reklama
7. října 1849: Blouznící spisovatel E. A. Poe je po svém nalezení umístěn do cely, ve které umírá. Zabila ho otrava alkoholem?
Domů     Paranormální jevy
Opuštěné sanatorium Waverly Hills je prolezlé přízraky
Dominika Eliášová
od Dominika Eliášová 8.6.2021
6.4tis
Do sanatoria Waverly Hills se chodilo zemřít. Foto: Pixabay
515
SDÍLENÍ
6.4tis
ZOBRAZENÍ

V malebné krajině státu Kentucky stojí na vrcholu kopce, odkud je dech beroucí výhled na lesy a řeku Ohio, rozlehlá cihlová budova Nenechte se ale mýlit jejím kouzelným okolím – právě sem totiž v první polovině 20. století chodili lidé umírat.

Do sanatoria Waverly Hills se chodilo zemřít. Foto: Pixabay Chodbami bývalého sanatoria bloumají lékaři, sestřičky i pacienti. Foto: Royasfoto73 / Creative Commons / CC BY-SA 4.0 Zvlášť ponurým místem je pokoj číslo 502, kde dvě zdravotní sestry spáchaly kvůli své práci sebevraždu. Foto: Unsplash

Řeč je o bývalé budově sanatoria Waverly Hills, kam se v letech 1910 až 1961 uklízí lidé s tuberkulózou. V té době je totiž nemoc rozsudkem smrti, a protože lékaři nevědí, jak ji léčit nebo jak se šíří, je lepší nemocné někde izolovat, aby nemohli nakazit další.

A takovým místem je i sanatorium Waverly Hills.

Chodbami bývalého sanatoria bloumají lékaři, sestřičky i pacienti. Foto: Royasfoto73 / Creative Commons / CC BY-SA 4.0

Odstřihnutí od zbytku světa

Sanatorium je svět sám o sobě – jsou tu pole na pěstování zeleniny, pastviny pro dobytek, zařízení na čištění vody, pošta. Na každém kroku je tu ale cítit smrt. Na duchu člověku nepřidá ani to, když vidí lékaře, jak odtud téměř denně odnáší dalšího mrtvého.

Ani pracovat tady ale není jednoduché – hlavním požadavkem pro přijetí je spálit za sebou všechny mosty a dát sbohem a šáteček všem, koho lékaři, zdravotní sestry a další personál znají.

Naděje pro nemocné přichází v roce 1944 v podobě antibiotika streptomycin. Lidé s tuberkulózou se díky němu rychle uzdravují, případů ubývá a sanatorium Waverly Hills nakonec zavře své brány.

Zvlášť ponurým místem je pokoj číslo 502, kde dvě zdravotní sestry spáchaly kvůli své práci sebevraždu. Foto: Unsplash

Pozor na pokoj 502

Tolik smrti a utrpení tu ale zanechalo paranormální stopy. Ještě dnes chodbami prohází přízraky lékařů a sestřiček, tu a tam se tu plouží pacient, v rozích se míhají stíny, zamčené dveře se samy otevírají a zavírají, zjevují se světla.

Pokud vkročíte do pokoje 502, přemůže vás tíživý pocit deprese a beznaděje. Není divu. Na pokoji se totiž jedna zdravotní sestřička oběsila, další pak vyskočila z okna, protože práce v sanatoriu z nich vymačkala všechnu radost ze života.

Jedním z duchů je chlapec Timmy, který si tu stále hraje s hračkami, vřískající zakrvácená stařena nebo stín, co si rád s návštěvníky hraje na schovávanou.

Foto: Royasfoto73 / Creative Commons / CC BY-SA 4.0, Pixabay, Unsplash
Lokalita:
reklama
Související články
od Dalibor Vrána 6.10.2022 1.4tis
Římský vojevůdce, politik a jeden z nejmocnějších mužů historie Gaius Julie Caesar (100–44 př. n. l.) vykonal mnoho velkolepých skutků. Jeho život se navždy zapsal do dějin lidstva, a stejně tak i jeho brutální a zákeřná vražda. Mohl bolestivému konci uniknout? A co posádka raketoplánu Challenger? 15. března 44 př. n. l. je Caesar pomalu […]
od Dalibor Vrána 5.10.2022 766
Říká se, že když ve snu uslyšíte mrtvé promluvit, blíží se smrt i k vám. Tuto pověru měla na vlastní kůži tragicky okusit mladá Američanka Mary Hudgins. V noci 5. dubna 1936 se s úlekem probudí z příšerného snu. V něm ji navštíví její dávno mrtvá matka a pronese jedinou větu: „Přicházím si pro tebe…“ […]
od Eva Soukupová 5.10.2022 2.0tis
Již celá řada amerických prezidentů, jejich rodin, významných hostů i služebnictva podala svědectví o záhadných zjeveních a paranormálních jevech odehrávajících se v prostorách Bílého domu. Velmi aktivní má být zejména duch Abrahama Lincolna, který údajně překvapil nahého britského premiéra Winstona Churchilla během jeho návštěvy.     Za jedné osamělé noci v roce 1946 kolem třetí […]
od Eva Soukupová 4.10.2022 2.2tis
V březnu 2003 se tehdy tříletý Colton Burpo ocitá v ohrožení života. Při operaci prasklého appendixu pak opouští své tělo, sleduje chirurga, který ho operuje, a vydává se do pozoruhodných končin, kde potkává svou nikdy nenarozenou sestru. Chlapec přitom o matčině potratu neměl ani tušení. Rodina Burpových z americké Nebrasky je zrovna na cestě do […]
od Dalibor Vrána 3.10.2022 2.7tis
Hluboké vietnamské džungle prý mohou obývat stvoření zvaná batutut, neboli „lesní lidé“. Zmínka o nich se poprvé objevuje už v roce 1947, ale až v 70. letech se jim dostává větší pozornosti díky svědeckým výpovědím vojáků. O nich později ve své knize Podivné, ale pravdivé příběhy z války ve Vietnamu píše americký válečný veterán Kregg […]