30. listopadu 1989: V Belgii začíná série pozorování UFO ve tvaru trojúhelníku. Postupně ho spatří 30 různých skupin svědků.
Domů     Ozone disco: Když mrtví tančí
Ozone disco: Když mrtví tančí
od 16.2.2022
2.9tis
Ohnivá tragédie na filipínské diskotéce rezonuje dodnes… Foto: UnSplash
306
SDÍLENÍ
2.9tis
ZOBRAZENÍ

Diskotéky a různé noční podniky bývají obvykle místem bujaré zábavy. Ne tak v případě opuštěného filipínského tanečního klubu Ozone disco.

Ohnivá tragédie na filipínské diskotéce rezonuje dodnes... Foto: UnSplash Quezon City (filipínsky Lungsod Quezon) je jedno z měst, která tvoří metropolitní oblast Manily na Filipínách. Na Ozone disco si tu už nezajdete... Foto: Patrickroque01 / CC BY-SA 4.0 Na Ozone disco se tančí dál... záhrobně. Foto: UnSplash Ozone disco, místo velké tragédie. Foto: Anyo Niminus - Creative Commons - volné dílo

Ten je totiž poznamenaný děsivou tragédií, která na místě zřejmě dosud zanechává mrazivý otisk smrti. V Ozone disco došlo v roce 1996 k požáru, který připravil o život 162 mladých lidí. Od těch dob klub chátrá.

reklama

Mrtví zde ale nikdy nepřestali tančit…  Na diskotéce Ozone disco ve filipínském Quezon City dochází v roce 1996 k tragickému neštěstí. Dne 18. března krátce po půlnoci zde vypukne masivní požár.

Klub je v osudném okamžiku plný mladých lidí, jejich počet se odhaduje na téměř 400 osob. Uprostřed pokročilé noční zábavy se náhle u mixážního pultu diskžokeje objeví nepřehlédnutelné jiskry.

Nic netušící rozjařená mládež se domnívá, že jde jen o speciální efekt hudební show. Když se ale objeví štiplavý kouř doprovázený typickým pachem spáleniny, je jasné, že zábava ten večer skončila.

Na Ozone disco se tančí dál... záhrobně. Foto: UnSplash
Na Ozone disco se tančí dál… záhrobně. Foto: UnSplash

ZOUFALÝ POKUS O ÚNIK

Desítky lidí se jeden přes druhého hrnou k jedinému požárnímu východu, který v budově diskotéky je. Jenže dveře jsou zvenčí zamčené.

reklama

Údajně za to může bezpečnostní ostraha klubu, která pojala podezření, že uvnitř došlo k nějakým nepokojům a ve snaze předejít problémům s policií východy uzamkla. Vinu se jim ovšem ani v budoucnu prokázat nepodaří.

Nervozita uvnitř potemnělého klubu rychle stoupá. Všudypřítomný kouř začíná dusit návštěvníky uvězněné v pasti. Panika na sebe nenechá dlouho čekat. Objevují se první ušlapaní a udušení lidé a dílo zkázy v uzavřeném klubu dokonávají plameny.

Quezon City (filipínsky Lungsod Quezon) je jedno z měst, která tvoří metropolitní oblast Manily na Filipínách. Na Ozone disco si tu už nezajdete... Foto: Patrickroque01 / CC BY-SA 4.0
Quezon City (filipínsky Lungsod Quezon) je jedno z měst, která tvoří metropolitní oblast Manily na Filipínách. Na Ozone disco si tu už nezajdete… Foto: Patrickroque01 / CC BY-SA 4.0

HROZIVÁ PÁRTY POKRAČUJE

Oheň si té noci vyžádá 162 obětí a událost si tak vyslouží smutný titul nejhoršího požáru ve filipínských dějinách. Diskotéka Ozone dodnes zůstává ve stejném stavu jako po požáru.

reklama

Opuštěné místo nebylo nikdy zrekonstruováno, chátrá a je bolavou vzpomínkou na desítky zmařených mladých životů. Jenže nejen ohořelé stěny bývalého klubu odkazují na hrůzy, k nimž zde před šestnácti lety došlo.

Lidé, kteří se pohybují v ponurém okolí někdejšího klubu, vypovídají, že v noci se z prázdné budovy ozývají lidské hlasy a je prý odtud slyšet i podivná hudba. Párty ale zřejmě není z našeho světa.

Někteří svědci podivného paranormálního fenoménu ve vyhořelé Ozone disco říkají, že viděli také přízračná zjevení tančících lidí a dokonce i průhledný kouř linoucí se z útrob diskotéky.

Kromě smíchu a hudby je prý odtud občas slyšet i křik úpěnlivé prosby plné bolesti a zoufalství. „Když jsme před lety vešli dovnitř, slyšeli jsme tam hlasy v agónii.

Zpočátku jsme si neuvědomili, co to je, ale jakmile nám to došlo, běželi jsme k východu,“ popisuje svůj zážitek z návštěvy Ozone disco filipínský badatel v oblasti duchařských jevů Olivier Guevara.

Ozone disco, místo velké tragédie. Foto: Anyo Niminus - Creative Commons - volné dílo
Ozone disco, místo velké tragédie. Foto: Anyo Niminus – Creative Commons – volné dílo

NA CO ČEKAJÍ MRTVÍ TANEČNÍCI?

Badatelé spekulují o tom, že k paranormálním jevům na místě dochází proto, že duchové desítek nebohých lidí, kteří zde zemřeli, nemohou dojít klidu.

Viník tragické události z březnové noci roku 1996 totiž nebyl dosud potrestán, ačkoliv je nad slunce jasnější, že došlo k závažným porušením pravidel požární bezpečnosti klubu.

Obětem strašlivého neštěstí navíc nebyl postaven ani malý pomník a jedinou památkou na jejich zbytečnou smrt jsou tak trosky diskotéky.

Pomohlo by neklidným duším, jež se údajně vracejí do Ozone disco, potrestání toho, kdo je zodpovědný za jejich předčasnou smrt v plamenech? Nebo by stačilo symbolicky vyjádřit lítost nad starou tragédií pomníčkem na místě, kde k ní došlo?

Anebo snad duchové čekají na něco úplně jiného a dožívají v temném klubu své nenaplněné životy?

Foto: UnSplash, Creative Commons
Lokalita:
reklama
Související články
od 29.11.2022 960
Říká se, že stavby, rekonstrukce či podobné zásahy do domů a krajiny mohou být spouštěčem, který odstartuje výskyt paranormálních jevů. Možná to je také případ obchvatu u britského města Stocksbridge v Jižním Yorkshiru. Ten si získal pověst silnice duchů ještě dříve, než po něm projela první vozidla!     Už když se se stavbou začalo, byly
od 29.11.2022 1.4tis
Sedíme v potemnělé místnosti a sledujeme, jak písmena naskakují, jedno za druhým. Mistr spisovatel se dal do díla. Postupně vytváří slova i celé věty, přihlížející žasnou. Jenže něco tu nehraje. Písmena se totiž zjevují na spiritistické tabulce ouije. A starý mistr je diktuje ze záhrobí… Existují lidé, pro které je psaní jako droga. Někteří mají to štěstí
od 28.11.2022 2.0tis
Francouzský spisovatel Guy de Maupassant má problém. Na sklonku života sedí za stolem a snaží se pracovat. Není tam ale sám – upřeně na něj hledí jeho dvojník! Děsivá postava je usazená přímo vedle něj a diktuje mu, co má psát dál... Skončí až ve chvíli, kdy už nebohý Guy de Maupassant (1850–1893) nevydrží a nervově se zhroutí. Co je přízrak zač? A proč s
od 27.11.2022 1.3tis
Na videoportálu Youtube se nedávno objevilo další zvláštní video. Tentokrát zachycuje hlídače, který si - alespoň to tak trochu vypadá - povídá s duchem. Video bylo natočené kamerou v pečovatelském centru Finochietto Sanatorium v argentinském Buenos Aires ve tři hodiny ráno. Hlídač sedí u svého stolu, když v tom se dveře samy od sebe otevřou. Muž vstává, jako by chtěl někoho pustit, ale do budo
od 27.11.2022 2.1tis
Budova, jejíž některé části sloužily nemocným po úctyhodných 140 let, byla ponechána svému osudu poté, co ve městě vyrostl nový moderní zdravotnický komplex.     Něco z historie v ní však údajně stále zůstává. Po Domažlicích se proslýchá, že potemnělými chodbami ponuré nemocnice korzovali duše mrtvých, které dosud nenašly klid. Podobně