21. května 1953: Pád neznámého objektu u letiště Kingman v Arizoně doprovází spekulace o zřícení mimozemské lodi.
Domů     UFO nad Sovětským svazem: Sestřelily sovětské rakety mimozemské objekty?
UFO nad Sovětským svazem: Sestřelily sovětské rakety mimozemské objekty?
od 10.4.2024
2.8tis
Co znamenají svědectví, která pocházejí z Ruska minulého století? Odehrálo se na území země několik střetů či havárií UFO?
286
SDÍLENÍ
2.8tis
ZOBRAZENÍ

Na přelomu 70. a 80. let se začínají hromadit pozorování UFO na sovětském nebi. Přestože oficiální místa zarputile mlčí, svědkové popisují sestřelení neznámého objektu přinejmenším ve dvou případech. Byly to jen špionážní letouny? Odborníci, kteří trosky zkoumají, však vyloučí jejich pozemský původ!

Co znamenají svědectví, která pocházejí z Ruska minulého století? Odehrálo se na území země několik střetů či havárií UFO? Na co to manželé narazili v lesích? Skutečně poté záhadně zemřeli, jak se říká? Využila údajná havarovaná UFO nějak ruská armáda? Nebo šlo celou dobu o jejich vlastní stroje? Dostaly se už k lidem mimozemské technologie nebo nic jako UFO neexistuje?

Jeden z důležitých okamžiků v historii UFO v Rusku přichází 6. března 1983. Tehdy kontrola vzrušného prostoru na Kavkaze zaznamenává nízko letící objekt neznámého původu. Na cíl je vypálena raketa, která jej zjevně zasáhne a poškodí.

Objekt však pokračuje v letu. Brzy začíná ztrácet výšku a nakonec mizí z dohledu radarů. Někteří aktéři událost v následujících týdnech pouštějí z hlavy. Během května téhož roku se jim však připomene.

Manželský pár, který se vydává na houby do Stolových hor nad Kavkazem u města Ordžonikidze, najde tajemný objekt. Nejsou schopni jej identifikovat, a tak pořídí několik fotografií.

Narazili snad na havarované UFO? Právě zde by se totiž mohl zřítit objekt, po kterém před dvěma měsíci sovětská armáda vypálila.

Na co to manželé narazili v lesích? Skutečně poté záhadně zemřeli, jak se říká?
Na co to manželé narazili v lesích? Skutečně poté záhadně zemřeli, jak se říká?

Kam zmizel pilot?

Objekt vysoký a široký osm metrů tvoří z velké části sklo a kov. „Stál na čtyřech nohách s vyjetými rampami.

Na spodní straně byl věnec těžkých trysek, na čtyřech stranách skleněné kopule, která měla tvar stanu, byly také umístěny čtyři trysky,“ líčí podivný stroj německý žurnalista Michael Hesemann (*1964).

„Zkoumání palubního mechanismu ukázalo, že pilot byl zřejmě ještě před ztroskotáním z objektu katapultován,“ dodává. Kam ale zmizel? Pilota tajemného zařízení, živého ani mrtvého, nikdo nespatřil.

Musela to však být bytost impozantních rozměrů, neboť sedadlo pilota je údajně dvojnásobně vetší než pro člověka. Manželé stihnou udělat několik fotografií nálezu, které dají vyvolat a ukážou je svým známým.

Zpráva o podivném nálezu se rychle rozkřikne a nad místem převezme kontrolu místní policie. Za dva dny dorazí transportéry, které objekt naloží a odvezou.

Nejdříve putuje na nedalekou základnu a pak prý mizí za zdmi tajné vojenské základny v ruském Mytišči (asi 19 km od Moskvy).

Využila údajná havarovaná UFO nějak ruská armáda? Nebo šlo celou dobu o jejich vlastní stroje?
Využila údajná havarovaná UFO nějak ruská armáda? Nebo šlo celou dobu o jejich vlastní stroje?

Pohony jsou ještě funkční

Z objektu podle všeho uniká radiace v takové míře, že je nebezpečné zdržovat se v jeho blízkosti déle než hodinu. Manželé, kteří objekt našli, v krátké době umírají na rakovinu a stejný osud potkává i několik členů vyprošťovacího týmu.

Jak se později ukáže, pohonné mechanismy objektu jsou stále funkční. Ačkoliv studená válka před dvěma lety skončila, objevují se tvrzení, že Sověti v dobývání vesmíru nepolevují, a tak může jít o pozůstatky neúspěšného testu experimentální kosmické lodi.

Mohlo by ale takové zařízení zůstat opuštěné v horách? Okamžitě se vynoří řada spekulací o původu objektu. Jedno z nadějných vysvětlení tvrdí, že jde o kulisu pro filmaře.

Podle pozdějších tvrzení, se jedná o maketu létajícího stroje, která byla v letech 1977–1978 použita během natáčení filmu Ze stříbrné planety. Film však nebyl pro dostatek peněz dokončen a maketa zůstala opuštěná v horách.

Mohli by ale filmaři na místě nechat nákladnou kulisu, místo aby se ji snažili zpeněžit? A zůstala by vůbec minimálně pět let nepovšimnuta? Pokud šlo o maketu, kde se vzala údajná radiace?  

Dostaly se už k lidem mimozemské technologie nebo nic jako UFO neexistuje?
Dostaly se už k lidem mimozemské technologie nebo nic jako UFO neexistuje?

Podivná exploze

Případ z roku 1983 působí téměř neuvěřitelně. Už o tři roky později, po sérii tajemných setkání ve vzduchu i na zemi dochází k další tajemné havárii. Na vyšetřování se tentokrát podílí řada vědců, ale ani oni nedokáží najít odpovědi na celou řadu otázek.

Je 29. ledna 1986, pár minut před 20. hodinou. Množství očitých svědků z východosibiřského městečka Dalněgorsk sleduje kulovitý objekt o velikosti měsíce. Vydává načervenalou záři a zpočátku letí rovně nad městem. Pak se ale dostane do zjevných potíží.

Několikrát klesne a zase stoupne, než se definitivně zřítí. Poté neslyšně exploduje a nakonec asi hodinu hoří. Stali se obyvatelé Dalněgorsku svědky havárie UFO, nebo šlo o pozemskou technologii? Je možné, že se tu pouze odehrál nějaký vzácný atmosférický jev?

Foto: Pxfuel
Lokalita:
reklama
Související články
od 20.5.2024 1.4tis
V srpnu 1976 se vydávají čtyři muži na výlet, který jim změní život. Až se vrátí, už nic nebude jako dřív. Pronásledováni nočními můrami si postupně vzpomínají na únos do UFO a malé bytosti, které je zkoumaly. Jejich příběh o nepříjemném setkání s mimozemšťany obstojí i před detektorem lži! Čtveřice mladých mužů, kteří se seznámili běh
od 17.5.2024 2.5tis
Známý Bermudský trojúhelník, též řečený ďáblův. To je oblast, rozprostírající se mezi jižním cípem americké Floridy, Portorikem a Bermudskými ostrovy na pomezí Mexického zálivu a západního Atlantiku.     Již Kryštof Kolumbus (1451–1506), když se svými loděmi brázdil zdejší vody, se údajně zmiňoval o podivném světle, které vystupovalo z mo
od 14.5.2024 2.7tis
Začátkem září roku 2013 se vynoří zpráva, že vědci objevili novou planetu v souhvězdí Panny. Tmavorůžové těleso o velikosti Jupiteru a čtyřnásobku jeho hmotnosti je od Země vzdáleno 57 světelných let. Už krátce po svém odhalení dalo vědcům najevo, jak málo toho o vesmíru ještě vědí. „Budeme kvůli ní muset přehodnotit pohled na vznik slunečních soustav,“ přiznává astrofyzik Markus Janson z P
od 14.5.2024 3.2tis
Plejády, též známé jako Kuřátka, jsou hvězdokupou tvořenou asi tisícem hvězd. Z nich můžeme ze Země pouhým okem pozorovat 6–10 nejjasnějších. Viditelné jsou v souhvězdí býka na východní části oblohy.     Jednou z nejzajímavějších hvězd je Pleione, která září asi 50krát jasněji než Slunce. Od naší planety jsou Plejády vzdáleny asi 380 světe
od 12.5.2024 2.8tis
V rychle se rozvíjejícím hlavním městě Kolumbie Bogotě se bagry zakusují do vrstvy zeminy. Staví se další z mnoha domů. Kolem staveniště se hemží hledači pokladů. Přece jen, památkami po starých civilizacích se to v Jižní Americe jen hemží. Jeden z přihlížejících na hromadě hlíny náhle objeví zajímavý předmět. Je relativně malý, ale poměrně těžký a má kruhovitý tvar. Okamžitě cítí šanci. [gallery
reklama
reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Odstavený vlak lákal ke spánku
skutecnepribehy.cz
Odstavený vlak lákal ke spánku
Vlak měl zpoždění, a tak jsem si zkrátila čekání v odstaveném vagonu. Usnula jsem a probral mě vlak, když se dal do pohybu. Vracela jsem se pozdě večer od kamarádky, čekala mě ještě cesta vlakem. Na setmělém nádraží jsem se dozvěděla, že má nemalé zpoždění. Byla mi zima a únavou jsem pomalu ani neudržela hlavu. Měla jsem náročný den,
7 tipů, jak probudit metabolimus
nejsemsama.cz
7 tipů, jak probudit metabolimus
Zrychlit metabolismus při hubnutí je snazší, než si myslíte. To je cesta, jak začít hubnout a zhubnout! Jak tedy zrychlit metabolismus, aby více spaloval? Po třicítce u žen klesá rychlost metabolismu o pět procent. To znamená pomalejší spalování a zvyšování váhy. Ale nemusí tomu tak být. Existují způsoby, jak metabolismus nastartovat a znovu dostat do vyšších obrátek. Existuje hned sedm tipů, které
Průlomová studie: Mezi autoimunitními poruchami a defekty zubní skloviny existuje souvislost
21stoleti.cz
Průlomová studie: Mezi autoimunitními poruchami a defekty zubní skloviny existuje souvislost
Mezinárodní výzkumný tým, jehož součástí byli vědci z Českého centra pro fenogenomiku a laboratoře transgenních modelů nemocí Ústavu molekulární genetiky AV ČR v centru BIOCEV, odhalil nové poznatky o
Bábovka se zakysanou smetanou
tisicereceptu.cz
Bábovka se zakysanou smetanou
Vláčná bábovka se hodí jako zákusek po nedělním obědě nebo jako sváteční snídaně. Potřebujete 4 vejce 1 hrnek cukru krupice 2 hrnky polohrubé mouky 1 prášek do pečiva 1 kelímek (200 g) zakys
Ať se to jen blýská!
panidomu.cz
Ať se to jen blýská!
Otisky prstů, šmouhy a kapky vody dokáží výrobky z kovu nevzhledně změnit. Čas od času je proto potřeba je důkladně očistit. Zkušené hospodyňky vědí, že na nežádoucí skvrny, které se objevují na okrasných dekoracích, úchytkách či nádobí, často pomáhá ocet, citronová šťáva či roztok jedlé sody. Měď *Koupelna Pokud máte v koupelně měděné vybavení, zřejmě
Pád Antiochie: Křižáci si město podmanili díky lsti
historyplus.cz
Pád Antiochie: Křižáci si město podmanili díky lsti
Nepřestali doufat, že dokážou Antiochii vyhladovět. Bohemund z Tarentu však s názorem ostatních křižáckých velitelů nesouhlasí. Věří, že mohou město dobýt mnohem dříve a pohodlněji – lstí. Normanský dobrodruh neztrácí čas a mezi obránci získává spojence, který křižákům pomůže dostat se za hradby! Do Byzantské říše vtrhli ve druhé polovině 11. století z východu seldžučtí
Hostina z lesa
iluxus.cz
Hostina z lesa
Restaurant Deer v Michalské ulici, jen pár kroků od Staroměstského náměstí, se těší velké oblibě. Příjemný interiér, profesionální servis a dechberoucí pokrmy, které připravuje šéfkuchař Lubomír Dolej
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Touží Denisa Nesvačilová po miminku?
nasehvezdy.cz
Touží Denisa Nesvačilová po miminku?
Stále nemůže najít toho pravého. Hvězda seriálu ZOO Denisa Nesvačilová (32) byla naposledy vášnivě zamilovaná do scenáristy Petra Kolečka (40), ale ten jí bohužel zlomil srdce. Herečka se však svého s
Naberte inspiraci na jižní Moravě
epochanacestach.cz
Naberte inspiraci na jižní Moravě
Kraj, který proslavilo skvělé víno, honosné hrady a romantické zámky. Malebnou krajinou se vine nespočet cyklostezek a turistických cest. Pokud už znáte Pernštejn i Vranov nad Dyjí a zahrady lednického zámku jste prošli křížem krážem, přijeďte letos za novinkami a neobjevenými skvosty. Jižní Morava si jich má nepřeberně, nudu nepoznáte! Že víno ochutnáte jen o
Rychlá a zběsilá jízda Paula Walkera: Od hvězdy k tragickému konci
epochaplus.cz
Rychlá a zběsilá jízda Paula Walkera: Od hvězdy k tragickému konci
Paul Walker, milovník rychlých aut a hvězda série Rychle a zběsile, tragicky zahynul při autonehodě v roce 2013. Jeho život byl plný adrenalinu, filmových úspěchů i charitativní činnosti.   Hvězda série filmů Rychle a zběsile umírá dne 30. listopadu 2013. Se svým známým, automobilovým závodníkem Rogerem Rodasem, opouští akci pořádanou Walkerovou charitou na pomoc obětem
Evropští šamani současnosti: Kde se s nimi můžete potkat?
epochalnisvet.cz
Evropští šamani současnosti: Kde se s nimi můžete potkat?
Šaman jako prostředník mezi světem nadpřirozena a lidmi nás spojuje s nejstaršími obdobími prehistorie. Z hlediska geografie byl šamanismus původním náboženstvím sibiřských národů. Brzy se však dostává i do našich končin, třeba do Uher, kde se i v pozdním středověku nacházeli šamani-táltosové. Existují a působí na našem kontinentu dodnes? Muž oslovovaný jako táltos právě odložil malý bubínek,