3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Noreen Renier: Ze skeptičky kartářkou, která řeší zločiny
Noreen Renier: Ze skeptičky kartářkou, která řeší zločiny
od 21.1.2022
2.6tis
Noreen novou kariéru začala jako kartářka, foto Pixabay
286
SDÍLENÍ
2.6tis
ZOBRAZENÍ

Dlouho byla zatvrzelou skeptičkou se silným odporem k jakýmkoliv nadpřirozeným jevům. Po setkání s jistým médiem se ale její život obrátí naruby. Začne se plně věnovat magii, věštění a parapsychologii. Nejdříve jako kartářka a pak jako médium, které řeší zločiny.

Noreen novou kariéru začala jako kartářka, foto Pixabay Setkání s médiem jí změnilo život, foto Pixabay Psychometrie umožňuje vnímat energii člověka, foto Pixabay Díky svým schopnostem pomohla dopadnout vraha, foto Pixabay

V minulosti by byla americká parapsycholožka Noreen Renier (*1937) jistojistě považována za čarodějnici a čekal by ji nemilý osud.

reklama

Dlouho přitom byla zatvrzelou skeptičkou a její odpor k jakýmkoliv nadpřirozeným jevům byl tak silný, že dokonce usilovala o zrušení parapsychologické konference v hotelu, kde pracovala.

Po setkání s jistým médiem, které jí dokáže přesně popsat její dcery, místo, kde má jizvu po chirurgickém zákroku, i novou židli v její kanceláři, však svůj postoj razantně přehodnotí a sama se ponoří do knih o parapsychologii.

„Nerozuměla jsem tomu, ale zároveň jsem to nemohla popřít. Nový svět, který se mi v mysli otevřel, mě zcela uchvátil. Začala jsem zanedbávat zaměstnání.

Chtěla jsem dělat to, o čem ostatní tvrdili, že to lze jen v knihách, které jsem četla,“ popisuje Renier ve své knize Myšlenky na vraždu. Když nakonec o práci přijde, začne se plně věnovat magii, věštění a parapsychologii.

reklama

Oblečená jako cikánka pak obchází hotely a hostům vykládá karty. Dokáže v sobě i zarytý skeptik náhle probudit mimořádné schopnosti?

Setkání s médiem jí změnilo život, foto Pixabay
Setkání s médiem jí změnilo život, foto Pixabay

DVA PŘÍPADY TÝDNĚ

Jako kartářka je Renier překvapivě úspěšná a nakonec získává i dostatek sebedůvěry k tomu, aby podstoupila vědecké testy a nechala své mimořádné schopnosti otestovat a později je také začne jako kvalifikovaná parapsycholožka pomáhat policistům.

reklama

Tímto neobvyklým kariérním zvratem liší od ostatních médií, z nichž drtivá většina si své schopnosti uvědomuje již v dětství. Renier ale věří, že jde o něco, co se může naučit každý, včetně psychometrie, kterou většinou během vyšetřování zločinů využívá.

Jde prý o metodu, která umožňuje vnímat energii jedinečnou pro každého člověka stejně jako například otisky prstů.

Během psychometrických seancí dokáže vidět, slyšet a cítit to, co vnímala oběť nebo cítit panický strach strach pachatele prchajícího Jde ale o velmi vyčerpávající činnost, proto se Noreen omezuje pouze na dva případy týdně. Lze ale tuto schopnost skutečně využít k řešení případů?

Psychometrie umožňuje vnímat energii člověka, foto Pixabay
Psychometrie umožňuje vnímat energii člověka, foto Pixabay

MÉDIUM  PROTI NÁSILNÍKOVI

První kriminální případ, do kterého se Noreen Renier zapojuje, se odehrává v malém americkém městečku, které už nějakou dobu terorizuje neznámý násilník napadající místní ženy. Právě ony se na jasnovidku obrátí s prosbou o pomoc.

Poté, co žena navštíví domovy dvou obětí, dokáže ve své mysli vytvořit obraz muže v zelené uniformě s jizvou na koleni, který řídí podivné vozidlo a z neznámých důvodů s ním neustále objíždí kolem. Bude to ale policistům stačil?

Její poznatky sice nevedou k zatčení násilníka, ale ukážou se jako pravdivé o několik měsíců později, kdy je pachatel dopaden. Útočník pracoval v uniformě, měl jizvu a řídil nákladní auto, ve kterém rozvážel cement.

Případ byl nakonec uzavřen díky práci policistů, pro Noreen to však byl teprve začátek kariéry, během níž se díky svým věšteckým a jasnovidným schopnostem podílí na objasnění více než 400 nevyřešených vražd s až 90% úspěšností.

Díky svým schopnostem pomohla dopadnout vraha, foto Pixabay
Díky svým schopnostem pomohla dopadnout vraha, foto Pixabay

NEPOCHOPITELNÁ VRAŽDA

Existují i případy, které by nikdy nebyly uzavřeny, nebýt informací získaných prostřednictvím psychometrických dovedností Noreen.

Podle jednoho z vyšetřovatelů podílejících se na případu, by se totéž dalo říci o o vraždě dvou postarších manželů Jakea a Dory Cohnových z městečka Colonie roku 1986. Detektivové na místě činu zajistí jen minimální množství stop a nemají tušení, kdo by mohl dvojici zavraždit.

K případu se proto přizvána Noreen. Ta v transu, do jakého se dostávají média během tradičních spiritistických seancí, policisty ohromín. „Noreen popsala místo činu tak, jako by tam přímo stála. Popsala oběti… Popsala vraha.

Ukázal jsem jí deset fotografií a ona vybrala tu, na níž byl vrah,“ prohlašuje hlavní detektiv Ray Krokak.

Za pachatele je označen vnuk obětí James Mariani, který má na inkriminovanou dobu sice alibi, to se však po delším vyšetřování ukáže jako falešné a následně je Mariani skutečně uznán vinným.

Více pozornosti mu přitom detektivové věnují jen díky informacím od Noreen. Skutečně k uzavření případu přispěly schopnosti, které si žena osvojila, když pracovala jako hotelová kartářka?

Foto: PIXABAY
Lokalita:
reklama
Související články
od 1.12.2022 985
Pentagram je notoricky známý symbol, v minulosti měl ale několik jiných významů než s jakými si ho spojujeme dnes. Máme si na něj dávat pozor nebo nás může chránit?   Pravěký člověk kreslí na stěnu jeskyně mamuta. Na té představě není nic zvláštního. Někoho by ale mohlo překvapit, kdyby stejný zarostlý předchůdce dnešních lidí ohořelým klackem nam
od 1.12.2022 2.3tis
I antické Řecko má své tajné společnosti, zasvěcení a kulty. Nejznámější z nich jsou eleusinská mystéria, která zahrnovala vyčerpávající celonoční rituály spojené s pitím omamných nápojů. Najdeme ale i kulty mnohem temnější, které vyžadovaly od účastníků o poznání větší oběti – například vlastnoruční kastraci! Když se řekne náboženství starého Řeck
od 29.11.2022 2.9tis
Stále další archeologické nálezy na našem území dosvědčují plány starověkého Říma vytvořit severně od Dunaje novou římskou provincii. Pronikání římských legií do oblasti Moravy začalo již za vlády císaře Tiberia a vrcholilo v časech panování císaře Marca Aurelia. Záhadou zůstává, zda se na naše území tehdy dostaly i tajné rituály související s uctíváním exotického boha Mithry? [gallery ids="112
od 29.11.2022 3.0tis
 Ačkoliv by ji na vlastní oči měl spatřit každý věřící, za dveře svatyně se téměř nikdo nedostane. Posvátnou stavbu s nejistou minulostí obklopuje řada tajemství. Není známo, kdo ji vybudoval či k jakému účelu a mnoho otázek obestírá také záhadný černý kámen zasazený ve zdi svatyně. Když se muslim modlí, otáčí se vždy čelem k Mekce, posvátnému městu islá
od 25.11.2022 3.1tis
O tom, že sexuální energie a libido má nad lidmi velkou moc, není třeba pochybovat. Bylo by proto podivné, kdyby se toho temné bytosti nepokusily využít. Zejména proto, že náboženské předsudky podporované řadou církví v lidech dlouhodobě vyvolávaly strach ze sexuality. Vštěpování negativních pocitů ze sexu a potěšení je spolehlivou cestou, jak otevřít dveře bytostem, které nás pohltí. Počáteční