Některé konspirační teorie jsou tak přitažené za vlasy, že jim věří opravdu málokdo. Někdy se ale ukáže, že i skutečnosti, které zněly šíleně a nevěrohodně, se skutečně staly. Jak to bylo s válkou v Perském zálivu?
Válka v Perském zálivu (1990–1991) byla ozbrojeným konfliktem mezi Irákem a koalicí 28 států v čele s USA, které získaly mandát od OSN k osvobození Irákem obsazeného Kuvajtu.
Irák se po válce s Íránem (1988) nacházel v nezáviděníhodné pozici, kdy měl obrovské zahraniční dluhy, ze kterých se ale nemohl dostat zvýšením produkce ropy, protože společenství OPEC v daném roce stanovilo limity těžby.
Irácký prezident Saddám Husajn se proto po provokacích rozhodl k invazi do sousedního Kuvajtu. USA okamžitě zahájily kampaň za vojenskou intervenci.
NEVINNÁ DÍVKA DOJÍMÁ SVĚT
Rozhodující vliv na změnu celosvětového veřejného mínění, které od toho okamžiku začalo volat po vojenském zásahu proti Husajnovi, mělo svědectví teprve 15leté Nayirah.
Ta 10. října 1990 před členy Výboru pro lidská práva Amerického kongresu vypověděla, že viděla, jak iráčtí vojáci vytahují v kuvajtských nemocnicích děti z inkubátorů a nechávají je zemřít na chladné podlaze. Až po skončení války se ukázalo, že obvinění iráckých vojáků bylo smyšlené.
PŘEDSTAVENÍ ZAPLACENÉ AMERICKOU VLÁDOU
Po osvobození Kuvajtu v roce 1991 reportér televize ABC přímo na místě zjistil, že předčasně narozené děti skutečně zemřely, ale ne v důsledku odcizení inkubátorů, ale proto, že se o ně kuvajtští lékaři a sestry přestali starat.
Nemocnici opustili celé dny před příchodem irácké armády.
Další reportér, John Mac Arthur, pak zjistil, že Nayirah (al-Sabah) byla dcerou velvyslance Kuvajtu v USA a že její vystoupení bylo součástí kampaně organizace Citizens for Free Kuvajt (Občané pro svobodný Kuvajt). Tu založila na popud PR agentury Hill &
Knowlton kuvajtská exilová vláda, finančně a politicky podporovaná i tehdejší vládou USA.