Skip to content

Tajemná rokle Barranco de Badajoz: Jizva na tváři tropického ráje

Tenerife, tento známý ostrov není jen rájem milovníků letních dovolených, ale možná trochu nečekaně také místem plným podivných záhad. Patří mezi ně třeba podivné mumie z Guanche, připomínající ty egyptské, nebo pyramidy u města Guímar.

Je toho ale mnohem více.

Asi nejpodivnějším místem ostrova je téměř neobydlená rokle nedaleko města Guímar, které se říká Barranco de Badajoz. Přírodní krásy tohoto místa jsou úchvatné, ukrývají ale podivná tajemství. Mnoho lidí se v rokli mělo setkat s podivnými velkými černými psi.

Mají dlouhou srst, zářící oči a žijí v jeskyních, kterými je rokle posetá. V nářečí místních se jim říká Tibicena. A svědectví o nich přicházejí z místa dodnes.

Tibicena, velcí černí psi z rokle na ostrově Tenerife. ZDROJ: mysteriousuniverse.com
SVĚTELNÉ POSTAVY

V rokli se lidé setkávají s dalšími úkazy. Tři ztracení dělníci, kteří nedaleko rokle pracovali v roce 1912 se zde setkali se třemi zářícími postavami, které se vznášely ve vzduchu. Přátelské zjevení pomohlo ztraceným dělníkům znovu najít cestu.

O podobných svítících postavách se poté rozhovořili i další svědci. Patřila mezi ně také žena, které se s postavami měla setkat jako malá dívka asi 15 let před dělníky.

Ta se podobně jako skupina mužů v rokli ztratila. Do své vesnice se vrátila až o několik let později, přičemž ale nezestárla ani o jediný den. Dívka tvrdila, že potkala bílé světelné bytosti, které ji odvedly do podivné zahrady, v níž strávila jen několik hodin.

Neměla nejmenší tušení, že od jejího zmizení uběhly roky. Rokle dnes patří mezi populární cíle lovců záhad. Mnozí z nich se shodují, že místo je částečně jakýmsi portálem vedoucím do neznámé dimenze.

Foto: Shutterstock
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky paranormal Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články