24. září 1952: Z torontského letiště je ukradeno šest boxů plných zlatých cihel, které už se nikdy nenajdou.
Domů     Paranormální jevy
Proklatá dálnice M6: Přízračný náklaďák tu jezdí v protisměru!
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 11.4.2022
1.9tis
Dálnice M6 v Cheshiru, foto Phillip Capper / Creative Commons / CC BY 2.0
192
SDÍLENÍ
1.9tis
ZOBRAZENÍ

Různé úseky dálnice M6 ve Velké Británii obklopují strašidelné příběhy o přízracích, se kterými se tu motoristé mohou setkat. Mezi ta nejčastější zjevení patří přízračná stopařka, duchové římských vojáků a nákladní vůz, který se řítí v protisměru a pak náhle mizí.

Dálnice M6 v Cheshiru, foto Phillip Capper / Creative Commons / CC BY 2.0 Přízračný náklaďák může představovat nebezpečí, foto Pixabay Zjevují se tu duchové z římské invaze? Foto Pixabay

Velká Británie je známá pro nebývalé množství různých duchů a bývá nezřídka vnímána jako kolébka spiritismu. Nelze se tedy příliš divit, že právě v Británii se nachází velké množství strašidelných silnic.

Tou nejstrašidelnější mezi nimi je 360 kilometrů dlouhá dálnice M6 spojující města Carlisle a Rugby. Řidiči na ní pozorují celou řadu různých přízraků.

Dva vyšetřovatelé paranormálních jevů, Američan Tony Simmons a Brit Paul Devereux, začali v roce 2006 zážitky řidičů na prokletých silnicích dokumentovat a dočkali se přitom velkého překvapení. „Předpokládali jsme, že britská nejstrašidelnější silnice bude nějaká tmavá cesta poblíž starobylého bojiště,“ přiznává Simmons.

Jenže je to právě rušná dálnice, kde se s neobvyklými jevy podle jejich průzkumu setkává až 45 procent řidičů, což je nečekaně vysoké číslo, i na stát, kde jsou setkání s duchy tak rozšířená. Co přízraky právě k této silnici přitahuje?

Přízračný náklaďák může představovat nebezpečí, foto Pixabay

MINULOST PROMLOUVÁ

Tony Simmons se domnívá, že vliv na častá zjevení na této dálnici může mít zejména fakt, se vede přes některá místa s dlouhou historií.

K určitému působení minulosti tu rozhodně dochází, neboť mezi zmiňované přízraky patří například i římské vojsko, pravděpodobně z římské invaze v 1. století.

Jeden ze svědků vzpomíná, že během cesty po M6 spatřil asi dvě desítky vojáků v dobové zbroji, kteří vypadali „spíš jako vzpřímené stíny“.

Další motoristé popisují přízrak stopařky. Očividně rozrušená žena zběsile mává na projíždějící vozy a po chvíli zmizí. Na dálnici se objevuje také přízračný nákladní vůz, který představuje potenciální riziko.

Na řidiče se totiž řítí v protisměru, kvůli čemuž nejeden z nich strhne volant stranou. S tímto přízrakem se osobně setkal i druhý z vyšetřovatelů Paul Devereux. Dochází tu snad k nějakým projekcím minulých událostí? Ani jeden z mužů nedokáže pro jevy na dálnici nabídnout racionální vysvětlení.

Zjevují se tu duchové z římské invaze? Foto Pixabay
Foto: Creative Commons , Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 24.9.2022 513
Přízračná plavidla, takzvané lodě duchů, se zjevují ve všech světových oceánech. Patří k nim i plachetnice zmiňovaná v amerických folklorních legendách. Místo jejího jména se nám dochovala pouze identita kapitána. Byl to don Sandovate. Se svojí lodí je těsně spojený, a to doslova! Doba objevování, potažmo dobývání Nového světa, byla v Evropě příležitostí pro množství dobrodružných povah. Patřil […]
od Mirek Brát 23.9.2022 1.4tis
Rok 1948 byl nervózní dobou nejen v našich zeměpisných šířkách, ale i ve Spojených státech. Rozbíhala se epocha studené války, a tak klidu nepřidalo, když se u přísně střežených laboratoří v Los Alamos objevily záhadné světelné úkazy. Přiletěli jimi na exkurzi sovětští špióni, nebo se pod prsty tamních vědců chtěli podívat jejich mimozemští kolegové? Podivná létající zelená […]
od Eva Soukupová 23.9.2022 1.8tis
Hora, na které se údajně začaly psát dějiny českých zemí, je obklopena řadou pověstí a záhad. V okolí Řípu bývají často pozorovány podivné světelné jevy a piloti malých letadel při přeletu nad Řípem údajně zaznamenávají nevysvětlitelné poruchy přístrojů. Nad plochou krajinou Středočeské tabule vystupuje už z velké dálky viditelný 455 metrů vysoký kopec. Tím je […]
od Eva Soukupová 21.9.2022 2.8tis
Podle přesvědčení rozšířeného zejména mezi parapsychology jsou děti citlivější vůči všemožným paranormálním jevům. Dokáží například vidět duchy a jiné nehmotné entity, což často děsí nejen je, ale i jejich rodiče. Setkání, které v dětství prožila dnes již dospělá Diane Davis, je ale jiné než ta ostatní.     Setkání s nadpřirozenou entitou, které popsala dnes […]
od Dalibor Vrána 21.9.2022 3.0tis
Pokud chcete strávit noc jako v hororu, stačí se podle všeho ubytovat v hotelu Fort Garry, který najdete v kanadském městě Winnipeg. Konkrétně by měl být vaším cílem pokoj č. 202, protože zdejší nadpřirozené jevy jsou jako z fantazie spisovatele Stephena Kinga (*1947)! Okolo roku 1920 tu tráví svatební noc páreček novomanželů. Co čert nechtěl, […]