26. září 2020: Trevor Ross z města Inverness prý spatří lochnesskou příšeru poblíž části jezera, kde byla pozorována i dříve.
Domů     Vesmír a technologie
Oregonští vyšetřovatelé řeší záhadu UFO: „Nebyl to meteorit,“ tvrdí
Ivan Glaser
od Ivan Glaser 6.12.2019
4.0tis
363
SDÍLENÍ
4.0tis
ZOBRAZENÍ

Před pár dny se v americkém okrese Polk v Oregonu postaral o pozdvižení tamních obyvatel záhadný padající předmět z oblohy. Tamní úřady veškerá hlášení o údajném UFO, která nahlásilo hned několik lidí, nebrali vážně.

Vše se změnilo v momentě, kdy podle express.co.uk okresní pozorovatelé uvedli, že v dané oblasti žádný meteorit nespadl. Co se tedy na zem skutečně zřítilo?

Nevysvětlitelná ohnivá koule se nad Oregonem prohnala velkou rychlostí. Tamní policie po děsivém zjištění, že se nejedná s největší pravděpodobností o meteorit, vyrazila do terénu. Nejprve se domnívala, že padajícím předmětem molo být nějaké letadlo, přeci jen by to nebylo nic neobvyklého- mnoho pilotů přeceňuje své síly.

Ale vyjádření od leteckého úřadu znělo jasné: „Náš úřad nemá žádné informace o tom, že by se v daný čas na místě pohybovalo jakékoliv letadlo. Havárii také žádnou nemáme hlášenou.“ Policie na základě svědectví znala přibližnou polohu dopadu.

Záchranné a policejní složky prohledávali i přilehlou oblast, ale žádné trosky ani stopy po dopadu meteoritu (ani jeho částí při rozpadu).

Zde všude bylo v minulosti údajně zahlédnuto podobné padající těleso. Co skutečně z oblohy padá?

CO TO TEDY BYLO?

„Nemohl to být meteorit. Za svůj život jsem jich viděl už několik. Ty jsou jasné a padají neskutečnou rychlostí. V tomto případě objekt vyzařoval červené světlo a nepadal zase tak rychle,“ vypověděl Richard Romano, autor fotografie, která nyní nedá nejednomu detektivovi spát.

Podobná svědectví podávají i jiní obyvatelé včetně tamních pozorovatelů podobných jevů. Úřady pochopitelně mlčí, ale je jasné, že si samy moc nevědí rady. Je tak stále nezodpovězená poměrně důležitá otázka:

Co na zem padalo, když ne meteorit, letadlo? Dustin Newman, šerif pro americké letectvo, ale dodal, že někteří piloti nedávají vůbec vědět, že se chystají vletět do vzdušného prostoru.

I kdyby měl ale Newman přeci jen pravdu, musela by policie během prohledávání nalézt nějaké trosky. A z dosavadních informací nic takového nebylo zjištěno. A nepředpokládá se, že se padající těleso, v případě nějakého mimozemského původu, jen tak nerozpustilo v naší atmosféře.

Mohla tedy na naší planetu dopadnout část mimozemského předmětu? Nebo je pravda mnohem jednodušší?

Foto: www.wsbtv.com, www.koin.com
Lokalita:
reklama
Související články
od Adriana Vojtíšková 26.9.2022 176
Prvním, kdo se zabývá paranormální fotografickou metodou myšlenkové fotografie, je japonský profesor psychologie Tomokichi Fukurai (1869–1952) z císařské univerzity v Tokiu. Využívá fotografické desky zabalené do neprůsvitného materiálu, které drží fotografované osoby.     Právě na těchto deskách se mají objevovat jejich myšlenky. Fukurai pracuje s mnoha lidmi, které označuje za média. Provádí experimenty mající […]
od Eva Soukupová 23.9.2022 3.4tis
Podívanou, kterou nabízí 12 kilometrů dlouhé údolí Hessdalen v Norsku, nelze najít snad nikde jinde na světě. Nejenže se tu světla objevují s železnou pravidelnosti, ale dokonce hned v několika různých formách, a jejich pozorování občas trvá neuvěřitelně dlouho! Kvůli záhadným světlům byla v údolí dokonce vybudována stanice pro jejich pozorování.     První zmínky […]
od Adriana Vojtíšková 22.9.2022 3.1tis
Mezi nejpodivnější svědectví o neidentifikovatelných létajících objektech patří případ takzvaných světel z Phoenixu. Událost z roku 1997 sledovalo nespočet svědků a zůstává jednou z největších záhad spojených s fenoménem návštěvníků z vesmíru.     Jeden z nejslavnějších případů pozorování UFO se odehrává 13. března 1997 v americkém městě Phoenix ve státě Arizona. Na obloze nad […]
od Mirek Brát 22.9.2022 3.3tis
Výzkum vesmíru zahrnuje řadu incidentů, ze kterých jsou občas obviňovány i mimozemské civilizace. Patří k nim též projekty zacílené na Phobos a Deimos, měsíce planety Mars. Zejména osudy sovětských vesmírných sond Phobos 1 a Phobos 2 jsou do jisté míry stále záhadou! Názvy Phobos a Deimos pocházejí z řecké mytologie. Do češtiny je můžeme přeložit jako […]
od Mirek Brát 20.9.2022 2.7tis
Myšlenky na formu mimozemského života již dávnou nejsou omezené pouze na inteligentní tvory podobné lidem. Tak tomu bylo snad jen v devatenáctém století, kdy se rozeběhlo mapování údajných kanálů na planetě Mars. Potenciální život v kosmu mohou představovat zejména neviditelné mikroorganismy. Je zde však jedno velké riziko. Jaké? Vědci zkoumají meteority dopadnuvší na povrch naší planety v naději, […]