V souvislosti s děsivými rituálními vraždy bývá velmi často skloňováno i slovo satanismus.
A i když v řadě případů je to neprávem, v případě šílené sekty kubánsko-amerického drogového dealera a vraha Adolfa Constanzy (1962–1989) je takové označení zcela na místě.
Jeho temná povaha má – jak už to bývá – kořeny už v tom nejmladším věku. Jeho matka totiž dlouho věří, že má její syn nadpřirozené schopnosti. Zasvěcuje ho do tajů náboženských rituálů náboženství Palo a učí ho, aby nikdy neměl slitování.
Z mladíka tak roste muž bez emocí. „Byl necitlivý ke způsobování bolesti. S vírou ve své nadpřirozené schopnosti měl Constanzo veškeré předpoklady stát se vůdcem vražedného kultu,“ říká americký psychiatr Michael Stone.
Když je Adolfovi 21 let dostává od své matky rituální hrnec nganga plný zvířecích ostatků. Mladík navíc během rituálu odevzdává svou duši temnému duchovi jménem Kadiempembe, což není nic jiného než obdoba křesťanského Satana.
KRVAVÉ ŘÁDĚNÍ
V 80. letech Constanza zakládá malou skupinu, se kterou provádí na zakázku temné magické rituály. Záhy jim ale přestávají stačit zvířecí oběti, začínají se tak zaměřovat na ty lidské.
Některé si vyhlíží na ulici, další zase loví mezi příslušníky konkurenčních drogových gangů. Hrůzné vraždy probíhají především na ranči Santa Elena na pomezí Mexika a Texasu.
Temné obřady zde obvykle vedou nejprve k usmrcení obětí a následně i k jejich naporcování, vyvařování jejich orgánů v rituálním kotlíků a popíjení toho strašlivého nápoje. To vše ve jménu temného ducha Kadiempembe a samozřejmě často i ve jménu peněz.
Satanistický kult je nakonec vypátrán v roce 1989 a sám Constanza páchá sebevraždu po honičce s policií v Mexiko City. Byly všechny jeho děsivé činy jen vypočítavostí a absencí emocí? Nebo skutečně věřil, že ho vede ruka temného ducha smrti?