Skip to content

Pod aljašskými ostrovy podle legendy číhá spící drak. Má podobu velkého stratovulkánu

Téměř dvě stě kilometrů pevniny známé jako Aleutské ostrovy na Aljašce pod sebou možná ukrývají obrovský podvodní vulkán. Ten by mohl dřímat pod ostrovy Carlisle, Cleveland, Herbert, Kagamil, Tana a Uliag, které mají být propojené podvodními tunely.

Aleutské ostrovy jsou neobvykle tektonicky aktivní oblastí ležící mezi Aljaškou a Ruskem, ve které se nachází 40 aktivních a 17 vyhaslých sopek. Podle nejnovějších vědeckých poznatků se pod ostrovy může skrývat další obrovský podvodní vulkán, ze kterého do již zmíněných ostrovů vedou vývody plynů.

Aleutské ostrovy jsou okouzlující krajinou. ZDROJ: mysteriousuniverse.com
Spící drak

Podle všeho má skrytý vulkán podobu kaldery. Tento tvar vulkánu způsobuje, že se při jeho výbuchu do vzduchu dostane více lávy a popela, než když exploduje jiný stratovulkán. Caldera skrývající se pod Aleutskými ostrovy může mít průměr až okolo sta kilometrů.

Možný podvodní vulkán je zajímavým odhalením i pro místní, kteří se zabývají aljašským folklórem a legendami. Právě pod Aleutskými ostrovy se totiž podle některých aljašských legend ukrývá mocný spící dračí duch, který je strážcem země.

A pokud někdo takového strážce vzbudí, může očekávat krutý a zničující trest, stejný, jako nás čeká, pokud se kaldera pod ostrovy probudí.

Foto: mysteriousuniverse.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky historie Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články