26. ledna 1966: Během dopoledne opouští dům v australském Adelaide Jane, Arnna a Grant Beaumontovi. Je jim mezi pěti až devíti lety. Nikdy se nenajdou.
Domů     Neobjasněné události
Slunné italské Toskánsko a nalezené pohřebiště čarodějnice
Dalibor Vrána
od Dalibor Vrána 2.2.2021
4.6tis
Hrozivý pohled na nalezenou lebku. Foto: dailymail.co.uk
122
SDÍLENÍ
4.6tis
ZOBRAZENÍ

Archeologické objevy mohou být často děsivé. V září roku 2011 je v italském Toskánsku odkryto místo posledního odpočinku žen pocházejících z dob středověku. Z podoby jejich pozůstatku je však zřejmé, že nebyly pohřbeny zcela obvyklým způsobem.

Jejich kostry nesou známky rituálů, jež zřejmě měly zabránit tomu, aby tyto ženy po své smrti někomu ublížily. Báli se snad lidé, že jde o čarodějnice?

Hrozivý pohled na nalezenou lebku. Foto: dailymail.co.uk Díváme se na kostru čarodějnice? Foto: dailymail.co.uk Detail na oblast, kde bylo pohřebiště nalezeno. Foto: dailymail.co.uk Jaké temné rituály kdysi v Toskánsku probíhaly? Foto: dailymail.co.uk
Díváme se na kostru čarodějnice? Foto: dailymail.co.uk

Středověk je právem považován za temné období naší historie. Chudoba, nemoci či všemocná církev vládnou krajem, strach a smrt jsou všudypřítomné. Jedním z nejznámějších fenoménů té doby jsou čarodějnické procesy, jež probíhají zhruba od 15.

do 18. století. Důkazy o honech na čarodějnice však nalezneme už mnohem dříve. Krutá smrt, rituální předměty, amulety či zohavení mrtvol jsou způsoby, jakými lze údajně zničit ďábelskou bytost. Stopy po těchto praktikách jsou nacházeny při archeologických vykopávkách na různých místech Evropy, jedním z nich je i italské Toskánsko.

V roce 2011 jsou zde objeveny pozůstatky 800 let staré kostry ženy, jež byla pohřbena obzvlášť temným způsobem…

Detail na oblast, kde bylo pohřebiště nalezeno. Foto: dailymail.co.uk

LIKVIDACE HŘEBY

Kostra, již archeologové vykopali ve městě Piombino, není ve zcela běžném stavu. Její čelist je probita celkem 7 hřeby a dalších 13 je rozházeno kolem. Zdá se, že badatelé narazili na pozůstatky osoby, která po své smrti prošla nějakým druhem temného rituálu.

Domnívají se, že žena mohla být ve své době považována za čarodějnici! Vedoucí týmu, archeolog Alfonso Forgione z univerzity L´Aquila, říká: „Je to velmi neobvyklý nález, současně ohromně fascinující.

Nikdy jsem nic podobného neviděl. Kvůli těm hřebům nalezeným v čelisti a kolem kostry jsem přesvědčen, že ta žena byla čarodějnice.“ Její pohřeb byl proveden se všemi náležitostmi majícími odvrátit její návrat mezi živé.

Chybí rakev, žena je zahrabána přímo v zemi a údajně nebyla pohřbena v žádném plátně, jak bylo zvykem. „Naznačuje to, že šlo o pokus zajistit, aby tato žena, přestože byla mrtvá, nevstala z mrtvých, a že zneklidňovala místní, kteří byli přesvědčeni, že je čarodějnicí se zlou mocí,“ dodává Forgione. Nedaleko této kostry je navíc objeven další podivný hrob.

Jaké temné rituály kdysi v Toskánsku probíhaly? Foto: dailymail.co.uk

KOSTKY VE VYSVĚCENÉ PŮDĚ

Objev je ovšem zřejmě ještě větší. Nedaleko těla této středověké nešťastnice je totiž objevena další kostra ženy. „Druhá kostra, kterou jsme našli, byla pohřbena v podobném stylu, tentokrát jsme kolem ní našli 17 hracích kostek – 17 je v Itálii nešťastné číslo a kostky byly hra, kterou ženy hrát nesměly,“ popisuje Forgione.

Oba nálezy jsou učiněny na půdě, jež by měla být podle všeho vysvěcena. Patří k ní totiž 800 let starý kostel. Byly to tedy skutečně čarodějnice? Jak je ale potom mohli pohřbít právě zde? Podle odborníků je možným vysvětlením to, že kostry patřily ženám z vážených rodin a ty jim toto místo zkrátka zaplatily.

Další vykopávky z této oblasti možná přinesou více indicií. Jisté však je, že ženy z mrtvých nevstaly. Zabránily jim v tom temné rituály, jež místní provedli během jejich pohřbu, nebo se o žádné čarodějnice ve skutečnosti nejednalo?

Michaela Vondrušková

Foto: dailymail.co.uk
Lokalita:
reklama
Související články
od Filip Appl 25.1.2022 1.0tis
Lidská pověrčivost je silná a po celá tisíciletí budovaná vlastnost. Velmi často je už od začátku zjevné, že nemá žádné opodstatnění, čas od času se ale objeví něco, u čeho ji lze naprosto pochopit. Jedním z takových fenoménů je i tzv. krysí král. Může jít o přírodní znamení blížící se tragédie? Krysí král. Klubko mrtvých krys, […]
od Dalibor Vrána 24.1.2022 792
Muže v černém si často představujeme jako vládní agenty pracující v maximálním utajení. Co když to ale spíše než lidští agenti, chránící Zemi, jsou agenti mimozemští, kteří tu po svých druzích jen zahlazují průšvihy? Právě tomu nasvědčují některá děsivá svědectví o jejich výskytu a podivném chování. Mladý muž si dopřává horkou koupel v bazénku. Nachází […]
od Mirek Brát 24.1.2022 2.1tis
Její příběh je přirovnáván k jinému mysterióznímu plavidlu: plachetnici Mary Celeste. V obou případech platí, že zmizení početné posádky nebylo nikdy uspokojivě vysvětleno. Příběh lodi MV Joyita je však o poznání mladší, než zmiňovaná záhada brigantiny Mary Celeste z druhé poloviny devatenáctého století. MV Joyita byla americká obchodní loď, původně postavená jako dřevěná luxusní jachta […]
od Mirek Brát 23.1.2022 2.4tis
Dobrovolníci křížových výprav do Svaté země měli za účast v těchto kruciátách přislíbeno odpuštění svých osobních hříchů. To se jistě hodilo i pro samotnou křížovou výpravu, protože tyto válečné akce nebyly samozřejmě oproštěny od mnoha ukrutností. Patřil k nim i kanibalismus! Kanibalismu se měli křižáci dopouštět při dobývání pevnosti Maarat v Antiochii (dnešní Sýrie). Psal se rok 1098. […]
od Pavel Polcar 21.1.2022 2.5tis
V srpnu 2016 se v severním Londýně začal 26letý Kennedy Ife chovat divně a agresivně poté, co ho bolelo v krku. Údajně kousl svého otce, vyhrožoval, že si uřízne penis, a stěžoval si na krajtu nebo hada v sobě, než ho jeho rodina připoutala k posteli pomocí kabelových svazků a nadměrné síly. Náhle zemřel Kennedy […]