9. prosince 1965: V Kecksburgu v Pensylvánii je spatřena ohnivá koule. Armáda místo dopadu uzavírá a zatajuje informace.
Domů     Tajemná legenda mostu Old Alton: Řádí zde přízrak Kozího muže?
Tajemná legenda mostu Old Alton: Řádí zde přízrak Kozího muže?
od 23.9.2023
3.0tis
Historický most stojí v Texasu už od roku 1884, foto Renelibrary / Creative Commons / CC BY-SA 3.0
325
SDÍLENÍ
3.0tis
ZOBRAZENÍ

Nesčetná svědectví vyprávějí o podivných úkazech a hrůzostrašných zvucích, které děsí výletníky i za bílého dne. Oblast kolem texaského mostu Old Alton přitahuje vyšetřovatele nadpřirozených jevů z celého světa.

Může za to legenda vyprávějící o afroamerickém farmáři, který byl na mostě kdysi oběšen, ale jeho tělo prý ze smyčky zmizelo a nikdy se nenašlo.

Historický most stojí v Texasu už od roku 1884, foto Renelibrary / Creative Commons / CC BY-SA 3.0 K mostu se pojí pověst o násilné smrti černošského farmáře, foto Pixabay Mrtvý Washburn se prý v místech dodnes zjevuje v podobě kozího muže, foto Pearson Scott Foresman / Creative Commons / Volné dílo

Historický most Old Alton známý též pod názvem Goatman’s bridge tvoří spojnici mezi městy Denton a Copper Canyon v severním Texasu již od roku 1884. Tehdy sloužil především k přepravě koní a dobytka.

Dnes je vyhledávaným místem nejen fotografů či milovníků přírodních krás, ale hlavně lovců duchů!

LEGENDA O KOZÍM MUŽI

Starousedlíci si po léta vyprávějí historku o afroamerickém muži jménem Oscar Washburn, který se se svou rodinou usadil na farmě ležící severním směrem nedaleko mostu Old Alton a začal chovat kozy.

Ačkoli mu místní brzy přezdívali tak trochu nehezky Kozí muž (Goat man), díky své spolehlivosti a píli vešel ve známost jako poctivý obchodník. Tehdejší dobou však stále otřásala rasová nenávist a Oscarův úspěch byl pro některé trnem v oku.

V létě roku 1938 byl Oscar přepaden členy rasistické organizace Ku-klux-klan a dovlečen k mostu, na kterém na něj už čekala oprátka. Oscara, i přes jeho prosby o milost, nelítostně oběsili přehozením přes okraj.

A přestože si samozvaní kati byli jisti svým zdarem, když sešli dolů, aby se podívali na tělo, smyčka byla prázdná. Vydali se proto Oscara hledat. Zamířili k farmě, tam na ně ovšem čekala jen Washburnova vyděšená rodina. Farmu zapálili a ženu i s dětmi pobili. Od těch dob prý na mostě straší duch Kozího muže.

K mostu se pojí pověst o násilné smrti černošského farmáře, foto Pixabay
K mostu se pojí pověst o násilné smrti černošského farmáře, foto Pixabay

PŘIKRÁST SE A ZAŤUKAT

Proslýchá se, že duše Kozího muže a jeho rodiny nikdy nedošly pokoje. Nedopřála jim to nespravedlnost, jež na nich byla spáchaná.

Lidé tvrdí, že když se v noci přikradete na most bez světel tak, jako to udělali členové Ku-klux-klanu, přivoláte na sebe Oscarův hněv. Stejně tak za vámi údajně přijde, zaklepete-li v noci po třikráte na kovou konstrukci mostu.

PODIVNÉ ÚKAZY

Někteří lidé říkají, že v lese rozprostírajícím se okolo mostu Kozího muže dochází k nevysvětlitelným jevům. Návštěvníci prý byli nuceni nejednou prchnout v hrůze, když na ně ze tmy začaly létat kameny. Jiní vyprávějí o záhadných dotecích a štípání.

Z houštin se prý ozývají děsivé skřeky, ze tmy je slyšet dětský pláč a mezi stromy se objevují přízračné postavy. „Trochu jsme s klukama popili a z legrace jsme se vydali na most. Zastavili jsme těsně u něj, zhasli přední světla a třikrát zatroubili do tmy. Pak jsme čekali, co bude,“ vzpomíná Cameron.

„Chvíli jsme byli ticho, ale nakonec jsme to nevydrželi. Alkohol nás rozohnil a my byli rozhodnuti přízrak vyprovokovat. Zařvali jsme na Oscara a znovu třikrát zatroubili. Chvíli nato se ozvala dutá rána, jak nám něco skočilo na střechu.

Stálo to tam a my cítili, jako to číhá.“ Nakonec to prý seskočilo dolů a narazilo to do bočních dveří, až se celé auto zhouplo. Pak tajemný tvor zmizel. Takové a jiné historky na místo přilákaly i známé týmy vyšetřovatelů paranormálních aktivit.

To, jestli v lese řádí zavražděná rodina, nebo tam děsí lidi místní výrostci, se však zjistit nepodařilo. Jedno je ale jisté – tajemná atmosféra okolo mostu Old Alton by se v noci dala krájet a lidí, kteří se zde stali obětí děsivých „šprýmů“, je víc než dost.

Mrtvý Washburn se prý v místech dodnes zjevuje v podobě kozího muže, foto Pearson Scott Foresman / Creative Commons / Volné dílo
Mrtvý Washburn se prý v místech dodnes zjevuje v podobě kozího muže, foto Pearson Scott Foresman / Creative Commons / Volné dílo
Foto: Creative commons, pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od 9.12.2023 157
Nastěhovali jste se do nového domu a máte pocit, že tam nebydlíte tak úplně sami? Nebo jste se s přáteli rozhodli vyrazit na průzkum dávno opuštěné budovy, ve které prý straší? ENIGMA vám představuje 7 technologických pomůcek, bez kterých se při kontaktu s nadpřirozenem neobejdete! Povede se vám s nimi získat důkaz o existenci duchů?   Diktafon Cena: kolem 1000 Kč   Tzv.
od 9.12.2023 497
Šumava byla již od pradávna drsným místem s nelehkými životními podmínkami a zejména zima zde bývala velice krutá. Opuštěné vesničky v zimě často zůstávaly zcela odříznuté od ostatní civilizace, a tak se často jen čekalo, až sníh a mráz povolí a bude možné se vrátit do běžného života. Ne každý však měl to štěstí a zimu přežil, ale výše zmíněné podmínky neumožňovaly pohřbít nebožtíka řádně a včas.
od 8.12.2023 1.8tis
Hlavní dominantou amerického městečka Carrollton v Alabamě je bezmála 150 let stará soudní budova. Pozornost nepoutá jen honosným vzhledem, ale také velkou šipkou u okna v podkroví. Ve skleněné tabulce, na niž ukazuje, je možné spatřit cosi, co připomíná vyděšenou lidskou tvář. Podle legendy patří otroku Henrymu Wellsovi. Je to možné? Nad nevelký Carr
od 7.12.2023 2.9tis
Může jít o lovce duchů komunikujícího s duší, která v našem světě zůstala uvězněna. Nebo přízračnou postavu plížící se hřbitovem, z níž vidíme jen stín. Ale jakmile se něco takového podaří natočit na video, jedná se o prvotřídní, celosvětovou senzaci! Proto vám ENIGMA představuje devět nejzáhadnějších videozáznamů z posledních let!   Z minulosti známe spoustu rozmazaných fotek a zrnitýc
od 6.12.2023 3.2tis
Kanadský národní park Nahanni je opředen děsivými legendami, které odpovídají jeho hrozivé krajině. Historie dala místu přezdívku Údolí bezhlavých mužů a mnozí věří, že je tato oblast, plná neobyčejných přírodních krás, také pořádně strašidelná. Mají pravdu? Neohrožení cestovatelé, kteří chtějí zdolat peřeje řeky Nahanni nebo dobýt impozantní Cirqu
reklama
reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Ovesné perníčky s arašídovým máslem
tisicereceptu.cz
Ovesné perníčky s arašídovým máslem
Zdravější varianta oblíbených vánočních perníčků. Mouku nahradí jemné ovesné vločky a klasický cukr vyměňte za hnědý kokosový. Budete překvapeni, jak skvěle chutná kombinace arašídového másla a perník
Islanďané mají společné předky s Indiány
epochaplus.cz
Islanďané mají společné předky s Indiány
Genetika je jedním velkým dobrodružstvím. Přicházejí stále nové výzkumy. Vědci například luští původ indiánů, zajímavé je třeba to, že se stopy jejich DNA vyskytují i na místech, kde bychom to nejspíše nečekali. Pátrání po genetickém původu Islanďanů v roce 2010 přineslo překvapující zjištění. Podle španělských výzkumů dorazila na Island už v 10. století žena ze Severní Ameriky.
Umí být jeden druhému oporou
nasehvezdy.cz
Umí být jeden druhému oporou
V letošním roce oslavil oblíbený moderátor a herec Jan Kraus (70) jubilejní sedmdesáté narozeniny. Žádné velké oslavy se ovšem nekonaly, jelikož je moderátor jednoduše nemá v oblibě. Pokud tak na n
Zřícenina Andělská Hora: Nejkrásnější ruina Českého království
epochanacestach.cz
Zřícenina Andělská Hora: Nejkrásnější ruina Českého království
Hrad opředený mnoha pověstmi, sídlo mocných mužů i samotného panovníka i přírodní jeviště jednoho z nejslavnějších českých filmů. To všechno je Andělská Hora, romantická zřícenina na Karlovarsku. Podle pověsti založil hrad Andělská Hora krutý muž jménem Ursinus, který do českých zemí unesl krásnou Alvínu, dceru anglického krále Tristana. Alvína byla laskavá jako anděl, ale trpěla pod
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
iluxus.cz
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
Slavnostní galavečer vyhlášení výsledků mezinárodní soutěže o nejlepší destilát a likér Czech National Spirits Competition 2023 proběhl v reprezentativních prostorech Strahovského kláštera v sobotu 2.
Vyhynutí dinosaurů má jasného viníka
21stoleti.cz
Vyhynutí dinosaurů má jasného viníka
Vyhynutí obřích druhohorních plazů je spojováno s dopadem asteroidu zvaného Chicxulub, který vyvolal celou škálu potenciálně smrtících důsledků. Který z nich byl skutečným viníkem vyhynutí dinosaurů?
Podivný mikro-spánek tučňáků uzdičkových
21stoleti.cz
Podivný mikro-spánek tučňáků uzdičkových
Péče o mládě vyžaduje po rodičích tučňácích velké oběti. Jeden, sedící na vejcích, musí být stále ve střehu, aby ho ochránil před predátory, zatímco druhý rodič loví kořist. Jak to ustát bez dostatečn
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Svátečně rozzářené okno
panidomu.cz
Svátečně rozzářené okno
Plný parapet drobných vánočních dekorací, bezpečné svícny, umělý sníh, světýlka, samolepky, spreje a šablony… Okno zkrátka o Vánocích nemůže zůstat prázdné! Tu kouzelnou a neopakovatelnou atmosféru milují především ženy. Však se na to všelijaké zdobení těší celý rok a nedají se odradit, ani když je partner zapřísáhlý nepřítel vánočních svátků a bručoun, který by nejraději
Kamarádka se mi moc protiví!
skutecnepribehy.cz
Kamarádka se mi moc protiví!
Moje kamarádka ze školy to uměla vždy roztočit, což jsem jí vždy trochu záviděla. Ve společnosti na sebe strhne veškerou pozornost. Už od školy jsem s ní vždy ráda chodila na pařby a později už jen na fajn večery, kolikrát jen ve dvou. Sice na sebe strhávala vždy pozornost všech mužů okolo, ale příliš mi to nevadilo.
Proč se krtkům v zimě zmenšuje hlava?
epochalnisvet.cz
Proč se krtkům v zimě zmenšuje hlava?
„Zmenši tělo, budeš míň hladovět!“ Pod tímto heslem se snaží přečkat zimu krtci. Zimní spánek si totiž nemohou dovolit, brání tomu jejich metabolismus, který patří mezi vůbec nejaktivnější mezi savci.
Děsirée Clary dostala jako náplast na zklamání švédskou korunu
epochaplus.cz
Děsirée Clary dostala jako náplast na zklamání švédskou korunu
Dává jí úkol, který splnit nemůže. Donutit rodiče, aby jí hned povolili se vdávat. Taková opovážlivost! To si nemůže dovolit. Je jasné, že tohle znamená jediné: definitivní konec. Bernardine Eugénie Désirée Clary (1777–1860) z francouzského Marseille se v roce 1793 náhodně seznámí s Josephem Bonapartem. Setkává se i s jeho rodinou, zamiluje se do Josefova bratra Napoleona (1769–1821) a