30. listopadu 1989: V Belgii začíná série pozorování UFO ve tvaru trojúhelníku. Postupně ho spatří 30 různých skupin svědků.
Domů     Top 10 nejstrašidelnějších silnic Spojeného království – 2. část
Top 10 nejstrašidelnějších silnic Spojeného království – 2. část
od 24.6.2022
3.3tis
Foto: Pixabay
371
SDÍLENÍ
3.3tis
ZOBRAZENÍ

Top 10 nejstrašidelnějších silnic Spojeného království – 2. část

Foto: Pixabay Old road to Stocksbridge - Foto: GeographBot / Creative Commons / CC-BY-SA-2.0 M-6, M-37 interchange - Foto: Imzadi1979 / Creative Commons / PD-author Spaniards Inn, Hampstead - Foto: Thincat / Creative Commons / CC-PD-Mark The Highway - Foto: GeographBot / Creative Commons / CC-BY-SA-2.0 Platt Lane - Foto: GeographBot / Creative Commons / CC-BY-SA-2.0

Obchvat Stocksbridge, Stocksbridge

Ve srovnání s ostatními se jedná o poměrně novou silnici, i tak se ale k Stocksbridge váže plno paranormálních událostí. Silnice spojuje M1 s A1616 a od zahájení stavby v roce 1988 se stala místem pro řadu strašidelných podvodů.

reklama

Během prací dva hlídači oznámili, že viděli nějaké malé děti, jak si hrají přímo uprostřed staveniště. Když se k nim hlídači přiblížili, děti beze stopy zmizely.

Old road to Stocksbridge - Foto: GeographBot / Creative Commons / CC-BY-SA-2.0
Old road to Stocksbridge – Foto: GeographBot / Creative Commons / CC-BY-SA-2.0

Bermudský trojúhelník M6, M6

Místo je pojmenováno po nechvalně známém Bermudském trojúhelníku a není překvapením, že tuto přezdívku získalo z negativního důvodu. Části této silnice existují opravdu dlouho – kolem dvou tisíc let.

reklama

To, co je nyní M6, dříve bylo cestou, kudy projížděli Římané předtím, než byly přidány vrstvy betonu, svědčí o tom četné zprávy o římských vojácích pochodujících přes silnici.

Křižovatky 16 až 19 jsou obzvláště náchylné k nehodám a incidenty zahrnují zmizení stopařů, kteří se ztratili v noci. V křoví kolem silnice byly spatřeny oči, které sledovaly kolemjdoucí na jejich cestě.

M-6, M-37 interchange - Foto: Imzadi1979 / Creative Commons / PD-author
M-6, M-37 interchange – Foto: Imzadi1979 / Creative Commons / PD-author

Španělský hostinec, Hempstead

Když přijedete ke Spaniard’s Inn v Hempstead, může to vypadat jako normální hospoda. Ale nenechte se zmást, místo má bohatou historii plnou duchů a ghúlů.

reklama

V okolí se vznáší zlověstná aura, která pochází z roku 1585. Hostinec dostal své jméno od španělského velvyslance, který se v 16. století setkával s králem Jakubem. V 17. století také údajně existovali dva španělští hospodáři jménem Francesco a Juan, o nichž se traduje, že se duo rozpadlo a nakonec skončilo tím, že Francesco zabil Juana v souboji, Juan byl později pohřben poblíž Inn.

Bylo hlášeno, že Juanův duch stále straší v hospodě a hledá Francesca, aby se mohl pomstít…

Spaniards Inn, Hampstead - Foto: Thincat / Creative Commons / CC-PD-Mark
Spaniards Inn, Hampstead – Foto: Thincat / Creative Commons / CC-PD-Mark

Ghost of Gracious Lane, A21, Londýn

Duch Gracious Lane se k rozdělované silnici nechová příliš vlídně a slídí po ulici a snaží se pomstít tím, že svede auta ze silnice a nešťastné řidiče k smrti.

Poté, co řidiči projedou pod mostem, dojde k podivnému jevu, kdy standardní silnice A21 jakoby zmizí a na její místo nastoupí nová silnice, která ve skutečnosti ukazuje jiným směrem.

Kupodivu to není jediná prokletá aktivita v této oblasti, protože existují také zprávy o tom, že uprostřed silnice byla spatřena žena s bílými vlasy. Většina řidičů se snaží uhnout, aby se vyhnula tomu, co považují za živoucí a dýchající lidskou bytost, ale nevyhnutelně ji přejeli. Když se ale vrátí, aby zkontrolovali, zda je v pořádku, žena není nikde k nalezení.

The Highway - Foto: GeographBot / Creative Commons / CC-BY-SA-2.0
The Highway – Foto: GeographBot / Creative Commons / CC-BY-SA-2.0

Platt Lane, Westhoughton

Platt Lane, nechvalně známý pro místní obyvatele, je dalším smutným příběhem tragédie.

Dotyčným incidentem byla důlní katastrofa v Pretorii 21. prosince 1910, která vedla k tomu, že 344 z 900 mužů a chlapců, kteří toho dne vstoupili do dolu, se nikdy nedostali živí na povrch.

Problém vzešel z úniku plynu v důsledku rozbité lampy, která následně zapříčinila explozi. Někteří zemřeli v důsledku plamenů, zatímco jiní se udusili oxidem uhelnatým, což byla pro tak blízkou komunitu děsivá událost.

Nyní se říká, že když jedete po Platt Lane, můžete vidět oči horníků, kteří přihlížejí z křoví.

Platt Lane - Foto: GeographBot / Creative Commons / CC-BY-SA-2.0
Platt Lane – Foto: GeographBot / Creative Commons / CC-BY-SA-2.0
Foto: Úvodní foto: Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od 29.11.2022 960
Říká se, že stavby, rekonstrukce či podobné zásahy do domů a krajiny mohou být spouštěčem, který odstartuje výskyt paranormálních jevů. Možná to je také případ obchvatu u britského města Stocksbridge v Jižním Yorkshiru. Ten si získal pověst silnice duchů ještě dříve, než po něm projela první vozidla!     Už když se se stavbou začalo, byly
od 29.11.2022 1.4tis
Sedíme v potemnělé místnosti a sledujeme, jak písmena naskakují, jedno za druhým. Mistr spisovatel se dal do díla. Postupně vytváří slova i celé věty, přihlížející žasnou. Jenže něco tu nehraje. Písmena se totiž zjevují na spiritistické tabulce ouije. A starý mistr je diktuje ze záhrobí… Existují lidé, pro které je psaní jako droga. Někteří mají to štěstí
od 28.11.2022 2.0tis
Francouzský spisovatel Guy de Maupassant má problém. Na sklonku života sedí za stolem a snaží se pracovat. Není tam ale sám – upřeně na něj hledí jeho dvojník! Děsivá postava je usazená přímo vedle něj a diktuje mu, co má psát dál... Skončí až ve chvíli, kdy už nebohý Guy de Maupassant (1850–1893) nevydrží a nervově se zhroutí. Co je přízrak zač? A proč s
od 27.11.2022 1.3tis
Na videoportálu Youtube se nedávno objevilo další zvláštní video. Tentokrát zachycuje hlídače, který si - alespoň to tak trochu vypadá - povídá s duchem. Video bylo natočené kamerou v pečovatelském centru Finochietto Sanatorium v argentinském Buenos Aires ve tři hodiny ráno. Hlídač sedí u svého stolu, když v tom se dveře samy od sebe otevřou. Muž vstává, jako by chtěl někoho pustit, ale do budo
od 27.11.2022 2.1tis
Budova, jejíž některé části sloužily nemocným po úctyhodných 140 let, byla ponechána svému osudu poté, co ve městě vyrostl nový moderní zdravotnický komplex.     Něco z historie v ní však údajně stále zůstává. Po Domažlicích se proslýchá, že potemnělými chodbami ponuré nemocnice korzovali duše mrtvých, které dosud nenašly klid. Podobně