26. září 2020: Trevor Ross z města Inverness prý spatří lochnesskou příšeru poblíž části jezera, kde byla pozorována i dříve.
Domů     Neobjasněné události
Smrtonosné pohlednice: Touha po pomstě přinesla smrt
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 8.8.2022
3.4tis
Majiteli cirkusu chodily třináct let mrazivé pohlednice, foto Pixabay
358
SDÍLENÍ
3.4tis
ZOBRAZENÍ

Někdy během 20. století si rodina nejmenovaného majitele cirkusu, který právě zemřel na infarkt, nechá povolat exorcistu. Je totiž přesvědčena, že jeho smrt nebyla přirozená, nýbrž výsledkem kletby.

Majiteli cirkusu chodily třináct let mrazivé pohlednice, foto Pixabay Pohlednice posílal bývalý zaměstnanec cirkusu, foto Pixabay Podle odborníků může smrt vyvolat pouhý strach, že se kletba naplní, foto Pixabay

V pozůstalosti mrtvého je totiž nalezen svazek několik let starých pohlednic s nápisem „Šťastný den úmrtí“ a datem, kdy muž skutečně skonal.

Slavný britský exorcista Donald Omand, známý také jako kaplan cirkusů, popsal podivný případ, se kterým se před lety setkal. Jednoho dne si reverenda nechá přivolat rodina majitele nespecifikovaného známého cirkusu.

Muž, který byl již v letech, zemřel na infarkt. Omand by muži býval poskytl poslední pomazání, odsloužil mši za jeho duši a tím by celý případ byl uzavřen. Infarkt u staršího muže přeci není nijak zavádějící událost. Spíše naopak.

Situace se ovšem změní, když se setká s rodinou zesnulého. Jsou velmi rozrušení a tvrdí, že si je muž před týdnem svolal a oznámil, že bude žít už jen sedm dní. Ještě týž den jej prohlédl lékař, který muže ujistí, že jeho srdce, krevní tlak i všechny životní funkce jsou naprosto v pořádku.

Přesto o sedm dní později, přesně jak předpověděl, náhle umírá. Jak je možné, že znal přesné datum své smrti?

Pohlednice posílal bývalý zaměstnanec cirkusu, foto Pixabay

ŠŤASTNÉ ÚMRTINY

Věci dostávají ještě podivnější spád, když je mezi osobními věcmi zemřelého objeven svazek pohlednic. Je jich celkem třináct a podle poštovní známky muž dostává každý rok jednu. Jsou to blahopřání k narozeninám.

Jenže narozeniny jsou přeškrtnuté a místo toho je na pohlednici napsáno „den smrti“. Datum je na každé pohlednici stejné a shoduje se s datem, kdy muž skutečně skonal. Později vychází najevo, že přání posílá mstivý zaměstnanec, kterého majitel cirkusu před třinácti lety propustil pro opilství.

Podobných případů podle odborníků existuje mnoho. Zabíjejí skutečně kletby? Lékaři, kteří se již se smrtí z kletby nebo rituálu voodoo setkali, nabízejí mnohem prozaičtější vysvětlení. Smrt podle nich nezpůsobuje samo prokletí, ale vědomí, či spíše přesvědčení oběti, že byla prokleta a brzy zemře.

Příznaky, které se dostavují těsně před smrtí a výsledky pitvy totiž nápadně připomínají smrt z nadměrného stresu. Stalo se tak i v případě majitele cirkusu, který byl pohlednicemi trýzněn dlouhá léta?

Podle odborníků může smrt vyvolat pouhý strach, že se kletba naplní, foto Pixabay
Foto: PIXABAY
Lokalita:
reklama
Související články
od Adriana Vojtíšková 26.9.2022 357
Zajímavá pověst koluje mezi obyvateli Srí Lanky. Vypráví se zde o tzv. ďábelském ptákovi, jinak také nazývaném ulama, který má žít v místní džungli a za nocí vydávat hrůzostrašný lidsky znějící křik. Jeho pláč je prý navíc předzvěstí smrti.     Záhada ďábelského ptáka obestírá cejlonské džungle. Co když je tvor skutečný? Podle jaké předlohy […]
od Mirek Brát 23.9.2022 2.6tis
Rok 1948 byl nervózní dobou nejen v našich zeměpisných šířkách, ale i ve Spojených státech. Rozbíhala se epocha studené války, a tak klidu nepřidalo, když se u přísně střežených laboratoří v Los Alamos objevily záhadné světelné úkazy. Přiletěli jimi na exkurzi sovětští špióni, nebo se pod prsty tamních vědců chtěli podívat jejich mimozemští kolegové? Podivná létající zelená […]
od Eva Soukupová 23.9.2022 3.4tis
Podívanou, kterou nabízí 12 kilometrů dlouhé údolí Hessdalen v Norsku, nelze najít snad nikde jinde na světě. Nejenže se tu světla objevují s železnou pravidelnosti, ale dokonce hned v několika různých formách, a jejich pozorování občas trvá neuvěřitelně dlouho! Kvůli záhadným světlům byla v údolí dokonce vybudována stanice pro jejich pozorování.     První zmínky […]
od Adriana Vojtíšková 22.9.2022 2.9tis
Už jste slyšeli o Stanfordském experimentu, kdy se hra na vězně a dozorce změní v sadistickou podívanou? EnigmaPlus.cz vám představí nejslavnější psychologické pokusy, které ukážou naše nejtemnější stránky.      CO ROZKÁŽOU, TO JE SVATÉ Milgramův experiment (r. 1963)   Pokus amerického sociálního psychologa Stanleyho Milgrama šokujícím způsobem odhalil, jakou moc nad námi mají uznávané […]
od Adriana Vojtíšková 22.9.2022 3.1tis
Mezi nejpodivnější svědectví o neidentifikovatelných létajících objektech patří případ takzvaných světel z Phoenixu. Událost z roku 1997 sledovalo nespočet svědků a zůstává jednou z největších záhad spojených s fenoménem návštěvníků z vesmíru.     Jeden z nejslavnějších případů pozorování UFO se odehrává 13. března 1997 v americkém městě Phoenix ve státě Arizona. Na obloze nad […]