Skip to content

Šokující zjištění: Horoskopy jsou špatně! Jaké znamení ve skutečnosti jste?

Včera vám horoskop říkal, že potkáte novou lásku a vy jste čekali marně. Minulý měsíc měl být pro vaše znamení nejšťastnější, jenže vy nemůžete jmenovat jednu pozitivní věc, která by se udála. Jak to, že váš horoskop nevychází?

Podle nových zjištění byly zřejmě dosavadní horoskopy chybné! Přibylo prý totiž nové třinácté znamení, a všechna ostatní se posunula. Kým tedy ve skutečnosti jste?

Budoucnost je nevyzpytatelná a náš osud visí ve hvězdách. Proto také čteme horoskopy. Jenže pro všechny fanoušky astrologie přišla před nedávnem šokující rána. Horoskop je prý celý špatně! Americký astronom Parke Kunkle přichází v lednu 2011 s novou studií, která odhaluje fatální změny postavení planet a hvězd.

Slunce a Země se prý pomalu pohybují a jejich pozice prochází přerodem. Země se navíc otáčí nepravidelně, a tak nemohou všechna znamení trvat stejně dlouhou dobu. Navíc se mění její postavení směrem k hvězdné obloze, a to z důvodu výkyvů zemské osy.

Tyto události jsou prý tak radikální, že se mění celý zvěrokruh! Tak například z Vodnáře se stává Kozoroh, z Kozoroha Střelec a ze Střelce Hadonoš. Právě toto poslední jmenované znamení je ve zvěrokruhu nové.

Co s sebou přináší?

Řídíte se celý život nesprávným horoskopem?

Svalnatý muž, kolem jehož těla je obtočen had – to je znak Hadonoše. Mají pod něj spadat všichni lidé narození mezi 29. listopadem a 17. prosincem. Jaká je jejich charakteristika? Podle všeho se jedná o osobnosti, které se těší dlouhověkosti, jsou vynalézavé, mají vysoké ideály a nechybí jim samostatnost a vyhraněnost.

Souhvězdí Hadonoše vzniklo podle legend tak, že nejvyšší řecký bůh Zeus nechal bleskem usmrtit a následně si k sobě na nebesa povolat léčitele Asklepia. Ten se totiž naučil řeči hadů a odkoukal od nich i rituály, které měly pomoci k zmrtvýchvstání.

Při cestě vzhůru ho doprovázel jeden z hadů, proto se mu říká Hadonoš. Obecně se však za součást hlavního zvěrokruhu nepovažuje, přestože je znám už v době, kdy vzniká klasický zvěrokruh. Údajně se nehodí, protože narušuje symetrii a znamení se pak nedají rozdělit podle čtyř známých živlů (vodní vzdušné, zemské a ohnivé).

Sám je navíc těžko vymezitelný. Jenže tuto kapitolu otevírá v roce 1995 britský astrolog Walter Berg (*1947) a navrhuje vytvoření zvěrokruhu se třinácti znameními. A před nedávnem ho podpoří Kunkle.

Snímek souhvězdí Hadonoše, zde obklopeného modrou mlhovinou.

Podle Kunkleho není Hadonoš jedinou inovací, která by se měla v horoskopech objevit. Změnu požaduje i pro znamení ostatní. „Když astrologové říkají, že Slunce je v Rybách, tak vlastně v Rybách není. V historii se lidé dívali na nebe, aby porozuměli světu kolem.

Ale dnes si nemyslím, že by se lidé zajímající se o astrologii dívali na oblohu zrovna často,“ říká Kunkle. Jenže potom prý nikdy nepředejdou strašnému omylu! Jelikož se každé znamení posouvá a navíc se mění jeho doba „působení“, z mnoha lidí se stane někdo docela jiný.

Například Štír prý bude velmi ojedinělý a zabere jen 6 dní v roce. Naopak působení Panny se vyšplhá dokonce na 44 dní! Je to ale skutečně tak, že jsou dosavadní horoskopy špatně? Podle některých astrologů je třinácté znamení nesmysl.

Enigma se na názor zeptala předsedy Astrologické asociace Antonína Baudyše mladšího (*1972). „Zprávy o třináctém znamení pokládáme v astrologické obci za veselý pokus nám astrologii rozsypat. Asi tak, jako když se vám v kině vysype na zem popcorn a pak už ho nemůžete dostat zpátky do krabičky,“ říká Baudyš.

Podle něj je to nemožné právě kvůli symetrii, jež by byla nenávratně porušena: „Zvěrokruh je rozdělen čtyřmi zastávkami, jarní a podzimní rovnodenností, dále letním a zimním slunovratem. Dělení na čtyři roční období je něco, přes co nejede vlak.

Možnost vecpat někam 13. znamení je podobně pošetilá, jako když bychom chtěli do centimetru vmáčknout 13 milimetrů.“ Jak se tedy postavit k návrhům na překopání celého zvěrokruhu? Může Hadonoš převrátit celý náš horoskop naruby?

Foto: youtube.com, humansarefree.com, wikipedia.org. Autor článku: Michaela Vondrušková. Pro web upravil: Jan Kukrál. 
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky magie Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Vědci z Přírodovědecké fakulty se podílejí na vývoji lidské vakcíny proti zákeřné parazitární chorobě
epochalnisvet.cz

Vědci z Přírodovědecké fakulty se...

Není známá, přesto jí trpí 4 až 12 milionů...
Hanavský pavilon dělal reklamu železárnám
epochalnisvet.cz

Hanavský pavilon dělal reklamu...

V železárnách v Komárově u Hořovic zaměstnává 700...
Český, polský a uherský král zapili spojenectví 9800 litry vína
epochaplus.cz

Český, polský a uherský král...

Na kopci nad řekou Dunaj se tyčí masivní zdi starého hradu. Kočár, kterým...
Revoluce v kosmetice: biologický růstový faktor
iluxus.cz

Revoluce v kosmetice:...

Přejeme si mít dokonalou pleť bez vrásek, žilek,...
Celý život mě pronásledovalo jedno číslo!
nasehvezdy.cz

Celý život mě pronásledovalo...

Někdo věří na hvězdy, jiný na karty...
Zdravější pivo? Vědci poprvé upravili chmel moderní technologií CRISPR
21stoleti.cz

Zdravější pivo? Vědci poprvé...

Více léčivých látek a hořkých kyselin v chmelu...
České Slezsko: Překrásné hrady a zámky
epochanacestach.cz

České Slezsko: Překrásné...

Pokud jste milovníky...
Smyslně elegantní stínění
rezidenceonline.cz

Smyslně elegantní stínění

Otázku, zda si pořídit roletu, nebo žaluzii, snadno...
Světové metropole na historických fotografiích. Poznáte je? 
epochaplus.cz

Světové metropole na...

Svět se mění a s ním i tvář...
Úspěch českého SPACE týmu společnosti Atos
21stoleti.cz

Úspěch českého SPACE týmu...

Český SPACE tým společnosti Atos se bude podílet na...
Fantastická čokoládová bábovka
nasehvezdy.cz

Fantastická čokoládová bábovka

Skutečně luxusní bábovka nejen...
Audio průvodce To je Brno III. přináší pohled na brněnský industrial
epochanacestach.cz

Audio průvodce To je Brno III....

Třetí autentický...