Skip to content

Novorozeně údajně unesly z kolébky víly. Dívku před nimi zachránil její bratr

Víly jsou nadpřirozené bytosti, které oplývají krásou, ale také zlomyslným důvtipem – alespoň tak praví legendy o nich. A jak vyplývá z některých příběhů, také mají mít zálibu v únosech lidí. Právě víly měly v roce 1909 unést dívku jménem Annie McIntire.

Annie pocházela z irského města Derry. Víly ji měly unést ještě jako novorozeně přímo z kolébky v domě. Toho, že dívka v kolébce není, si jako první všiml její starší bratr, který se jí okamžitě vydal hledat do lesa za domem.

Při svém pátrání náhle zaslechl veselý smích. A tak se vydal směrem, odkud přicházel.

Dívku její bratr nalezl v lese obklopenou okřídlenými postavami. ZDROJ: mysteriousuniverse.com
Nečekaná záchrana

Zanedlouho narazil na skupinu drobných okřídlených postav, které divoce tancovaly kolem malého dítěte ležícího v mechu. Když si ho víly všimly, smích se změnil v útočný sykot. A víly vyrazily proti němu.

Vyděšený mladík uchopil jedinou věc, kterou měl v tu chvíli po ruce, a mrštil s ní po vílách. Byla to Bible, kterou nosil v kapse své košile. To mělo nečekaný účinek, víly se prý před knihou vyděšeně rozprchly a zmizely mezi stromy.

O podivné příhodě, která se měla Annie stát, dívka nikdy nepochybovala. Později se také svěřila, že za svůj život víly několikrát znovu viděla. Naštěstí se ji už ale nikdy znovu nepokusily unést.

Foto: mysteriousuniverse.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky historie Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články