Heroin, kokain a další drogy zabíjejí kolem 200 000 lidí ročně. Způsobují mnohé problémy a šíření viru HIV, následkem čehož pak umírají další lidé. Drogu aspoň jednou ročně okusí čtvrt miliardy lidí. 27 milionů z nich jsou pravidelní uživatelé.
Tato čísla předkládá v červnu 2012 ve své výroční zprávě Úřad OSN proti drogám a zločinu (UNODC). Kdo ale tento obrovský trh s drogami ovládá, to již neuvádí. Mají ho pod palcem drogové mafie? Jenže věci, které se tváří až příliš jasně, jsou často úplně jinak…
„Pro spoustu lidí to bude velký šok, ale celosvětový obchod s drogami kontrolují a provozují velké tajné bezpečnostní složky.
Rozhodující slovo má přitom MI6! Je to obrovská síť intrik a korupce, která je řízena přímo z Londýna,“ prohlašuje Brit James Casbolt, který byl v letech 1995–1999 agentem tajné britské služby MI6. Jeho úkolem však prý nebylo provádění špionáže v zájmu bezpečnosti své země, jak zní oficiální účel existence MI6. Na starost měl údajně černý obchod s kokainem.
Tomu však podle svých slov neměl zabraňovat, ale naopak – sám ho měl v rámci MI6 aktivně provozovat! Říká pravdu? Skutečně tajné služby obchodují s drogami?
Tajemství bílých koňů
Agentem MI6 byl i Casboltův dědeček a stejně tak i otec Peter. „Vím, že otec udržoval úzký kontakt s agenty CIA z jediného důvodu. Byl pověřen organizovat s nimi obchod s kokainem a jeho dovoz do Británie,“ tvrdí dále Casbolt.
Na globálním obchodu s drogami se tak má podílet i americká Ústřední zpravodajská služba CIA, nicméně MI6 je prý ten hlavní „boss“, který vše řídí.
„Za největšími distribucemi drog do USA v posledních padesáti letech nebyl nikdo jiný než CIA. Z vrchu to ale celé řídily britské zpravodajské služby, které CIA v tomto směru udávají příkazy již od jejího vzniku v roce 1947,“ pokračuje Casbolt.
Opravdu všechny převozy drog a obchody s nimi organizují tajné služby? A co drogoví mafiáni? Jsou to jen nastrčení bílí koně, kteří mají zamaskovat skutečné drogové leadery, mající z obchodu s drogami největší prospěch?
Nebo jsou to všechno nesmysly a jakási pomsta bývalého agenta MI6 svému někdejšímu zaměstnavateli?
Kdo všechno v tom jede?
Něco podobného jako Casbolt tvrdí i Michael Ruppert (*1951), bývalý policejní důstojník z Los Angeles, města, které bývalo vyhlášeným kokainovým rájem. Ruppert se jako policista specializoval právě na odhalování obchodu s drogami.
Již v roce 1996 veřejně prohlašuje, že viděl důkazy, které CIA s drogovým trhem propojují. „Obchod s drogami je postavený na spolupráci zpravodajských služeb s mnoha teroristickými a mafiánskými skupinami.
Ty jsou plné agentů ze CIA a MI6,“ prohlašuje Ruppert, což zcela souhlasí s tím, co říká Casbolt. Jeho otec prý totiž musel ve službách MI6 kromě CIA spolupracovat i s italskou mafií, sídlící v Římě, se kterou převážení kokainu do své vlasti organizoval.
Šéfuje mafiánům vláda?
V 50. letech 20. století údajně MI6 a CIA stojí i u vývoje drogy zvané LSD (slangově trip). Není tajemstvím, že výzkumy jejích účinků jsou do 60. let 20. století prováděny po celém světě.
Jedním z předních vědců, zkoumajících tuto látku, je i Timothy Leary (1920–1996) z Harvardovy univerzity v USA. Finanční prostředky na výzkum LSD mu mají přicházet z účtu CIA, k čemuž Leary jednou prohlásil:
„Agent CIA Cord Meyer, který měl financování výzkumu LSD na starost, mi pomohl pochopit, jakou politicko-kulturní roli hraji.“ V souvislosti s napojením tajných služeb na drogový obchod vejde ve známost i odpověď amerického mafiánského bosse Johna Gottiho (1940–2002).
Když se ho soudce zeptá, jak vysoce je zapojen do obchodu s drogami, odvětí: „Moc ne. My nemůžeme soutěžit s vládou.“ Je to jen další potvrzení toho, co Casbolt s Ruppertem celou dobu tvrdí?
Zisky z globálního obchodu s drogami, řízeného MI6, podle Cosbalta ročně dosahují astronomické sumy 500 miliard liber (15,5 bilionu korun)! To je ještě více než výnosy ze světového obchodu s ropou.
„Ekonomika v Británii a v USA je na špinavých penězích z drog zcela závislá,“ uzavírá Casbolt.