Skip to content

Šokující zjištění: Horoskopy jsou špatně! Jaké znamení ve skutečnosti jste?

Včera vám horoskop říkal, že potkáte novou lásku a vy jste čekali marně. Minulý měsíc měl být pro vaše znamení nejšťastnější, jenže vy nemůžete jmenovat jednu pozitivní věc, která by se udála. Jak to, že váš horoskop nevychází?

Podle nových zjištění byly zřejmě dosavadní horoskopy chybné! Přibylo prý totiž nové třinácté znamení, a všechna ostatní se posunula. Kým tedy ve skutečnosti jste?

Budoucnost je nevyzpytatelná a náš osud visí ve hvězdách. Proto také čteme horoskopy. Jenže pro všechny fanoušky astrologie přišla před nedávnem šokující rána. Horoskop je prý celý špatně! Americký astronom Parke Kunkle přichází v lednu 2011 s novou studií, která odhaluje fatální změny postavení planet a hvězd. Slunce a Země se prý pomalu pohybují a jejich pozice prochází přerodem. Země se navíc otáčí nepravidelně, a tak nemohou všechna znamení trvat stejně dlouhou dobu. Navíc se mění její postavení směrem k hvězdné obloze, a to z důvodu výkyvů zemské osy. Tyto události jsou prý tak radikální, že se mění celý zvěrokruh! Tak například z Vodnáře se stává Kozoroh, z Kozoroha Střelec a ze Střelce Hadonoš. Právě toto poslední jmenované znamení je ve zvěrokruhu nové. Co s sebou přináší?

Řídíte se celý život nesprávným horoskopem?

Svalnatý muž, kolem jehož těla je obtočen had – to je znak Hadonoše. Mají pod něj spadat všichni lidé narození mezi 29. listopadem a 17. prosincem. Jaká je jejich charakteristika? Podle všeho se jedná o osobnosti, které se těší dlouhověkosti, jsou vynalézavé, mají vysoké ideály a nechybí jim samostatnost a vyhraněnost. Souhvězdí Hadonoše vzniklo podle legend tak, že nejvyšší řecký bůh Zeus nechal bleskem usmrtit a následně si k sobě na nebesa povolat léčitele Asklepia. Ten se totiž naučil řeči hadů a odkoukal od nich i rituály, které měly pomoci k zmrtvýchvstání. Při cestě vzhůru ho doprovázel jeden z hadů, proto se mu říká Hadonoš. Obecně se však za součást hlavního zvěrokruhu nepovažuje, přestože je znám už v době, kdy vzniká klasický zvěrokruh. Údajně se nehodí, protože narušuje symetrii a znamení se pak nedají rozdělit podle čtyř známých živlů (vodní vzdušné, zemské a ohnivé). Sám je navíc těžko vymezitelný. Jenže tuto kapitolu otevírá v roce 1995 britský astrolog Walter Berg (*1947) a navrhuje vytvoření zvěrokruhu se třinácti znameními. A před nedávnem ho podpoří Kunkle.

Snímek souhvězdí Hadonoše, zde obklopeného modrou mlhovinou.

Podle Kunkleho není Hadonoš jedinou inovací, která by se měla v horoskopech objevit. Změnu požaduje i pro znamení ostatní. „Když astrologové říkají, že Slunce je v Rybách, tak vlastně v Rybách není. V historii se lidé dívali na nebe, aby porozuměli světu kolem. Ale dnes si nemyslím, že by se lidé zajímající se o astrologii dívali na oblohu zrovna často,“ říká Kunkle. Jenže potom prý nikdy nepředejdou strašnému omylu! Jelikož se každé znamení posouvá a navíc se mění jeho doba „působení“, z mnoha lidí se stane někdo docela jiný. Například Štír prý bude velmi ojedinělý a zabere jen 6 dní v roce. Naopak působení Panny se vyšplhá dokonce na 44 dní! Je to ale skutečně tak, že jsou dosavadní horoskopy špatně? Podle některých astrologů je třinácté znamení nesmysl.

Enigma se na názor zeptala předsedy Astrologické asociace Antonína Baudyše mladšího (*1972). „Zprávy o třináctém znamení pokládáme v astrologické obci za veselý pokus nám astrologii rozsypat. Asi tak, jako když se vám v kině vysype na zem popcorn a pak už ho nemůžete dostat zpátky do krabičky,“ říká Baudyš.

Podle něj je to nemožné právě kvůli symetrii, jež by byla nenávratně porušena: „Zvěrokruh je rozdělen čtyřmi zastávkami, jarní a podzimní rovnodenností, dále letním a zimním slunovratem. Dělení na čtyři roční období je něco, přes co nejede vlak. Možnost vecpat někam 13. znamení je podobně pošetilá, jako když bychom chtěli do centimetru vmáčknout 13 milimetrů. Jak se tedy postavit k návrhům na překopání celého zvěrokruhu? Může Hadonoš převrátit celý náš horoskop naruby?

Foto: youtube.com, humansarefree.com, wikipedia.org. Autor článku: Michaela Vondrušková. Pro web upravil: Jan Kukrál. 
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky magie Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Najděte si svého herce! Právě dnes byla spuštěna online databáze ACTORSMAP
21stoleti.cz

Najděte si svého herce! Právě...

Dnes byla oficiálně spuštěna online databáze českých a...
Řím: Všechny cesty vedou právě sem
epochanacestach.cz

Řím: Všechny cesty vedou...

Říká se mu věčné nebo...
Přitažlivost moderní kuchyně
rezidenceonline.cz

Přitažlivost moderní kuchyně

Jasné a přehledné linie, dokonalý komfort, soudobé...
Budapešť: Perla na obou březích Dunaje
epochanacestach.cz

Budapešť: Perla na obou...

Město pikantního guláše,...
Proč vybíravá Kaira stále nemá chlapa?
nasehvezdy.cz

Proč vybíravá Kaira stále...

Okouzlující herečka Kateřina Kaira Hrachovcová (45)...
Více než polovina kuřáků v ČR chce se svým zlozvykem skoncovat
epochalnisvet.cz

Více než polovina kuřáků v...

Závislost na tabáku je příčinou každého pátého úmrtí...
Automobilka Ford se vzhlédla ve fúzi světů
iluxus.cz

Automobilka Ford se vzhlédla...

Jižanský temperament novému crossoveru Puma rozhodně...
U dětí pozor na oči
21stoleti.cz

U dětí pozor na oči

Když se dítě narodí, jeho oči ještě nejsou...
Maxmilián II. představil Čechům slona i lva
epochaplus.cz

Maxmilián II. představil...

Z kráteru na vrcholu sopky šlehají plameny a stoupá...
Nové obrazce na planině Nazca: Vnesou světlo do odvěké záhady?
epochalnisvet.cz

Nové obrazce na planině Nazca:...

Poslední roky ukazují, že moderní technologie mohou...
Největší zvířecí milovníci sněhu a zimních radovánek
epochaplus.cz

Největší zvířecí milovníci...

Málokterý člověk nemiluje sníh křupající pod nohama,...
Partnerku luxusem nezahrnuje
nasehvezdy.cz

Partnerku luxusem nezahrnuje

Vedle slavného baviče si nejspíš...