6. března 1992: Do počítačů celého světa se začíná šířit virus Michelangelo neznámého původu, spjatý se slavným italským umělcem.
Domů     UFO z Carbondale. Havarovaný létající talíř, nebo jen povedený žertík?
UFO z Carbondale. Havarovaný létající talíř, nebo jen povedený žertík?
od 4.8.2023
3.4tis
340
SDÍLENÍ
3.4tis
ZOBRAZENÍ

Nad americkým městečkem Carbondale se jednoho večera rozzáří podivná ohnivá koule. Letí po obloze a s ohlušující ránou dopadne do nedalekého jezírka. Místní jsou vyděšení a zprvu si myslí, že u města spadla sovětská raketa. Následné pátrání přináší ale nečekané závěry.

Spadl do jezírka v Carbondale mimozemský objekt? Po dně jezírka se prý pohybovalo neznámé světlo. Rok 1996 a několik záhadných postav nedaleko skotské vesnice Falkland.

K události dochází v noci 10. listopadu 1974. Podivný objekt proletí vysokou rychlostí nad městečkem a spadne v horách opodál do nevelkého jezírka.

Nedaleko místa dopadu se zrovna pohybují tři teenageři, kteří se hned poté běží podívat, kam podivný objekt spadl. Když přiběhnou k jezírku, spatří podivnou záři, která vychází z jeho dna.

Kužel světla je prý velký asi jako třikrát zvětšený basketbalový míč, a dokonce se zdá, jako by se po dně jezírka pohyboval. Vyděšení kluci poté běží celou událost oznámit na policejní stanici místnímu šerifovi. Ten hned zalarmuje armádu a rozbíhá se rozsáhlé vyšetřování.

Spadl do jezírka v Carbondale mimozemský objekt?
Spadl do jezírka v Carbondale mimozemský objekt?

Marné pokusy o vyzvednutí

K předpokládanému místu dopadu se hned sjíždí policejní hlídky i armádní vozy. Vojáci okolí jezera nechají uzavřít, protože sem začínají přicházet davy zvědavců.

Důvodem je prý zajištění bezpečnosti veřejnosti z důvodu možného úniku radioaktivity, pokud by se opravdu jednalo o sovětskou raketu nebo třeba satelit z oběžné dráhy.

Ze dna jezírka skutečně vychází podivná záře, vyšetřovatelé se proto rozhodnou odčerpat z něj vodu. Jejich snaha se ale nesetká s úspěchem. Odčerpávání jde příliš pomalu a jezírko se mezitím stačí plnit další vodou.

Do vody jde tedy potápěč, jenže kvůli zvířenému bahnu ze dna jezera z předchozích pokusů o odčerpání vody není pod hladinou vidět ani na pár centimetrů a potápěči se vůbec nepodaří k objektu dostat. Přichází tedy na řadu těžká technika…

Po dně jezírka se prý pohybovalo neznámé světlo.
Po dně jezírka se prý pohybovalo neznámé světlo.

Mimozemská sonda?

Na místo je přivolán velký jeřáb, který se má pokusit objekt vyzvednout. Z malých loděk se ho navíc snaží zachytit i vyšetřovatelé velkými sítěmi a tyčemi. V jednu chvíli se zdá, že ho policista s dlouhou tyčí možná dokázal podebrat.

Najednou ale tyč zajede pod vodu a překvapený policista za ní. Než ho jeho kolegové vytáhnou, málem se utopí. Práce na vytažení objektu jsou poté přerušeny a zvědavci z řad veřejnosti z místa vyvedeni.

Následujícího večera práce pokračují a místní si pak povšimnou velkého vojenského náklaďáku s čímsi velkým na korbě, jak odjíždí z místa dopadu.

Úřady poté oznámí, že se v jezírku nacházela jen stará rozsvícená důlní lucerna z nedalekých uhelných dolů, kterou tam prý kdosi hodil. A podivná ohnivá koule měl být jen obyčejný meteor, který před dopadem na zem explodoval.

Jednalo se tedy jen o hloupý žert, nebo armáda z jezírka skutečně něco vyzvedla?

Rok 1996 a několik záhadných postav nedaleko skotské vesnice Falkland.
Rok 1996 a několik záhadných postav nedaleko skotské vesnice Falkland.

Mimozemský výsadek?

V roce 1996 se měla nedaleko skotské vesnice Falkland odehrát podivná událost. Svědci tu během noci nejprve spatřili záhadná světla na obloze, seřazená do podoby trojúhelníku, která se pohybovala nad oblastí, jako by něco hledala. Tentokrát se ale pozorování neomezilo jen na záhadná světla.

Objekt prý po čase sestoupil do nedalekého údolí a vystoupilo z něj několik postav. Ty měly pobíhat kolem jakéhosi přístroje.

Podle výpovědi svědků se pak údolím začala náhle šířit podivná „mlha“, ve které se formovaly jakési vláknité kokony. Každý kokon údajně obsahoval jednu malou bytost.

Rodina, která celou událost pozorovala, byla tak vyděšená, že hned utekla a vše nahlásila na místní policii. Na místo se nedlouho poté sjely hlídky, ale nic už nenašly. Šlo tedy jen o výmysl, nebo po sobě záhadné bytosti dobře zametly stopy?

Foto: shutterstock.com, wikimedia.org, facebook.com, pixabay.com, youtube.com, flickr.com
Lokalita:
Související články
od 5.3.2026 1.2tis
Bludičky? Přírodní jev? Něco víc? V mlhavých nocích nad rašeliništi a lučinami Šumavy se od nepaměti objevují světélka, která místní i poutníci popisují jako záhadné tančící plamínky. Už v 19. století lidé vyprávěli o „bludičkách,“ neklidných světlech, která se objevují nad bažinami a ptají se každého, kdo je zahlédne, zda je bude následovat. To, co se zdá jen jako pohádkový prvek, má svou para
od 3.3.2026 2.6tis
Světla duchů Aleya v Západním Bengálsku nejsou novým fenoménem. Zřejmě se jedná o nejstrašidelnější místo v Indii! Při toulkách v bažinách Sundarbanu, můžete narazit na spoustu barevných světel! Co jsou ve skutečnosti zač? Západní Bengálsko v Indii má docela slušné procento strašidelných míst. Vedle hřbitova South Park Street, kde si lidé stěžuj
od 1.3.2026 3.4tis
Záhadná fotografie pořízená v roce 1963 zachycuje cosi zvláštního. Někteří věří, že poloprůhledná postava na snímku je duch mnicha ze 16. století s bílým závojem přes obličej, který pravděpodobně zakrývá lepru nebo jiné znetvoření. Jiní jsou skeptičtí a považují vše za podvod. Jak vlastně vznikla jedna z nejslavnějších duchařských fotek? V roce 1963 pořiz
od 28.2.2026 3.5tis
I když Bruce a Andrea Leiningerovi z amerického z města Lafayette ve státě Louisiana nikdy nevěřili v převtělování, jejich dítě je přimělo změnit názor. Nakonec veřejně prohlásili, že jejich tehdy 16letý syn James Leininger je reinkarnovaným pilotem z 2. světové války.   Když byly Jamesovi dva roky, začal prý trpět silnými nočními můrami a neustál
od 27.2.2026 3.1tis
Na našem světě existuje celá řada oblíbených a vyhledávaných míst, která jsou sice na první pohled okouzlující, ale skrývají v sobě temnou minulost. Ta se údajně projevuje skrze nadpřirozené úkazy a přízračné postavy. Kde tedy například mají Krvavou ulici a kde vyfotili děsivého Fantoma? ENIGMA zná odpověď! [gallery ids="163132,163134,163137,163138,163140,163142,163144,163146,163148,163150,1631
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Jezdili středověcí havíři do štol na pytlích?
epochalnisvet.cz
Jezdili středověcí havíři do štol na pytlích?
Někdy kolem roku 1290 jsou v oblasti dnešní Kutné Hory otevřeny bohaté stříbrné žíly. Rázem se sem sjíždějí lidé ze všech koutů království i z ciziny. Doboví kronikáři hovoří až o 100 000 příchozích, dnešní historikové jsou opatrnější a uvádějí 10 000. Mezi nimi je hodně zkušených havířů.   V počátcích těžby stříbra v Kutné
Místo svatby obrovské zklamání Schneiderové a rozchod?
nasehvezdy.cz
Místo svatby obrovské zklamání Schneiderové a rozchod?
Vztah herečky ze seriálu Místo zločinu Zlín Jitky Schneiderové (52) a jejího přítele Lukáše Pittera (45) je u konce? Vypadá to tak. Je to už deset let, co se do svého dlouhána zamilovala. Její fanouš
Že mamba černá není černá? Stačí se jí podívat do tlamy!
21stoleti.cz
Že mamba černá není černá? Stačí se jí podívat do tlamy!
V Africe se vyskytuje řada obávaných hadů, a to včetně toho, který se řadí k nejnebezpečnějším vůbec. Řeč je o mambě černé. Někomu může její název připadat zvláštní, jelikož na první pohled černá není
Na kontrolu očí choďte pravidelně
panidomu.cz
Na kontrolu očí choďte pravidelně
Většina z nás dříve či později kvůli zraku vyhledá očního lékaře. Postupem času totiž klesá schopnost zrakové akomodace – doostřování na určitou vzdálenost – a při čtení se už neobejdeme bez brýlí. Obvykle se to stává kolem čtyřicítky, a po 45. roce jen málokdo brýle nablízko nepotřebuje.   Kdy se vydat do ordinace? Nejprve oddalujete
Marie Stuartovna: Smolařka v životě i ve smrti
epochaplus.cz
Marie Stuartovna: Smolařka v životě i ve smrti
Být hlavou státu může být občas poněkud riskantní práce. I korunovaná hlava totiž může padnout k zemi. A někdy doslova, jak by mohly vyprávět pamětí mistrů popravčích. Marie Stuartovna (1542–1587) je krásná a urozená. Je královnou francouzskou, skotskou a podle nároku i anglickou. K ničemu jí to však není. Pohřbí dva krále, ze Skotska ji vyštve
Sklo jako působivý architektonický materiál
rezidenceonline.cz
Sklo jako působivý architektonický materiál
Velkoplošné prvky ze živého transparentního materiálu stavbu osvěžují, propouštějí do jejího nitra spoustu světla, a tím zlepšují kvalitu vnitřního prostředí. Navíc významně ovlivňují vzhled budovy. Tak jako dřevo a kámen v konstrukčních řešeních zdařile zastupuje ocel, výplně z cihelného či jiného zdiva zase velmi působivě nahrazuje sklo. Jeho vizuálního benefitu v podobě zrcadlení oblohy i
V kartách viděl velkou výhru
skutecnepribehy.cz
V kartách viděl velkou výhru
Rádi se jako rodina scházíme a hrajeme karty. Jednou jsme hráli dlouho do noci a manželovi se začaly najednou objevovat vize. Můj muž Aleš se nikdy o věštění nezajímal a příliš těmto věcem nevěřil. Věštce považoval za šarlatány a podvodníky. A netajil se tímto názorem. To, co se mu tedy událo, bylo něco naprosto ojedinělého. Společné večery Čas od času jsme
7 kroků péče o blond vlasy
nejsemsama.cz
7 kroků péče o blond vlasy
Být blondýnka je lákavé, ovšem pokud nemáte vlasy přirozeně plavé, tak i náročné. My ale víme, jakou péči takové vlasy potřebují. Péče o odbarvené vlasy může být složitější, než se na první pohled zdá. Odbarvená blond vyžaduje zvláštní pozornost, aby si udržela svůj odstín, zářivost a vitalitu. Pokud chcete, aby vaše vlasy zářily, je třeba dodržovat několik
Fridrich Falcký: Mezi slepými se jednooký stal králem
historyplus.cz
Fridrich Falcký: Mezi slepými se jednooký stal králem
Ještě položit korunu na hlavu a je hotovo. „Snad jsme vybrali dobře,“ honí se v myslích zástupcům českých stavů během korunovace Fridricha Falckého českým králem 4. listopadu 1619. Nepřátelské vojsko je prakticky za branami a osud celého stavovského povstání tak nyní závisí na tom, jak si povede nový panovník. Zimní král ale katastrofálně selže…  
Camembert s brusinkami a rozmarýnem
tisicereceptu.cz
Camembert s brusinkami a rozmarýnem
Camambert se hodí na gril více než hermelín, má totiž pevnější „kabátek“ a hned tak sám nevyteče. Brusinky s jeho jemnou chutí úžasně ladí. Potřebujete 4 camemberty brusinkový džem 4 lžíce ol
Umění porcování: Tuňák jako gastronomická show v Panské zahradě
iluxus.cz
Umění porcování: Tuňák jako gastronomická show v Panské zahradě
Gastronomie může být zážitkem, který se neodehrává jen na talíři. V Panské Zahradě v Dobřichovicích se o tom hosté přesvědčí během jedinečného večera věnovaného porcování celého tuňáka. Tato kuliná
Výstava Faustův labyrint –  Faust, Goethe a … Aš
epochanacestach.cz
Výstava Faustův labyrint – Faust, Goethe a … Aš
Základem výstavy jsou výtvarná díla malíře Vladimíra Kiseljova, který se ve své tvorbě také dlouhodobě zaměřuje na velké postavy dějin. K objektům jeho zájmu patří i Johann Wolfgang Goethe (1749-1832). Jak známo J. W. Goethe Aš několikrát při svých lázeňských cestách navštívil a zmiňuje se o ní i ve svých denících a osobních dopisech. Protějškem
Provozovatel: RF HOBBY, s. r. o., Bohdalecká 6/1420, 101 00 Praha 10, IČO: 26155672, tel.: 420 281 090 611, e-mail: sekretariat@rf-hobby.cz