11. srpna 1996: Umírá slavná bulharská nevidomá věštkyně Baba Vanga.
Domů     Paranormální jevy
Prezidentův duch v hotelovém baru: Vyděšený správce kvůli němu dal výpověď
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 4.8.2022
3.3tis
Hotel zažil to nejdivočejší z Divokého západu, foto Ted Ernst / Creative Commons / CC BY-SA 2.0
340
SDÍLENÍ
3.3tis
ZOBRAZENÍ

Hotel Menger v americkém San Antoniu, a zejména jeho bar, zažil v dobách Divokého západu řadu rvaček a přestřelek. Působil tu také bývalý prezident Theodore Roosevelt, který opíjel kovboje a lákal je do armády. To vše tu prý zanechalo nesmazatelný otisk.

Hotel zažil to nejdivočejší z Divokého západu, foto Ted Ernst / Creative Commons / CC BY-SA 2.0 Fotografie hotelu z roku 1865, foto Ted Ernst / Creative Commons / CC BY-SA 2.0 Zaměstnance podniku k smrti vyděsil Rooveltův duch, foto B.J. Falk / Creative Commons / Volné dílo

Bar byl otevřen v roce 1859 spolu s hotelem Menger. Stejně jako mnoho dalších barů v jižních státech se i tento bar stal během občanské války dějištěm mnoha rvaček a přestřelek. Násilnosti zde pokračovaly i po ní.

Například v listopadu 1890 tu byl zavražděn jistý Jim Draper. Jeho vraha soud následně osvobodil. K dalšímu incidentu dochází v květnu 1897, kdy do baru vstoupí zvláštní policejní důstojník John Magner, posadí se ke stolu, s ledovým klidem si přiloží k hlavě pistoli a před zraky všech ostatních hostů stiskne spoušť. Později v nemocnici umírá.

Tyto a jim podobné incidenty zřejmě stojí za titulem „nejstrašidelnějšího hotelu v Texasu“, kterým se dnes Menger pyšní. Podnikem se prý potuluje úctyhodných 32 duchů a na velké množství z nich lze narazit právě v hotelovém baru. Jak se jejich přítomnost projevuje?

Fotografie hotelu z roku 1865, foto Ted Ernst / Creative Commons / CC BY-SA 2.0

PREZIDENTŮV NÁBOR

Zaznamenána byla již celá škála paranormálních jevů, například nevysvětlitelné přesouvání věcí z jednoho místa na druhé, létání brýlí po místnosti, světelné anomálie, podivné zvuky, prudké poklesy teplot, zjevení, a dokonce i fyzický kontakt.

O jednom ze zdejších duchů se napůl v žertu prohlašuje, že nejspíš pochází z dob prohibice, neboť s oblibou nechává zmizet klíče od kabinetu s alkoholem. Nejvýznamnějším zjevením baru je bezpochyby duch bývalého prezidenta Theodora Roosevelta oblečený ve své staré vojenské uniformě.

V průběhu let prý návštěvníci a zaměstnanci již mnohokrát viděli Roosevelta sedět u stolu a popíjet, stejně jako to dělal před mnoha lety ještě za svého života, když zde verboval kovboje ze San Antonia do jezdecké brigády.

Prezidentův duch údajně jedné noci těsně po zavírací době vyděsil nového správce natolik, že jeho křik vyburcoval nočního manažera a ochranku hotelu, kteří mu vzápětí přispěchají na pomoc. Rozrušený mladík jim pak vysvětlí, že viděl ducha Teddyho Roosevelta.

Následně podá výpověď a do baru Menger se už nikdy nevrátí. Mohou být střety s barovými duchy skutečně až tak intenzivní?

Zaměstnance podniku k smrti vyděsil Rooveltův duch, foto B.J. Falk / Creative Commons / Volné dílo
Foto: Creative Commons
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 11.8.2022 469
Pokud by Evliya Celebi nežil v sedmnáctém století, ale v moderní současnosti, byl by jistě virální hvězdou sociálních sítí. Přinejmenším o jím zaznamenanou bitvu čarodějnic by byl enormní zájem! Evliya Celebi (1611-1682) strávil na cestách po Osmanské říši i sousedících regionech plných čtyřicet let. Rodák z Konstantinopole se rozhodl, že chce v životě co nejvíce poznat. Byl to zbožný […]
od Mirek Brát 11.8.2022 764
Mohutný hrad v maďarském městě Eger se proslavil hrdinskou obranou proti Turkům v šestnáctém století. Památkou na tuto dobu jsou i rozlehlé hradní kasematy, ve kterých se údajně objevují i záhadné paranormální jevy. Straší zde snad duchové tureckých vojáků, kteří se pokoušeli do hradní pevnosti prokopat? Nutno dodat, že zatímco prvnímu útoku turecké armády hrad […]
od Pavel Polcar 10.8.2022 1.7tis
Tento příběh se vyprávěl před několika lety v Singapuru. Popisuje snahu jedné zbloudilé duše dostat se domů. V zemích, jako je Singapur, je zcela normální, že v jednom bytě žije několik generací, obvykle to bývají děti, rodiče a prarodiče. V bytě, kterého se týká tento příběh, žila žena s manželem, jedním dítětem a manželovými rodiči. […]
od Dalibor Vrána 10.8.2022 2.0tis
Hrůza může mít různou tvář, ale někdy ji nemá vůbec! Dartmoor je oblast mokřin umístěná v srdci anglického hrabství Devon a právě odtud přichází ve 20. letech minulého století hodně podivné zprávy… Na silnici B3212 mezi osadou Postbridge a místem zvaným Two Bridges řidiči často ztrácí kontrolu nad svými vozy či motocykly. A údajně za […]
od Dalibor Vrána 10.8.2022 2.4tis
Londýnský hřbitov Highgate by byl koncem 60. let hororovým místem i bez jakýchkoliv paranormálních jevů. Zchátralé hroby jsou prorostlé hustou zelení, hrobky a rakve rozlámané, někdy dokonce tak, že můžete spatřit hnijící ostatky mrtvých. A mezi tím vším se má pohybovat stín patřící králi upírů… Každý hřbitov je obklopený duchařskými historkami a s Highgate to […]