26. května 1936: Při tragédii řece Dyji v Rakvicích utonulo 31 školáků, jejichž duchové tu prý dodnes straší.
Domů     Paranormální jevy
Proklatá dálnice M6: Přízračný náklaďák tu jezdí v protisměru!
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 11.4.2022
1.9tis
Dálnice M6 v Cheshiru, foto Phillip Capper / Creative Commons / CC BY 2.0
192
SDÍLENÍ
1.9tis
ZOBRAZENÍ

Různé úseky dálnice M6 ve Velké Británii obklopují strašidelné příběhy o přízracích, se kterými se tu motoristé mohou setkat. Mezi ta nejčastější zjevení patří přízračná stopařka, duchové římských vojáků a nákladní vůz, který se řítí v protisměru a pak náhle mizí.

Dálnice M6 v Cheshiru, foto Phillip Capper / Creative Commons / CC BY 2.0 Přízračný náklaďák může představovat nebezpečí, foto Pixabay Zjevují se tu duchové z římské invaze? Foto Pixabay

Velká Británie je známá pro nebývalé množství různých duchů a bývá nezřídka vnímána jako kolébka spiritismu. Nelze se tedy příliš divit, že právě v Británii se nachází velké množství strašidelných silnic.

Tou nejstrašidelnější mezi nimi je 360 kilometrů dlouhá dálnice M6 spojující města Carlisle a Rugby. Řidiči na ní pozorují celou řadu různých přízraků.

Dva vyšetřovatelé paranormálních jevů, Američan Tony Simmons a Brit Paul Devereux, začali v roce 2006 zážitky řidičů na prokletých silnicích dokumentovat a dočkali se přitom velkého překvapení. „Předpokládali jsme, že britská nejstrašidelnější silnice bude nějaká tmavá cesta poblíž starobylého bojiště,“ přiznává Simmons.

Jenže je to právě rušná dálnice, kde se s neobvyklými jevy podle jejich průzkumu setkává až 45 procent řidičů, což je nečekaně vysoké číslo, i na stát, kde jsou setkání s duchy tak rozšířená. Co přízraky právě k této silnici přitahuje?

Přízračný náklaďák může představovat nebezpečí, foto Pixabay

MINULOST PROMLOUVÁ

Tony Simmons se domnívá, že vliv na častá zjevení na této dálnici může mít zejména fakt, se vede přes některá místa s dlouhou historií.

K určitému působení minulosti tu rozhodně dochází, neboť mezi zmiňované přízraky patří například i římské vojsko, pravděpodobně z římské invaze v 1. století.

Jeden ze svědků vzpomíná, že během cesty po M6 spatřil asi dvě desítky vojáků v dobové zbroji, kteří vypadali „spíš jako vzpřímené stíny“.

Další motoristé popisují přízrak stopařky. Očividně rozrušená žena zběsile mává na projíždějící vozy a po chvíli zmizí. Na dálnici se objevuje také přízračný nákladní vůz, který představuje potenciální riziko.

Na řidiče se totiž řítí v protisměru, kvůli čemuž nejeden z nich strhne volant stranou. S tímto přízrakem se osobně setkal i druhý z vyšetřovatelů Paul Devereux. Dochází tu snad k nějakým projekcím minulých událostí? Ani jeden z mužů nedokáže pro jevy na dálnici nabídnout racionální vysvětlení.

Zjevují se tu duchové z římské invaze? Foto Pixabay
Foto: Creative Commons , Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Eva Soukupová 25.5.2022 737
Vědci se již desetiletí pokoušejí najít způsob, jak ve zlomku vteřiny přenést objekt z jednoho místa na jiné. Zatímco věda tápe, některým lidem se teleportace přihodí zcela samovolně, aniž by o takový zážitek stáli. Britskému spiritistovi však spontánní teleportace velice pomohla.     Major Wellesley Tudor Pole (1884–1968) byl nejen ctihodným členem armády, který za […]
od Dalibor Vrána 25.5.2022 1.5tis
Mount Everest je se svými 8848 metry monstrem mezi všemi vrcholy, které v koutku duše touží setnout každý horolezec. Těla těch, kteří svůj boj prohráli, leží na svazích Everestu zmrzlá dodnes. Zůstávají k nim připoutány i jejich duše? V září 1975 si britští horolezci Dougal Haston (1940–1977) a Doug Scott (*1941) myslí, že nadešla jejich […]
od Dalibor Vrána 24.5.2022 1.9tis
Řada kultur v našich dějinách věřila a věří, že jsou zrcadla branou do říše duchů. Že jejich lesklá plocha představuje poslední hranici mezi světem živých a mrtvých. Můžeme v nich prý najít pravdu, ale i ztratit vlastní duši. Jen pověry? Nebo byste doma měli ta svá raději zakrýt, nestojíte-li o nezvanou, přízračnou návštěvu? Američanka Destiny […]
od Adriana Vojtíšková 23.5.2022 2.6tis
Další případ, který vypadá jako útok poltergeista, je zasazen do britského městečka South Shields. V roce 2006 zde neznámá síla začne terorizovat rodinu, jejíž příjmení nebylo z etických důvodů v médiích uveřejněno.     Manželský pár Marc a Marianne (jména byla změněna) se bojí o sebe i svého tříletého syna. Vypadá to totiž, že bytost, […]
od Filip Appl 19.5.2022 1.7tis
I když by se mohlo zdát, že je tajemství jménem poltergeist, kdy dochází k podivnému poletování předmětů či praskání žárovek, je něco vzdáleného, co se nás rozhodně nemůže týkat, minulost ukazuje, že je opak pravdou. Novodobá česká historie nabízí hned několik příkladů. I v případě, že budeme protentokrát ignorovat nedostatečně zdokumentované případy údajných nadpřirozených sil, které měly […]