reklama
26. června 2016: V penzionu v obci Nedamov se poprvé projevuje zdejší poltergeist.
Domů     Neobjasněné události
Slunné italské Toskánsko a nalezené pohřebiště čarodějnice
Dalibor Vrána
od Dalibor Vrána 2.2.2021
4.6tis
Hrozivý pohled na nalezenou lebku. Foto: dailymail.co.uk
122
SDÍLENÍ
4.6tis
ZOBRAZENÍ

Archeologické objevy mohou být často děsivé. V září roku 2011 je v italském Toskánsku odkryto místo posledního odpočinku žen pocházejících z dob středověku. Z podoby jejich pozůstatku je však zřejmé, že nebyly pohřbeny zcela obvyklým způsobem.

Jejich kostry nesou známky rituálů, jež zřejmě měly zabránit tomu, aby tyto ženy po své smrti někomu ublížily. Báli se snad lidé, že jde o čarodějnice?

Hrozivý pohled na nalezenou lebku. Foto: dailymail.co.uk Díváme se na kostru čarodějnice? Foto: dailymail.co.uk Detail na oblast, kde bylo pohřebiště nalezeno. Foto: dailymail.co.uk Jaké temné rituály kdysi v Toskánsku probíhaly? Foto: dailymail.co.uk
Díváme se na kostru čarodějnice? Foto: dailymail.co.uk

Středověk je právem považován za temné období naší historie. Chudoba, nemoci či všemocná církev vládnou krajem, strach a smrt jsou všudypřítomné. Jedním z nejznámějších fenoménů té doby jsou čarodějnické procesy, jež probíhají zhruba od 15.

do 18. století. Důkazy o honech na čarodějnice však nalezneme už mnohem dříve. Krutá smrt, rituální předměty, amulety či zohavení mrtvol jsou způsoby, jakými lze údajně zničit ďábelskou bytost. Stopy po těchto praktikách jsou nacházeny při archeologických vykopávkách na různých místech Evropy, jedním z nich je i italské Toskánsko.

V roce 2011 jsou zde objeveny pozůstatky 800 let staré kostry ženy, jež byla pohřbena obzvlášť temným způsobem…

Detail na oblast, kde bylo pohřebiště nalezeno. Foto: dailymail.co.uk

LIKVIDACE HŘEBY

Kostra, již archeologové vykopali ve městě Piombino, není ve zcela běžném stavu. Její čelist je probita celkem 7 hřeby a dalších 13 je rozházeno kolem. Zdá se, že badatelé narazili na pozůstatky osoby, která po své smrti prošla nějakým druhem temného rituálu.

Domnívají se, že žena mohla být ve své době považována za čarodějnici! Vedoucí týmu, archeolog Alfonso Forgione z univerzity L´Aquila, říká: „Je to velmi neobvyklý nález, současně ohromně fascinující.

Nikdy jsem nic podobného neviděl. Kvůli těm hřebům nalezeným v čelisti a kolem kostry jsem přesvědčen, že ta žena byla čarodějnice.“ Její pohřeb byl proveden se všemi náležitostmi majícími odvrátit její návrat mezi živé.

Chybí rakev, žena je zahrabána přímo v zemi a údajně nebyla pohřbena v žádném plátně, jak bylo zvykem. „Naznačuje to, že šlo o pokus zajistit, aby tato žena, přestože byla mrtvá, nevstala z mrtvých, a že zneklidňovala místní, kteří byli přesvědčeni, že je čarodějnicí se zlou mocí,“ dodává Forgione. Nedaleko této kostry je navíc objeven další podivný hrob.

Jaké temné rituály kdysi v Toskánsku probíhaly? Foto: dailymail.co.uk

KOSTKY VE VYSVĚCENÉ PŮDĚ

Objev je ovšem zřejmě ještě větší. Nedaleko těla této středověké nešťastnice je totiž objevena další kostra ženy. „Druhá kostra, kterou jsme našli, byla pohřbena v podobném stylu, tentokrát jsme kolem ní našli 17 hracích kostek – 17 je v Itálii nešťastné číslo a kostky byly hra, kterou ženy hrát nesměly,“ popisuje Forgione.

Oba nálezy jsou učiněny na půdě, jež by měla být podle všeho vysvěcena. Patří k ní totiž 800 let starý kostel. Byly to tedy skutečně čarodějnice? Jak je ale potom mohli pohřbít právě zde? Podle odborníků je možným vysvětlením to, že kostry patřily ženám z vážených rodin a ty jim toto místo zkrátka zaplatily.

Další vykopávky z této oblasti možná přinesou více indicií. Jisté však je, že ženy z mrtvých nevstaly. Zabránily jim v tom temné rituály, jež místní provedli během jejich pohřbu, nebo se o žádné čarodějnice ve skutečnosti nejednalo?

Michaela Vondrušková

Foto: dailymail.co.uk
Lokalita:
reklama
Související články
od Pavel Polcar 26.6.2022 246
Marfa Lights: První historická zmínka o tzv. Marfa Lights se objevila v roce 1883, kdy jeden farmář pracující v této oblasti hlásil, že v dálce vidí tančící světla. Brzy zjistil, že místní osadníci také často viděli prazvláštní světla, pohybující se sem a tam. Padající hvězdy? Domorodí Američané tento jev údajně připisovali padlým hvězdám. Současníci pro […]
od Pavel Polcar 25.6.2022 170
Bermudský trojúhelník, známý také jako Ďáblův trojúhelník, je shodou okolností jedním z nejzáhadnějších míst na této planetě. Nachází se u jihovýchodního pobřeží USA v Atlantském oceánu, mezi Bermudami, Floridou a Portorikem, region se stal Centrem nevyřešených záhad. Zvláštní název, pro zvláštní místo Termín „Bermudský trojúhelník“ poprvé použil Vincent Gaddis v roce 1964 ve svém článku […]
od Pavel Polcar 24.6.2022 98
Jednou ze znervózňujících záhad trojúhelník je ta spojená s americkým škunerem z bílého dubu Ellen Austinovou. V roce 1881 se 210 stop dlouhá Ellen Austinová chystala z Londýna do New Yorku, když poblíž Bermudského trojúhelníku narazila na opuštěnou loď. Posádka chyběla Všechno se zdálo v pořádku, protože neznámý škuner byl unášen severně od Sargasového moře, […]
od Filip Appl 23.6.2022 2.3tis
Obří pavouci jsou odedávna oblíbeným tématem spisovatelů či režisérů. Zkazky z některých zemí však naznačují, že za vším je víc než jen populární téma. Asi nejslavnějším zástupcem obřích pavouků ve světě kryptozoologie je děsivý africký Jba Fofi. Po jeho stopách se v minulých desetiletích vydává především britský kryptozoolog William Gibbons (*1958). Ten v africké divočině původně pátrá po […]
od Dalibor Vrána 22.6.2022 2.5tis
Tzv. Tulliho papyrus je považován za možná největší důkaz o přítomnosti mimozemšťanů ve starém Egyptě vůbec. Má to ale jeden háček. Nikdo ho nemůže najít! Byl cíleně zničen? Svítek, který se údajně datuje do éry faraona Thutmose III. (vládl 1486–1425 př. n. l.), obsahuje svědectví o tom, jak z nebe sestoupil ohnivý disk. Patřit měl […]