Skip to content

Tajemná světla z Pauldingu: Jsou mimozemského původu?

Fenomén zvaný UFO se zpravidla vyznačuje tím, že se nenadále objeví a stejně rychle zase zmizí. Existuje jen málo případů, kdy se podivný světelný objekt stále dokola zase vrací. V případě zvláštních kulatých světel, která se zjevují nedaleko Pauldingu v Michiganu, tomu tak ale je.

Jde o mimozemské plavidlo nebo to souvisí s duchy?

Píše se rok 1966 a Spojené státy americké prostupuje strach z možné jaderné války se Sovětským svazem. Každý podezřelý objekt na obloze málem vyvolá paniku, každé zvláštní světlo nebo zvuk dokáže vyděsit.

Proto když za šerifem oblasti Paulding v Michiganu přichází skupina studentů s tvrzením, že předchozí noci spatřili v nedalekém údolí podivné neznámé světlo, vezme to zprvu jen jako další případ sílící společenské paniky.

Ostatně jak je pravděpodobné, že by nepřátelská velmoc prováděla něco právě tady, v tak odlehlém místě nedaleko tzv. Velkých jezer? Jenže o něco později se světla ukážou znovu a z Pauldingu se pomalu stává dějiště jedné z největších záhad severní Ameriky.

Záhad, které se později budou věnovat ufologové, lovci paranormálních jevů i seriózní vyšetřovatelé. Podaří se někomu z nich najít odpovědi?

Právě z tohoto místa lze tajemné světlo spatřit.
ZJEVUJE SE DODNES

O příběhu studentů, kteří informovali šerifa, se toho mnoho najít nedá. Mnozí badatelé ho dnes dokonce považují jen za městskou legendu. Ať už se takto skutečně stal či nikoliv, jisté je, že později se začínají objevovat další a další zprávy o pozorování světla.

To se prý zjevuje především v blízkosti silnice 45. Při pohledu z ní připomíná maják, jehož paprsky září nad korunami stromů či zvláštní stroboskopický paprsek. Lidé postupně zjišťují, že se světlo zjevuje každou noc.

Během ní je však jen vzácně dostatečně silné, aby bylo možné ho spatřit. Mnohdy prý bliká jako svíčka, jindy se zase vznáší jako světelná koule ve velké výšce. Během několika desítek let se zvláštní jev stane oblíbenou turistickou atrakcí.

Ostatně na jednom místě – na konci menší odbočky z hlavní cesty – je cedule s nápisem „Toto je místo, kde lze pozorovat slavné světlo z Pauldingu“. O jakých teoriích se v souvislosti se světlem mluví?

Může jít jen o reflektor auta? Podle badatelů nikoliv.
DUCH ČI MIMOZEMŠŤANÉ?

Místní jsou například přesvědčení, že světlo ve skutečnosti vychází z lucerny ducha dělníka, který podle legendy zemřel při pokusu překročit nedalekou železniční trať. Údajně svítí kvůli tomu, aby varoval všechny před blížícím se vlakem.

„Další variantou je, že byl na trati zabit člověk, který tam hledal svého ztraceného syna. Jeho světlo se objeví, když duch pokračuje v hledání,“ uvádí americká publicistka Amanda Tulos. Ufologové jsou na druhou stranu přesvědčeni, že světlo má mimozemský původ.

Údajně by mohlo jít o vesmírnou loď, která v oblasti něco těží nebo dokonce hlídá. Nebo mají světla nakonec nějaké vysvětlení v přírodě? Někteří lidé věří, že by mohlo jít o světélkující plyn nebo nějaký zvláštní optický klam související s nedalekou dálnicí.

Žádnou z těchto teorií se však dlouho nedařilo ověřit. Při snaze dostat se blíž, světlo vždycky zmizelo. Největší slávu zažívá tajemný fenomén v roce 2010. Na místo se vydává mladý student elektrického inženýrství Jeremy Bos. S pomocí přístrojů zaznamenává světelný úkaz a vše dokonce natáčí na video přes dalekohled. Nakonec i po sérii pokusů prohlašuje, že jde jen o světla aut. „Ne všichni s tím ale souhlasili. Dodnes mnozí říkají, že spatřené světlo vůbec nepřipomínalo světlomety.

Jiní zase, že se objevuje v místech, kde žádná auta být nemohou,“ píše americký novinář John Carlisle. A nadpřirozený původ světel ještě podpoří osm let staré vyšetřování lovců záhad z televizní stanice Syfy.

Členové týmu se během zkoumání úkazu neúspěšně snaží nasimulovat světlo s pomocí auta a neodpovídá dokonce ani reflektor na prolétajícím letadlu. Závěry pořadu jsou tak jasné: jde o nevysvětlitelný jev.

Jak se zdá, záhada světel z Pauldingu trvá. Může jít nakonec přece jen o úkaz, který nepochází z naší planety?

Na úkaz upozorňuje i nainstalovaná cedule.

Foto: casino.org, i.pinimg.com, Wikimedia commons, sasquatchchronicles.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
reklama
Další články z rubriky ufo Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Incident z Alenconu: Přistálo na kopci UFO?
epochalnisvet.cz

Incident z Alenconu:...

Americký Roswell, brazilská Varginha nebo britský...
České retro v Nota Bene
iluxus.cz

České retro v Nota Bene

Restaurace Nota Bene na pražské křižovatce I.P....
Noční můry: Když vás probudí ledový pot…
panidomu.cz

Noční můry: Když vás probudí...

…pak vám mozek připravil sen jako z hororu....
Lasagne s červenou čočkou a žampiony
tisicereceptu.cz

Lasagne s červenou čočkou a...

Rychlý lehký pokrm, který zvládnete...
Zámek Plumlov: Stavba, která rozkmotřila otce se synem
epochanacestach.cz

Zámek Plumlov: Stavba, která...

Velké ambice měli stavitelé...
Taneční hodiny
skutecnepribehy.cz

Taneční hodiny

Z balkonu jsem pozorovala...
Promarnila svou životní šanci?
nasehvezdy.cz

Promarnila svou životní šanci?

Na muže měla vždycky...
Najde si vášnivého milence?
nasehvezdy.cz

Najde si vášnivého milence?

Slovenská herečka Soňa...
Astronomové poprvé spolehlivě zaznamenali disk hmoty umožňující vznik měsíců kolem extrasolární planety
21stoleti.cz

Astronomové poprvé spolehlivě...

Díky radioteleskopu ALMA se astronomům vůbec...
Špatné označení bojovníků se nevyplácí: Proč sedláci nepoznali urozené rytíře?
epochaplus.cz

Špatné označení bojovníků se...

Kvůli vévodství Limburk, ležícímu na strategické obchodní cestě...
Dům roku, který se zrodil ve sklepě
rezidenceonline.cz

Dům roku, který se zrodil ve...

Když tato zajímavá rezidence získala celosvětové...
Silně ohroženým rybákům se na pokusných ostrovech na Lipně zalíbilo
epochaplus.cz

Silně ohroženým rybákům se na...

Sedm hnízd a čtrnáct malých ptáčat rybáka obecného...