Skip to content

Poltergeist z Pickwiku: Hrůzné úkazy vyhánějí nájemníky

Velký dům v Liverpoolu na ulici Pickwick je opět k pronájmu. Předchozí nájemníci totiž z domu utekli kvůli paranormálním jevům. Předměty tu létaly vzduchem a objevovala se zjevení. Podobné věci se tam dějí už přes sto let!

Liverpoolská Pickwick street má pohnutou historii, v několika domech tu byly nahlášeny paranormální jevy tak děsivé, že vyhnaly nájemníky. Foto: google maps

Mladá matka dvou dětí Lakeisha Davis (1989*) se v roce 2012 stěhuje do prostorného nájemního domu na ulici Pickwick v anglickém městě Liverpool. Od té doby začíná její noční můra, která ji přivedla na pokraj zhroucení a donutila ji dům opustit.

Ta noční můra má jméno poltergeist a sužuje Pickwickovu ulici už 135 let.

DŮM HRŮZY

Davis velmi brzy po přistěhování zjišťuje, že s domem není něco v pořádku. Jednoho dne si totiž všimne, že na fotografii jejího malého syna je v pozadí vidět ještě jedna dětská postava. Davis se vyděsí a v panice vybíhá z domu.

„Bylo to děsivé, protože v domě nikdo nebyl, jen já a syn.“ Noční můra však nekončí, právě naopak. V noci se v domě ozývají podivné zvuky, které děsí děti i jejich matku. V jednom případě zničehonic prolétává sklenice sama od sebe přes celou kuchyni.

V noci někdo buší na dveře dětského pokoje v horním patře. Když tam Davis přiběhne, nikdo tam není. Několikrát volá svojí matce a tvrdí, že v domě straší. Odmítá spát sama ve své ložnici a dům ji stále více děsí.

Nakonec už nedokáže dále vzdorovat řádění ducha a stěhuje se pryč. Strašidelný dům je znovu volný k pronájmu. Majitel však výslovně varuje zájemce, že v domě byly zaznamenány paranormální jevy.

Je možné, že za děsivými jevy v Pickwick street stojí duch chlapce, který se objevil na fotografii? Foto: hollywoodreporter.com
STOLETÍ TERORU

Liverpoolský expert na paranormální jevy Tom Slemen tvrdí, že záznamy o pickwickém poltergeistovi sahají až do roku 1880. „Místní žena Euphemia Nimlock, bydlící v domě 69, byla v tom roce poltergeistem vyzvednuta přímo z postele.

Její soused Ismael Jones, bydlící v čísle 70, si neustále stěžoval, že jeho domem procházejí podivné vibrace, a bál se jeho zhroucení,“ popisuje staré případy Slemen. Podle něj se duch stěhoval z domu do domu a případů jeho řádění v Pickwickově ulici je mnohem více.

Ty poslední, kromě případu Lakeishi Davis, sahají do roku 2008. Společnost, která dům vlastní, vydala prostřednictvím svého mluvčího toto stanovisko: „Máme oficiální stížnosti předchozího nájemníka z roku 2008 na neobvyklé aktivity v domě.

Snažili jsme se najít cestu, jak problém řešit, ale nepodařilo se to. Všechny případy v tomto domě bereme nesmírně vážně a jsme připraveni jakkoliv pomoci v případě výskytu paranormálních aktivit.“

Úkazy spojené s výskytem poltergeista zahrnují často samovolný pohyb různých předmětů a nábytku, nevysvětlitelný hluk či blikání světel. Foto: hollywoodreporter.com
KDO BUDE MÍT ODVAHU?

Firma vlastnící strašidelný dům varuje všechny zájemce, že v domě dochází k podivným zvukům a jevům. „Nechceme mít další potíže. Všechny zájemce dopředu varujeme, nic netajíme,“ dodává mluvčí společnosti.

Možná právě proto se dům i přes jeho příznivou cenu zatím stále nepodařilo pronajmout. Davis se tomu nijak nediví. „Žila jsem tam tři roky a po celou dobu jsem si byla naprosto jistá, že v domě straší.

“ Otázka, odkud se duch vzal a proč si vybral zrovna tuto ulici, zatím zůstává nevyřešena. Odpověď na ni nemá ani Slemen. „Většina duchů je vázána na jeden konkrétní dům. Působení pickwického poltergeista je v tomto směru ojedinělé.

“ Proč v Pickwickově ulici straší, se tedy zatím neví, nicméně pokud se najdou noví nájemníci do domu hrůzy, budou mít jistě šanci to zjistit.

Autor článku: Tomáš Chalupa

Foto: liverpoolecho.co.uk, hollywoodreporter.com, google maps, anomalien.com,
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky paranormal Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Putování za Rumcajsem v Jičíně
epochanacestach.cz

Putování za Rumcajsem v Jičíně

Ve městě Jičín u...
Pozor, vyletí ptáček. Nebo kulka. Jak vzniknou poslední selfie?
epochaplus.cz

Pozor, vyletí ptáček. Nebo...

„Foť to, foť to!“ nabádá Natalia kamarádku, která...
Záhadné signály z vesmíru se opět ozývají
epochalnisvet.cz

Záhadné signály z vesmíru se...

Rychlé radiové záblesky jsou i po letech...
Stylová vila, plná nevšedních kontrastů
rezidenceonline.cz

Stylová vila, plná...

Řadový dům, který se nachází na úbočí velkého...
Dlouho to hrála na dvě strany
nasehvezdy.cz

Dlouho to hrála na dvě strany

Vztah se starším miliardářem dlouho...
Čeští vědci zachraňují africkou divočinu
epochalnisvet.cz

Čeští vědci zachraňují...

Tým českých vědců pod vedením zoologů...
Hieroglyfy v novém světle
iluxus.cz

Hieroglyfy v novém světle

S každou novou kolekcí Heritage Montblanc...
Přiměla Kateřina II. Veliká Rusy číst?
epochaplus.cz

Přiměla Kateřina II. Veliká...

Ruská carevna Kateřina II. Veliká schvaluje 27. května 1795...
Až u 40 % lidí probíhá fibrilace síní bez příznaků
21stoleti.cz

Až u 40 % lidí probíhá fibrilace...

Fibrilace síní neboli česky míhání síní patří v současné...
Benediktinský klášter Broumov
epochanacestach.cz

Benediktinský klášter Broumov

Broumovský klášter...
Potraviny, které snižují tlak
nasehvezdy.cz

Potraviny, které snižují tlak

S vysokým tlakem není radno si zahrávat. Zvýšený...
Brána do vesmíru otevřena
21stoleti.cz

Brána do vesmíru otevřena

Co jsou exoplanety, jak můžeme zkonstruovat a...