Skip to content

Svědectví unesených mimozemšťany: Jsou to lháři, anebo oběti? 

Existuje řada konspiračních teorií. Jednou z nich je ta o setkání s mimozemšťany, kteří unášejí lidi a provádějí na nich pokusy. Může k tomu opravdu dojít? Anebo jsou tyto výpovědi následkem zdravotních či psychických problémů?

UFO se popisuje jako neidentifikovaný létající předmět. Podle většiny lidí se jedná o mimozemská letadla, ve kterých nás navštěvují obyvatelé jiných planet. Zájem veřejnosti o tento fenomén vzrostl hlavně v období po 2.

světové válce, konkrétně v roce 1947, kdy americký obchodník Kenneth Arnold proletěl letadlem okolo hory Mount Rainier a spatřil devět velmi jasných objektů, které mu objevily nad hlavou neuvěřitelnou rychlostí.

Navíc byl ve stejném roce medializován Roswellský případ, kdy měla americká vláda zajmout mimozemšťany a navázat s nimi komunikaci.

BLÍZKÉ SETKÁNÍ

Vidět nějaký objekt na obloze ale není totéž jako popisovat osobní setkání s mimozemskou civilizací. Paradoxní je, že se výpovědi svědků často podobají. Společným jmenovatelem všech je to, že mimozemšťané s lidmi experimentovali na fyzické i psychické úrovni.

Objevily se také případy, kdy mimozemšťané unesené varovali před ničením životního prostředí nebo nebezpečím jaderných zbraní.

Svědectví lidí se velmi podobají.
VŠUDE NA SVĚTĚ

Informace o únosech se vyskytují po celém světě, je ale zajímavé, že se nejčastěji jedná o anglicky mluvící země, zejména pak Spojené státy americké. Největší zájem o tento fenomén odstartoval v roce 1961, kdy došlo k prvnímu údajnému únosu, který byl široce medializován.

Jednalo se o únos Betty a Barneyho Hillových. Manželé žili ve městě Portsmouth ve státě New Hampshire. Když došlo k údajnému únosu, zrovna se vraceli z dovolené v Kanadě. Přibližně ve 22.30 hodin Betty spatřila světlo, na které upozornila i svého manžela.

Ten se však domníval, že se jedná o pouhé letadlo. Když se ale světlo začalo nepravidelně pohybovat, tak Barney zastavil. Objekt se k nim přibližoval, až se dostal nad jejich automobil, přičemž se z něho začaly vysunovat teleskopické objekty.

Poté dostal zprávu o tom, že mají zůstat na místě.

První svědectví o únosu přinesli manželé Hillovi.
CO SE STALO?

Barney se vyděsil a rozhodl se co nejrychleji odjet, předmět se k nim ale opět přiblížil a jejich auto začalo vydávat podivné zvuky. Když opět zmizel, manželé pocítili, jako by skrze ně něco prostoupilo, a následně ztratili vědomí.

Poté, co se znovu probudili, všimli si, že mají rozbité hodinky, které ukazovaly o tři hodiny více a potrhané šaty, boty a přetrženou pásku dalekohledu. Zároveň se ocitli o několik desítek kilometrů dál, než byli před událostí.

O deset dní později se začaly Betty zdát zvláštní sny. V nich viděla skupinu osob, které se podobaly lidem, ale byly menšího vzrůstu. Měly velké hlavy, výrazné oči, našedlou pleť a chyběl jim nos. Betty vypověděla, že ji na lodi usadili do židle, provedli na ní sérii testů a odebrali oběma vzorky vlasů, nehtů, krve a kůže.

Jeden z nich měl Betty předat knihu psanou zvláštními znaky, ve které měla být zobrazena mapa souhvězdí, odkud pocházeli. Ostatní mimozemšťané se ale rozhodli zbavit ji veškerých vzpomínek.

Manželé podstoupili hypnózu.
PAMĚŤ POMOCÍ HYPNÓZY

Barney označil její sny za nesmysly. I přesto se rozhodl podstoupit hypnózu, která mu měla pomoci vybavit si útržky z minulosti. Manželé přišli k dr. Benjaminu Simonovi z Bostonu, který je odděleně hypnotizoval, aby se vzájemně neovlivňovali.

I on pak doplnil příběh o další informace, v porovnání s Betty byly ale neúplné, jelikož byl Barney paralyzovaný strachem. Betty také s pomocí hypnózy nakreslila onu hvězdnou mapu, kterou mnozí považovali za pouhý výplod její fantazie.

O pět let později pak přišla amatérská astronomka Marjorie Fishová s tvrzením, že mapu úspěšně rozluštila a dospěla k závěru, že jde o systém dvojhvězdy Zeta Reticuli v souhvězdí Sítě. I přes to všechno byl případ manželů uzavřen s tím, že šlo jen o pozorování planety Jupiteru, popřípadě se jednalo o optický klam či inverzi.

Vědci se domnívají, že u těchto lidí dochází ke spánkové paralýze.
SKUTEČNOST, NEBO SPÁNKOVÁ PARALÝZA?

Od této události došlo k velkému množství výpovědí svědků o únosu mimozemšťany. Je to ale skutečně možné? Odborníci se snaží stále najít odpověď. Podle nich se jedná o spánkovou paralýzu, podvody nebo halucinace.

V případě spánkové paralýzy, ke které dochází při usínání a probouzení, je totiž mysl při vědomí, zatímco svaly nefungují. Člověk si tak uvědomuje okolní prostředí, zároveň ale může mít snové halucinace, které se projevují ve formě hlasů nebo bytostí, jež se mohou podobat mimozemšťanům.

Během paralýzy může také docházet k levitaci, tedy pocitu, kdy člověk opouští své tělo a letí do jiné dimenze. Případy setkání s mimozemšťany tak zřejmě ještě dlouhou dobu zůstanou nevysvětlené.

Foto: Shutterstock.com, Wikimedia Commons
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
reklama
Další články z rubriky ufo Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Rada Magdaleny Dobromily Rettigové hospodyňkám: Nevěrníkům servírujte polévku
epochaplus.cz

Rada Magdaleny Dobromily Rettigové...

Kuchařka Magdaleny Dobromily Rettigové vydaná...
Šílený císař Nero:  Pronásledoval ho duch jeho matky?
epochalnisvet.cz

Šílený císař Nero: ...

Z císařských komnat se ozývá přerývané oddechování. Patří...
Kdy je zapomnětlivost ještě normální?
panidomu.cz

Kdy je zapomnětlivost ještě...

Paměť uchovává nejen vzpomínky, ale také povědomí...
Pošpinila jsem vztah svou hloupostí
skutecnepribehy.cz

Pošpinila jsem vztah svou...

Ani po letech se nemohu...
V pravěku to bez „ostrých loktů“ nešlo
21stoleti.cz

V pravěku to bez „ostrých...

Nejnovější archeologický průzkum dokazuje, že v...
Proč chce Bára utéct?
nasehvezdy.cz

Proč chce Bára utéct?

V současné době vážou...
Jejich manželství prochází krizí
nasehvezdy.cz

Jejich manželství prochází...

Na mateřské dovolené je sotva...
Křídlová dveřní klasika
rezidenceonline.cz

Křídlová dveřní klasika

Hodí se všude, kde máme na otevírání tohoto typu dveří...
Technologie známá „z kriminálek“ odhalí zločince
epochaplus.cz

Technologie známá „z...

Dostat i z té nejrozmazanější fotky...
Ředkvičkový salát jako příloha k masu
tisicereceptu.cz

Ředkvičkový salát jako...

Nepropásněte sezonu ředkviček, jsou nabité vitaminy...
Již 8. rok v řadě se Hublot stal oficiální časomírou Bol d’Or Mirabaud
iluxus.cz

Již 8. rok v řadě se Hublot stal...

Léto je ideálním obdobím k obnově a...
Na cestě po Rakousku: Když milujete kolo, historii a přírodu…
epochanacestach.cz

Na cestě po Rakousku: Když...

Desítky jezer, stovky...