Domů     Neobjasněné události
Umělec měl zažít posmrtný rozhovor s bohem
Jan Šedivý
od Jan Šedivý 22.10.2021
1.8tis
Mellen-Thomas Benedict
183
SDÍLENÍ
1.8tis
ZOBRAZENÍ

Přemýšleli jste někdy, na co byste se zeptali boha, kdybyste měli šanci se s ním setkat? Že v boha nevěříte? Umělec Mellen-Thomas Benedict v něj také nevěřil. A přesto s ním v okamžiku vlastní smrti vedl pozoruhodný rozhovor, který se rozhodl vyprávět.

Umělecká duše umí mnohdy vnímat věci, kolem nichž jiní lidé procházejí bez povšimnutí. Snad i proto se jeden z nejvýjimečnějších zážitků blízké smrti, které popisuje psycholog Kenneth Ring (*1936) zabývající se právě případy klinické smrti, týká umělce.

Američan Mellen-Thomas Benedict prožije chvíle, které zamotají hlavu psychologům, teologům i záhadologům.

Mellen-Thomas Benedict Benedict se však domnívá, že nezažil zážitek blízké smrti, ale smrt samotnou... Těsně před smrtí se Benedict začal zajímat o spiritualitu. Zážitek blízké smrti popisuje spousta lidí.

VÍM, ŽE BRZY ZEMŘU

Příběh Mellena-Thomase začíná ve chvíli, kdy si uvědomí, že brzy zemře. Píše se rok 1982 a jeho mozek zachvacuje neléčitelná forma rakoviny. Podle svých slov si za nemoc může sám, protože žije v přesvědčení, že lidstvo je na planetě doslova rakovinotvorným organismem.

„Zbývá vám nanejvýš osm měsíců života.“ Tak zní nelítostný verdikt lékařů. Umělec zkouší všechny možné alternativní způsoby léčby, ale žádná nezabírá. A tak, ačkoliv je spíše ateistou, vidí svůj úděl v rukou boha.

Těsně před smrtí se Benedict začal zajímat o spiritualitu.

BŮH HO DLOUHO NEZAJÍMÁ

Muž se nikdy příliš nezajímá o duchovno, ani nepatří mezi věřící. Chvíle blížící se smrti v něm ale probouzejí touhu po poznání. Jeho knihovna se plní knihami o náboženství a spiritualitě.

Pročítá si tlusté publikace o alternativních přístupech k léčbě i životu a získává novou naději. Začne věřit, že smrtí život nekončí, ale naopak jej něco ještě čeká. Neobvyklý zážitek si na Benedicta skutečně brousí zuby, ale že o něm bude moct vyprávět, to si umírající umělec nedokáže představit ani v nejsladších snech.

Zážitek blízké smrti popisuje spousta lidí.

MŮŽEME SI PROMLUVIT?

„Vzbudil jsem se ve 4.30 ráno a věděl jsem, že je to ono. Umíral jsem. Zavolal jsem pár přátelům a řekl jim sbohem,“ vzpomíná Benedict, který s ohledem na rodinný rozpočet putuje do hospicu.

Jeho posledním přáním je, aby se nikdo nedotýkal jeho mrtvého těla po šest hodin od jeho smrti. Tímto uchráněným časem si možná nevědomky zachrání život. Brzy po usnutí totiž cítí, že vystupuje z vlastního těla a letí k příjemnému světlu připomínajícímu hřejivou a láskyplnou náruč.

Muž však vycítí, že ještě nemá odejít: „Věděl jsem, že když do světla půjdu, budu mrtev. Takže jsem řekl: ,Počkejte prosím. Rád bych si předtím, než půjdu, s vámi promluvil.‘“

EXISTUJE NEJLEPŠÍ NÁBOŽENSTVÍ?

Muž rozmlouvá se světlem a dostává od něj odpovědi, které mu dočista změní pohled na lidskou spiritualitu. „Zeptal jsem se boha: ,Jaké je nejlepší náboženství na planetě? Které je správné?‘ Bůh řekl s velkou láskou:

,Nezáleží na tom.‘“ vzpomíná Mallen-Thomas. Zdá se tedy, že charakter obrazů při prožitku klinické smrti závisí na tom, v co a koho věříme, ale i na společnosti, v níž vyrůstáme. Benedict se zajímá o vesmír, snad proto během zážitku putuje hluboko do kosmu až před velký třesk.

Benedict se však domnívá, že nezažil zážitek blízké smrti, ale smrt samotnou…

SKUTEČNÁ SMRT?

Mellen-Thomas Benedict je přesvědčený, že se v jeho případě nejedná o zážitek blízké smrti, ale že po dobu více než hodiny a půl zažil smrt samotnou. Už nikdy na lidi nepohlíží jako na nemocné organismy.

Podle informací od světla prý lidé ani nejsou od přírody zlí. Jak to vypadá s umělcovou rakovinou? Doslova nijak. V okamžik, kdy se Benedict rozhodne vrátit zpět na svět, nemoc zázračně mizí!

Foto: PX FUEL, úvodní foto: se svolením Mellena-Thomase Benedicta

Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 3.12.2021 1.0tis
V šedesátých letech minulého století zakoupilo izraelské námořnictvo ve Velké Británii tři ponorky: Doplhin, Leviathan a Dakar. A právě jméno ponorky Dakar se stane symbolem dlouho nevyjasněné největší záhady v historii izraelského námořnictva. Ponorkám postaveným v době druhé světové války se neodcházelo do výslužby snadno. Mnohé z nich se dočkaly přestavby a sloužily v různých zemích i […]
od Mirek Brát 2.12.2021 1.9tis
Letos uplynulo rovných šedesát let od tragické smrti švédského diplomata a politika Daga Hammarskjölda (1905-1961).  Jako generální tajemník Organizace spojených národů se zasloužil o řešení Suezské krize či o hledání řešení turbulentního politického vývoje na africkém kontinentě. Afrika se mu stala osudnou. V roce 1961 zde zahynul při leteckém neštěstí, které je i v současnosti […]
od Eva Soukupová 2.12.2021 2.4tis
V březnu 1907 poblíž městě Buena Vista v Kentucky dochází k podivnému setkání místního dělníka na farmě s podivnou bytostí. Vypadá napůl jako člověk, napůl jako zvíře. Na tvora je následně uspořádán hon, ale zvláštní bytost se dopadnout nepodaří. S čím se tehdy farmář setkal?     „Obdrželi jsme zde informaci, že lidé z okolí […]
od Adriana Vojtíšková 1.12.2021 2.9tis
V Apalačském pohoří se podél hranice amerických států Tennessee a Severní Karolína na jihovýchodě Spojených táhne Národní park Great Smoky Mountains. Lidé tu mizejí jako by se vypařili!     Mezi pohřešovanými jsou dokonce i zkušení trampové, kteří dokáží přežít i v extrémních podmínkách. Kam a proč tito lidé mizejí? Název, který v překladu znamená […]
od Eva Soukupová 30.11.2021 2.8tis
Smrt Johna P. Wheelera III. je zaručeně jedním z nejkontroverznějších úmrtí posledních let. Nejen proto, že jsou jeho poslední okamžiky plné nejasností, ale také pro jeho úzké vazby s nejvyššími patry americké politiky. Ty prý mohly být hlavní příčinou jeho záhadné smrti. Tělo Johna P. Wheelera III. (1944–2010), známého také jako Jack Wheeler je nalezeno […]