26. ledna 1966: Během dopoledne opouští dům v australském Adelaide Jane, Arnna a Grant Beaumontovi. Je jim mezi pěti až devíti lety. Nikdy se nenajdou.
Domů     Neobjasněné události
Průzkum jeskyně se prý změnil v děsivé setkání s bytostmi z podzemí
Marek Hadrbolec
od Marek Hadrbolec 8.10.2020
4.2tis
Setkal se skutečně jeskyňář s podivnými tunely a bytostmi? ZDROJ: mysteriousuniverse.com
662
SDÍLENÍ
4.2tis
ZOBRAZENÍ

Jeskyně jsou přímo studnicemi paranormálních zážitků. A není se čemu divit. Kombinace jejich stáří, tmy a stísněného prostoru je údajně ideální pro vznik nejrůznějších paranormálních jevů. Podivný zážitek si z průzkumu jeskyní odnesl i rakouský turista Gregor.

Setkal se skutečně jeskyňář s podivnými tunely a bytostmi? ZDROJ: mysteriousuniverse.com Kdo byli podivní ještěří lidé? ZDROJ: mysteriousuniverse.com

Muž, který se průzkumu jeskyní věnoval jako hobby už dlouhá léta, navštívil v roce 2011 nedávno objevenou jeskyni v blízkosti městečka Gmunden. Už ve chvíli, kdy se do jeskyně vydal, měl pocit, že zdáli slyší nějaké hlasy. Když ale zastavil, aby se zaposlouchal, vůbec nic podivného neslyšel.

Nečekaný objev

Některými úzkými místy se musel Gregor plazit, aby se dostal dál. I v těsných skalních škvírách však při pohybu stále slyšel podivné, mumlající hlasy. Po chvíli se dostal do jeskyně, ze které vedlo několik dalších chodeb.

Některé podle něj vypadaly, jako kdyby je stvořily moderní stroje. V místnosti Gregor ucítil pach rozkládajícího se masa. A brzy také nabyl přesvědčení, že podlaha jeskyně slabě rudě světélkuje.

„Když jsem k zemi skrčil, znovu jsem uslyšel ty hlasy. Tentokrát zřetelněji. Vyděsilo mě to a rychle jsem se vydal úzkou cestou, ze které jsem se do místnosti dostal. Když jsem se po několika metrech otočil, viděl jsem v jedné z chodeb blížící se žluté světlo. A brzy i jeho nositele,“ uvedl Gregor.

Kdo byli podivní ještěří lidé? ZDROJ: mysteriousuniverse.com

Do jeskyně poté podle jeho slov vešlo několik podivných postav. „Nejvíce ze všeho připomínali ještěrky, které se pohybují jako lidé. Měly tmavé stejnokroje a dlouhé, svižně se pohybující ocasy. Komunikovali spolu jazykem, který zněl téměř lidsky.

Ničemu jsem ale nerozuměl. Ty bytosti naštěstí jen prošly z jedné chodby do druhé a zase mi zmizely z dohledu. Rychle jsem se vydal k východu z jeskyně,“ popsal svůj zážitek jeskyňář.

Gregor se už do jeskyně nikdy nevrátil, jeho kolega, který ji objevil, však ještě na několik průzkumů vyrazil. Nikdy se ale Gregorovi nezmínil o tom, že by na podobné tunely nebo bytosti v podzemí narazil.

Foto: mysteriousuniverse.com
Lokalita:
reklama
Související články
od Filip Appl 25.1.2022 1.0tis
Lidská pověrčivost je silná a po celá tisíciletí budovaná vlastnost. Velmi často je už od začátku zjevné, že nemá žádné opodstatnění, čas od času se ale objeví něco, u čeho ji lze naprosto pochopit. Jedním z takových fenoménů je i tzv. krysí král. Může jít o přírodní znamení blížící se tragédie? Krysí král. Klubko mrtvých krys, […]
od Dalibor Vrána 24.1.2022 792
Muže v černém si často představujeme jako vládní agenty pracující v maximálním utajení. Co když to ale spíše než lidští agenti, chránící Zemi, jsou agenti mimozemští, kteří tu po svých druzích jen zahlazují průšvihy? Právě tomu nasvědčují některá děsivá svědectví o jejich výskytu a podivném chování. Mladý muž si dopřává horkou koupel v bazénku. Nachází […]
od Mirek Brát 24.1.2022 2.1tis
Její příběh je přirovnáván k jinému mysterióznímu plavidlu: plachetnici Mary Celeste. V obou případech platí, že zmizení početné posádky nebylo nikdy uspokojivě vysvětleno. Příběh lodi MV Joyita je však o poznání mladší, než zmiňovaná záhada brigantiny Mary Celeste z druhé poloviny devatenáctého století. MV Joyita byla americká obchodní loď, původně postavená jako dřevěná luxusní jachta […]
od Mirek Brát 23.1.2022 2.4tis
Dobrovolníci křížových výprav do Svaté země měli za účast v těchto kruciátách přislíbeno odpuštění svých osobních hříchů. To se jistě hodilo i pro samotnou křížovou výpravu, protože tyto válečné akce nebyly samozřejmě oproštěny od mnoha ukrutností. Patřil k nim i kanibalismus! Kanibalismu se měli křižáci dopouštět při dobývání pevnosti Maarat v Antiochii (dnešní Sýrie). Psal se rok 1098. […]
od Pavel Polcar 21.1.2022 2.5tis
V srpnu 2016 se v severním Londýně začal 26letý Kennedy Ife chovat divně a agresivně poté, co ho bolelo v krku. Údajně kousl svého otce, vyhrožoval, že si uřízne penis, a stěžoval si na krajtu nebo hada v sobě, než ho jeho rodina připoutala k posteli pomocí kabelových svazků a nadměrné síly. Náhle zemřel Kennedy […]