Jedním z tajemných, až strašidelných mělnických míst je kostnice, kterou najdeme vedle gotického trojlodního kostela svatého Petra a Pavla.
Svému účelu sloužila až do roku 1775 a nachází se v ní až patnáct tisíc kosterních pozůstatků, převážně po obětech válek a moru.
Rušit mrtvé se nevyplácí…
Jelikož se však ve většině případů nejednalo o přirozenou smrt, není tedy divu, že zde má docházet k paranormálním jevům.
Traduje se, že pokud odtud někdo odnese nějaký lidský ostatek, drží se ho smůla a je údajně pronásledován i děsivými, zlými sny, a to prý do doby, dokud kosterní pozůstatek nevrátí na jeho původní místo. Mstí se tak snad duše zemřelých za vyrušení ze svého posledního odpočinku?
Spletitý labyrint podzemních chodeb
Pod městem se nachází mnoho podzemních prostor, z nichž některé ještě stále čekají na své prozkoumání. Mělnické podzemí vznikalo od konce 13. století souběžně s rozvojem města a je vytesáno zejména v pískovci a opuce.
První patro systému chodeb leží v hloubce kolem devíti metrů, třetí patro dokonce v hloubce až 25 metrů. Téměř každý dům má vybudované své sklepení, které bývalo propojeno s ostatními domy. Celkem prý pod městem existuje až 45 kilometrů chodeb.
Mnohokrát zde byly zaznamenány nejrůznější nevysvětlitelné úkazy, kdy se z prokazatelně zcela opuštěných chodeb kupříkladu ozývaly zřetelné „lidské“ kroky.
Ať už je to s místními duchy jakkoliv, podzemí je dnes známo mimo jiné například i díky studni, která je také nejširší podzemní studnou v České republice.
Jaká odhalení nás však ještě v budoucnu asi čekají v doposud neprozkoumaných a někdy i zatím zcela neznámých podzemních chodbách?