reklama
5. července 1835: Profesor matematiky James Hamilton náhle sám od sebe vzplane, zvládne se však uhasit, a je zřejmě jedním z mála lidí přeživších samovznícení.
Domů     Neobjasněné události
Po čtyřleté dívce se slehla zem. Ode dne, kdy záhadně zmizela, ji nikdo znovu neviděl
Marek Hadrbolec
od Marek Hadrbolec 20.7.2020
3.6tis
Co se s Nyleen skutečně stalo? ZDROJ: mysteriousuniverse.com
483
SDÍLENÍ
3.6tis
ZOBRAZENÍ

Pohodový den odstartovaný společným piknikem hned několika rodin v oblasti Elkhorn Mountains v americké Montaně se proměnil v noční můru poté, co čtyřletá Nyleen Kay Marshall za záhadných okolností zmizela. Psal se rok 1983, dívka se dodnes nenašla.

Co se s Nyleen skutečně stalo? ZDROJ: mysteriousuniverse.com Je možné, že je kdysi malá dívka dnes ještě naživu? ZDROJ: mysteriousuniverse.com Jedna z posledních fotek holčičky před jejím záhadným zmizením ZDROJ: mysteriousuniverse.com

Nyleen si nedaleko piknikového místa hrála se skupinou dětí. Byly v ní i její starší sourozenci, kteří měli dívku hlídat. Ta ale mírně zaostala za skupinou a když se děti otočily, aby ji popohnaly, byla najednou pryč.

Jako by se ve vteřině rozplynula. Děti se ji nejprve pokusily najít samy, ovšem neúspěšně. Když vyděšená skupina doběhla zpět k dospělým, okamžitě začala pátrací akce.

Všichni předpokládali, že malá dívka nemohla v lese dojít daleko. Přesto po ní v okolí tábořiště nebylo ani stopy. Po Nyleen brzy pátraly stovky dobrovolníků, vrtulník s termokamerou a vycvičení psi. Jeden z nich zdánlivě v jeden moment chytil stopu, avšak záhy ji zase ztratil, což se jeho pánovi zdálo velmi neobvyklé.

Jedna z posledních fotek holčičky před jejím záhadným zmizením ZDROJ: mysteriousuniverse.com

DESET DNÍ

Pátrání trvalo celých bezútěšných deset dní. Jedinou, a dosti podivnou stopou, byla výpověď dvou dalších dětí, které měly ve stejný den na místě potkat muže, který jim nabídl, ať jdou s ním. Pracovalo se tak i s možností, že Nyleen byla unesena.

Ani pro tuto variantu však nebyly na místě žádné důkazy. Nyleen se zdánlivě prostě vypařila z povrchu zemského.

Trvalo dlouhé dva roky, než se vody tohoto případu znovu rozvířily. Na linku Národního centra pro pohřešované děti se anonymně ozval muž, který tvrdil, že dívku unesl. Další podobné přiznání pak přišlo dopisem přímo rodině unesené dívky.

Je s podivem, že muž v dopise popisuje detaily, které policie při vyšetřování vůbec nezveřejnila, třeba přesné místo, kde se dívka skupině dětí ztratila.

Je možné, že je kdysi malá dívka dnes ještě naživu? ZDROJ: mysteriousuniverse.com

DOPIS OD ÚNOSCE

Muž v dopise také píše, že se o dívku nyní stará ve svém domě, že hodně vyrostla a má nakrátko ostřihané vlasy. Dopis následně začíná být děsivý. „Každé ráno ji dávám lžičku svého semene, ale tvrdím jí, že je to medicína.

Jinak jsem ji ale nikdy nijak neublížil,“ píše. Psaní pak končí větou: „Je moje a já ji miluji, nemohu ji prostě nechat jít.“ Dopisů postupně rodiče dívky obdrží několik. Policii se však nedaří vypátrat jejich autora, ani prokázat, jestli to, co píše, může být pravda.

O pár měsíců později se objevuje dvojice lidí, kteří tvrdí, že dívku zavraždily, ale ani v tomto případě vyšetřování nikam nevede.

Podobných prohlášení se postupně objevilo ještě několik. Žádné z nich ale nezměnilo fakt, že od osudného pikniku už dívku nikdy nikdo neviděl. Jak je ale možné, že tak náhle zmizela? Že vycvičený pes náhle ztratil její stopu?

Mohl být některý z dopisů a telefonátů pravdivý, nebo šlo jen o kruté žerty? Otázek v případě zmizení čtyřleté Nyleen zůstává mnohem více než je odpovědí.

Foto: mysteriousuniverse.com
Lokalita:
reklama
Související články
od Adriana Vojtíšková 4.7.2022 561
Slavná, krásná a prokletá. Tak by se dala popsat americká filmová herečka, zpěvačka a modelka Marilyn Monroe (vl. jm. Norma Jeane Mortenson, 1926–1962). Její osud je totiž nejen plný úspěchu a bohatství, ale také podivných situací. A to včetně posledních okamžiků jejího života.   Dne 5. srpna roku 1962 celý svět obletí šokující zpráva, že […]
od Jiří Nechanický 3.7.2022 1.8tis
Když se na obloze v roce 1996 objeví Hale-Boppova kometa, mnozí se nad tím ani nepozastaví. Od roku 1910 se lidé přece jenom trošku poučili. Klid ovšem trvá jen do okamžiku, kdy amatérský astronom Chuck Shramek zavolá do pořadu Coast to coast AM rádia Premiere Networks a sdělí, že ve stínu komety letí objekt podobný kouli s prstencem! Co […]
od Matěj Soukup 1.7.2022 1.1tis
Bylo 12. května 1986, když vyděšení příbuzní nahlásili na policejní oddělení v Guntersville v Alabamě zmizení tehdy šestadvacetileté Wandy Jean Maysové. I přes rozsáhlé pátrání v oblasti nebylo její tělo nalezeno dlouhé roky a teprve analýza ostatků v roce 2008 potvrdila, že Maysová zemřela. Oficiálně náhodou. Ale bylo tomu vskutku tak? ZMIZELA Z POKOJE Maysová trávila noc z 11. na […]
od Adriana Vojtíšková 30.6.2022 3.3tis
Vědcům se podařilo odhalit souvislost mezi sebevraždami a prvokem jménem Toxoplasma gondii, původcem známé toxoplazmózy.     Tento parazit je ještě nebezpečnější, než se předpokládalo. V napadeném organismu totiž způsobuje závažné změny v mozku, které mohou vést až k sebevražedným myšlenkám. „Předchozí výzkum ukázal příznaky zánětu v mozku obětí sebevražd a lidí bojujících s depresemi. […]
od Dalibor Vrána 29.6.2022 3.3tis
Finská divočina údajně nabízí podivné jevy! V odlehlé oblasti na severu, v zemi nikoho, jak se podobným krajinám říká, lidé slýchají podivné věci. Nebo tam s nimi přeci jen někdo nebo něco je? Když se finští chlapci při kempování ukládají ke spánku ve stanu, slyší zvenčí hlasy a hluk nějakého stroje. Přemýšlí, jestli mohl nedaleko […]