Skip to content

Podivná havárie u Kingmanu: Zřítil se tu stroj z neznámého kovu!

Údajná havárie UFO v Roswellu není zdaleka jediným případem, kdy se k zemi zřítil neidentifikovatelný objekt, z jehož trosek byla vytažena těla podivných humanoidů. K jednomu z mnoha podobných případů, o nichž se už hovoří mnohem méně, mělo dojít v americkém městě Kingman.

Vědec byl přivezen k troskám uprostřed pouště.

Je 21. května 1953 a vládou najatý fyzik a matematik z polygonu pro zkoušení jaderných zbraní v Nevadě Arthur G. Stancil je svým nadřízeným odeslán na tajnou misi. Poté, co vystoupí na letišti v Arizoně, jej spolu s několika dalšími lidmi naloží do autobusu se zatemněnými okny a odváží pryč. Po čtyřech hodinách jízdy, během nichž měli cestující v autobuse zakázáno mluvit, se ocitá na neznámém místě v poušti. Je už noc, ale dvě ohromná armádní světla ozařují scénu, jako by byl pořád den. Různé skupiny lidí obklopují neznámý objekt ve tvaru disku o průměru asi 10 metrů částečně zabořený v písku. Je tvořen ze stříbřitého kovu podobného hliníku. Zdá se, že objekt havaroval kvůli vnitřnímu výbuchu nebo byl zasažen vojenskou střelou. K tomu, jak se dozvídá později, došlo o den dříve, tedy 20. května. Skupina přivezená autobusem s temnými skly si uvědomuje, že jsou tu proto, aby poskytli své odborné znalosti.

Ufolog Raymond Fowler
VÁZÁNÍ TAJEMSTVÍM

Když napětí ve skupině povolí, začne Stancil s ostatními členy skupiny opatrně rozmlouvat. Dozví se od nich, že uvnitř oválné kabiny se nacházejí dvě malé otáčivé židle a několik přístrojů. Nahlédnout dovnitř ale nesmí. Podaří se mu však nahlédnout do nedalekého stanu, kde spatří asi 1,20m vysokou mimozemskou bytost oděnou do stříbřité kombinézy. V tento okamžik už mají přizvaní odborníci svou práci hotovou a jsou přivolání zpět do autobusu, kde musejí podepsat dokument, v němž se zavazují k naprosté mlčenlivosti. Stancil nařízení poruší po několika letech, kdy pod pseudonymem Fritz Werner o svém zážitku promluví. Je možné mu věřit? Ačkoliv je Stancilova výpověď jediným svědectvím z místa havárie, uznávaný americký ufolog Raymond Fowler (*1933), který se případem od roku 1973 zabývá, tvrdí, že provedl důkladnou zpětnou kontrolu a je přesvědčen o pravdivosti výpovědi. Na podporu Stancila dokonce nachází několik dalších indicií.

Nákres údajné posádky stroje.
TĚLA Z ARIZONY

K dispozici je nezávislá výpověď několika vojáků z Wright-Pattersonovy letecké základny v Ohiu. Ti po havárii přijímají „tři malá těla zabalená v ledu, údajně z Arizony“. Podle Fowlera existuje kromě místopřísežného prohlášení Stancila ještě řada svědků, která může dokázat pravdivost příběhu. Jejich jména však zveřejnit nechce. V anonymitě zůstává i lékař, který na základně v Ohiu provádí pitvu těl. Mrtví členové posádky jsou dohromady čtyři. Jsou vysocí od 110 do 120 cm a jejich váha je kolem 20 kg. Vzhledem zcela odpovídají představě šediváků. Velké oči, velká hlava, malá ústa, nepatrný nos a tenké tělo s dlouhýma rukama jsou jejich charakteristickými znaky. Vnitřní stavba těla však lékaře překvapí. „V těla mají bezbarvou tekutinu, bez červených krvinek, lymfocytů nebo příjmu kyslíku. Při autopsii nebyly v těle zjištěny žádné stopy příjmu potravy a žádné zažívací orgány,“ stojí ve zprávě. Při tom všem už nikoho nepřekvapí, že podle analýzy trosek objektu, bylo UFO tvořeno kovem, který je na Zemi zcela neznámý.

Foto: azcentral.com, apa.org
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky ufo Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Výzkum farmaceutických společností: Covid-19 dodávky léčiv do Evropy nenaruší
21stoleti.cz

Výzkum farmaceutických...

Asociace inovativního farmaceutického průmyslu (AIFP) nedávno zveřejnila...
Chce obléct svatební šaty?
nasehvezdy.cz

Chce obléct svatební šaty?

Život na psí knížku už ji zřejmě začíná...
Proč s ní žádný chlap nevydrží
nasehvezdy.cz

Proč s ní žádný chlap nevydrží

Herečka ze seriálu Modrý kód MARIKA PROCHÁZKOVÁ...
Rakousko: Lyžování v bílém ráji
epochanacestach.cz

Rakousko: Lyžování v bílém...

Chcete vyrazit...
Mapa noční oblohy se brzy změní: Rozzáří noční nebe zanikající hvězdy?
epochalnisvet.cz

Mapa noční oblohy se brzy změní:...

Astronomové slibují, že se v blízké budoucnosti...
Častější případy kanibalismu u ledních medvědů
21stoleti.cz

Častější případy kanibalismu u...

V říši zvířat se ke kanibalismu uchyluje poměrně dost...
Přitažlivost moderní kuchyně
rezidenceonline.cz

Přitažlivost moderní kuchyně

Jasné a přehledné linie, dokonalý komfort, soudobé...
Zachrání lnička Česko?
epochalnisvet.cz

Zachrání lnička Česko?

Vědcům z institutu CEITEC Masarykovy univerzity v...
Divoká westmanka Calamity Jane
epochaplus.cz

Divoká westmanka Calamity Jane

Martha Jane Cannaryová alias  Calamity Jane...
Zámek v Mníšku pod Brdy: Mystérium chybějící věže
epochanacestach.cz

Zámek v Mníšku pod Brdy:...

Je druhá polovina 17....
Múza Versailles již zítra!
iluxus.cz

Múza Versailles již zítra!

Renomovaný vokálně-instrumentální soubor...
Kuriózní léčba duševních nemocí a moru: Díra do hlavy pro odchod zlého ducha a obklad z kohouta
epochaplus.cz

Kuriózní léčba duševních...

Nemocný muž v otrhaných šatech se z posledních sil...