reklama
2. července 1951: Na Floridě se najde hromádka popela a kus nohy, která zbyla po Mary Reeser, oběti děsivého samovznícení.
Domů     Náboženství a okultismus
Šokující zjištění: Horoskopy jsou špatně! Jaké znamení ve skutečnosti jste?
Dalibor Vrána
od Dalibor Vrána 27.4.2019
5.1tis
141
SDÍLENÍ
5.1tis
ZOBRAZENÍ

Včera vám horoskop říkal, že potkáte novou lásku a vy jste čekali marně. Minulý měsíc měl být pro vaše znamení nejšťastnější, jenže vy nemůžete jmenovat jednu pozitivní věc, která by se udála. Jak to, že váš horoskop nevychází?

Podle nových zjištění byly zřejmě dosavadní horoskopy chybné! Přibylo prý totiž nové třinácté znamení, a všechna ostatní se posunula. Kým tedy ve skutečnosti jste?

Budoucnost je nevyzpytatelná a náš osud visí ve hvězdách. Proto také čteme horoskopy. Jenže pro všechny fanoušky astrologie přišla před nedávnem šokující rána. Horoskop je prý celý špatně!

Americký astronom Parke Kunkle přichází v lednu 2011 s novou studií, která odhaluje fatální změny postavení planet a hvězd. Slunce a Země se prý pomalu pohybují a jejich pozice prochází přerodem.

Země se navíc otáčí nepravidelně, a tak nemohou všechna znamení trvat stejně dlouhou dobu. Navíc se mění její postavení směrem k hvězdné obloze, a to z důvodu výkyvů zemské osy. Tyto události jsou prý tak radikální, že se mění celý zvěrokruh!

Tak například z Vodnáře se stává Kozoroh, z Kozoroha Střelec a ze Střelce Hadonoš. Právě toto poslední jmenované znamení je ve zvěrokruhu nové. Co s sebou přináší?

Řídíte se celý život nesprávným horoskopem?

Svalnatý muž, kolem jehož těla je obtočen had – to je znak Hadonoše. Mají pod něj spadat všichni lidé narození mezi 29. listopadem a 17. prosincem. Jaká je jejich charakteristika? Podle všeho se jedná o osobnosti, které se těší dlouhověkosti, jsou vynalézavé, mají vysoké ideály a nechybí jim samostatnost a vyhraněnost.

Souhvězdí Hadonoše vzniklo podle legend tak, že nejvyšší řecký bůh Zeus nechal bleskem usmrtit a následně si k sobě na nebesa povolat léčitele Asklepia. Ten se totiž naučil řeči hadů a odkoukal od nich i rituály, které měly pomoci k zmrtvýchvstání.

Při cestě vzhůru ho doprovázel jeden z hadů, proto se mu říká Hadonoš. Obecně se však za součást hlavního zvěrokruhu nepovažuje, přestože je znám už v době, kdy vzniká klasický zvěrokruh. Údajně se nehodí, protože narušuje symetrii a znamení se pak nedají rozdělit podle čtyř známých živlů (vodní vzdušné, zemské a ohnivé).

Sám je navíc těžko vymezitelný. Jenže tuto kapitolu otevírá v roce 1995 britský astrolog Walter Berg (*1947) a navrhuje vytvoření zvěrokruhu se třinácti znameními. A před nedávnem ho podpoří Kunkle.

Snímek souhvězdí Hadonoše, zde obklopeného modrou mlhovinou.

Podle Kunkleho není Hadonoš jedinou inovací, která by se měla v horoskopech objevit. Změnu požaduje i pro znamení ostatní. „Když astrologové říkají, že Slunce je v Rybách, tak vlastně v Rybách není.

V historii se lidé dívali na nebe, aby porozuměli světu kolem. Ale dnes si nemyslím, že by se lidé zajímající se o astrologii dívali na oblohu zrovna často,“ říká Kunkle. Jenže potom prý nikdy nepředejdou strašnému omylu!

Jelikož se každé znamení posouvá a navíc se mění jeho doba „působení“, z mnoha lidí se stane někdo docela jiný. Například Štír prý bude velmi ojedinělý a zabere jen 6 dní v roce. Naopak působení Panny se vyšplhá dokonce na 44 dní!

Je to ale skutečně tak, že jsou dosavadní horoskopy špatně? Podle některých astrologů je třinácté znamení nesmysl.

Enigma se na názor zeptala předsedy Astrologické asociace Antonína Baudyše mladšího (*1972). „Zprávy o třináctém znamení pokládáme v astrologické obci za veselý pokus nám astrologii rozsypat.

Asi tak, jako když se vám v kině vysype na zem popcorn a pak už ho nemůžete dostat zpátky do krabičky,“ říká Baudyš.

Podle něj je to nemožné právě kvůli symetrii, jež by byla nenávratně porušena: „Zvěrokruh je rozdělen čtyřmi zastávkami, jarní a podzimní rovnodenností, dále letním a zimním slunovratem.

Dělení na čtyři roční období je něco, přes co nejede vlak. Možnost vecpat někam 13. znamení je podobně pošetilá, jako když bychom chtěli do centimetru vmáčknout 13 milimetrů.“ Jak se tedy postavit k návrhům na překopání celého zvěrokruhu? Může Hadonoš převrátit celý náš horoskop naruby?

Foto: youtube.com, humansarefree.com, wikipedia.org. Autor článku: Michaela Vondrušková. Pro web upravil: Jan Kukrál. 
Lokalita:
reklama
Související články
od Filip Appl 1.7.2022 832
Mitad del Mundo. Takový je španělský název pro střed světa a zároveň místo nacházející se asi 26 kilometrů severně od centra hlavního ekvádorského města Quita. A právě sem míří zástupy turistů, aby se prošli po čáře, která má označovat rovník. Jen pár z nich ale tuší, že skutečný střed světa leží o pár set metrů jinde. […]
od Adriana Vojtíšková 29.6.2022 2.5tis
Legendární Zlatý chrám byl postaven v indickém státě Paňdžáb u jezírka, kde podle legend rozjímal Buddha. Toto průzračné jezero dnes známe pod názvem Amritsar.   Jde prý o jezero nesmrtelnosti, protože v překladu jeho indický název značí nádobu nektaru nesmrtelnosti. A skutečně místí voda má podle mnohých svědectví léčivé účinky! Srdcem komplexu je chrám Hari […]
od Dalibor Vrána 29.6.2022 2.7tis
Všechno to začíná roku 2006 v třípokojovém domku na předměstí australského Sydney. George a Lina Tannousovi tu vedou poklidný život spolu se svým sedmnáctiletým synem Mikem. V září ale rodinu zasáhne strašlivá zpráva – Mikea srazilo auto a zemřel. Pak se začnou dít nevysvětlitelné věci… Rodiče jsou zdrceni ztrátou jediného dítěte a při svém zoufalství […]
od Adriana Vojtíšková 28.6.2022 2.4tis
Na hřbitově v irském městě Belfast bylo v létě roku 2012 rušněji než obvykle. Na pařezu, který se zde nachází, se totiž objevil obrázek nápadně připomínající tvář Ježíše Krista.     Je přitom záhadou, jak se na dřevo dostal. Pařez se nachází v těsné blízkosti hrobu Rebeccy Steven, která zde byla ve svých šestnácti letech […]
od Mirek Brát 22.6.2022 2.5tis
Za představitele nejstaršího univerzálního náboženství je považován Buddha, vlastním jménem Siddhártha Gautama. Na jeho počest bylo vztyčeno množství soch. V jedné takové soše představuje Buddha i originálního povodňového proroka. Co proroctví spojené s touto Buddhovou sochou říká? V okolí hory Emejšan v Čínské lidové republice se nachází oblast, kterou najdete i na mapě Světového kulturního dědictví UNESCO. Ve výčtu […]