9. prosince 1965: V Kecksburgu v Pensylvánii je spatřena ohnivá koule. Armáda místo dopadu uzavírá a zatajuje informace.
Domů     Panika v peruánských vesnicích. Ocitli se pod útokem mimozemšťanů?
Panika v peruánských vesnicích. Ocitli se pod útokem mimozemšťanů?
od 16.11.2023
3.3tis
345
SDÍLENÍ
3.3tis
ZOBRAZENÍ

Během letošního léta hlásí členové peruánského kmene Ikitu útoky záhadných bytostí s velkou hlavou a žlutýma očima.

Patnáctiletá dívka po napadení skončí v nemocnici a tváří v tvář vetřelcům stane také vůdce místní komunity, který vše detailně popíše novinářům. Co jsou tito tajemní útočníci zač a odkud přišli?

Záhadné létající bytosti na vesničany útočí každou noc. Po útoku létajících „mimozemšťanů“ skončila patnáctiletá dívka v nemocnici. V údolí Palapa lze spatřit skalní rytinu, která naznačuje, že tuto oblast v Peru navštívili dávné mimozemské bytosti.

Na začátku srpna 2023 se v tisku začínají objevovat bizarní zprávy o útrapách členů kmene Ikitu, obývajícího odlehlé vesnice na severu Peru v okrsku Alto Nanay.

Domorodci jsou podle těchto zpráv napadáni přes dva metry vysokými mimozemšťany, označovanými jako „Los Pelacaras“, tedy „loupači obličejů“. Záhadní útočníci mají podle svědků velké hlavy a žluté oči a jsou nezranitelní zbraněmi.

Nosí také podivné masky a zvláštní boty, které jim umožňují vznášet se nad zemí. Svědectví peruánských domorodců znějí přesvědčivě a zdá se, že popisují reálné střety s čímsi pro ně neznámým.

Jsou to skutečně nějaké nepozemské, či snad nadpřirozené létající bytosti? Orgány činné v trestním řízení mají svou vlastní teorii. Jsou to prý členové místní mafie, kteří se snaží vesničany vyděsit. Proč by to ale dělali?

Záhadné létající bytosti na vesničany útočí každou noc.
Záhadné létající bytosti na vesničany útočí každou noc.

Ochraňte nás!

První incident je zaznamenán 11. července 2023 a od té doby se prý útoky

opakují každou noc. Po jednom takovém útoku musela být patnáctiletá dívka s pořezaným krkem převezena do nemocnice.

Vůdce místní komunity Jairo Reátegui Dávila zpravodajskému serveru Latina Noticias řekl, že všichni v oblasti mají obrovský strach, a popsal rovněž své vlastní setkání s těmito bytostmi. „Setkali jsme se téměř tváří v tvář. Jeho obličej není téměř vidět.

Viděl jsem, jak se celé jeho tělo vznáší ve výšce jednoho metru,“ vypovídá. „Zdá se, že jsou obrnění. Na jednoho z nich jsem dvakrát vystřelil a nebyl zraněn, vstal a zmizel. Jsme velmi vyděšení z toho, co se tady v naší komunitě děje,“ zdůrazňuje Dávila.

Vesničané začali provádět noční hlídky a zároveň úpěnlivě žádají úřady a armádu o pomoc v boji proti těmto útokům. Kdo nebo co může za incidenty stát?

Po útoku létajících „mimozemšťanů“ skončila patnáctiletá dívka v nemocnici.
Po útoku létajících „mimozemšťanů“ skončila patnáctiletá dívka v nemocnici.

Mafiáni s jetpackem

Vesničané nemají podle většiny komentátorů nejmenší důvod si cokoliv vymýšlet a jejich svědectví jsou vesměs přesvědčivá. Zcela jistě popisují skutečné střety s něčím, co si neumějí vysvětlit. „Mají kulaté boty, které používají k tomu, aby se vznášeli.

Mají dlouhé hlavy, nosí masku a jejich oči jsou nažloutlé. Jsou to experti na útěky,“ tvrdí novinářům Dávila.

Zatímco on sám věří, že to jsou mimozemšťané, úřady vyšetřující tyto incidenty dospěly velmi rychle k závěru, že útoky mají na svědomí nelegální zločinecké syndikáty zabývající se těžbou zlata.

Členové zlatých kartelů se podle peruánské Národní prokuratury za pomoci masek a raketových batohů snaží vyvolat strach šířením „mimozemského“ teroru. Cílem těchto manévrů je udržet místní obyvatele zavřené v jejich domovech a mimo dosah nelegálních dolů.

Jsou domnělí mimozemští útočníci ve skutečnosti jen zcela pozemští zločinci? Definitivní odpověď by mohlo přinést polapení jednoho z nich.

V údolí Palapa lze spatřit skalní rytinu, která naznačuje, že tuto oblast v Peru navštívili dávné mimozemské bytosti.
V údolí Palapa lze spatřit skalní rytinu, která naznačuje, že tuto oblast v Peru navštívili dávné mimozemské bytosti.

Zobrazují peruánské petroglyfy starověké astronauty?

K domnělým setkáním Peruánců s mimozemšťany podle mnohých badatelů docházelo již v dávné historii. Dokládat to mají nejen slavné obrazce na planině Nazca, ale i méně známé skalní rytiny.

Představivost ufologů dráždí zejména velký obrazec humanoidní postavy s velkou hlavou, která připomíná spíše helmu. Pro nápadnou podobu s vesmírnými skafandry je obrazec označován jako Astronaut.

Dalším vodítkem, které naznačuje, že Peru navštívily dávné mimozemské bytosti, je skalní rytina, kterou lze spatřit v údolí Palapa, jen kousek od Nazcy.

V oblasti se nachází působivá galerie petroglyfů, z nichž jeden zachycuje humanoidní postavu se třemi prsty na rukou. Vyobrazuje skalní rytina mimozemšťana?

Foto: wikimedia.org, youtube.com, facebook.com, flickr.com
Lokalita:
reklama
Související články
od 9.12.2023 229
Nastěhovali jste se do nového domu a máte pocit, že tam nebydlíte tak úplně sami? Nebo jste se s přáteli rozhodli vyrazit na průzkum dávno opuštěné budovy, ve které prý straší? ENIGMA vám představuje 7 technologických pomůcek, bez kterých se při kontaktu s nadpřirozenem neobejdete! Povede se vám s nimi získat důkaz o existenci duchů?   Diktafon Cena: kolem 1000 Kč   Tzv.
od 9.12.2023 569
Šumava byla již od pradávna drsným místem s nelehkými životními podmínkami a zejména zima zde bývala velice krutá. Opuštěné vesničky v zimě často zůstávaly zcela odříznuté od ostatní civilizace, a tak se často jen čekalo, až sníh a mráz povolí a bude možné se vrátit do běžného života. Ne každý však měl to štěstí a zimu přežil, ale výše zmíněné podmínky neumožňovaly pohřbít nebožtíka řádně a včas.
od 8.12.2023 1.8tis
Hlavní dominantou amerického městečka Carrollton v Alabamě je bezmála 150 let stará soudní budova. Pozornost nepoutá jen honosným vzhledem, ale také velkou šipkou u okna v podkroví. Ve skleněné tabulce, na niž ukazuje, je možné spatřit cosi, co připomíná vyděšenou lidskou tvář. Podle legendy patří otroku Henrymu Wellsovi. Je to možné? Nad nevelký Carr
od 7.12.2023 2.9tis
Může jít o lovce duchů komunikujícího s duší, která v našem světě zůstala uvězněna. Nebo přízračnou postavu plížící se hřbitovem, z níž vidíme jen stín. Ale jakmile se něco takového podaří natočit na video, jedná se o prvotřídní, celosvětovou senzaci! Proto vám ENIGMA představuje devět nejzáhadnějších videozáznamů z posledních let!   Z minulosti známe spoustu rozmazaných fotek a zrnitýc
od 6.12.2023 3.2tis
Kanadský národní park Nahanni je opředen děsivými legendami, které odpovídají jeho hrozivé krajině. Historie dala místu přezdívku Údolí bezhlavých mužů a mnozí věří, že je tato oblast, plná neobyčejných přírodních krás, také pořádně strašidelná. Mají pravdu? Neohrožení cestovatelé, kteří chtějí zdolat peřeje řeky Nahanni nebo dobýt impozantní Cirqu
reklama
reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Ovesné perníčky s arašídovým máslem
tisicereceptu.cz
Ovesné perníčky s arašídovým máslem
Zdravější varianta oblíbených vánočních perníčků. Mouku nahradí jemné ovesné vločky a klasický cukr vyměňte za hnědý kokosový. Budete překvapeni, jak skvěle chutná kombinace arašídového másla a perník
Islanďané mají společné předky s Indiány
epochaplus.cz
Islanďané mají společné předky s Indiány
Genetika je jedním velkým dobrodružstvím. Přicházejí stále nové výzkumy. Vědci například luští původ indiánů, zajímavé je třeba to, že se stopy jejich DNA vyskytují i na místech, kde bychom to nejspíše nečekali. Pátrání po genetickém původu Islanďanů v roce 2010 přineslo překvapující zjištění. Podle španělských výzkumů dorazila na Island už v 10. století žena ze Severní Ameriky.
Umí být jeden druhému oporou
nasehvezdy.cz
Umí být jeden druhému oporou
V letošním roce oslavil oblíbený moderátor a herec Jan Kraus (70) jubilejní sedmdesáté narozeniny. Žádné velké oslavy se ovšem nekonaly, jelikož je moderátor jednoduše nemá v oblibě. Pokud tak na n
Zřícenina Andělská Hora: Nejkrásnější ruina Českého království
epochanacestach.cz
Zřícenina Andělská Hora: Nejkrásnější ruina Českého království
Hrad opředený mnoha pověstmi, sídlo mocných mužů i samotného panovníka i přírodní jeviště jednoho z nejslavnějších českých filmů. To všechno je Andělská Hora, romantická zřícenina na Karlovarsku. Podle pověsti založil hrad Andělská Hora krutý muž jménem Ursinus, který do českých zemí unesl krásnou Alvínu, dceru anglického krále Tristana. Alvína byla laskavá jako anděl, ale trpěla pod
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
iluxus.cz
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
Slavnostní galavečer vyhlášení výsledků mezinárodní soutěže o nejlepší destilát a likér Czech National Spirits Competition 2023 proběhl v reprezentativních prostorech Strahovského kláštera v sobotu 2.
Vyhynutí dinosaurů má jasného viníka
21stoleti.cz
Vyhynutí dinosaurů má jasného viníka
Vyhynutí obřích druhohorních plazů je spojováno s dopadem asteroidu zvaného Chicxulub, který vyvolal celou škálu potenciálně smrtících důsledků. Který z nich byl skutečným viníkem vyhynutí dinosaurů?
Podivný mikro-spánek tučňáků uzdičkových
21stoleti.cz
Podivný mikro-spánek tučňáků uzdičkových
Péče o mládě vyžaduje po rodičích tučňácích velké oběti. Jeden, sedící na vejcích, musí být stále ve střehu, aby ho ochránil před predátory, zatímco druhý rodič loví kořist. Jak to ustát bez dostatečn
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Svátečně rozzářené okno
panidomu.cz
Svátečně rozzářené okno
Plný parapet drobných vánočních dekorací, bezpečné svícny, umělý sníh, světýlka, samolepky, spreje a šablony… Okno zkrátka o Vánocích nemůže zůstat prázdné! Tu kouzelnou a neopakovatelnou atmosféru milují především ženy. Však se na to všelijaké zdobení těší celý rok a nedají se odradit, ani když je partner zapřísáhlý nepřítel vánočních svátků a bručoun, který by nejraději
Kamarádka se mi moc protiví!
skutecnepribehy.cz
Kamarádka se mi moc protiví!
Moje kamarádka ze školy to uměla vždy roztočit, což jsem jí vždy trochu záviděla. Ve společnosti na sebe strhne veškerou pozornost. Už od školy jsem s ní vždy ráda chodila na pařby a později už jen na fajn večery, kolikrát jen ve dvou. Sice na sebe strhávala vždy pozornost všech mužů okolo, ale příliš mi to nevadilo.
Proč se krtkům v zimě zmenšuje hlava?
epochalnisvet.cz
Proč se krtkům v zimě zmenšuje hlava?
„Zmenši tělo, budeš míň hladovět!“ Pod tímto heslem se snaží přečkat zimu krtci. Zimní spánek si totiž nemohou dovolit, brání tomu jejich metabolismus, který patří mezi vůbec nejaktivnější mezi savci.
Děsirée Clary dostala jako náplast na zklamání švédskou korunu
epochaplus.cz
Děsirée Clary dostala jako náplast na zklamání švédskou korunu
Dává jí úkol, který splnit nemůže. Donutit rodiče, aby jí hned povolili se vdávat. Taková opovážlivost! To si nemůže dovolit. Je jasné, že tohle znamená jediné: definitivní konec. Bernardine Eugénie Désirée Clary (1777–1860) z francouzského Marseille se v roce 1793 náhodně seznámí s Josephem Bonapartem. Setkává se i s jeho rodinou, zamiluje se do Josefova bratra Napoleona (1769–1821) a