V indickém svazovém státu Gudžarát se nachází část pobřeží, které má hodně temnou pověst. Jistě k tomu přispívá i černý písek této pláže. Proč má pláž takové netypické zbarvení? Nakolik jsou pravdivé historky, že zde došlo k nevysvětlitelným zmizením turistů?
Ti, kteří se nebojí, nás mohou následovat. Vstupujeme na pláž Dumas ve městě Surat.
Gudžarátská pláž Dumas prý patří k nejstrašidelnějším místům této části Indie. Na vině nejsou vlny Arabského moře, které ji omývá. Zlo je údajně ukryté v pláži samotné a souvisí s jejím využitím v minulosti.
Hinduistické pohřby
V průběhu dne se zlověstná aura pláže ztrácí ve štědrém přísunu slunečních paprsků. Po setmění se ale pobřeží vylidňuje a místní psi bázlivě kňučí, když se k pláži Dumas přiblíží. Co je zde tak děsivého? Podle pověsti je problémem už zdejší černý písek.
Geolog by možná nesouhlasil, ale jeho barva má souviset s hinduistickými pohřby, které zde údajně probíhaly.
Popel z nespočtu kremací měl navždy zbarvit původně bílý písek. Navíc, právě pohřební rituály iniciovaly množství paranormálních aktivit. Patří k nim podivné hlasy, které se nesou nocí. Mělkou vodou brouzdají podivné přízraky, duchové se tu vynořují z vln.
Záhadná zmizení
Tradují se i historky o turistech, kteří si vyšli na noční pláž na procházku – a už nikdy se nevrátili zpět. Občas se po nich našla nějaká maličkost, nikdy ovšem tělo. Výjimkou byl pouze nález těla mrtvého muže s vyplazeným jazykem.
Záhadu jeho smrti se nepodařilo objasnit. Rozumní lidé se proto pláži Dumas v noci vyhýbají.
Turisté by prý raději měli navštívit některé historické pamětihodnosti města Surat. V nabídce je například návštěva hřbitova z období nizozemské koloniální nadvlády.
Nám se ovšem taková cílová destinace pro výlet jeví ve smyslu, že je to tak trochu „z deště pod okap“, co myslíte Vy?!