24. září 1952: Z torontského letiště je ukradeno šest boxů plných zlatých cihel, které už se nikdy nenajdou.
Domů     Neobjasněné události
Umělec měl zažít posmrtný rozhovor s bohem
Jan Šedivý
od Jan Šedivý 22.10.2021
1.8tis
Mellen-Thomas Benedict
183
SDÍLENÍ
1.8tis
ZOBRAZENÍ

Přemýšleli jste někdy, na co byste se zeptali boha, kdybyste měli šanci se s ním setkat? Že v boha nevěříte? Umělec Mellen-Thomas Benedict v něj také nevěřil. A přesto s ním v okamžiku vlastní smrti vedl pozoruhodný rozhovor, který se rozhodl vyprávět.

Umělecká duše umí mnohdy vnímat věci, kolem nichž jiní lidé procházejí bez povšimnutí. Snad i proto se jeden z nejvýjimečnějších zážitků blízké smrti, které popisuje psycholog Kenneth Ring (*1936) zabývající se právě případy klinické smrti, týká umělce.

Američan Mellen-Thomas Benedict prožije chvíle, které zamotají hlavu psychologům, teologům i záhadologům.

Mellen-Thomas Benedict Benedict se však domnívá, že nezažil zážitek blízké smrti, ale smrt samotnou... Těsně před smrtí se Benedict začal zajímat o spiritualitu. Zážitek blízké smrti popisuje spousta lidí.

VÍM, ŽE BRZY ZEMŘU

Příběh Mellena-Thomase začíná ve chvíli, kdy si uvědomí, že brzy zemře. Píše se rok 1982 a jeho mozek zachvacuje neléčitelná forma rakoviny. Podle svých slov si za nemoc může sám, protože žije v přesvědčení, že lidstvo je na planetě doslova rakovinotvorným organismem.

„Zbývá vám nanejvýš osm měsíců života.“ Tak zní nelítostný verdikt lékařů. Umělec zkouší všechny možné alternativní způsoby léčby, ale žádná nezabírá. A tak, ačkoliv je spíše ateistou, vidí svůj úděl v rukou boha.

Těsně před smrtí se Benedict začal zajímat o spiritualitu.

BŮH HO DLOUHO NEZAJÍMÁ

Muž se nikdy příliš nezajímá o duchovno, ani nepatří mezi věřící. Chvíle blížící se smrti v něm ale probouzejí touhu po poznání. Jeho knihovna se plní knihami o náboženství a spiritualitě.

Pročítá si tlusté publikace o alternativních přístupech k léčbě i životu a získává novou naději. Začne věřit, že smrtí život nekončí, ale naopak jej něco ještě čeká. Neobvyklý zážitek si na Benedicta skutečně brousí zuby, ale že o něm bude moct vyprávět, to si umírající umělec nedokáže představit ani v nejsladších snech.

Zážitek blízké smrti popisuje spousta lidí.

MŮŽEME SI PROMLUVIT?

„Vzbudil jsem se ve 4.30 ráno a věděl jsem, že je to ono. Umíral jsem. Zavolal jsem pár přátelům a řekl jim sbohem,“ vzpomíná Benedict, který s ohledem na rodinný rozpočet putuje do hospicu.

Jeho posledním přáním je, aby se nikdo nedotýkal jeho mrtvého těla po šest hodin od jeho smrti. Tímto uchráněným časem si možná nevědomky zachrání život. Brzy po usnutí totiž cítí, že vystupuje z vlastního těla a letí k příjemnému světlu připomínajícímu hřejivou a láskyplnou náruč.

Muž však vycítí, že ještě nemá odejít: „Věděl jsem, že když do světla půjdu, budu mrtev. Takže jsem řekl: ,Počkejte prosím. Rád bych si předtím, než půjdu, s vámi promluvil.‘“

EXISTUJE NEJLEPŠÍ NÁBOŽENSTVÍ?

Muž rozmlouvá se světlem a dostává od něj odpovědi, které mu dočista změní pohled na lidskou spiritualitu. „Zeptal jsem se boha: ,Jaké je nejlepší náboženství na planetě? Které je správné?‘ Bůh řekl s velkou láskou:

,Nezáleží na tom.‘“ vzpomíná Mallen-Thomas. Zdá se tedy, že charakter obrazů při prožitku klinické smrti závisí na tom, v co a koho věříme, ale i na společnosti, v níž vyrůstáme. Benedict se zajímá o vesmír, snad proto během zážitku putuje hluboko do kosmu až před velký třesk.

Benedict se však domnívá, že nezažil zážitek blízké smrti, ale smrt samotnou…

SKUTEČNÁ SMRT?

Mellen-Thomas Benedict je přesvědčený, že se v jeho případě nejedná o zážitek blízké smrti, ale že po dobu více než hodiny a půl zažil smrt samotnou. Už nikdy na lidi nepohlíží jako na nemocné organismy.

Podle informací od světla prý lidé ani nejsou od přírody zlí. Jak to vypadá s umělcovou rakovinou? Doslova nijak. V okamžik, kdy se Benedict rozhodne vrátit zpět na svět, nemoc zázračně mizí!

Foto: PX FUEL, úvodní foto: se svolením Mellena-Thomase Benedicta

Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 23.9.2022 1.5tis
Rok 1948 byl nervózní dobou nejen v našich zeměpisných šířkách, ale i ve Spojených státech. Rozbíhala se epocha studené války, a tak klidu nepřidalo, když se u přísně střežených laboratoří v Los Alamos objevily záhadné světelné úkazy. Přiletěli jimi na exkurzi sovětští špióni, nebo se pod prsty tamních vědců chtěli podívat jejich mimozemští kolegové? Podivná létající zelená […]
od Eva Soukupová 23.9.2022 2.3tis
Podívanou, kterou nabízí 12 kilometrů dlouhé údolí Hessdalen v Norsku, nelze najít snad nikde jinde na světě. Nejenže se tu světla objevují s železnou pravidelnosti, ale dokonce hned v několika různých formách, a jejich pozorování občas trvá neuvěřitelně dlouho! Kvůli záhadným světlům byla v údolí dokonce vybudována stanice pro jejich pozorování.     První zmínky […]
od Adriana Vojtíšková 22.9.2022 2.3tis
Už jste slyšeli o Stanfordském experimentu, kdy se hra na vězně a dozorce změní v sadistickou podívanou? EnigmaPlus.cz vám představí nejslavnější psychologické pokusy, které ukážou naše nejtemnější stránky.      CO ROZKÁŽOU, TO JE SVATÉ Milgramův experiment (r. 1963)   Pokus amerického sociálního psychologa Stanleyho Milgrama šokujícím způsobem odhalil, jakou moc nad námi mají uznávané […]
od Adriana Vojtíšková 22.9.2022 2.5tis
Mezi nejpodivnější svědectví o neidentifikovatelných létajících objektech patří případ takzvaných světel z Phoenixu. Událost z roku 1997 sledovalo nespočet svědků a zůstává jednou z největších záhad spojených s fenoménem návštěvníků z vesmíru.     Jeden z nejslavnějších případů pozorování UFO se odehrává 13. března 1997 v americkém městě Phoenix ve státě Arizona. Na obloze nad […]
od Mirek Brát 21.9.2022 2.4tis
Herrington Lake v Kentucky ve Spojených státech amerických je takzvané antropogenní jezero vzniklé činností člověka. Jezero bylo vytvořeno přehrazením několika řek již v roce 1925. Jeho hluboké vody jsou domovinou mnoha druhů ryb a také neznámého jezerního monstra! Jezero Herrington má maximální hloubku okolo sedmdesáti šesti metrů. Je tak nejhlubším jezerem v celém Kentucky. I to znesnadňuje […]