28. května 858 př. n. l.: Zatmění Slunce chápané jako zlé znamení přerušuje bitvu v dlouholeté válce mezi Lýdií a Médskou říší a vede k uzavření příměří.
Domů     Záhady historie
Templářské srdce Kamenné Hory?
Mirek Brát
od Mirek Brát 11.9.2021
4.7tis
Ruiny zámku Grództwo. Někde pod nimi se možná nacházejí tajné templářské chodby.
384
SDÍLENÍ
4.7tis
ZOBRAZENÍ

V polském Dolním Slezsku najdeme okresní město Kamienna Góra (česky Kamenná Hora). V poslední době město získalo pozornost jako místo s tajemným podzemím, které využívali nacisté v době druhé světové války.

Podzemní prostory Kamenné Hory však sahají hlouběji do historie? Kam? Možná až k templářům!

Místo šlechtických erbů nyní zámek „zdobí“ četné zákazové tabule.  Ruiny zámku Grództwo. Někde pod nimi se možná nacházejí tajné templářské chodby. Cennou historickou památkou města Kamienna Góra  je i goticko-renezanční kostel sv. Petra a Pavla. I zde je šance na objevení středověkého podzemí. Město se i v současnosti hrdě hlásí ke katolické víře. Templáře by to jistě potěšilo.  Ruiny zámku si podmaňuje okolní vegetace.

I v současnosti se v tomto polském městě udržuje legenda, že první významnější obranné stavby zde vybudovali právě templáři. Teprve na nich byl postaven zámek Grództwo, který se po požáru v roce 1964 proměnil v ruiny, se kterými si tamní samospráva neví rady ani ve 21. století.

Ruiny zámku si podmaňuje okolní vegetace.

V základech tohoto renezančního šlechtického sídla se však vždy nacházely stavební prvky mnohem starších objektů. A pod nimi? Možná některá z dosud neobjevených templářských relikvií.

Cennou historickou památkou města Kamienna Góra je i goticko-renezanční kostel sv. Petra a Pavla. I zde je šance na objevení středověkého podzemí.

Tajemný Bafomet

Na existenci středověkého podzemí upozornili ve městě Kamienna Góra právě badatelé, kteří zde pátrali po mnohem mladších báňských aktivitách z časů druhé světové války. Spojení nejstarších dějin Kamenné Hory a templářského rytířského řádu nahrává i skutečnost, že právě v oblasti Dolního Slezska byli templáři nebývale aktivní.

Město se i v současnosti hrdě hlásí ke katolické víře. Templáře by to jistě potěšilo.

Z dokumentů arcidiecézního archivu v polské Wroclawi vyplývá, že by Dolní Slezsko mohlo být místem, kde jsou ukryty i nejhodnotnější templářské relikvie včetně Bafometa – tajemné modly, která zapříčinila, že byli tito křesťanští rytíři obviňováni z konverze k islámu.

Místo šlechtických erbů nyní zámek „zdobí“ četné zákazové tabule.

Templáři ve Slezsku

Templáři se do Dolního Slezska vypravili brzy po svém návratu ze Svaté země. Usadili se zde zejména v linii Sovích hor. Výzkum středověkého podzemí Kamenné Hory je teprve v počátcích. Již nyní se však zdá, že mezi slibné lokality bude jistě patřit i pozemek s neutěšenými ruinami zámku Grództwo.

Foto: autor
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 26.5.2022 1.0tis
V rámci řady pozorování UFO byl hlášený výskyt záhadných struktur, které později dostaly pojmenování „andělské vlasy“. Tento fenomén byl součástí i známého nebeského jevu nad Norimberkem v roce 1561. Pokud netrpíte arachnofobií, čtěte dál a zkuste s námi hledat vysvětlení tohoto jevu. Obecně rozšířenou teorií je hypotéza, že andělské vlasy jsou vytvořené z ionizovaného vzduchu, který […]
od Mirek Brát 25.5.2022 2.4tis
Západní historikové mu přezdívali „Nero islámu“, čímž chtěli dát najevo jasné kontroverze v jeho povaze a charakteru vládnutí. Ti, kdo šli v negativním hodnocení ještě dále, o něm mluvili jako o šíleném kalifovi. Do dějin se však Al-Hakim bi-Amr Alláh vepsal i svým záhadným zmizením, které nebylo dosud vysvětleno. Do roku 1009 byly Jeruzalém a Svatá země […]
od Adriana Vojtíšková 25.5.2022 2.8tis
Na Jesenicku, jež tehdy spadá do Niského knížectví s hlavním městem Nisou (dnešní Polsko) dojde roku 1622 k prvnímu obvinění z čarodějnictví, které strhne lavinu dalších obvinění, mučení a poprav.     Jesenický pastýř Kryštof Schmied obviní svou manželku Barboru z toho, že očarovala jejich dobytek i jeho, způsobila jim nemoc a údajně měla mít […]
od Eva Soukupová 24.5.2022 1.8tis
Pod nánosy hlíny a porostu nedaleko bosenské metropole se údajně nachází záhadná pyramida vybudovaná neznámou prastarou civilizací. Přestože odborníci trvají na tom, že o žádnou pyramidu ve skutečnosti nejde, její objevitel je přesvědčen, že má v ruce nezpochybnitelné důkazy o jejím umělém původu.     Bosenský obchodník a archeolog Semir Osmanagić (*1960) už léta usiluje […]
od Adriana Vojtíšková 24.5.2022 2.7tis
Šumperk, označovaný za „bránu Jeseníků“, má svou oběť honu na čarodějnice. Je jí Marina Schuchová (†1678), obviněná roku 1678 z čarodějnictví za to, že ukradla v kostele hostii.     Stará babská pověra totiž říká, že když přidáte krávě do krmení hostii, bude dojit víc mléka. Pověrčivá žebračka Schuchová z Vernířovic jde tedy na Květnou […]