30. listopadu 1989: V Belgii začíná série pozorování UFO ve tvaru trojúhelníku. Postupně ho spatří 30 různých skupin svědků.
Domů     Případ dvou meteoritů s podivnými symboly na povrchu
Případ dvou meteoritů s podivnými symboly na povrchu
od 28.6.2021
5.0tis
Meteorit se záhadnými symboly je už druhý svého druhu, který dopadl na zemi. Foto: Pixabay
591
SDÍLENÍ
5.0tis
ZOBRAZENÍ

Nejdřív je slyšet zvuk, jak když v dálce jede vlak. Hluk zesiluje, až je téměř ohlušující.

Čtrnáctiletý Willie McKinnon se rozhlíží kolem po zdroji rámusu, když mu něco proletí těsně kolem hlavy a zaboří se do země s takovou silou, že tlaková vlna chlapce srazí na zem.

Meteorit se záhadnými symboly je už druhý svého druhu, který dopadl na zemi. Foto: Pixabay Povrch malého meteoritu pokrývají záhadné symboly, podobné egyptským hieroglyfům. Foto: Pxfuel Noviny v tom mají jasno - meteorit je vzkaz z Marsu! Foto: Unsplash

Na první pohled se zdá, že toho teplého zářijového dne roku 1908 dopadl na zem v údolí Cowichan na Vancouver Island poblíž kanadského Vancouveru menší meteorit.

reklama

Když se Willie McKinnon vzpamatuje z šoku, že málem ztratil hlavu, nakoukne o nitra kráteru a spatří zhruba 25 centimetrů široký objekt ve tvaru koule.

Na hladkém povrchu předmětu jsou ale vidět podivné znaky, které připomínají egyptské hieroglyfy.

Povrch malého meteoritu pokrývají záhadné symboly, podobné egyptským hieroglyfům. Foto: Pxfuel
Povrch malého meteoritu pokrývají záhadné symboly, podobné egyptským hieroglyfům. Foto: Pxfuel

McKinnon brání probádání

Podobné znaky na meteoritech obvykle nebývají, a tak chlapec odnese objekt ukázat svému otci, Angusovi McKinnonovi. Už 5. září 1908 o nálezu píší místní noviny, které podivný meteorit nazvou poselstvím z Marsu.

Krátce nato už se o objekt začíná zajímat i geologický úřad v Ottawě a chce znát detaily jeho dopadu.

Noviny tehdy dokonce spekulují, že to může být vesmírná verze Rosettské desky, která díky nápisům ve třech jazycích umožnila v 19. století rozluštění právě egyptských hieroglyfů.

reklama

Jenže bádání naráží na zeď neochoty ze strany Anguse. Ten objekt zkrátka schová a odmítne ho dokonce i půjčit vědcům za účelem prošetření původu předmětu.

Noviny v tom mají jasno - meteorit je vzkaz z Marsu! Foto: Unsplash
Noviny v tom mají jasno – meteorit je vzkaz z Marsu! Foto: Unsplash

Další meteor s hieroglyfy?

Není to ale poprvé, co podobný meteorit dopadl na Zemi. Další spadne v roce 1865 z nebe nedaleko vodopádů Great Falls v americkém státě Missouri. Jistý James Lumley sleduje, jak letí po nebi, než se v dešti jisker rozprskne. Vzduch je tu cítit sírou.

reklama

Lemleymu zvědavost nedá a vydá se na výzvědy. Odštěpek meteoritu najde zarytý v zemi a na povrchu si i on všimne podivných symbolů.

Ani tento kousek se bohužel nezachová, a tak otázky zůstávají – ta nejpalčivější je, jestli to skutečně byl vzkaz o mimozemšťanů?

Foto: Pxfuel, Pixabay, Unsplash
Lokalita:
reklama
Související články
od 29.11.2022 978
Je to scéna, při které zalapá po dechu i tak zkušená vyšetřovatelka paranormálních jevů, jako je Lorraine Warren. Z temnoty hlubokých lesů v Tennessee na ní hledí pár nelidských očí. Tak Bigfoot je tedy skutečný… Napjatě čeká, co bude dál. Do toho případu se americkým manželům Edu (1926–2006) a Lorraine (1927–2019) Warrenovým původně moc nechtělo.
od 28.11.2022 1.9tis
Bizarní příběh zaznamenaný v Anglii roku 1912 popisuje neobyčejný případ spontánního a zcela jistě nechtěného přesunu v čase. Ve vlaku do Londýna se náhle objevil a poté zase zmizel záhadný cestující – muž z minulosti.     K velkému štěstí hlavního aktéra trvá jeho nedobrovolné cestování v čase jen krátce, přesto je svým zážitkem těžce poz
od 28.11.2022 2.0tis
Díky populární filmové sérii má většina z nás muže v černém podvědomě stále uložené jako pohledné, elegantně oblečené hrdiny bránící Zemi před padouchy z vesmíru. Jenže podle četných svědectví je jejich reálná podoba mnohem děsivější a hlavně – nejsou to jen muži! Máme se setkání s ženami v černém obávat, nebo dokážou nastavit i laskavější tvář? Nepřiroze
od 27.11.2022 2.0tis
V oboru kryptozoologie jsou tyto pojmy notoricky známé. Někteří lidé se domnívají, že jde o jednoho tvora, jen pokaždé jinak pojmenovaného, jiní soudí, že jde o vícero rozdílných tvorů.     Podle popisů svědků se jejich výška pohybuje v rozmezí 2–3 metry a mohou prý vážit zhruba 200 kg. Jejich chůze má být po dvou nohou, jen jsou trochu na
od 26.11.2022 1.2tis
Lucidní nebo také „vědomé“ snění je stav, během něhož lze údajně ovládat vlastní sny a vytvářet si během spánku vize a příběhy dle vlastních představ...     Je prokázáno, že indická kultura zná lucidní snění již přes 3000 let. Nejstarší doklady pocházejí z posvátných indických textů, Upanišád. Můžeme zde nalézt popis stavu, p