reklama
6. července 1973: Začne krvácet socha Panny Marie v klášteře Yuzawadai v japonské Akitě.
Domů     Paranormální jevy
Ozone disco: Když mrtví tančí
Adriana Vojtíšková
od Adriana Vojtíšková 16.2.2022
2.9tis
Ohnivá tragédie na filipínské diskotéce rezonuje dodnes… Foto: UnSplash
306
SDÍLENÍ
2.9tis
ZOBRAZENÍ

Diskotéky a různé noční podniky bývají obvykle místem bujaré zábavy. Ne tak v případě opuštěného filipínského tanečního klubu Ozone disco.

Ohnivá tragédie na filipínské diskotéce rezonuje dodnes... Foto: UnSplash Quezon City (filipínsky Lungsod Quezon) je jedno z měst, která tvoří metropolitní oblast Manily na Filipínách. Na Ozone disco si tu už nezajdete... Foto: Patrickroque01 /  CC BY-SA 4.0 Na Ozone disco se tančí dál... záhrobně. Foto: UnSplash Ozone disco,  místo velké tragédie. Foto: Anyo Niminus - Creative Commons - volné dílo

Ten je totiž poznamenaný děsivou tragédií, která na místě zřejmě dosud zanechává mrazivý otisk smrti. V Ozone disco došlo v roce 1996 k požáru, který připravil o život 162 mladých lidí. Od těch dob klub chátrá.

Mrtví zde ale nikdy nepřestali tančit…  Na diskotéce Ozone disco ve filipínském Quezon City dochází v roce 1996 k tragickému neštěstí. Dne 18. března krátce po půlnoci zde vypukne masivní požár. Klub je v osudném okamžiku plný mladých lidí, jejich počet se odhaduje na téměř 400 osob.

Uprostřed pokročilé noční zábavy se náhle u mixážního pultu diskžokeje objeví nepřehlédnutelné jiskry. Nic netušící rozjařená mládež se domnívá, že jde jen o speciální efekt hudební show. Když se ale objeví štiplavý kouř doprovázený typickým pachem spáleniny, je jasné, že zábava ten večer skončila.

Na Ozone disco se tančí dál… záhrobně. Foto: UnSplash

ZOUFALÝ POKUS O ÚNIK

Desítky lidí se jeden přes druhého hrnou k jedinému požárnímu východu, který v budově diskotéky je. Jenže dveře jsou zvenčí zamčené. Údajně za to může bezpečnostní ostraha klubu, která pojala podezření, že uvnitř došlo k nějakým nepokojům a ve snaze předejít problémům s policií východy uzamkla.

Vinu se jim ovšem ani v budoucnu prokázat nepodaří. Nervozita uvnitř potemnělého klubu rychle stoupá. Všudypřítomný kouř začíná dusit návštěvníky uvězněné v pasti. Panika na sebe nenechá dlouho čekat. Objevují se první ušlapaní a udušení lidé a dílo zkázy v uzavřeném klubu dokonávají plameny.

Quezon City (filipínsky Lungsod Quezon) je jedno z měst, která tvoří metropolitní oblast Manily na Filipínách. Na Ozone disco si tu už nezajdete… Foto: Patrickroque01 / CC BY-SA 4.0

HROZIVÁ PÁRTY POKRAČUJE

Oheň si té noci vyžádá 162 obětí a událost si tak vyslouží smutný titul nejhoršího požáru ve filipínských dějinách. Diskotéka Ozone dodnes zůstává ve stejném stavu jako po požáru. Opuštěné místo nebylo nikdy zrekonstruováno, chátrá a je bolavou vzpomínkou na desítky zmařených mladých životů.

Jenže nejen ohořelé stěny bývalého klubu odkazují na hrůzy, k nimž zde před šestnácti lety došlo. Lidé, kteří se pohybují v ponurém okolí někdejšího klubu, vypovídají, že v noci se z prázdné budovy ozývají lidské hlasy a je prý odtud slyšet i podivná hudba.

Párty ale zřejmě není z našeho světa. Někteří svědci podivného paranormálního fenoménu ve vyhořelé Ozone disco říkají, že viděli také přízračná zjevení tančících lidí a dokonce i průhledný kouř linoucí se z útrob diskotéky.

Kromě smíchu a hudby je prý odtud občas slyšet i křik úpěnlivé prosby plné bolesti a zoufalství. „Když jsme před lety vešli dovnitř, slyšeli jsme tam hlasy v agónii. Zpočátku jsme si neuvědomili, co to je, ale jakmile nám to došlo, běželi jsme k východu,“ popisuje svůj zážitek z návštěvy Ozone disco filipínský badatel v oblasti duchařských jevů Olivier Guevara.

Ozone disco, místo velké tragédie. Foto: Anyo Niminus – Creative Commons – volné dílo

NA CO ČEKAJÍ MRTVÍ TANEČNÍCI?

Badatelé spekulují o tom, že k paranormálním jevům na místě dochází proto, že duchové desítek nebohých lidí, kteří zde zemřeli, nemohou dojít klidu. Viník tragické události z březnové noci roku 1996 totiž nebyl dosud potrestán, ačkoliv je nad slunce jasnější, že došlo k závažným porušením pravidel požární bezpečnosti klubu.

Obětem strašlivého neštěstí navíc nebyl postaven ani malý pomník a jedinou památkou na jejich zbytečnou smrt jsou tak trosky diskotéky. Pomohlo by neklidným duším, jež se údajně vracejí do Ozone disco, potrestání toho, kdo je zodpovědný za jejich předčasnou smrt v plamenech?

Nebo by stačilo symbolicky vyjádřit lítost nad starou tragédií pomníčkem na místě, kde k ní došlo? Anebo snad duchové čekají na něco úplně jiného a dožívají v temném klubu své nenaplněné životy?

Foto: UnSplash, Creative Commons
Lokalita:
reklama
Související články
od Dalibor Vrána 3.7.2022 2.2tis
Malý chlapec vylézá z vany, ještě v županu běží do obývacího pokoje a pouští televizi. Dávají zprávy a chvíli se neděje nic zvláštního. Dokud se moderátor neobrátí přímo na něj a neosloví ho. Chlapec sebou škubne úlekem. Obraz přeskakuje a moderátor opakuje stále dokola: „Ahoj.“ Je to nějaká noční můra? Nebo skutečnost? Poznat pravdu je […]
od Matěj Soukup 1.7.2022 880
Vyšetřování násilných trestných činů dnes obvykle provází řada vědeckých metod, které vedou od zajištění stop na místě činu přes pátrání až po vytipování a usvědčení pachatele. Nicméně, v 70. letech se ve Spojených státech objevila policejní vyšetřovatelka, která prohlašovala, že má psychické schopnosti, které jí pomáhají při pátrání po zločincích. Její jméno zní Dorothy Allisonová a […]
od Mirek Brát 30.6.2022 3.0tis
Jako fata morgana je označována optická iluze viditelná v úzkém pásu nad obzorem. Fata morgana se může objevit na souši i na moři. V případě vodního prostředí panuje podezření, že je tento jev odpovědný za velkou část pozorování záhadných lodí, a to jak na moři, tak i na velkých vnitrozemských jezerech. Pro vznik faty morgany […]
od Eva Soukupová 27.6.2022 1.9tis
Tragické krveprolití, při němž umírá šest členů rodiny DeFeových, se stává předlohou několika hororů. Skutečný příběh odehrávající se v roce 1974 v městečku Amityville je přitom stejně děsivý a záhadný jako jeho verze filmové verze.     Krvavá scéna se policistům naskytne v noci 13. listopadu 1974 poté, co vtrhnou do domu na Ocean Avenue […]
od Mirek Brát 26.6.2022 1.7tis
Broumovský klášter Řádu svatého Benedikta je spojen nejen s takzvanou kopií Turínského plátna, ale i s fextem, člověkem, jehož ostatky se po smrti jaksi odmítají rozložit. Důkaz se nachází v klášterním podzemí. Do východočeského Broumova se v roce 2000 dostal soubor desítek mumifikovaných těl ze sedmnáctého a osmnáctého století. Původně byly uchovávány v kryptě farního kostela svatého Prokopa ve Vamberku. […]