29. února: Den, který se vyskytuje pouze v přestupném roce.
Domů     Tajemné vzkazy „odnikud“: Navázal učitel spojení s cestovateli v čase?
Tajemné vzkazy „odnikud“: Navázal učitel spojení s cestovateli v čase?
od 16.4.2023
3.1tis
Spojil se s britským učitelem kdosi z minulosti? Foto Pixabay
315
SDÍLENÍ
3.1tis
ZOBRAZENÍ

Cestování časem představuje oblíbenou zápletku sci-fi knih a filmů. Některé události však naznačují, že může jít o realitu! Lze tedy překonat bariéru mezi věky?

Spojil se s britským učitelem kdosi z minulosti? Foto Pixabay Brit s cestovatelem v čase komunikuje prostřednictvím textového souboru na počítači, foto Pixabay Tajemný pisatel prý pochází z dob Jindřicha Tudora, foto neznámý autor / Creative Commons / volné dílo

Unavený britský učitel a spisovatel přichází do své usedlosti, stojící u Dodlestonu v severozápadní Anglii (hrabství Cheshire – pozn. red.). Poté, co se posadí do pohodlné židle, zapne Ken Webster počítač.

Když se Brit o minutu později podívá na obrazovku, zatají se mu dech. V počítači objeví nový textový soubor, napsaný v podivné angličtině: „Píši z pověření mnohých.

Jak podivná slova používáš… Jsi dobrý muž, který má ženu plnou fantazie… se světly, které rozsvěcí sám ďábel… L. W.“ Rozhodl se kdosi zlomyslný potrápit Angličana nezvyklými vzkazy?

Vždyť počítač je zapůjčen ze školy a již předtím se v něm objevuje zkomolená báseň! Že by kanadský žertík vytvořil někdo z jeho studentů?

Jenže další mysteriózní události, odehrávající se na starobylé usedlosti Meadow Cottage (Luční chata), naznačují i fantastičtější možnost! Komunikoval s ním muž z dávného 16. století?

Brit s cestovatelem v čase komunikuje prostřednictvím textového souboru na počítači, foto Pixabay
Brit s cestovatelem v čase komunikuje prostřednictvím textového souboru na počítači, foto Pixabay

Poselství z roku 1545?

Spojení mezi současným anglickým pedagogem a záhadnou bytostí údajně pokračuje i v dalších měsících.

Přesněji od podzimu roku 1984 až do ledna 1986! V nově se objevujících textových souborech se údajně pravidelně nacházejí postřehy, vyprávění i zvídavé otázky tajemného autora!

Byl jím snad muž, bydlící údajně kolem roku 1545 ve stejném domě jako koncem 20. století Webster? Pokud lze věřit textům z Websterova počítače, má tomu tak být! Jejich autor se zpočátku podepisuje jako Lukas Wainman. Šlo o podvod výstředního vtipálka?

Jenže když Webster zprávy ukáže svému kolegovi, ten mu prozradí podivnou věc. Podle filologa (experta na jazyk a literaturu – pozn. red.) Petera Trindera jsou prý mysteriózní vzkazy napsány starou angličtinou ze 14. až 16. století!

Ale tuto řeč dnes na světě ovládá jen hrstka odborníků. Prováděli by podobné žerty?

Žil v době krutého Tudora?

Měli by experti – často univerzitní profesoři – čas a motivaci na dlouhé „škádlení“ téměř neznámého anglického pedagoga? Mnohé z tajemných vět jsou pak zvláštně a podivně zkomoleny. Proč tomu tak je?

Záhadný pisatel popíše i některé téměř zapomenuté detaily z údajné doby jeho života. Jde o éru vlády krvelačného anglického krále Jindřicha VIII.Tudora (1491–1547). Co dalšího se má Webster ze zpráv dozvědět?

Například skutečnou identitu jejich autora, který se po několika měsících představí jako Tomas Harden! Je náhoda, že v době Jindřicha VIII. opravdu působí v univerzitním Oxfordu muž stejného jména?

Jenže proč má Harden psát o nikdy neexistující oxfordské „Jesus College“ (Ježíšově koleji)? I změna z Wainmana na Hardena je přinejmenším podivná! Obával se muž z 16. století zneužití svého jména, nebo to spíše nasvědčuje nevěrohodnosti celého příběhu?

Tajemný pisatel prý pochází z dob Jindřicha Tudora, foto neznámý autor / Creative Commons / volné dílo
Tajemný pisatel prý pochází z dob Jindřicha Tudora, foto neznámý autor / Creative Commons / volné dílo

Posel z budoucnosti, nebo výmysl?

Údajný Harden prý překvapenému učiteli sdělí, že s ním komunikuje prostřednictvím „svítící krabičky“. Mohlo by jít o počítač, či jinou technologii? Přístroj mu prý předává záhadný posel, jenž se náhle objeví.

Byl nezvaný návštěvník, zahalený v zelené záři, cestovatelem v čase? A rozhodl se propojit dva Angličany z rozdílných epoch? Tomu může nasvědčovat další zpráva, napsaná prý tentokrát moderní angličtinou!

Tu Webster čte v dubnu 1985. „Říkal jsi, že tvůj letopočet je 1985. Myslel jsem, že také pocházíš z roku 2109 jako tvůj přítel, který přinesl světelnou krabičku?!“ Každopádně podivné texty mají přicházet až do poloviny ledna 1986. Opravdu?

Mnohé z detailů příběhu působí nevěrohodně, až dětinsky. Navíc jeho hlavním zdrojem je Websterova kniha The Vertical Plane. Popis děje v ní působí jako směs béčkové sci-fi a originální fantasy.

Navíc kromě Webstera má být jediným svědkem událostí jeho tehdejší družka. Bylo tedy vše trochu jinak, nebo se příběh odehrál jen ve Websterově bujné fantazii?

Foto: Pixabay, CC
Štítky:
Lokalita:
reklama
Související články
od 29.2.2024 1
4. prosince 2017 zažehne jiskra poblíž města Santa Paula v Kalifornii požár, který tu svým rozsahem nemá obdoby. Trvá až do 12. ledna 2018, bojuje s ním 8500 hasičů. Zničí 280 000 akrů půdy a domov kvůli němu musí opustit přes 100 000 lidí. Tragédie, nezvladatelný přírodní živel, řeklo by se. Podle některých konspirací ale vše vzniklo úmyslně!  
od 29.2.2024 188
Americký boháč Vanderbilt na poslední chvíli ruší svou rezervaci na palubě zaoceánského parníku Titanic. Co ho k tomu vedlo? Měl snad zlé tušení? Pokud ano, rozhodně nebyl jediný. Tragický osud slavné lodi údajně nejen předvídalo značné množství lidí, ale mluví se rovněž o tom, že Titanic možná poslalo ke dnu prokletí… Snad žád
od 29.2.2024 555
Na více než 15 000 kamenech s rytinami najdeme údajně potvrzení prakticky všeho, o čem dnešní záhadologové sní. Obrázky zachycují dinosaury, pokročilé lékařské zákroky nebo technologie, nápadně připomínající ty moderní. Jsou kameny skutečné? Kdo je mohl vytvořit a co všechno by měly dokazovat? Peruánský lékař Javier Cabrera Darquea (1924–2001) slaví 42. narozeniny. Mezi dary se objeví i šedivý
od 28.2.2024 1.5tis
I když je pověstný meč krále Artuše zřejmě jen pouhou legendou, podobný meč, jehož příběh je stejně neuvěřitelný, však skutečně existuje jinde… Najdeme jej v italském Toskánsku. Třicet kilometrů od Massa Marittima, v provincii Siena, se nachází Rotonda di Montesiepi a ruiny starobylého cisterciáckého opatství, postaveného v roce 1182 na míst
od 28.2.2024 2.1tis
Říká se, že po smrti se proměníme v prach. Známé rčení však neplatí pro každého. Existují jedinci, jejichž těla si stále zachovávají svou původní podobu. Jako by jejich smrt byla jen věčným spánkem. Poslední díl seriálu vás seznámí se ženou z Haraldskær. Mohla mumie patřit vikinské královně, jak se někteří domnívají? Lidé, kteří se před několika ti
reklama
reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Domácí piškotová roláda
tisicereceptu.cz
Domácí piškotová roláda
Než nanesete na těsto krém, potřete ho vrstvou malinového džemu. Roládu dotáhnete k dokonalosti čokoládovou polevou. Ingredience Na těsto 3 vejce 80 g krupicového cukru 1 lžíce kakaa 100 g
Košíčky s avokádovým krémem a lososem
panidomu.cz
Košíčky s avokádovým krémem a lososem
Tahle barevná dobrota nejen skvěle chutná, ale i krásně vypadá. Potřebujete 1 listové těsto 1 avokádo 1 stroužek česneku 50 g lučiny 1 lžičku citronové šťávy 1 lžíci olivového oleje 50 g uzeného lososa sůl, pepř pažitku Postup Listové těsto rozválejte na pomoučeném vále na tenkou placku, tu nařežte na čtverce a vtlačte je do
Kam padám a proč jsem nahý? Poznejte významy snů!
epochaplus.cz
Kam padám a proč jsem nahý? Poznejte významy snů!
Sny si většinou nepamatujeme. Občas ale ano! Často jsou to takové, které se opakují, zanechají v nás silný dojem a donutí nás přemýšlet. O tom, co asi znamenají… Kde se sny berou, proč se nám zdají a proč jsou tak zmatené? Na většinu otázek o nejzajímavější složce spánku vědci stále odpovědět nedovedou. Shodují se však
Den v růžovém na zámku Doudleby nad Orlicí 22.6.2024
epochanacestach.cz
Den v růžovém na zámku Doudleby nad Orlicí 22.6.2024
Premiéra na zámku Doudleby nad Orlicí – skvělá růžová vína a frizzante, historie, zámecká kuchyně i zahrada… Vstupné již od 250 Kč. E-katalog on-line aplikace pro vaše chytré telefony obsahující katalog vín… Během odpoledne Vás čeká pultová degustace rosé a frizzante. Těšit se můžete výhradně na špičková růžová a perlivá vína z Moravy a Čech.
Kufr si sbalil sám, nebo mu pomohla?
nasehvezdy.cz
Kufr si sbalil sám, nebo mu pomohla?
Už delší dobu se spekuluje o tom, že herečka Linda Rybová (48) ze seriálu Ulice a David Prachař (65) řeší manželské problémy. Očividně to ale nikam nevede. Důvodem má být prý Prachařova žárlivost a s
Neobyčejná schopnost se dědí
skutecnepribehy.cz
Neobyčejná schopnost se dědí
Babička Jarmila mi vždycky říkala, že jsem jako ona. Význam těchto slov jsem pochopila až ve chvíli, kdy zemřela. Když jsem byla malá, babička Jarmila mi často opakovala, že jsem jako ona. Tehdy jsem to nechápala. Dneska mi to už dává větší smysl. Vnitřní hlas Po smrti milované babičky jsem totiž okamžitě poznala, že se
Robotické milenky a virtuální realita: Jak umělá inteligence a robotika mění erotický průmysl?
21stoleti.cz
Robotické milenky a virtuální realita: Jak umělá inteligence a robotika mění erotický průmysl?
Už jsme zažili několik sexuálních revolucí, ta nadcházející a přicházející ale poprvé bude mít nádech tak trochu „umělého sexu“. Podle expertů se během 15–20 let stanou běžnou součástí sexuálního živo
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Co je to Business Intelligence?
epochalnisvet.cz
Co je to Business Intelligence?
Prozkoumejte klíčové aspekty a nástroje Business Intelligence, které manažerům a analytikům umožňují nejen optimalizovat výdaje a identifikovat nové obchodní příležitosti, ale také lépe porozumět tržn
Jarní úklid pleti
iluxus.cz
Jarní úklid pleti
Česká značka Maat se specializuje na ruční výrobu aromaterapeutické kosmetiky v malých objemech, což je zárukou, že se k zákaznikovi dostane vždy čerstvý a živý produkt. Nejlepší vzpruhu pro pleť unav
Heraldika: Erb jako podpis
epochaplus.cz
Heraldika: Erb jako podpis
Erby různých šlechtických rodů nás dodnes fascinují svými barvami i motivy. Ale není to jen pastva pro oči, skrývá se za nimi mnohem hlubší význam. A jejich tvorba má svá jasně daná pravidla, která se dodržují už v minulých staletích. Původně přitom slouží jako druh podpisu i prostředek k identifikaci. Napadá vás, co mohou mít
Zaostřeno na paměť: Existuje jedna, o které jste neměli tušení
21stoleti.cz
Zaostřeno na paměť: Existuje jedna, o které jste neměli tušení
Krátkodobou a dlouhodobou paměť známe všichni. Existuje však ještě jeden typ paměti o jejíž existenci jste do dnešního dne pravděpodobně neměli ani tušení. Jde o paměť senzorickou. V senzorické pa