reklama
6. července 1973: Začne krvácet socha Panny Marie v klášteře Yuzawadai v japonské Akitě.
Domů     Paranormální jevy
Top 10 nejstrašidelnějších silnic Spojeného království – 2. část
Pavel Polcar
od Pavel Polcar 24.6.2022
3.3tis
Foto: Pixabay
371
SDÍLENÍ
3.3tis
ZOBRAZENÍ

Top 10 nejstrašidelnějších silnic Spojeného království – 2. část

Foto: Pixabay Old road to Stocksbridge - Foto: GeographBot / Creative Commons / CC-BY-SA-2.0 M-6, M-37 interchange - Foto: Imzadi1979 / Creative Commons / PD-author Spaniards Inn, Hampstead - Foto: Thincat / Creative Commons / CC-PD-Mark The Highway - Foto: GeographBot / Creative Commons / CC-BY-SA-2.0 Platt Lane - Foto: GeographBot / Creative Commons / CC-BY-SA-2.0

Obchvat Stocksbridge, Stocksbridge

Ve srovnání s ostatními se jedná o poměrně novou silnici, i tak se ale k Stocksbridge váže plno paranormálních událostí. Silnice spojuje M1 s A1616 a od zahájení stavby v roce 1988 se stala místem pro řadu strašidelných podvodů.

Během prací dva hlídači oznámili, že viděli nějaké malé děti, jak si hrají přímo uprostřed staveniště. Když se k nim hlídači přiblížili, děti beze stopy zmizely.

Old road to Stocksbridge – Foto: GeographBot / Creative Commons / CC-BY-SA-2.0

Bermudský trojúhelník M6, M6

Místo je pojmenováno po nechvalně známém Bermudském trojúhelníku a není překvapením, že tuto přezdívku získalo z negativního důvodu. Části této silnice existují opravdu dlouho – kolem dvou tisíc let.

To, co je nyní M6, dříve bylo cestou, kudy projížděli Římané předtím, než byly přidány vrstvy betonu, svědčí o tom četné zprávy o římských vojácích pochodujících přes silnici. Křižovatky 16 až 19 jsou obzvláště náchylné k nehodám a incidenty zahrnují zmizení stopařů, kteří se ztratili v noci. V křoví kolem silnice byly spatřeny oči, které sledovaly kolemjdoucí na jejich cestě.

M-6, M-37 interchange – Foto: Imzadi1979 / Creative Commons / PD-author

Španělský hostinec, Hempstead

Když přijedete ke Spaniard’s Inn v Hempstead, může to vypadat jako normální hospoda. Ale nenechte se zmást, místo má bohatou historii plnou duchů a ghúlů. V okolí se vznáší zlověstná aura, která pochází z roku 1585.

Hostinec dostal své jméno od španělského velvyslance, který se v 16. století setkával s králem Jakubem. V 17. století také údajně existovali dva španělští hospodáři jménem Francesco a Juan, o nichž se traduje, že se duo rozpadlo a nakonec skončilo tím, že Francesco zabil Juana v souboji, Juan byl později pohřben poblíž Inn.

Bylo hlášeno, že Juanův duch stále straší v hospodě a hledá Francesca, aby se mohl pomstít…

Spaniards Inn, Hampstead – Foto: Thincat / Creative Commons / CC-PD-Mark

Ghost of Gracious Lane, A21, Londýn

Duch Gracious Lane se k rozdělované silnici nechová příliš vlídně a slídí po ulici a snaží se pomstít tím, že svede auta ze silnice a nešťastné řidiče k smrti. Poté, co řidiči projedou pod mostem, dojde k podivnému jevu, kdy standardní silnice A21 jakoby zmizí a na její místo nastoupí nová silnice, která ve skutečnosti ukazuje jiným směrem.

Kupodivu to není jediná prokletá aktivita v této oblasti, protože existují také zprávy o tom, že uprostřed silnice byla spatřena žena s bílými vlasy. Většina řidičů se snaží uhnout, aby se vyhnula tomu, co považují za živoucí a dýchající lidskou bytost, ale nevyhnutelně ji přejeli. Když se ale vrátí, aby zkontrolovali, zda je v pořádku, žena není nikde k nalezení.

The Highway – Foto: GeographBot / Creative Commons / CC-BY-SA-2.0

Platt Lane, Westhoughton

Platt Lane, nechvalně známý pro místní obyvatele, je dalším smutným příběhem tragédie. Dotyčným incidentem byla důlní katastrofa v Pretorii 21. prosince 1910, která vedla k tomu, že 344 z 900 mužů a chlapců, kteří toho dne vstoupili do dolu, se nikdy nedostali živí na povrch.

Problém vzešel z úniku plynu v důsledku rozbité lampy, která následně zapříčinila explozi. Někteří zemřeli v důsledku plamenů, zatímco jiní se udusili oxidem uhelnatým, což byla pro tak blízkou komunitu děsivá událost.

Nyní se říká, že když jedete po Platt Lane, můžete vidět oči horníků, kteří přihlížejí z křoví.

Platt Lane – Foto: GeographBot / Creative Commons / CC-BY-SA-2.0
Foto: Úvodní foto: Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Dalibor Vrána 3.7.2022 2.2tis
Malý chlapec vylézá z vany, ještě v županu běží do obývacího pokoje a pouští televizi. Dávají zprávy a chvíli se neděje nic zvláštního. Dokud se moderátor neobrátí přímo na něj a neosloví ho. Chlapec sebou škubne úlekem. Obraz přeskakuje a moderátor opakuje stále dokola: „Ahoj.“ Je to nějaká noční můra? Nebo skutečnost? Poznat pravdu je […]
od Matěj Soukup 1.7.2022 880
Vyšetřování násilných trestných činů dnes obvykle provází řada vědeckých metod, které vedou od zajištění stop na místě činu přes pátrání až po vytipování a usvědčení pachatele. Nicméně, v 70. letech se ve Spojených státech objevila policejní vyšetřovatelka, která prohlašovala, že má psychické schopnosti, které jí pomáhají při pátrání po zločincích. Její jméno zní Dorothy Allisonová a […]
od Mirek Brát 30.6.2022 3.0tis
Jako fata morgana je označována optická iluze viditelná v úzkém pásu nad obzorem. Fata morgana se může objevit na souši i na moři. V případě vodního prostředí panuje podezření, že je tento jev odpovědný za velkou část pozorování záhadných lodí, a to jak na moři, tak i na velkých vnitrozemských jezerech. Pro vznik faty morgany […]
od Eva Soukupová 27.6.2022 1.9tis
Tragické krveprolití, při němž umírá šest členů rodiny DeFeových, se stává předlohou několika hororů. Skutečný příběh odehrávající se v roce 1974 v městečku Amityville je přitom stejně děsivý a záhadný jako jeho verze filmové verze.     Krvavá scéna se policistům naskytne v noci 13. listopadu 1974 poté, co vtrhnou do domu na Ocean Avenue […]
od Mirek Brát 26.6.2022 1.7tis
Broumovský klášter Řádu svatého Benedikta je spojen nejen s takzvanou kopií Turínského plátna, ale i s fextem, člověkem, jehož ostatky se po smrti jaksi odmítají rozložit. Důkaz se nachází v klášterním podzemí. Do východočeského Broumova se v roce 2000 dostal soubor desítek mumifikovaných těl ze sedmnáctého a osmnáctého století. Původně byly uchovávány v kryptě farního kostela svatého Prokopa ve Vamberku. […]