Člověk neandertálský žije před 120 0000 lety, tedy v době svého největšího rozmachu, na rozsáhlém území od jižní Evropy až po dnešní Sibiř.
Později však přichází zlom a časem prý zcela vymírá.Do této teorie však nezapadají desítky nedávných pozorování – neandertálcům podobných – opolidí z Asie ani nálezy jejich stop! Jsou neandertálci slepou větví lidského vývoje? Nebo jsme slepí my a neandertálci v odlehlých částech světa přežívají dodnes?
Vysokohorské štíty mongolského pohoří Altaj se majestátně tyčí nad okolní nádhernou krajinou. Slunce pálí. Mongolský pastevec Bátar, žijící na počátku minulého století, je ale na sluneční žár zvyklý. Ovce totiž nežene překrásným údolím Acaa gardag poprvé.
Vtom ho zcela nečekaně uchopí zezadu dvě silné chlupaté ruce a jako peříčko ho zvedají do vzduchu. Bátar nemá nejmenší šanci se osvobodit – stisk je příliš silný. Dokonce tolik, že záhy omdlévá.
O hodinu později se probouzí v temné jeskyni a nevěří vlastním očím! Kousek od něj sedí podivná bytost, připomínající křížence mezi opicí a zarostlým člověkem. Bátar už ví, na čem je.
Staňte se naším Premium čtenářem a odemkněte si tento i tisíce dalších skvělých článků.
Navíc od nás obdržíte i celou řadu hodnotných bonusů!
Zprávu ve tvaru "CTU CLANEK" odešlete na číslo 903 33 20.