Skip to content

Umění které děsí: Pět nejstrašidelnějších obrazů historie!

Malba je jednou z nejkrásnějších forem umění. Obohacuje, podněcuje představivost a vybízí k zamyšlení. Ale co když některá díla v sobě nesou také prokletí?

Toto je pět nejznámějších obrazů, které děsí lidstvo!

5. Zmučený člověk

Obraz zmučeného muže má velice zajímavou historii. Jeho autor údajně při malbě použil vlastní krev, aby odstíny červené nabyly dokonalosti. Následně spáchal sebevraždu.

Nynější majitel Sean Robinson získal tento obraz od své prababičky. Ta mu popsala podivné události, které se s obrazem pojily. Z místa, kde byl obraz uložen, slýchávala nářky a po domě se pohyboval zvláštní stín. Žena se domnívala, že se jednalo o ducha samotného malíře, který obraz posedl.

Úplně stejné zážitky poté potkaly i samotného Seana a hluboce ovlivnily i jeho manželku a syna. Opět v domě slýchali hlasy a neznámá ruka dokonce pročísla vlasy Seanovy nebohé nebohé ženy. Jejich malý syn se také řádění zvláštního obrazu nevyhnul a nevysvětlitelně spadl ze schodů.

Je vůbec dobrý nápad schovávat si také zlověstné dílo doma?

4. Ruce mu vzdorují

Pod všeříkajícím názvem “strašidelná malba”, bylo možné tento obraz najít na eBay. Jedná se nejspíš o duchy nejvíce sužovanou malbu na světě. V roce 1972 obraz namaloval Bill Stoneham a zobrazuje chlapce, po jehož boku stojí panenka v životní velikosti. Za prosklenými dveřmi pak vidíme ruce, dotýkající se tabulí.

Co ale na obrazu nejvíce děsí, je samozřejmě jeho historie. První muži, kteří s obrazem přišli do styku, zemřeli. Následní vlastníci vypověděli, že mívali sny o chlapci, který sešel z obrazu a pohyboval se po bytě. Jiní zase říkali, že děti občas záhadně zmizely ze samotného plátna.

Poslední majitel, který se snažil obraz prodat na eBay, k němu napsal tento komentář:

“Kdysi jsem si říkal, co je tak zvláštního na původně obyčejném obraze (teď si to nemyslím!!!). Jednou ráno mi naše čtyřletá dcera pověděla, že se děti na obraze začaly prát a poté vyskočily z obrazu ven!”

Obraz nakonec vydražila za 1,025.00 dolarů Perception Gallery v Michiganu. Tím ale jeho legenda neskončila. Dodnes lidé, kteří na obraz pohlédnou, zažívají nepříjemné pocity a nevysvětlitelné záchvaty strachu.

3. Plačící chlapec

“Plačící chlapec” je jednou z mnoha maleb italského malíře Giovanni Bragolina. Vytvářely se ve velkém množství, jako suvenýry pro turisty po druhé světové válce. Přestože je těchto děl několik, příběh Plačícího chlapce patří k těm nejznámějším.

V prakticky každé domácnosti, kde obraz visel, došlo k nevysvětlitelným požárům. A zatím, co dům lehl popelem, tato jediná malba zůstala vždy naprosto nedotčená, přestože se nacházela v samotném epicentru katastrofy!

2. Bernardo De Galvez

Bernardo De Galvez y Madrid byl španělský vojevůdce a správce amerických kolonií. V hotelu Galvez v Texasu visí jeho portrét a podle svědků je sužován právě jeho duchem.

Rezidenti hotelu i zaměstnanci se shodují na tom, že přiblížit se k obrazu bez svolení s sebou nese následky. Chladná místa, nepříjemné pocity. Pokud se pokusíte udělat fotografii obrazu bez předchozího svolení jeho majitele – tedy samotného De Galveze – fotografie vždy vyjdou rozostřené nebo jinak poškozené.

De Galvez má také v oblibě všechny kolem sebe sledovat a jeho oči se vždy neomylně upírají přímo na vás!

1. Bezhlavý muž

Laura P., čtenářka webových stránek o záhadách, vypověděla podivný příběh této původně fotografie. Vytvořená pomocí dvojité expozice fotografem Jamesem Kiddem, měla zobrazovat starý dostavník a vagón. Krátce poté, co nechal James fotografii vyvolat, objevila se na ní silueta bezhlavého muže, stojícího na kusu klády.

Samotný James nechal fotografii prostudovat odborníky, včetně profesionálů z firmy Kodak, ale nikdo nebyl schopen přítomnost muže vysvětlit.

Laura fascinována touto událostí požádala Jamese, jestli by mohla jeho fotografii přemalovat olejem na plátno. Kidd to povolil, avšak pověšením obrazu do kanceláře, kde Laura pracovala, se na pracoviště vkradly nevysvětlitelné úkazy. Papíry se pohybovaly po místnosti, schůzky v diářích se přesouvaly na jiná data. Kolegové proto požádali Lauru, aby obraz odvezla k sobě domů.

Avšak ani tam nedošla Laura klidu. Obraz byl nejprve zavěšen na stěně sousedící s garáží. Dokud tam byl, do garáže neustále zatékalo, přestože byla několikrát opravena. Po zemi se válely střepy a sůl a ozývalo se nevysvětlitelné klepání na dveře.

Někteří lidé ale Lauře její příběh nevěřili. Jedna žena se při pohledu na obraz Lauře vysmála. Když se pak vrátila domů, doposud správně upevněné hodiny spadly na zem a rozbily se na kousky.

Také Lauřin přítel si vyžádal fotokopii obrazu, aby ho mohl ukázat své tchyni. Položil fotku na stůl a začal hrát karty. Při letmém pohledu z okna ale zachytil postavu, pohybující se na zahradě. Přesvědčen o tom, že se jedná o bezhlavého muže, obrázek Lauře vrátil se slovy, že se fotografie už nikdy nedotkne.

Foto: http://weekinweird.com/, https://www.dailydot.com/, http://www.newscrab.com, https://www.top5s.co.uk
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky paranormal Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Vrátí se tygr ussurijský do Kazachstánu?
epochalnisvet.cz

Vrátí se tygr ussurijský do...

S ambiciózním plánem přišel Kazachstán. Jeho...
Při pití spolkl živou rybu: Skončil na operačním sále!
epochaplus.cz

Při pití spolkl živou rybu:...

Různé národy, skupiny lidí nebo jen party přátel...
Rozmařilý Habsburk: Rudolf II. zaměstnával podavače umyvadla
epochaplus.cz

Rozmařilý Habsburk: Rudolf II....

Zástupy vyslanců i papežský nuncius přešlapují v císařských...
Péče v něžně hebkém pojetí
rezidenceonline.cz

Péče v něžně hebkém pojetí

Savé ručníky, župan, ze kterého se vám nebude chtít...
Jihočeští biologové sledují 600 tisíckrát zvětšené buňky ve 3D
21stoleti.cz

Jihočeští biologové sledují 600...

Pohledy do mikrosvěta získávají díky nejnovějšímu...
Partnerská válka o prostor v posteli? Ford nabízí řešení, inspirované systémem udržování jízdních pruhů
21stoleti.cz

Partnerská válka o prostor v posteli?...

Má-li Váš partner tendenci opouštět svou...
Vědci získávají oxid křemičitý ze slupek od rýže
21stoleti.cz

Vědci získávají oxid...

Liberečtí vědci objevili metodu, kterou lze získat oxid...
Znáte nejzajímavější svátky na světě?
epochaplus.cz

Znáte nejzajímavější svátky...

Důvodů k nejrůznějším oslavám se najde vždy...
Patricie Solaříková: Skrývá herečka těhotenství?
nasehvezdy.cz

Patricie Solaříková: Skrývá...

Nedávno dala po 13 letech sbohem seriálu Ulice....
BEZMOCNÝ LUDVÍK XIX. – Během vlády poslouchal manželčiny nářky
epochalnisvet.cz

BEZMOCNÝ LUDVÍK XIX. –...

Zatímco někteří panovníci vydrží u moci...
Kdy přiznají, že spolu nejsou?
nasehvezdy.cz

Kdy přiznají, že spolu nejsou?

Nejznámější český hokejista Jaromír...
Dům z dětství Donalda Trumpa na prodej
iluxus.cz

Dům z dětství Donalda...

Nemusíte být ni fanoušek amerického...