Skip to content

Umění které děsí: Pět nejstrašidelnějších obrazů historie!

Malba je jednou z nejkrásnějších forem umění. Obohacuje, podněcuje představivost a vybízí k zamyšlení. Ale co když některá díla v sobě nesou také prokletí?

Toto je pět nejznámějších obrazů, které děsí lidstvo!

5. Zmučený člověk

Obraz zmučeného muže má velice zajímavou historii. Jeho autor údajně při malbě použil vlastní krev, aby odstíny červené nabyly dokonalosti. Následně spáchal sebevraždu.

Nynější majitel Sean Robinson získal tento obraz od své prababičky. Ta mu popsala podivné události, které se s obrazem pojily. Z místa, kde byl obraz uložen, slýchávala nářky a po domě se pohyboval zvláštní stín. Žena se domnívala, že se jednalo o ducha samotného malíře, který obraz posedl.

Úplně stejné zážitky poté potkaly i samotného Seana a hluboce ovlivnily i jeho manželku a syna. Opět v domě slýchali hlasy a neznámá ruka dokonce pročísla vlasy Seanovy nebohé nebohé ženy. Jejich malý syn se také řádění zvláštního obrazu nevyhnul a nevysvětlitelně spadl ze schodů.

Je vůbec dobrý nápad schovávat si také zlověstné dílo doma?

4. Ruce mu vzdorují

Pod všeříkajícím názvem „strašidelná malba“, bylo možné tento obraz najít na eBay. Jedná se nejspíš o duchy nejvíce sužovanou malbu na světě. V roce 1972 obraz namaloval Bill Stoneham a zobrazuje chlapce, po jehož boku stojí panenka v životní velikosti. Za prosklenými dveřmi pak vidíme ruce, dotýkající se tabulí.

Co ale na obrazu nejvíce děsí, je samozřejmě jeho historie. První muži, kteří s obrazem přišli do styku, zemřeli. Následní vlastníci vypověděli, že mívali sny o chlapci, který sešel z obrazu a pohyboval se po bytě. Jiní zase říkali, že děti občas záhadně zmizely ze samotného plátna.

Poslední majitel, který se snažil obraz prodat na eBay, k němu napsal tento komentář:

„Kdysi jsem si říkal, co je tak zvláštního na původně obyčejném obraze (teď si to nemyslím!!!). Jednou ráno mi naše čtyřletá dcera pověděla, že se děti na obraze začaly prát a poté vyskočily z obrazu ven!“

Obraz nakonec vydražila za 1,025.00 dolarů Perception Gallery v Michiganu. Tím ale jeho legenda neskončila. Dodnes lidé, kteří na obraz pohlédnou, zažívají nepříjemné pocity a nevysvětlitelné záchvaty strachu.

3. Plačící chlapec

„Plačící chlapec“ je jednou z mnoha maleb italského malíře Giovanni Bragolina. Vytvářely se ve velkém množství, jako suvenýry pro turisty po druhé světové válce. Přestože je těchto děl několik, příběh Plačícího chlapce patří k těm nejznámějším.

V prakticky každé domácnosti, kde obraz visel, došlo k nevysvětlitelným požárům. A zatím, co dům lehl popelem, tato jediná malba zůstala vždy naprosto nedotčená, přestože se nacházela v samotném epicentru katastrofy!

2. Bernardo De Galvez

Bernardo De Galvez y Madrid byl španělský vojevůdce a správce amerických kolonií. V hotelu Galvez v Texasu visí jeho portrét a podle svědků je sužován právě jeho duchem.

Rezidenti hotelu i zaměstnanci se shodují na tom, že přiblížit se k obrazu bez svolení s sebou nese následky. Chladná místa, nepříjemné pocity. Pokud se pokusíte udělat fotografii obrazu bez předchozího svolení jeho majitele – tedy samotného De Galveze – fotografie vždy vyjdou rozostřené nebo jinak poškozené.

De Galvez má také v oblibě všechny kolem sebe sledovat a jeho oči se vždy neomylně upírají přímo na vás!

1. Bezhlavý muž

Laura P., čtenářka webových stránek o záhadách, vypověděla podivný příběh této původně fotografie. Vytvořená pomocí dvojité expozice fotografem Jamesem Kiddem, měla zobrazovat starý dostavník a vagón. Krátce poté, co nechal James fotografii vyvolat, objevila se na ní silueta bezhlavého muže, stojícího na kusu klády.

Samotný James nechal fotografii prostudovat odborníky, včetně profesionálů z firmy Kodak, ale nikdo nebyl schopen přítomnost muže vysvětlit.

Laura fascinována touto událostí požádala Jamese, jestli by mohla jeho fotografii přemalovat olejem na plátno. Kidd to povolil, avšak pověšením obrazu do kanceláře, kde Laura pracovala, se na pracoviště vkradly nevysvětlitelné úkazy. Papíry se pohybovaly po místnosti, schůzky v diářích se přesouvaly na jiná data. Kolegové proto požádali Lauru, aby obraz odvezla k sobě domů.

Avšak ani tam nedošla Laura klidu. Obraz byl nejprve zavěšen na stěně sousedící s garáží. Dokud tam byl, do garáže neustále zatékalo, přestože byla několikrát opravena. Po zemi se válely střepy a sůl a ozývalo se nevysvětlitelné klepání na dveře.

Někteří lidé ale Lauře její příběh nevěřili. Jedna žena se při pohledu na obraz Lauře vysmála. Když se pak vrátila domů, doposud správně upevněné hodiny spadly na zem a rozbily se na kousky.

Také Lauřin přítel si vyžádal fotokopii obrazu, aby ho mohl ukázat své tchyni. Položil fotku na stůl a začal hrát karty. Při letmém pohledu z okna ale zachytil postavu, pohybující se na zahradě. Přesvědčen o tom, že se jedná o bezhlavého muže, obrázek Lauře vrátil se slovy, že se fotografie už nikdy nedotkne.

Foto: http://weekinweird.com/, https://www.dailydot.com/, http://www.newscrab.com, https://www.top5s.co.uk
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky paranormal Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Kanárkové dívky denně riskovaly život
epochalnisvet.cz

Kanárkové dívky denně...

„Máte žluté dítě. Nebojte se, to časem vybledne,“...
Csáková: Proč už nikomu nevěří?
nasehvezdy.cz

Csáková: Proč už nikomu...

Zpěvačka Ilona Csáková (47) sice miluje svou...
VIDEO: Čaj hnojený pandím trusem zahřeje duši, nikoli ovšem peněženku!
epochaplus.cz

VIDEO: Čaj hnojený pandím trusem...

Káva ze zrn, která absolvovala cestu trávicím...
Výbuch, o kterém se svět neměl dovědět
21stoleti.cz

Výbuch, o kterém se svět...

„Pracovníci jaderných elektráren, to jsou lidé...
Fiasko při operní premiéře Fidelia: Proč publikum nerozumělo zpěvákům ani slovo?
epochaplus.cz

Fiasko při operní premiéře...

Dlouhé a náročné dialogy nejsou pro diváky...
Efektní moderní podlahoviny
rezidenceonline.cz

Efektní moderní podlahoviny

Jsou jedním ze základních výrazových prostředků,...
Americká armáda hledá alternativu ke GPS. Systém je snadno napadnutelný
21stoleti.cz

Americká armáda hledá...

Americká armáda využívá GPS systém zcela běžně....
Afrodita a ty druhé
epochalnisvet.cz

Afrodita a ty druhé

Petúnie jsou hned po muškátech nejhojnějšími obyvatelkami...
Co dělat se starými cédéčky?
nasehvezdy.cz

Co dělat se starými cédéčky?

Doba jde dopředu a doma se vám určitě válejí...
Když byl vesmír ještě mladý: astronomové pozorují formující se galaxie
21stoleti.cz

Když byl vesmír ještě mladý:...

Radioteleskopy ALMA a APEX nahlédly hluboko do...
Neobjasněná vražda na hradě Buchlov: Čí ruka propíchla pruďasa Jindřicha Prakšického?
epochaplus.cz

Neobjasněná vražda na hradě...

Šlechtic Jindřich Prakšický se 25. července 1582...
Léto se blíží, zhubněte s pomocí sušeného masa
iluxus.cz

Léto se blíží, zhubněte s...

Jaro je tady. Po dlouhé zimě konečně...