26. května 1936: Při tragédii řece Dyji v Rakvicích utonulo 31 školáků, jejichž duchové tu prý dodnes straší.
Domů     Neobjasněné události
Umělec měl zažít posmrtný rozhovor s bohem
Jan Šedivý
od Jan Šedivý 22.10.2021
1.8tis
Mellen-Thomas Benedict
183
SDÍLENÍ
1.8tis
ZOBRAZENÍ

Přemýšleli jste někdy, na co byste se zeptali boha, kdybyste měli šanci se s ním setkat? Že v boha nevěříte? Umělec Mellen-Thomas Benedict v něj také nevěřil. A přesto s ním v okamžiku vlastní smrti vedl pozoruhodný rozhovor, který se rozhodl vyprávět.

Umělecká duše umí mnohdy vnímat věci, kolem nichž jiní lidé procházejí bez povšimnutí. Snad i proto se jeden z nejvýjimečnějších zážitků blízké smrti, které popisuje psycholog Kenneth Ring (*1936) zabývající se právě případy klinické smrti, týká umělce.

Američan Mellen-Thomas Benedict prožije chvíle, které zamotají hlavu psychologům, teologům i záhadologům.

Mellen-Thomas Benedict Benedict se však domnívá, že nezažil zážitek blízké smrti, ale smrt samotnou... Těsně před smrtí se Benedict začal zajímat o spiritualitu. Zážitek blízké smrti popisuje spousta lidí.

VÍM, ŽE BRZY ZEMŘU

Příběh Mellena-Thomase začíná ve chvíli, kdy si uvědomí, že brzy zemře. Píše se rok 1982 a jeho mozek zachvacuje neléčitelná forma rakoviny. Podle svých slov si za nemoc může sám, protože žije v přesvědčení, že lidstvo je na planetě doslova rakovinotvorným organismem.

„Zbývá vám nanejvýš osm měsíců života.“ Tak zní nelítostný verdikt lékařů. Umělec zkouší všechny možné alternativní způsoby léčby, ale žádná nezabírá. A tak, ačkoliv je spíše ateistou, vidí svůj úděl v rukou boha.

Těsně před smrtí se Benedict začal zajímat o spiritualitu.

BŮH HO DLOUHO NEZAJÍMÁ

Muž se nikdy příliš nezajímá o duchovno, ani nepatří mezi věřící. Chvíle blížící se smrti v něm ale probouzejí touhu po poznání. Jeho knihovna se plní knihami o náboženství a spiritualitě.

Pročítá si tlusté publikace o alternativních přístupech k léčbě i životu a získává novou naději. Začne věřit, že smrtí život nekončí, ale naopak jej něco ještě čeká. Neobvyklý zážitek si na Benedicta skutečně brousí zuby, ale že o něm bude moct vyprávět, to si umírající umělec nedokáže představit ani v nejsladších snech.

Zážitek blízké smrti popisuje spousta lidí.

MŮŽEME SI PROMLUVIT?

„Vzbudil jsem se ve 4.30 ráno a věděl jsem, že je to ono. Umíral jsem. Zavolal jsem pár přátelům a řekl jim sbohem,“ vzpomíná Benedict, který s ohledem na rodinný rozpočet putuje do hospicu.

Jeho posledním přáním je, aby se nikdo nedotýkal jeho mrtvého těla po šest hodin od jeho smrti. Tímto uchráněným časem si možná nevědomky zachrání život. Brzy po usnutí totiž cítí, že vystupuje z vlastního těla a letí k příjemnému světlu připomínajícímu hřejivou a láskyplnou náruč.

Muž však vycítí, že ještě nemá odejít: „Věděl jsem, že když do světla půjdu, budu mrtev. Takže jsem řekl: ,Počkejte prosím. Rád bych si předtím, než půjdu, s vámi promluvil.‘“

EXISTUJE NEJLEPŠÍ NÁBOŽENSTVÍ?

Muž rozmlouvá se světlem a dostává od něj odpovědi, které mu dočista změní pohled na lidskou spiritualitu. „Zeptal jsem se boha: ,Jaké je nejlepší náboženství na planetě? Které je správné?‘ Bůh řekl s velkou láskou:

,Nezáleží na tom.‘“ vzpomíná Mallen-Thomas. Zdá se tedy, že charakter obrazů při prožitku klinické smrti závisí na tom, v co a koho věříme, ale i na společnosti, v níž vyrůstáme. Benedict se zajímá o vesmír, snad proto během zážitku putuje hluboko do kosmu až před velký třesk.

Benedict se však domnívá, že nezažil zážitek blízké smrti, ale smrt samotnou…

SKUTEČNÁ SMRT?

Mellen-Thomas Benedict je přesvědčený, že se v jeho případě nejedná o zážitek blízké smrti, ale že po dobu více než hodiny a půl zažil smrt samotnou. Už nikdy na lidi nepohlíží jako na nemocné organismy.

Podle informací od světla prý lidé ani nejsou od přírody zlí. Jak to vypadá s umělcovou rakovinou? Doslova nijak. V okamžik, kdy se Benedict rozhodne vrátit zpět na svět, nemoc zázračně mizí!

Foto: PX FUEL, úvodní foto: se svolením Mellena-Thomase Benedicta

Lokalita:
reklama
Související články
od Eva Soukupová 26.5.2022 1.1tis
Mořští lidé mají na jižním a jihozápadním pobřeží Kaspického moře dlouhou tradici. Pozorování jakéhosi mořského muže se začínají hojně objevovat hlavně na začátku tohoto tisíciletí. Jde o pouhou pověst, nebo skutečného tvora z masa a kostí?     Popis tvora, se kterým svědkové přicházejí, je vždy téměř shodný. Jde o stvoření podobné nepříliš vzrostlému člověku. […]
od Mirek Brát 25.5.2022 1.6tis
Západní historikové mu přezdívali „Nero islámu“, čímž chtěli dát najevo jasné kontroverze v jeho povaze a charakteru vládnutí. Ti, kdo šli v negativním hodnocení ještě dále, o něm mluvili jako o šíleném kalifovi. Do dějin se však Al-Hakim bi-Amr Alláh vepsal i svým záhadným zmizením, které nebylo dosud vysvětleno. Do roku 1009 byly Jeruzalém a Svatá země […]
od Adriana Vojtíšková 25.5.2022 1.9tis
Padouch Joker patří k těm vůbec nejznámějším a zřejmě i nejoblíbenějším záporným postavám. Psychopatický klaun je někdy jen ztřeštěný a rozverný, jindy ale brutální, nemilosrdný a smrtící. A to možná i pro své představitele… Jokerova minulost je zahalena tajemstvím a jde o natolik složitou a rozporuplnou osobnost, že představuje obrovskou výzvu pro každého herce, který […]
od Dalibor Vrána 24.5.2022 2.2tis
Americký stát Arkansas je proslulý nádhernou přírodou. Majestátní hory, stříbřité řeky, hluboké jeskyně, horké gejzíry, to vše tu můžete najít. Lidé se zde rádi jen tak toulají a čekají, co je překvapí. Někdy to však může být i nadpřirozeno… Také dva chlapci z jihu Arkansasu, Paddjo a jeho mladší bratr, se rádi toulají přírodou. Vyrazí […]
od Jan Šedivý 22.5.2022 1.7tis
Nový zákon je z velké části postaven na myšlence, že se Spasitel opět vrátí. Druhý příchod bude znamenat celospolečenskou obrodu. Není tak překvapující, že se najde mnoho lidí, kteří sami sebe za Ježíše či Mesiáše považují. Krišna Venta Narozený jako Francis Herman Pencovic (1911–1958), se proslavuje v 40. až 50. letech minulého století. Na veřejnosti nosí jen róby, […]