Skip to content

Podivné otřesy, které prý měly ozdravné účinky

Občas se zatřese země i na místech, kde by to opravdu nikdo nečekal. Přesně takový byl případ venkovské oblasti ve středním Rumunsku, kterou v roce 1993 zasáhla záhadná vlna podivných zemětřesení.

V tomto roce otřásl oblastí velmi neobvyklý počet malých lokálních otřesů, které podle mnoha svědků doprovázely také hlasité rány, které jako by vycházely přímo ze země. Místní se nejprve domnívali, že jde o následky těžby, později se ale ukázalo, že v té době žádné větší těžební aktivity ani odstřely zeminy v hornaté oblasti neprobíhaly.

Podivné okolnosti

Že by se mělo jednat o obyčejné zemětřesení se ale také nezdálo být pravděpodobné. Oblast středního Rumunska je seizmicky velmi klidná a zemětřesení se zde vyskytují jen zcela výjimečně. Velký počet malých a krátkých otřesů byl tak pro region naprosto výjimečnou situací, která zmátla jak místní obyvatele, tak seismology, kteří se otřesy zabývali.

Aby toho nebylo málo, mnoho místních mělo během období otřesů velké problémy se spánkem, jiní se cítili malátně nebo dokonce ztráceli vědomí. Ovšem poté, co otřesy ustaly, mnozí z nich uvedli, že se cítí lépe než kdy předtím.

Mnoho z nich řeklo, že se už několik let necítili tak zdraví, jako nyní. I přes všechny podivné faktory však rumunská vláda otřesy označila za neobvyklé zemětřesení.

Foto: mysteriousuniverse.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky záhady Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články