15. srpna 1977: Astronom Jerry Ehman zachytí tzv. Wow! signál, nikdy nevysvětlený úzkopásmový signál přicházející zpoza hranic Sluneční soustavy.
Domů     Záhady historie
Talentovaný nacistický tyran Walter Schreiber pro CIA skrýval pokusy s drogami
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 3.11.2020
6.6tis
CIA Schreibera využila v operaci Artyčok, foto hermitjim.blogspot.com
240
SDÍLENÍ
6.6tis
ZOBRAZENÍ

Díky operaci Paperclip unikl jistému vězení. Místo, aby se po válce zodpovídal ze svých zločinů před soudním tribunálem, byl v tichosti převezen do USA, kde mohl dál pokračovat ve sporných experimentech na lidech.

CIA Schreibera využila v operaci Artyčok, foto hermitjim.blogspot.com Walter Schreiber, foto historycollection.com Schreiber experimentoval na vězních z tábora Mauthausen, foto Wikimedia Commons Projekt MK-ULTRA hledat sérum pravdy, foto allday.com
Walter Schreiber, foto historycollection.com

Walter Schreiber (1893–?) je úzce spjat s tehdejších nacistickým režimem Třetí říše. V předválečném Německu působí jako chemik v textilní výrobě, po vypuknutí války ale získává místo na ministerstvu zbrojního a válečného průmyslu, kde začíná jeho hvězda strmě stoupat.

Stává se mimo jiné oficiálním prostředníkem mezi ministerstvem a nechvalně známým koncernem IG Farben, který má na svědomí insekticid Cyklon B používaný v koncentračních táborech k hromadnému vyvražďování.

Schreiber experimentoval na vězních z tábora Mauthausen, foto Wikimedia Commons

POKUSY NA VĚZNÍCH

Sám Schreiber na vězních provádí několik smrtících experimentů. V koncentračním táboře Mauthausen v roce 1943 například zkoumá efekt nedostatku potravin na nucené dělníky. V rámci experimentu tak začne skupině 150 vězňů místo už tak velice omezeného jídla podávat jím navrženou umělou pastu vyrobenou z použitého oblečení.

Ze 150 subjektů jich 116 umírá ještě před ukončením experimentu a Schreiber věc uzavírá s tím, že lidé nemohou přežít, pokud jsou krmeni pouze použitým oblečením. K čemu mohl být takový vědec Američanům prospěšný?

Projekt MK-ULTRA hledat sérum pravdy, foto allday.com

TALENTOVANÝ TYRAN

„Talenty Dr. Schreibera jsou pro USA tak důležité, že zdaleka převažují nad jakýmikoliv úvahami o jeho politickém pozadí,“ stojí ve zprávě z roku 1947, která vysvětluje, proč by za své zločiny neměl stanout před soudem.

Schreiberovy talenty Američané následně využívají k vývoji sarinu a tabunu, což jsou extrémně smrtící látky. Stále ještě zapálený nacista se na americké půdě stává ředitelem státní nemocnice, kde následně na nic netušících pacientech probíhají v rámci operace Artyčok utajované pokusy s řadou návykových látek.

U nemocných je například násilně navozována závislost na morfiu a poté je podávání látky náhle přerušeno. Jiným pacientům je, pochopitelně bez jejich vědomí a souhlasu, podáváno LSD či jiné drogy. Tyto experimenty jsou spojovány s projektem MK ULTRA a mají tajným službám pomoci najít vhodné „sérum pravdy“, které by bylo použitelné při výsleších.

Byl Schreiber zachráněn před spravedlností jen proto, aby mohl pokračovat v neetických pokusech pro americké tajné služby?

Foto: hermitjim.blogspot.com, allday.com, Wikimedia Commons, historycollection.com
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 12.8.2022 2.5tis
Jisté je, že objev elixíru mládí by změnil svět. Ovšem, ani nechtěná odchylka, oproti původně zamýšlenému produktu, nemusí být úplně nezajímavá. Stalo se to prý v nějaké alchymistické laboratoři v Číně v devátém století. Pravda, elixír mládí to zrovna nebyl. Svět to ale určitě změnilo! Tradičně je citováno, že objev černého střelného prachu mají „na svědomí“ čínští alchymisté […]
od Mirek Brát 12.8.2022 3.0tis
Píše se rok 1942 a v pracovně říšského vůdce SS je stůl pokrytý odbornými články, knihami, ilustracemi a fotografiemi. Jejich společným jmenovatelem je čáp bílý (Ciconia ciconia). Heinrich Himmler je nadšený. Čápi pomohou třetí říši srazit nenáviděnou Anglii na kolena! Čáp bílý je v Evropě velmi oblíbeným ptákem. Každé malé dítě přece ví, že děti nosí […]
od Mirek Brát 11.8.2022 2.8tis
Mohutný hrad v maďarském městě Eger se proslavil hrdinskou obranou proti Turkům v šestnáctém století. Památkou na tuto dobu jsou i rozlehlé hradní kasematy, ve kterých se údajně objevují i záhadné paranormální jevy. Straší zde snad duchové tureckých vojáků, kteří se pokoušeli do hradní pevnosti prokopat? Nutno dodat, že zatímco prvnímu útoku turecké armády hrad […]
od Dalibor Vrána 11.8.2022 3.1tis
Žralok bílý patří právem k nejobávanějším predátorům. Říká se o něm, že je to dokonalý stroj na zabíjení. Ve vodě je rychlý jako střela, má několik řad zubů ostřejších než čerstvě nabroušené nože a stisk jeho čelistí drtí kosti stejně nezastavitelně jako ocelový píst. Dlouhé roky byl pro většinu lidí jen příšerou z legend a […]
od Pavel Polcar 10.8.2022 2.8tis
Život princů a princezen není vždy bezstarostný, možná tak ten v pohádkách, ale v historii jejich životy většinou nekončily příliš vesele. Vypravme se do londýnského Toweru, v němž byli uvězněni princové Edward a Richard. Důvodem jejich uvěznění bylo zabránění stát se králem a zjevným dědicem. V dubnu 1483, kdy zemřel král Edward IV., se nakrátko stal […]