3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Podivná ocelová koule dodnes mate vědce
Podivná ocelová koule dodnes mate vědce
od 23.6.2021
6.6tis
Podivná koulem vyrobená z nerezové oceli, dodnes zamotává vědcům hlavu. Odkud se vzala? Foto: Unsplash
234
SDÍLENÍ
6.6tis
ZOBRAZENÍ

„Co to může být?“ Takovou otázkou se vědci trápí už od roku 1974, kdy se na Floridě našla zvláštní koule z nerezové oceli s malým symbolem trojúhelníku, vyleptaným do povrchu. Podle vzhledu vypadá nudně, ale to, co záhadný objekt vyvádí, nudné rozhodně není.

Podivná koulem vyrobená z nerezové oceli, dodnes zamotává vědcům hlavu. Odkud se vzala? Foto: Unsplash Když Terry začne hrát na kytaru, koule se sama od sebe přidá do rytmu. Foto: Pixabay Pokud je koule součást zříceného satelitu, proč na jejím povrchu není ani škrábanec? Foto: Unsplash

Už její nález 26. března 1974 je více než zvláštní: jistý Antoine Betz s manželku Jerri a synem Terrym kouli najdou ve spáleništi, kudy se předtím prohnal ničivý požár.

Na povrchu kulatého objektu, zhruba o velikosti bowlingové koule, však není ani stopa po ožehnutí.

Když Terry začne hrát na kytaru, koule se sama od sebe přidá do rytmu. Foto: Pixabay
Když Terry začne hrát na kytaru, koule se sama od sebe přidá do rytmu. Foto: Pixabay

Koule plaší novináře

Betzovi spekulují, že to možná je nějaký satelit nebo něco, co odpadlo z letadla. Jenže na povrchu není ani škrábanec, který by to dokazoval. Kouli si nakonec odnesou domů, kde se postupem času naplno projeví podivné „schopnosti“, jakými je předmět obdařen.

reklama

Když například Terry cvičí na kytaru, všimne si, že koule znenadání pulzuje do rytmu. Tu a tam navíc sama od sebe vydává hučivý zvuk.

Kromě toho se předmět dokáže sám kutálet po podlaze, vydávajíc se různými směry a vracejíc se k člověku, který jej vypustil – což bylo něco, čím Betzových koule dokáže vyplašit nejednoho zvídavého novináře.

Pokud je koule součást zříceného satelitu, proč na jejím povrchu není ani škrábanec? Foto: Unsplash
Pokud je koule součást zříceného satelitu, proč na jejím povrchu není ani škrábanec? Foto: Unsplash

Ani rentgen záhadu nerozluští

Netrvá dlouho a u Betzových zazvoní vědci z NASA a námořnictva, kteří objekt důkladně prozkoumají, zrentgenují, ale na jeho původ se jim přijít nepodaří.

reklama

Jen zjistí, že koule je vyrobená z nějaké neobvykle ohnivzdorné slitiny a že se nejspíš uvnitř skrývají dva menší předměty.

Někteří tvrdí, že to na Zemi poslali mimozemšťané, jiní zase tvrdí, že to je součást nějaké člověkem vyrobené techniky, například součást ventilu. Nikdo ale dodnes nezjistil, co je koule zač a odkud se vzala.

Jen námořnictvo má jasno v tom, že příběhy o podivných „schopnostech“ koule, včetně toho, jak se sama dokáže kutálet po podlaze, jsou přehnané. „Věřím tomu, že je to kvůli konstrukci samotného domu… Je starý a má nerovné, kamenné podlahy.

Koule je téměř dokonale vyvážená, a tak jen malá prohlubeň stačí k tomu, aby změnila směr,“ vyjadřuje se mluvčí.

Foto: Pixabay, Unsplash
Lokalita:
reklama
Související články
od 2.12.2022 917
Může člověk při transplantaci srdce přijmout i chuť vraždit? Ve Španělsku to raději nehodlají riskovat. Za všechny mluví případ vraha Juana Carlose Alfara. Ten se zastřelí zabarikádovaný ve svém domě v roce 2012 poté, co spáchá dvojnásobnou vraždu ve vesnici Salobral. Americký sériový zabijá
od 2.12.2022 1.4tis
Popularita proutkaření neustále stoupá, nyní se s virgulí hledají například nemoci v lidském těle. Údajně se může proutkařem stát každý z nás. Otestujte se, zda máte talent! Na začátek budete potřebovat svou vlastní virguli. Důležité je, že se vůbec nemusí jednat o dřevěnou vidlici, každému proutkaři vyhovuje jiný nástroj, materiál i tvar, někteří
od 30.11.2022 2.4tis
Je noc. Dům je tichý, všichni už spí. V tom se pomalu otevřou dveře pokoje, ozve se slabé zavrzání. Opatrné kroky. Mladá žena, která tu leží na posteli, se posadí na posteli. To, co se stane vzápětí, si bude pamatovat celý život. Žena v pokoji je 24letá Eva Kočová. Zamžourá do tmy ke knihovně, kde kdosi postává: „Tati, ty si jdeš pro knížku? Tak já ti rozsvítím.“ Podobná příhoda by nebyla ničím
od 30.11.2022 3.0tis
Město Malbork se stejnojmenným hradem najdeme nyní v severním Polsku. Kdysi se jednalo o lokalitu s „pruským“-německým osídlením. Nepřekvapí tak, že město i hrad založili ve třináctém století rytíři Řádu německých rytířů. Podle všeho se duchům těchto bojovníků nechce Malbork opustit ani v moderní současnosti… Hrad Malbork je nejrozsáhlejší o
od 29.11.2022 2.5tis
Říká se, že stavby, rekonstrukce či podobné zásahy do domů a krajiny mohou být spouštěčem, který odstartuje výskyt paranormálních jevů. Možná to je také případ obchvatu u britského města Stocksbridge v Jižním Yorkshiru. Ten si získal pověst silnice duchů ještě dříve, než po něm projela první vozidla!     Už když se se stavbou začalo, byly