5. prosince 1945: V oblasti bermudského trojúhelníku mizí pětičlenná letka amerických torpédových bombardérů Avenger.
Domů     Prezidentův duch v hotelovém baru: Vyděšený správce kvůli němu dal výpověď
Prezidentův duch v hotelovém baru: Vyděšený správce kvůli němu dal výpověď
od 4.8.2022
3.3tis
Hotel zažil to nejdivočejší z Divokého západu, foto Ted Ernst / Creative Commons / CC BY-SA 2.0
340
SDÍLENÍ
3.3tis
ZOBRAZENÍ

Hotel Menger v americkém San Antoniu, a zejména jeho bar, zažil v dobách Divokého západu řadu rvaček a přestřelek. Působil tu také bývalý prezident Theodore Roosevelt, který opíjel kovboje a lákal je do armády. To vše tu prý zanechalo nesmazatelný otisk.

Hotel zažil to nejdivočejší z Divokého západu, foto Ted Ernst / Creative Commons / CC BY-SA 2.0 Fotografie hotelu z roku 1865, foto Ted Ernst / Creative Commons / CC BY-SA 2.0 Zaměstnance podniku k smrti vyděsil Rooveltův duch, foto B.J. Falk / Creative Commons / Volné dílo

Bar byl otevřen v roce 1859 spolu s hotelem Menger. Stejně jako mnoho dalších barů v jižních státech se i tento bar stal během občanské války dějištěm mnoha rvaček a přestřelek. Násilnosti zde pokračovaly i po ní.

Například v listopadu 1890 tu byl zavražděn jistý Jim Draper. Jeho vraha soud následně osvobodil.

K dalšímu incidentu dochází v květnu 1897, kdy do baru vstoupí zvláštní policejní důstojník John Magner, posadí se ke stolu, s ledovým klidem si přiloží k hlavě pistoli a před zraky všech ostatních hostů stiskne spoušť. Později v nemocnici umírá.

reklama

Tyto a jim podobné incidenty zřejmě stojí za titulem „nejstrašidelnějšího hotelu v Texasu“, kterým se dnes Menger pyšní. Podnikem se prý potuluje úctyhodných 32 duchů a na velké množství z nich lze narazit právě v hotelovém baru. Jak se jejich přítomnost projevuje?

Fotografie hotelu z roku 1865, foto Ted Ernst / Creative Commons / CC BY-SA 2.0
Fotografie hotelu z roku 1865, foto Ted Ernst / Creative Commons / CC BY-SA 2.0

PREZIDENTŮV NÁBOR

Zaznamenána byla již celá škála paranormálních jevů, například nevysvětlitelné přesouvání věcí z jednoho místa na druhé, létání brýlí po místnosti, světelné anomálie, podivné zvuky, prudké poklesy teplot, zjevení, a dokonce i fyzický kontakt.

reklama

O jednom ze zdejších duchů se napůl v žertu prohlašuje, že nejspíš pochází z dob prohibice, neboť s oblibou nechává zmizet klíče od kabinetu s alkoholem.

Nejvýznamnějším zjevením baru je bezpochyby duch bývalého prezidenta Theodora Roosevelta oblečený ve své staré vojenské uniformě.

V průběhu let prý návštěvníci a zaměstnanci již mnohokrát viděli Roosevelta sedět u stolu a popíjet, stejně jako to dělal před mnoha lety ještě za svého života, když zde verboval kovboje ze San Antonia do jezdecké brigády.

Prezidentův duch údajně jedné noci těsně po zavírací době vyděsil nového správce natolik, že jeho křik vyburcoval nočního manažera a ochranku hotelu, kteří mu vzápětí přispěchají na pomoc. Rozrušený mladík jim pak vysvětlí, že viděl ducha Teddyho Roosevelta.

reklama

Následně podá výpověď a do baru Menger se už nikdy nevrátí. Mohou být střety s barovými duchy skutečně až tak intenzivní?

Zaměstnance podniku k smrti vyděsil Rooveltův duch, foto B.J. Falk / Creative Commons / Volné dílo
Zaměstnance podniku k smrti vyděsil Rooveltův duch, foto B.J. Falk / Creative Commons / Volné dílo
Foto: Creative Commons
Lokalita:
reklama
Související články
od 5.12.2022 139
Když byl Josh ještě na střední škole, často si s přáteli hráli nejrůznější hry. Jednou v noci však jejich pozornost upoutala deska Ouija.  „Zkoušeli jsme to už dříve a nikdy se nic pozoruhodného nestalo,“ popsal mladík. Obvykle měla hra pouze postrašit kamarády. Onehdy v noci ale nebyl nikdo krom sedmi přátel doma. A tehdy deska „promluvila“… M
od 3.12.2022 2.1tis
Černá Volha, tak se říká městské legendě rozšířené v Polsku, Rumunsku, Maďarsku, Rusku, Bělorusku, na Ukrajině, v Řecku a Mongolsku především v 60. a 70. letech 20. století. Vypráví o vozu GAZ-21 nebo GAZ-24, který byl údajně používán k únosům a vraždám lidí. Podle různých verzí jím jezdila komunistická tajná policie, ruská mafie, satanisté nebo sám Satan. Legenda nejspíš souvisí s faktem, že t
od 2.12.2022 2.5tis
Může člověk při transplantaci srdce přijmout i chuť vraždit? Ve Španělsku to raději nehodlají riskovat. Za všechny mluví případ vraha Juana Carlose Alfara. Ten se zastřelí zabarikádovaný ve svém domě v roce 2012 poté, co spáchá dvojnásobnou vraždu ve vesnici Salobral. Americký sériový zabijá
od 2.12.2022 3.1tis
Popularita proutkaření neustále stoupá, nyní se s virgulí hledají například nemoci v lidském těle. Údajně se může proutkařem stát každý z nás. Otestujte se, zda máte talent! Na začátek budete potřebovat svou vlastní virguli. Důležité je, že se vůbec nemusí jednat o dřevěnou vidlici, každému proutkaři vyhovuje jiný nástroj, materiál i tvar, někteří
od 30.11.2022 2.8tis
Je noc. Dům je tichý, všichni už spí. V tom se pomalu otevřou dveře pokoje, ozve se slabé zavrzání. Opatrné kroky. Mladá žena, která tu leží na posteli, se posadí na posteli. To, co se stane vzápětí, si bude pamatovat celý život. Žena v pokoji je 24letá Eva Kočová. Zamžourá do tmy ke knihovně, kde kdosi postává: „Tati, ty si jdeš pro knížku? Tak já ti rozsvítím.“ Podobná příhoda by nebyla ničím