Skip to content

Neznámé síly v Troyes zabíjely ve zlomku vteřiny

Série podivných nevysvětlitelných úmrtí na kraji francouzského města Troyes v roce 1936 vyvolává u místních vlnu paniky. Lékaři nedokáží určit příčinu smrti u žádné z obětí a ani šetření na místě neštěstí nepřinese mnoho nových informací.

Usadily se snad za městem temné vražedné síly?

Je poklidný den roku 1936. Na severovýchodě Francie bloudí automobil, jehož řidič se marně snaží najít cestu do městečka jménem Troyes. Ztracená rodina po jisté době narazí na mladičkého cyklistu, který jim ochotně nabídne, že je do města zavede.

Chlapec nasedne na kolo, pokyne řidiči a ten se pomalu rozjede za ním. Po rovném a přehledném úseku se blíží k hranici města, když v tom se cyklista zapotácí jako by do něj uhodil blesk a sesune se k zemi.

Vylekaná rodina ihned vyběhne z vozu a snaží se mladíkovi pomoci. Co bylo příčinou jeho náhlého pádu, se zjistit nepodaří. Cesta je dobře udržovaná a žádná překážka na cestě neleží.

Bezvládné tělo cyklisty nemá žádná viditelná zranění. Při pádu se ani neuhodil do hlavy. Přesto však nejeví žádné známky života. Rodina jej proto okamžitě naloží do auta a zaveze k nejbližší nemocnici.

Jenže lékaři už nic nezmohou a pouze konstatují smrt. Co ji způsobilo? Šlapal mladík do pedálů tak usilovně, že to jeho srdce nevydrželo? Později se ukáže, že smrt mladého cyklisty nebyla pouhá nehoda.

Cosi temného stále číhá poblíž na svou další kořist.

Francouzské Troyes.
PŘÍČINA SMRTI NEZNÁMÁ

Tělo zemřelého cyklisty bylo lékaři ohledáno. Nenašli však nic, co by mohlo způsobit jeho smrt a jako příčinu úmrtí do záznamu napíší šok. Ale co jej způsobilo? Neuplyne ani týden, kdy si stejný úsek silnice za městem vyžádá další oběť.

Tentokrát na místě zemřela mladá žena, která byla na procházce se svým dítětem. Zatímco kojenci v kočárku se nic nestalo, jeho matka klesla k zemi bez známek života.

Není nutné přílišné fantazie, aby lidé začali tato dvě úmrtí spojovat. Obě totiž vykazují zarážející shodu. K úmrtí došlo v rozestupu několika dnů na stejném místě, obě těla jsou však podle lékařů zcela zdravá a neposkytují jediné vodítko při hledání skutečné příčiny smrti, která přišla náhle bez jakéhokoliv varovného signálu.

Se stejným druhem nevysvětlitelných úmrtí se lékaři setkávají i v dalších případech, kdy jediným možným viníkem je působení jakýchsi temných sil. Například u obětí prokletí nebo kouzel voodoo.

Britský novinář Simon Welfare (*1946) je přesvědčen, že jde o reakci na extrémní stres, při níž „hraje roli parasympatický nervový systém, který zpomaluje dýchání a srdeční činnost, až oběť umírá. Pitva ukáže jenom srdce rozšířené krví a žádné jiné stopy“.

LEDOVÝ ZABIJÁK

Přestože podivné události vyvolají ve městě pozdvižení, z oficiálních míst však pozornost zatím nepřichází. Určitý zlom nastává až v okamžiku, kdy neznámé síly zaútočí znovu a za oběť jim padne teprve čtrnáctiletý chlapec.

Tehdy si skupinka dětí hraje na opuštěné cestě za městem, když jedno z nich zůstane bezvládně ležet. Ani v tomto případě se však lékařům nepodaří zjistit nic nového a městem se postupně začíná šířit strach a nejistota.

Když policisté vyslýchají kamarády mrtvého chlapce, všichni shodně vypovídají, že se v okamžik jeho smrti v okolí náhle prudce ochladilo. Náhlý pokles teploty bývá často považován za průvodní znak výskytu neviditelných entit, například během řádění poltergeista.

Dochází i zde k působení paranormálních sil? Této informaci zprvu nikdo nevěnuje pozornost. Pak ale na pozvání svého přítele, právníka z Troyes, přijíždí do města vědec a vedoucí katedry fyziky v Lyonu Paul Genett. Má v plánu neobvyklé místo prozkoumat a pokusit se najít nějaké anomálie, které by mohly nést zodpovědnost za sérii úmrtí.

Co stálo za sérií úmrtí?
SÁM SE STÁVÁ OBĚTÍ

Po svém příjezdu se Genett vydává na místo neštěstí a zahájí své soukromé bádání. Jeho měřící přístroje však nezachytí žádné zvláštní anomálie. Začíná to vypadat, že vše bylo přeci jen dílem náhody nebo lidské fantazie.

Při jednom měření se však Genettovi poštěstí. Všimne se, že nad jeho hlavou začínají mizet ptáci. Později zřetelně rozeznává asi 35 metrů široký úsek, kterému se opeřenci striktně vyhýbají. Zdá se, že zvířata dokázala s přesností vycítit blížící se nebezpečí.

Genett si v tom okamžiku uvědomí zvláštní chlad. Teploměry dokazují, že okolní teplota začíná prudce klesat. Přesně tak, jak popisovaly děti během posledního vyšetřování. Dále už jen cítí obrovskou únavu, která ho srazí na kolena.

Jako by z něj cosi během několika vteřin vysálo veškerou energii. Vědec se prozřetelně pokouší po čtyřech odplazit pryč mimo okruh, jenž před několika okamžiky dokázal vyměřit pozorováním ptáků. To mu zřejmě zachrání život.

Je sice roztřesený a na pokraji sil, ale živý. Zřejmě se tak stává první obětí, které se na poslední chvíli podaří ze spárů tajemných sil uniknout a podat důležité svědectví.

POSLEDNÍ MRTVÍ

Podobný průběh popisuje další a zároveň poslední oběť prokletého úseku za městem. Když postarší manželský na jejich procházce zastihl tento záhadný ledový zabiják, žena zemřela ihned, ale muž se zachránil.

Když v nemocnici opět nebude vědomí, vzpomíná si na ledový plášť, který jej obklopil a srazil na kolena a pak ztratil vědomí. Bohužel však i tento muž přes veškerou snahu lékařů brzy znovu upadá do bezvědomí a umírá.

Jediným přeživším svědkem tak je profesor Paul Genett. Tímto případem série podivných úmrtí u města Troyes skončila a brzy se na místo znovu vrátil klid. Co ale dokázalo během okamžiku zabít několik zdravých lidí a jednoho dostat na pokraj smrti?

OBŘÍ VYSAVAČ ENERGIE

Bylo vysloveno několik hypotéz, žádná však nedokáže tyto události přesvědčivě vysvětlit. Někteří badatelé se domnívají, že by mohlo jít o působení dosud neznámých zemských sil. Jiní nabízejí vysvětlení v podobě energetických útoků neviditelné entity, která vysává energetický obal oběti, dokud ji nepřipraví o život.

Z jakého důvodu se objevil právě v Troyes a proč zmizel stejně náhle, jako se objevil, však není známo. O takových útočnících se však tvrdí, že nikdy nezaniknou. Je tedy pravděpodobné, že svou aktivitu přesune pouze na jiné místo.

Kdy a kde udeří příště?

Způsobila vše nějaká neviditelná entita?
Foto: www.girlwithasaddlebag.com, www.videoblocks.com, ratopati.prixa.net, www.adventuresinpoortaste.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
reklama
Další články z rubriky historie Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Zámek Plumlov: Stavba, která rozkmotřila otce se synem
epochanacestach.cz

Zámek Plumlov: Stavba, která...

Velké ambice měli stavitelé...
Velký strach z budoucnosti
nasehvezdy.cz

Velký strach z budoucnosti

Zažívá obrovské štěstí,...
Lasagne s červenou čočkou a žampiony
tisicereceptu.cz

Lasagne s červenou čočkou a...

Rychlý lehký pokrm, který zvládnete...
Jupiter: Obří otesánek, který neváhal spolknout planetu desetkrát větší než Země
21stoleti.cz

Jupiter: Obří otesánek, který...

Tváří se jako majestátní král Sluneční...
Lest s životodárnou tekutinou: Vojáci umírali kvůli nedostatku vody
epochaplus.cz

Lest s životodárnou tekutinou:...

Sotva tatarský vůdce Tamerlán (1336 – 1405) dobude roku 1396 Gruzii,...
Vyženou Havlovou fanoušci do daleké ciziny?
nasehvezdy.cz

Vyženou Havlovou fanoušci do...

Herečka a bývalá první...
Nezbytná součást střešních oken
rezidenceonline.cz

Nezbytná součást střešních...

Optimální množství denního světla i podpora tepelného...
Bylinky: Nenechte se zaskočit problémy s pamětí
panidomu.cz

Bylinky: Nenechte se zaskočit...

Snažíte se na něco vzpomenout, ale moc se vám...
Destinace, ze kterých luxus přímo čiší
iluxus.cz

Destinace, ze kterých luxus...

Neexistuje snad oblíbenější období roku než dovolená....
Strašidelný příběh přilákal zvědavého ducha
skutecnepribehy.cz

Strašidelný příběh přilákal...

Bratranec mým historkám nevěřil a...
Nevyjasněné úmrtí Reye Rivery: Zločin, který zůstal nepotrestán?
epochalnisvet.cz

Nevyjasněné úmrtí Reye Rivery:...

Je večer 16. května 2006. Američan Rey Rivera...
Kolik měří nejvyšší člověk světa?
epochaplus.cz

Kolik měří nejvyšší člověk...

Podle statistik patří Češi mezi tři nejvyšší národy...