Když k nám dorazí kupec Sámo a následně se vytvoří Velkomoravská říše, započne ta pravá historie naší země. Až do dnešních dnů po našich luzích a hájích běhaly stovky milionů lidí. Většina z nich upadne v zapomnění, ale někteří se nesmazatelně zapíší do našich dějin.
Být slavný a mocný může sice na první pohled vypadat jako skvělá životní cesta, ale pro mnoho z nich je to spíše šílená jízda na tobogánu, při které jako otloukánek čelí jedné osudové ráně za druhou. Nová EPOCHA Speciál s podtitulkem UTAJOVANÉ ŽIVOTY NEJSLAVNĚJŠÍCH ČECHŮ nahlédne do 13. komnaty králů, vojevůdců, spisovatelů, ale také prezidentů, podnikatelů, herců či zpěváků.
Šílenec na trůnu
Takový Jan Hus si za svými názory stojí tak pevně, že ho nezlomí ani doutnající hranice. 160 let po jeho smrti se na český trůn usadí Rudolf II. Tomu sice naše země moc neříká, ale nakonec tady najde útočiště před vlastní rodinou. Má totiž pocit, že ho všichni chtějí zabít. Moderní psychiatři by u něj pravděpodobně diagnostikovali bipolární poruchu. Tou trpí i řada dalších slavných Čechů, ať už je to herec Miloš Kopecký nebo spisovatel Ota Pavel. U něj se projeví ve 34 letech, když se pokusí zapálit statek v Innsbrucku a ještě ten samý rok napíše svůj první román Dukla mezi mrakodrapy.
Dědičná prokletí
Někdo si svůj tragický osud odžije sám, u jiných jako by byl součástí celé rodové kletby. Příkladem za všechny mohou být Masarykovi. V rodině prvního československého prezidenta se krutými životními ranami rozhodně nešetří. Nejprve na tyfus umírá jeho syn Herbert, milovaná manželka Charlotte skončí v blázinci a smrt dalšího syna Jana dodnes obestírá rouška tajemství. Podobně je na tom také rod fenomenálního herce Borise Rösnera. Ten je prý proklet už v 17. století s tím, že žádný jeho člen se nedožije 55 let. Představitel Harpagona ve hře Lakomec sice toto magické číslo pokoří, ale jen o čtyři měsíce. Jeho rodičům se ani to nepoštěstí a na onen svět odejdou ve 49 a 53 letech.
Titul objednávejte ZDE