Skip to content

Slavní, kteří něco vypověděli o duších

Herečka Gillian Andersonová (*1968) sice ve své nejznámější roli agentky Scullyové v Aktech X vyřešila spoustu záhad, paranormální jevy se jí ale podle jejích slov nevyhnuly ani v reálném životě.

V rozhovoru roce 1995 se Andersonová svěřila, že její dům ve Vancouveru má minimálně jednoho obyvatele navíc: „Světla se rozsvěcují a zhasínají a v noci jsou slyšet kroky. Něco jako by nás sledovalo.“ Přivolaný Indián jí prozradil, že dům stojí na indiánském hřbitově, kde neklidným spánkem odpočívají oběti moru.

Po provedeném rituálu má prý hereččina rodina konečně pokoj.

Stingovo tudorovské sídlo
Stingovo tudorovské sídlo se duchy jen hemží.

O svých prožitcích se rozpovídal i zpěvák Sting (*1951). Setkání s duchy je v jeho tudorovském sídle ze 16. století téměř na denním pořádku. Podle Stingových slov se zde ozývají podivné zvuky, hlasy a sem tam se dokonce i hýbou předměty.

Nejstrašidelnější však prý bylo setkání s přízrakem ženy v ložnici. „Vzbudil jsem se ve tři hodiny ráno a najednou jsem v koutě viděl stát svou ženu s naším dítětem v náručí. Když jsem se ale otočil, spala normálně vedle mě.

Dostal jsem strach a vzbudil ji. Ještě tu postavu s dítětem stačila zahlédnout a ta se pak v několika vteřinách vypařila.“

Arthur Conan Doyle s duchem
Otec knižního Sherlocka Holmese měl duchy ve velké oblibě.

Svým vztahem k paranormálním jevům však zřejmě nejvíce proslul britský spisovatel Arthur Conan Doyle (1859–1930). Psal o nich knihy, chodil na seance a údajně se několikrát sám stal svědkem svědkem něčeho nevysvětlitelného.

Jednoho dne při plném vědomí prý najednou ucítil přítomnost někoho neviditelného, kdo se o něj po chvíli začal silně opírat. Zároveň uslyšel v uších šepot: „Doyle, přišel jsem ti říct, že mě to mrzí.

“ O koho šlo, to spisovatel nedokázal říct. Duchy ale vídal třeba i slavný komik Charlie Chaplin (1889–1977), nebo John Lennon (1940–1980), který se údajně několikrát ozval ze záhrobí sám!

Foto: www.metro.co.uk, www.pinterest.com, vicusyd.wordpress.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky paranormal Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články