20. července 1969: Den, kdy lidstvo přistálo na Měsíci, je dodnes předmětem mnoha konspirací a leckdo věří, že byl historický okamžik natočen ve filmovém studiu.
Domů     Superman by záviděl! Má žena schopnost vidět dovnitř těla?
Superman by záviděl! Má žena schopnost vidět dovnitř těla?
od 2.7.2023
3.1tis
335
SDÍLENÍ
3.1tis
ZOBRAZENÍ

Že je rentgenový zrak výsadou komiksových postav? Nataša Demkinová tvrdí, že nikoli!

Ve věku deseti let prý Nataša Demkinová (*1987) z ruského města Saransk začala matce vyprávět o tom, jak vypadají její orgány.

Nebyl to však popis naučený z učebnice, dívka měla opravdu vidět do ženina těla, a to díky nové schopnosti, která se u ní objevila po operaci slepého střeva.

Do té doby ji matka popisuje jako normální, i když výjimečně bystré dítě, které se odmalička rychle učilo.

Má být lepší než moderní přístroje

Nejprve si Nataša svou novou schopnost zkoušela a zlepšovala na blízkých, ale brzy se o ní mluvilo po celém okolí, proto k jejím dveřím začali přicházet lidé na konzultaci o svém zdravotním stavu.

Dívka totiž nenabízela jen možnost popisu, tvrdila, že kromě zázračného zraku, kterému říká lékařský, umí provádět diagnostiku a vidí i probíhající procesy, tedy to, jak orgány pracují.

Díky tomu dokáže říci, jakými neduhy kdo trpí, a prozradit i skryté potíže, s nimiž by si měl člověk zajít k lékaři. Svá vidění popisuje jako několikavteřinový záblesk barevného obrazu vnitřností, tkání a kostí, jenž následně analyzuje.

Prozrazuje také, že nemocné orgány vysílají určitý druh záření, který je schopna očima zachytit.

Nataša tvrdí, že umí vidět dovnitř těla a také provádět diagnostiku.
Nataša tvrdí, že umí vidět dovnitř těla a také provádět diagnostiku.

Zázrak, nebo trik?

O Natašu se pochopitelně začala zajímat ruská média. Provedeno bylo několik zkoušek, kdy se Natašina diagnóza porovnávala s oficiální odbornou diagnózou lékařskou.

Oproti oficiálnímu testu provedenému později měla mít dívka úspěch, a dokonce prý „opravila“ chybně diagnostikovanou rakovinu, za niž lékaři zaměnili pouhou cystu. Nataše tak začaly chodit pozvánky z různých zemí, kde se vědci zajímali o její schopnosti.

Roku 2004 ji pozval deník The Sun do Londýna, kde se před kamerami setkala s reportérkou po autonehodě. Aniž by viděla jizvy, popsala v tu dobu již zahojená zranění a jejich následky.

Odborníky nepřesvědčila

Další zkouška pokračovala v New Yorku, a to přímo před vědeckou komisí. Těžší byla v tom, že Nataša nemohla nic vyčíst z tváří a gest pacientů, protože právě v tom podle odborníků spočívá její tajemství.

Testu se zúčastnilo šest pacientů, kteří se léčili s různými chorobami nebo byli po úrazech, a jeden zdravý člověk. Nataša dostala šest karet s tím, co má hledat.

Mezi subjekty byl jeden po operaci nádoru v hlavě. Právě jeho diagnózu přiřadila osobě po odstranění slepého střeva, o němž naopak tvrdila, že pacientovi, jemuž mělo být odoperováno, nejspíš znovu dorostlo.

Fakt, že by přehlédla kovovou desku vyplňující místo po odebrané lebeční kosti, považovali odborníci za jeden z největších důkazů toho, že jde o podvod. Navíc dorůstání slepého střeva označili za nemožné. Ke správnému výsledku došla ve čtyřech případech.

U komise tím pádem neuspěla, a ta se proto odmítla jejím údajným vnímáním dál zabývat. Nataša protestovala mimo jiné argumentem, že potřebovala víc času.

Při odborných vyšetřeních a testech však Nataša neuspěla. Její představa o fungování lidského těla lékaře překvapila.
Při odborných vyšetřeních a testech však Nataša neuspěla. Její představa o fungování lidského těla lékaře překvapila.

Kde najít zastání?

Zastání našla u držitele Nobelovy ceny za fyziku Briana Josephsona, zastánce parapsychologie – zjednodušeně řečeno: mimosmyslového vnímání. Ohradil se proti způsobu, metodě vyhodnocení i závěru. Další zastávkou se pro Natašu stala Tokyo Electrical University.

Tady si stanovila vlastní podmínky, protože se chtěla vyhnout nepříjemnostem prožitým v Americe. Pacienti s sebou měli mít lékařské zprávy o zdravotním stavu a diagnostiku omezila na jednu část těla.

Odmítla se zúčastnit testu s použitím zástěny, přes kterou by ovšem měla být schopna vidět stejně jako skrze kůži. Tentokrát prý uspěla, a to i na veterinární klinice, kde správně určila protetickou pomůcku voperovanou do nohy psa.

Kritika a pochybnosti

Mnozí odborníci jsou k Natašiným schopnostem skeptičtí a domnívají se, že pracuje podobně jako řada šarlatánských jasnovidců a kartářek.

To znamená, že umí dokonale číst nikoliv v tělech lidí, kteří za ní chodí, ale hraje s nimi psychologickou hru, při které zkoumá jejich reakce na svá slova.

Sama Nataša říká, že mnohdy vidí choroby v raných stadiích, o kterých nemocní ani lékaři zatím nevědí. V tom vidí problém amerického testu, který z tohoto důvodu nemohl být průkazný.

Foto: Shutterstock
Související články
od 19.7.2024 609
Hrad Svojanov patří mezi naše nejtajemnější hrady. Koluje o něm celá řada záhadných legend a pověstí. Pravděpodobně nejznámější z nich jsou pověsti o tragických osudech místních žen jménem Kateřina... Zaživa zazděná Jedna z místních tragédií se stala za držení krutého pana Hertvíka Žehušického z Nestajova. Hertvík nechal svoji manželku Kateřinu za lásku k hr
od 19.7.2024 1.4tis
Tajemný les Aokigahara na úpatí japonské hory Fudži je znovu středem pozornosti. Na tomto místě, kde mají každý rok se svým životem skoncovat desítky lidí, totiž mělo nedávno dojít k novým úmrtím. Možná je to dáno depresivní atmosférou lesa, podle některých názorů ale za vším stojí temné síly. Les Aokigahara je často považován za nejoblíbenější místo sebe
od 18.7.2024 2.1tis
Lidské dějiny jsou plné zajímavých profesí, které už dávno zanikly či přestaly plnit původní význam. Patří mezi ně i mystický úděl pojídačů hříchů. Podivných poutníků, kteří na sebe údajně dokázali přebírat hříchy a bolesti jiných lidí. Měli snad nějaké nadpřirozené schopnosti? Nebo šlo jen o obyčejné podvodníky, kteří využívali strachu z Božího trestu? Nad zele
od 17.7.2024 2.3tis
Raoul Wallenberg (1912-1947) byl švédský diplomat, který během svého působení v Maďarsku v časech druhé světové války zachránil tisíce lidí před transportem do nacistických vyhlazovacích táborů. V roce 1945 však záhadně zmizel. Jaký mohl být jeho další osud? V roce 1944 začali nacisté v Maďarsku realizovat takzvané konečné řešení židovské otázky. V
od 17.7.2024 2.7tis
Oko Sahary, známé také jako struktura Richat, je rozlehlý kruhový útvar nacházející se v saharské poušti v Mauritánii, který je dobře patrný pouze při pohledu z vesmíru. Při pohledu z oběžné dráhy vypadá Richat jako kruhy na vodní hladině či jakési gigantické oko. Kde se vzal?     Až do druhé poloviny 20. století o něm nikdo nevěděl. Teprv
reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Matka mi pořád mluví do života
skutecnepribehy.cz
Matka mi pořád mluví do života
Asi nejsem jediná, koho to potkalo. Ale až příliš pozdě jsem zjistila, že mi moje matka řídí život a já tak žiju ten její, nikoliv svůj. Moje máma byla doma vždy generál a táta byl typický podpantoflák… Máma ho jen úkolovala a on ani neodporoval. Rozhodovala o všem Když jsem byla trošku starší, dali mě na výběrovou školu s rozšířenou
Jídelna s vytříbeným vkusem
rezidenceonline.cz
Jídelna s vytříbeným vkusem
Místo pro stolování je velmi často součástí multifunkční společenské zóny, proto na ni svým stylem obvykle navazuje. Shoduje se zejména materiálově, výsledná kompozice mnohdy poslouží i jako přirozený prostorový předěl. Vybavení prostoru, souvisejícího s konzumací jídla, se odvíjí od dané dispozice a její velikosti, odpovídat by mělo rovněž počtu členů domácnosti. Odráží určitě i to,
Jak snížit riziko při cestách do exotických destinací? Očkujte se!
epochaplus.cz
Jak snížit riziko při cestách do exotických destinací? Očkujte se!
Češi si k trávení své dovolené vybírají čím dál exotičtější země. Kromě obohacujícího zážitku si s sebou domů však mohou přivézt i nechtěný suvenýr – některou ze život ohrožujících nemocí, které se u nás nevyskytují, nebo zde již byly vymýceny. Jak tomu zabránit? Vedle úrazů, které jsou nejčastější zdravotní komplikací, postihující turisty na cestách, se jich velká
Turistická stezka Silesianka: Nejkrásnější pohled na Euroregion Silesia
epochanacestach.cz
Turistická stezka Silesianka: Nejkrásnější pohled na Euroregion Silesia
Který výhled na česko-polské pohraničí, označované jako Euroregion Silesia, je ten nejkrásnější? Na tuto otázku nemusíme odpovídat teoreticky, ale můžeme v praxi vyzkoušet turistickou stezku Silesianka. Nachází se nedaleko od hradu Štramberk v okrese Nový Jičín. Provede nás k celkem 34 vyhlídkovým objektům na obou stranách hranice – 23 na české straně, 11 na polské. Na trase jsou
Victorinox s damaškovým nožem pro 2024
iluxus.cz
Victorinox s damaškovým nožem pro 2024
Letošní limitovaná edice Damast je fascinujícím spojením nože Victorinox Farmer X, oblíbených střenek Alox v syté tmavě hnědé barvě a elegantní čepele Damasteel®. Jmenuje se Farmer X Alox Damast a je
Krátil vůdce amerických nacistů daně?
historyplus.cz
Krátil vůdce amerických nacistů daně?
„Heil Hitler!“ ozývají se 20. února 1939 halasné výkřiky z davu shromážděného v newyorské hale Madison Square Garden. Paže účastníků švihají nahoru v nacistickém pozdravu. Na 22 000 Němců, naturalizovaných v USA, protestuje proti židovskému spiknutí…   Na shromáždění, konaném u příležitosti blížícího se výročí narození prvního amerického prezidenta George Washingtona (1732‒1799), se vedle sebe objevuje jeho
Těstoviny s houbami, kuřetem a slaninou
tisicereceptu.cz
Těstoviny s houbami, kuřetem a slaninou
Houby a těstoviny k sobě pasují jako rajče a bazalka! Takhle je nejraději vaříme my. Ingredience na 4 porce 1 balení oblíbených těstovin 100 g čerstvých hub 1 šalotka 5 snítek tymiánu 300 ml
Láska v duchu feng-šuej
nejsemsama.cz
Láska v duchu feng-šuej
Jste už dlouho sama a nedaří se vám potkat vhodného partnera? Zkuste to podle moudrého učení feng-šuej, které vám může pomoci nejen tipy, jak udělat domov kouzelnějším, ale také jak potkat pana Božského. Když to v dávných dobách nešlo jinak, lidé se uchylovali k milostné magii. A dělají to i dnes. Existují metody, jak přivábit
Randová se strachuje o své blízké
nasehvezdy.cz
Randová se strachuje o své blízké
Hvězda seriálu Ulice je prostě smolařka v lásce. Ač Martina Randová (52) vypadá rok od roku stále lépe, toho pravého pořád ne a ne najít. Ještě před dvěma lety otevřeně říkala, že je přesvědčená o
Pozorování UFO nad Argentinou: Podobnost s Roswellem čistě náhodná?
epochalnisvet.cz
Pozorování UFO nad Argentinou: Podobnost s Roswellem čistě náhodná?
Záhada jednoho z nejzvučnějších případů UFO v Argentině, pokřtěného tiskem jako argentinský případ Roswell, dodnes přetrvává v paměti nejen argentinských ufologů. Podobnost s legendárním případem v Novém Mexiku z roku 1947 je skutečně až zarážející…   Je právě 17. srpna 1995 a Antonio Galvagno si za jasného dne se svou ženou dopřává oběd, když asi v
Správná péče o vlasy se vyplatí
panidomu.cz
Správná péče o vlasy se vyplatí
Je dobré se k vlasům chovat tak, aby vám zanedbání později nevrátily. Pomůže tomu vhodný šampon a dobrá strava. Sice už je po zimě, ale naše vlasy kvůli mrazu a větru možná ztratily potřebnou hydrataci, lámou se a třepí. Jejich dlouhodobou kondici ovlivňuje i kouření, nedostatečný pitný režim a strava. Dejte vlasům hydrataci Začít můžete
Splynutí organismů spustilo překotný rozvoj života na Zemi
21stoleti.cz
Splynutí organismů spustilo překotný rozvoj života na Zemi
Soužití dvou organismů, kdy jeden žije uvnitř těla druhého, se označuje jako endosymbióza. Pokud dojde k jejich splynutí, změní se jednodušší organismus v organelu druhého. Za celou historii naší plan