Skip to content

Poltergeist z Pickwiku: Hrůzné úkazy vyhánějí nájemníky

Velký dům v Liverpoolu na ulici Pickwick je opět k pronájmu. Předchozí nájemníci totiž z domu utekli kvůli paranormálním jevům. Předměty tu létaly vzduchem a objevovala se zjevení. Podobné věci se tam dějí už přes sto let!

Liverpoolská Pickwick street má pohnutou historii, v několika domech tu byly nahlášeny paranormální jevy tak děsivé, že vyhnaly nájemníky. Foto: google maps

Mladá matka dvou dětí Lakeisha Davis (1989*) se v roce 2012 stěhuje do prostorného nájemního domu na ulici Pickwick v anglickém městě Liverpool. Od té doby začíná její noční můra, která ji přivedla na pokraj zhroucení a donutila ji dům opustit.

Ta noční můra má jméno poltergeist a sužuje Pickwickovu ulici už 135 let.

DŮM HRŮZY

Davis velmi brzy po přistěhování zjišťuje, že s domem není něco v pořádku. Jednoho dne si totiž všimne, že na fotografii jejího malého syna je v pozadí vidět ještě jedna dětská postava. Davis se vyděsí a v panice vybíhá z domu.

„Bylo to děsivé, protože v domě nikdo nebyl, jen já a syn.“ Noční můra však nekončí, právě naopak. V noci se v domě ozývají podivné zvuky, které děsí děti i jejich matku. V jednom případě zničehonic prolétává sklenice sama od sebe přes celou kuchyni.

V noci někdo buší na dveře dětského pokoje v horním patře. Když tam Davis přiběhne, nikdo tam není. Několikrát volá svojí matce a tvrdí, že v domě straší. Odmítá spát sama ve své ložnici a dům ji stále více děsí.

Nakonec už nedokáže dále vzdorovat řádění ducha a stěhuje se pryč. Strašidelný dům je znovu volný k pronájmu. Majitel však výslovně varuje zájemce, že v domě byly zaznamenány paranormální jevy.

Je možné, že za děsivými jevy v Pickwick street stojí duch chlapce, který se objevil na fotografii? Foto: hollywoodreporter.com
STOLETÍ TERORU

Liverpoolský expert na paranormální jevy Tom Slemen tvrdí, že záznamy o pickwickém poltergeistovi sahají až do roku 1880. „Místní žena Euphemia Nimlock, bydlící v domě 69, byla v tom roce poltergeistem vyzvednuta přímo z postele.

Její soused Ismael Jones, bydlící v čísle 70, si neustále stěžoval, že jeho domem procházejí podivné vibrace, a bál se jeho zhroucení,“ popisuje staré případy Slemen. Podle něj se duch stěhoval z domu do domu a případů jeho řádění v Pickwickově ulici je mnohem více.

Ty poslední, kromě případu Lakeishi Davis, sahají do roku 2008. Společnost, která dům vlastní, vydala prostřednictvím svého mluvčího toto stanovisko: „Máme oficiální stížnosti předchozího nájemníka z roku 2008 na neobvyklé aktivity v domě.

Snažili jsme se najít cestu, jak problém řešit, ale nepodařilo se to. Všechny případy v tomto domě bereme nesmírně vážně a jsme připraveni jakkoliv pomoci v případě výskytu paranormálních aktivit.“

Úkazy spojené s výskytem poltergeista zahrnují často samovolný pohyb různých předmětů a nábytku, nevysvětlitelný hluk či blikání světel. Foto: hollywoodreporter.com
KDO BUDE MÍT ODVAHU?

Firma vlastnící strašidelný dům varuje všechny zájemce, že v domě dochází k podivným zvukům a jevům. „Nechceme mít další potíže. Všechny zájemce dopředu varujeme, nic netajíme,“ dodává mluvčí společnosti.

Možná právě proto se dům i přes jeho příznivou cenu zatím stále nepodařilo pronajmout. Davis se tomu nijak nediví. „Žila jsem tam tři roky a po celou dobu jsem si byla naprosto jistá, že v domě straší.

“ Otázka, odkud se duch vzal a proč si vybral zrovna tuto ulici, zatím zůstává nevyřešena. Odpověď na ni nemá ani Slemen. „Většina duchů je vázána na jeden konkrétní dům. Působení pickwického poltergeista je v tomto směru ojedinělé.

“ Proč v Pickwickově ulici straší, se tedy zatím neví, nicméně pokud se najdou noví nájemníci do domu hrůzy, budou mít jistě šanci to zjistit.

Autor článku: Tomáš Chalupa

Foto: liverpoolecho.co.uk, hollywoodreporter.com, google maps, anomalien.com,
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky paranormal Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články