen novou kariéru začala jako kartářka, foto Pixabay
286
SDÍLENÍ
2.6tis
ZOBRAZENÍ

Dlouho byla zatvrzelou skeptičkou se silným odporem k jakýmkoliv nadpřirozeným jevům. Po setkání s jistým médiem se ale její život obrátí naruby. Začne se plně věnovat magii, věštění a parapsychologii. Nejdříve jako kartářka a pak jako médium, které řeší zločiny.

Noreen novou kariéru začala jako kartářka, foto Pixabay Setkání s médiem jí změnilo život, foto Pixabay Psychometrie umožňuje vnímat energii člověka, foto Pixabay Díky svým schopnostem pomohla dopadnout vraha, foto Pixabay

V minulosti by byla americká parapsycholožka Noreen Renier (*1937) jistojistě považována za čarodějnici a čekal by ji nemilý osud. Dlouho přitom byla zatvrzelou skeptičkou a její odpor k jakýmkoliv nadpřirozeným jevům byl tak silný, že dokonce usilovala o zrušení parapsychologické konference v hotelu, kde pracovala.

Po setkání s jistým médiem, které jí dokáže přesně popsat její dcery, místo, kde má jizvu po chirurgickém zákroku, i novou židli v její kanceláři, však svůj postoj razantně přehodnotí a sama se ponoří do knih o parapsychologii.

„Nerozuměla jsem tomu, ale zároveň jsem to nemohla popřít. Nový svět, který se mi v mysli otevřel, mě zcela uchvátil. Začala jsem zanedbávat zaměstnání. Chtěla jsem dělat to, o čem ostatní tvrdili, že to lze jen v knihách, které jsem četla,“ popisuje Renier ve své knize Myšlenky na vraždu.

Když nakonec o práci přijde, začne se plně věnovat magii, věštění a parapsychologii. Oblečená jako cikánka pak obchází hotely a hostům vykládá karty. Dokáže v sobě i zarytý skeptik náhle probudit mimořádné schopnosti?

Setkání s médiem jí změnilo život, foto Pixabay

DVA PŘÍPADY TÝDNĚ

Jako kartářka je Renier překvapivě úspěšná a nakonec získává i dostatek sebedůvěry k tomu, aby podstoupila vědecké testy a nechala své mimořádné schopnosti otestovat a později je také začne jako kvalifikovaná parapsycholožka pomáhat policistům.

Tímto neobvyklým kariérním zvratem liší od ostatních médií, z nichž drtivá většina si své schopnosti uvědomuje již v dětství. Renier ale věří, že jde o něco, co se může naučit každý, včetně psychometrie, kterou většinou během vyšetřování zločinů využívá.

Jde prý o metodu, která umožňuje vnímat energii jedinečnou pro každého člověka stejně jako například otisky prstů. Během psychometrických seancí dokáže vidět, slyšet a cítit to, co vnímala oběť nebo cítit panický strach strach pachatele prchajícího Jde ale o velmi vyčerpávající činnost, proto se Noreen omezuje pouze na dva případy týdně. Lze ale tuto schopnost skutečně využít k řešení případů?

Psychometrie umožňuje vnímat energii člověka, foto Pixabay

MÉDIUM  PROTI NÁSILNÍKOVI

První kriminální případ, do kterého se Noreen Renier zapojuje, se odehrává v malém americkém městečku, které už nějakou dobu terorizuje neznámý násilník napadající místní ženy. Právě ony se na jasnovidku obrátí s prosbou o pomoc.

Poté, co žena navštíví domovy dvou obětí, dokáže ve své mysli vytvořit obraz muže v zelené uniformě s jizvou na koleni, který řídí podivné vozidlo a z neznámých důvodů s ním neustále objíždí kolem. Bude to ale policistům stačil?

Její poznatky sice nevedou k zatčení násilníka, ale ukážou se jako pravdivé o několik měsíců později, kdy je pachatel dopaden. Útočník pracoval v uniformě, měl jizvu a řídil nákladní auto, ve kterém rozvážel cement.

Případ byl nakonec uzavřen díky práci policistů, pro Noreen to však byl teprve začátek kariéry, během níž se díky svým věšteckým a jasnovidným schopnostem podílí na objasnění více než 400 nevyřešených vražd s až 90% úspěšností.

Díky svým schopnostem pomohla dopadnout vraha, foto Pixabay

NEPOCHOPITELNÁ VRAŽDA

Existují i případy, které by nikdy nebyly uzavřeny, nebýt informací získaných prostřednictvím psychometrických dovedností Noreen. Podle jednoho z vyšetřovatelů podílejících se na případu, by se totéž dalo říci o o vraždě dvou postarších manželů Jakea a Dory Cohnových z městečka Colonie roku 1986.

Detektivové na místě činu zajistí jen minimální množství stop a nemají tušení, kdo by mohl dvojici zavraždit. K případu se proto přizvána Noreen. Ta v transu, do jakého se dostávají média během tradičních spiritistických seancí, policisty ohromín.

„Noreen popsala místo činu tak, jako by tam přímo stála. Popsala oběti… Popsala vraha. Ukázal jsem jí deset fotografií a ona vybrala tu, na níž byl vrah,“ prohlašuje hlavní detektiv Ray Krokak. Za pachatele je označen vnuk obětí James Mariani, který má na inkriminovanou dobu sice alibi, to se však po delším vyšetřování ukáže jako falešné a následně je Mariani skutečně uznán vinným.

Více pozornosti mu přitom detektivové věnují jen díky informacím od Noreen. Skutečně k uzavření případu přispěly schopnosti, které si žena osvojila, když pracovala jako hotelová kartářka?

Foto: PIXABAY
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 26.5.2022 377
U zrodu náboženského směru mormonismu stál nejen zakladatel Joseph Smith, ale i anděl Moroni. Kdo byla záhadná bytost, která se v roce 1823 zjevila Josephovi Smithovi? V současné době je významná trojice mormonských společenství. Jedná se o Církev Ježíše Krista Svatých posledních dnů, Kristovu komunitu a Fundamentalistickou Církev Ježíše Krista Svatých posledních dnů. Ačkoli je mormonismus historicky […]
od Mirek Brát 25.5.2022 1.2tis
Západní historikové mu přezdívali „Nero islámu“, čímž chtěli dát najevo jasné kontroverze v jeho povaze a charakteru vládnutí. Ti, kdo šli v negativním hodnocení ještě dále, o něm mluvili jako o šíleném kalifovi. Do dějin se však Al-Hakim bi-Amr Alláh vepsal i svým záhadným zmizením, které nebylo dosud vysvětleno. Do roku 1009 byly Jeruzalém a Svatá země […]
od Adriana Vojtíšková 25.5.2022 1.5tis
Na Jesenicku, jež tehdy spadá do Niského knížectví s hlavním městem Nisou (dnešní Polsko) dojde roku 1622 k prvnímu obvinění z čarodějnictví, které strhne lavinu dalších obvinění, mučení a poprav.     Jesenický pastýř Kryštof Schmied obviní svou manželku Barboru z toho, že očarovala jejich dobytek i jeho, způsobila jim nemoc a údajně měla mít […]
od Adriana Vojtíšková 24.5.2022 2.1tis
Šumperk, označovaný za „bránu Jeseníků“, má svou oběť honu na čarodějnice. Je jí Marina Schuchová (†1678), obviněná roku 1678 z čarodějnictví za to, že ukradla v kostele hostii.     Stará babská pověra totiž říká, že když přidáte krávě do krmení hostii, bude dojit víc mléka. Pověrčivá žebračka Schuchová z Vernířovic jde tedy na Květnou […]
od Eva Soukupová 23.5.2022 2.4tis
Podle některých svědectví italské světec Pio z Pietrelciny levitoval a měl také schopnosti jasnozřivosti a bilokace, která mu umožňovala být na dvou místech zároveň. Nejvíce kněze proslavila jeho stigmata. Krvácení z ran Kristových se u něj objevuje dlouhých 40 let a vysvětlit ho nedokáží ani zarytí skeptikové. Italský kněz svatý Pio z Pietrelciny (1887–1968), vlastním […]