Skip to content

Případ děsivé nemocnice Beelitz

Zpovzdálí by se mohl areál ležící asi 60 kilometrů od Berlína, v městě Beelitz, jevit jako docela idylické místo. Je to opuštěné nemocniční území, obklopené hustými borovicovými lesy, které však z blízka působí tajemně a děsivě.

Jde o bývalou nemocnici jménem Beelitz Heilstätten. Komplex na rozloze zhruba 200 hektarů zahrnoval 60 budov včetně infrastruktury, jako např. restaurace, pošta, pekařství či uzenářství. Není divu, vždyť podle plánů architekta Heino Schmiedena z roku 1898 mělo jít původně o ozdravné sanatorium pro pacienty s plicní tuberkulozou.

Ale za první světové války bylo přeměněno na vojenský lazaret. Jen pro zajímavost, v roce 1916 si zde léčil zraněnou nohu také neznámý vojín Adolf Hitler. Vojenským účelům samozřejmě sloužila nemocnice i ve druhé světové válce.

SMUTNÝ OSUD NEMOCNICE

Také po válce, kdy nemocnice patřila v tehdy rozděleném Německu do zóny spravované SSSR, to byl lazaret, později léčebna Parkinsonovy choroby a také psychiatrie. Za své existence tak její zdi zažily mnoho případů smrti a tělesného i psychického utrpení.

Později se komplex začal vyprazdňovat, až v roce 2007 byl zcela uzavřen. Od té doby chátral a stalo se z něho postupně jedno z nejděsivějších míst Německa.

SÁLY A CHODBY

Opuštěné chodby, haraburdí mezi lékařskými přístroji a nezvanými návštěvníky vyrabované operační sály, pokoje pacientů a společenských prostor vytváří přímo hororové prostředí.

Výsledek obrázku pro beelitz hospital wiki

DUCHOVÉ V AREÁLU

Není snad divu, že při procházení tímto komplexem naráželi návštěvníci na zjevení duchů bývalých pacientů. A prý je lze potkat dodnes. Dokonce snad byl mezi nimi poznán i duch samotného Adolfa Hitlera.

Těžko věřit, neboť ten zde zřejmě nijak netrpěl, to spíše později dovedl projevit svoji krutost vůči jiným. Tísnivá atmosféra ke zjevování duchů jen napomáhá, neboť zdi jsou zde nasáklé negativní energií.

Wolfgang Schmidt

BESTIE Z BEELITZU

Aby toho nebylo málo, děsivou atmosféru místa později ještě zvyšoval sériový vrah známý pod přezdívkou „Bestie z Beelitzu“ – vlastním jménem Wolfgang Schmidt. Ten na rozhraní 80. a 90. let minulého století terorizoval především místní ženy, škrtil je růžovým spodním prádlem, zneužíval je a mrtvá těla oblékal do negližé a různě si je aranžoval.

Zabil šest lidí a řadu dalších brutálně napadl. Úchylný vrah byl dopaden a odsouzen k 15 letům v psychiatrické léčebně s přísnou ostrahou.

Na jedno místo děsu dost a není divu, že je vyhledáváno různými psychotroniky, dobrodruhy, ale i filmaři, kteří nemusejí atmosféru svých hororů nijak aranžovat.

Foto: abandonedberlin, archiv
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky historie Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články