14. ledna 2012: Nad Paříží se objevuje záhadná zářící a pulzující koule, svědci ji pozorují asi 5 minut.
Domů     Pátrání po podzemní říši: Leží Agartha v Antarktidě?
Pátrání po podzemní říši: Leží Agartha v Antarktidě?
od 19.11.2024
3.4tis
Hitler namluvil svým mužům, že využití síly vril pomůže vyhrát válku.
347
SDÍLENÍ
3.4tis
ZOBRAZENÍ

Agartha je bájná podzemní říše, kde údajně přežívá vyspělá a inteligentní rasa árijců, potomků zaniklé Atlantidy. Ovládají prý sílu vril, jejíž pomocí například mohou uvést do chodu létající stroje. 

Hitler namluvil svým mužům, že využití síly vril pomůže vyhrát válku. Petrovna Blavatská, za svobodna Helena Petrovna von Hahn-Rottenstern, známá jako „Madame Blavatská Obraz Pandemonium (asi 1825) od Johna Martina; architektura Vril-ya je v románu Budoucí lidstvo přirovnávána k obrazům Johna Martina

Agarťané žijí v rozsáhlém systému podzemních chodeb pod povrchem Země, které jsou osvětleny zvláštní zelenavou září vycházející přímo ze stěn a stropů. Nacističtí okultisté se zřejmě opírají o spisy ruské spiritistky Heleny Blavatské (1831–1891).

Její dílo sice stojí na pomezí mezi pohádkami a realitou, přesto však legendě o podzemní říši zcela podlehnou. Opět tím totiž podpoří myšlenku nadřazenosti světlovlasých lidí.

Hitlerovi muži si rovněž slibují využití síly vril, která by jim mohla pomoci vyhrát válku. S teorií „dutozemě“ nepracuje jen Blavatská, ale i mnoho starých kultur, například Tibeťané. K nim se Němci upínají nejvíce. Kam až se při svém pátrání dostanou?

Petrovna Blavatská, za svobodna Helena Petrovna von Hahn-Rottenstern, známá jako „Madame Blavatská
Petrovna Blavatská, za svobodna Helena Petrovna von Hahn-Rottenstern, známá jako „Madame Blavatská

Hledali také v Česku

Nacisté uspořádají hned několik vědeckých výprav do Tibetu. Oficiálním důvodem je výzkum mrazuvzdorných obilnin v nehostinných podmínkách či nalezení odolného koňského plemene.

Ale z tajných listin lze údajně vyčíst, že zde pátrají zejména po knihovně tibetských mudrců a po posvátných místech.

Zajímají se také o učení a mimořádné schopnosti tibetských mnichů, o nichž se traduje, že znají tajemství věčného mládí, dokáží být odolní proti extrémním teplotám a při meditacích mohou komunikovat s vyššími bytostmi či astrálně cestovat do vzdálených koutů planety.

Ovládnout tyto schopnosti by nacistům zcela jistě přišlo vhod. Jak daleko v této záležitosti dospěli? Odpověď na tuto otázku možná můžeme najít na území České republiky. Také zde totiž probíhají podivné výzkumy.

Okultisty Třetí říše zaujme zejména rozsáhlé podzemí v Jihlavě, kde zřejmě pátrají po dalším možném vchodu do Agarthy. V roce 1940 se do katakomb vydávají berlínští vědci v doprovodu tří Asiatů, pravděpodobně Tibeťanů, a zůstávají zde po několik dalších dnů.

V pozdějších letech je v podzemí nalezena zvláštní chodba, která po nasvícení vyzařuje podivné zelené světlo. Přesně takové, jaké má osvětlovat i bájnou říši. 

Protiletecký kryt, nebo meditační pomůcka?

Analýzy odhalí, že stěna svítící chodby je s nejvyšší pravděpodobností natřena fosforeskující barvou lichtgelb. Ta se často využívá k označení vchodů do protileteckých krytů, aby byla cesta viditelná i nějakou dobu po výpadku proudu.

Tím mnozí badatelé považují záhadu chodby nazývané „Svítivka“ za vyřešenou. Proč by ale měli vzdělaní Tibeťané pracovat na leteckém krytu? Český spisovatel a záhadolog Ivan Mackerle (1942–2013) nabízí ještě jednu variantu.

„Pozorování zelenkavé záře kolem objektů nebo osob je typické pro případy zážitků souvisejících s přechody do jiné reality, do světa přízraků a podivných bytostí za hranicemi našeho konvenčního světa.

Za bariérou vytvořenou naším mozkem, která nás drží v bezpečí každodenní zkušenosti a chrání před neznámem.” Nazeleno natřená chodba tedy mohla sloužit i jako pomůcka k odpoutání se od hmotného světa.

Měli snad tajemní Asiaté za úkol předat vědcům v katakombách něco z jejich vědění? 

Obraz Pandemonium (asi 1825) od Johna Martina; architektura Vril-ya je v románu Budoucí lidstvo přirovnávána k obrazům Johna Martina
Obraz Pandemonium (asi 1825) od Johna Martina; architektura Vril-ya je v románu Budoucí lidstvo přirovnávána k obrazům Johna Martina

Kdo vládne jižnímu pólu?

Nehostinný, pustý kontinent, kde teploty klesají hluboko pod bod mrazu, se překvapivě těší neobyčejné pozornosti Třetí říše. Na Antarktidu se vydává několik vědeckých expedic.

Neoficiální prameny uvádějí, že oblast kolem jižního pólu je žhavým kandidátem pro hledání vstupu do Agarthy. Zemská kůra tu je prý natolik tenká, že zvláštní světlo z tajemné říše proniká na povrch a vzniká tak polární zář.

Překvapivé informace přináší americký letec Richard E. Byrd (1888–1957), který sem těsně po válce vede vědeckou expedici. Antarktidu však neprozkoumá, neboť je za podivných okolností donucen výpravu předčasně ukončit.

V roce 1947 pak prohlásí, že „v případě ozbrojeného konfliktu hrozí reálné riziko, že budou Spojené státy napadeny objekty, které jsou schopné přeletět od jednoho pólu k druhému neuvěřitelnou rychlostí“.

V roce 1965 zde posádka argentinského loďstva skutečně pozoruje nezvyklé čočkovité létající stroje. A v roce 2011 americký archeolog Joseph Skipper poukazuje na fotografii Antarktidy pořízené z Marsu.

Podle něj je na snímku zachycen vchod do podzemí a poblíž něj leží cosi, co ze všeho nejvíc připomíná zamrzlý létající talíř. Je možné, že nacisté skutečně objevili Agarthu včetně létajících strojů poháněných silou vril?

Zdroje informací: Tamas, Mircea Alexandru (2003), Agarttha, the invisible center, Rose-Cross Books, ISBN 978-0-9731191-1-4, wikipedia.org, Greer, John Michael (2003), The New Encyclopedia of the Occult, Llewellyn Publications, ISBN 1-56718-336-0
Foto: 1: Bundesarchiv, Bild 183-H12704 / CC BY-SA 3.0 de, 2: Tomás Povedano – Sociedad Teosófica de Costa Rica/ volné dílo, 3: John Martin – http://www.geocities.com/spirit_teachings/spheres.htm, volné dílo
Lokalita:
Související články
od 14.1.2025 625
Obrovští mořští hadi, kteří ve svých smyčkách drtí celé lodě, krakeni a neskutečné chobotnice. Žraloci větší než autobus i medúzy s desítkami metrů dlouhým závojem. Tato a mnohá další monstra z hlubin prostupují námořními legendami po celém světě.  Mořské ekosystémy patří skutečně mezi ta místa na Zemi, která známe nejméně. A to přesto, že pokrývají 70,8
od 11.1.2025 3.1tis
Európa po druhej svetovej vojne poskytovala pochmúrny obraz konfliktom znivočených a zbedačených krajín. Jedine neutrálne štáty ako Švajčiarsko, Portugalsko či Švédsko sa zdali byť ostrovmi ako tak normálneho sveta na kontinente ruín a ľudského utrpenia. A práve vtedy, keď sa už všetci tešili, že majú to najhoršie za sebou, sa nad Škandináviou objavil prízrak strachu evokujúci zlovestné tiene práv
od 10.1.2025 3.4tis
Obraz Mona Lisa je jedním z nejslavnějších uměleckých děl historie. Badatele z různých koutů planety fascinuje především její tajuplný úsměv, protože není jasné, zda je Lisa smutná, nebo veselá. Vědci z Freiburské univerzity v Německu tvrdí, že znají odpověď. Pokud byste si někdy udělali výlet do Paříže, nezapomeňte navštívit tamější muzeum Louvre. Kromě
od 9.1.2025 3.5tis
Nekonvenční, alternativní nebo tzv. komplementární medicína. To jsou názvy označující celou paletu léčebných přístupů, které zatím nebyly přijaty oficiální medicínou. Mnohé z nich – jako například homeopatii nebo akupunkturu – zná dnes už většina lidí, o jiných se tak často nemluví. Proč? Představujeme léčebné metody, jež údajně dokáží pomoci tam, kde klasický přístup selhává! [gallery ids=
od 8.1.2025 3.3tis
Východoněmecká tajná služba Stasi (Ministerstvo státní bezpečnosti–pozn. red.) se v roce 1956 údajně dostává ke složkám „západního“ zdravotnického výzkumu. Jedním nepříliš nákladným zákrokem teď budou moci začít likvidovat budoucí členy imperialistických armád.    Stačí uplatit pár laborantů. Takové je prý pozadí projektu, v rámci kterého se do ob
reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Obrázek chlapce z Terezína zamířil do vesmíru
historyplus.cz
Obrázek chlapce z Terezína zamířil do vesmíru
Život v terezínském ghettu je nesmírně obtížný, ovšem mladičký Petr Ginz se každodenními útrapami zlomit nenechá. Lidem okolo sebe dodává naději, posiluje dobré vztahy mezi nimi a snaží se je zabavit i vzdělávat. Na rozdíl od některých přátel mu však štěstí nepřeje a válku nepřežije.   Ve škole patří k nejlepším a rádi ho mají
Čirok je obilninou budoucnosti. Dokáže uživit, z půdy vyhnat škůdce či působit proti rakovině
21stoleti.cz
Čirok je obilninou budoucnosti. Dokáže uživit, z půdy vyhnat škůdce či působit proti rakovině
Říká se mu velbloud rostlinné říše, protože je suchovzdorný, což je při současných klimatických změnách u plodin nedocenitelnou vlastností. Čirok v naší zemi zatím málo známe, ale je pátou nejpěstovan
Tomešová už toho má plné zuby a chce se rozvést?
nasehvezdy.cz
Tomešová už toho má plné zuby a chce se rozvést?
Hvězda seriálu ZOO Michaela Tomešová (33) je už osm let manželkou herce ze seriálu Slunečná Romana Tomeše (36). Jenže znovu po nějaké době se povídá, že mají velkou manželskou krizi. Prý snad měla h
Ve chvíli nouze mě překvapil
skutecnepribehy.cz
Ve chvíli nouze mě překvapil
Manžel mi tragicky zahynul před devíti lety. Celkem dlouho jsem se z toho za pomoci psycholožky dostávala. Vdaná jsem byla dvacet pět let. Laťka na muže byla nastavena vysoko. Nejdříve jsem si řekla, že už zůstanu sama. Ale postupem času jsem si uvědomovala, že bych ještě chtěla někoho, s kým ucítím, že žiji. Byl bezradný Do vedlejšího vchodu našeho
Hotel Reiters Supreme: Malebné místo v srdci přírody
iluxus.cz
Hotel Reiters Supreme: Malebné místo v srdci přírody
Potřebujete vypnout, dobít baterky a najít dokonalý klid? Hotel Reiters Supreme, nacházející se v malebném rakouském Burgenlandu, je tím pravým místem. Tento pětihvězdičkový hotel, určený výhradně pro
Nejen čistička vzduchu: Vychytávky pro alergiky
panidomu.cz
Nejen čistička vzduchu: Vychytávky pro alergiky
Možná namítnete, že od toho, abychom doma dýchali čistý vzduch, máme moderní techniku. Současné čističky vzduchu jsou přece výkonné a mnohdy pracují neslyšně. Ale není lepší se znečištěnému prostředí raději vyhnout? Ovzduší totiž obsahuje různé znečišťující látky – od pevných částeček po aerosoly, plyny či páry. A když je vdechneme, náš organismus na ně reaguje
Ostružinovo-borůvkový pohár
tisicereceptu.cz
Ostružinovo-borůvkový pohár
Doba pohárů je trochu ta tam. Ale řekněte, není to škoda? Tak to pojďme napravit! Suroviny 250 g mascarpone 2 vejce 4 lžíce cukru trocha mandlového likéru (Amaretto) silná káva 1 balíček pi
Bible je důkazem, že žijeme v simulaci, tvrdí vědec
epochalnisvet.cz
Bible je důkazem, že žijeme v simulaci, tvrdí vědec
Je svět kolem nás skutečný? Co když je vše je pouhá iluze a my žijeme uvězněni ve virtuální realitě podobně jako postavy ve videohrách, u kterých ve volném čase odpočíváme? Touto otázkou se vědci a filozofové zabývají už tisíce let. Docent fyziky na univerzitě v Portsmouthu Melvin Vopson nyní přichází s tvrzení, že Bible může
Toskánsko po americku
rezidenceonline.cz
Toskánsko po americku
Atmosféra toskánského venkova učarovala majitelům vily natolik, že zatoužili přenést jeho kouzlo i do amerického Texasu. Půvabné a jakoby ospalé kamenné stavení se stalo jejich domovem. Architekt Bob Wetmore z architektonického studia Cornerstone byl tím pravým, kdo dokázal představy a přání manželů proměnit ve skutečnost. Nejdůležitějším požadavkem bylo ponechat hlavní obytné prostory v jedné výškové úrovni,
Kouzelné Karlovy Vary z ptačí perspektivy
epochanacestach.cz
Kouzelné Karlovy Vary z ptačí perspektivy
Hosté lázní Karlovy Vary odjakživa rádi chodí na procházky do romantického okolí. Možnost podívat se na město shora se naskýtá hned na několika vyhlídkách s bohatou historií a cennou architekturou. Když budeme procházet nejnavštěvovanější české lázeňské město, takřka na každém kroku narazíme na něco zajímavého. Je tu celkem pět výstavných kolonád, řada významných lázeňských budov, ale
Steve Jobs: Vizionář, který změnil svět technologií
epochaplus.cz
Steve Jobs: Vizionář, který změnil svět technologií
V roce 1976 založil Steve Jobs spolu se Stevem Wozniakem (*1950) firmičku Apple Computer ve své garáži. V roce 1980 se z ní stal miliardový byznys a veřejně obchodovaná společnost. O čtyři roky později vytvořil Apple Macintosh, ale firma se roku 1985 v obavách z levnějších produktů konkurenčního Microsoftu svého zakladatele zbavila. Steve Jobs (1955–2011) Kdo to je: zakladatel, výkonný
Řeknět dost! Už ani kapku
nejsemsama.cz
Řeknět dost! Už ani kapku
Stačí zakašlat, kýchnout nebo se zasmát, a nehoda je na světě. Drobného úniku moči si nikdo kolem sice nevšimne, ale i tak je pro vás zdrojem velkého stresu. O stresové nebo také zátěžové inkontinenci hovoříme v případě, že k úniku moči dochází při zvýšené fyzické námaze, při kašli, kýchání nebo smíchu. K úniku dochází jednou až dvakrát denně
Provozovatel: RF HOBBY, s. r. o., Bohdalecká 6/1420, 101 00 Praha 10, IČO: 26155672, tel.: 420 281 090 611, e-mail: sekretariat@rf-hobby.cz