9. prosince 1965: V Kecksburgu v Pensylvánii je spatřena ohnivá koule. Armáda místo dopadu uzavírá a zatajuje informace.
Domů     Útočí na rodinu Olesenových blesky?
Útočí na rodinu Olesenových blesky?
od 31.10.2023
2.6tis
Při prvním incidentu blesk zasáhl dům a prorazil střechu i strop, foto Pixabay
288
SDÍLENÍ
2.6tis
ZOBRAZENÍ

Členové rodiny Olesenových z amerického státu Illinois jsou již po čtyři generace doslova pronásledováni blesky. Od roku 1899, kdy blesk zasáhl a zabil prvního člena rodiny, se podobných případů odehraje ještě devět.

Některé z nich skončí smrtí. Rodina dnes uvažuje, že se jedná o něco nadpřirozeného. Mají pravdu, nebo to byly vždy jen náhody?

Při prvním incidentu blesk zasáhl dům a prorazil střechu i strop, foto Pixabay Blesky zabily několik členů rodiny Olesenových, foto Pixabay Olesenovi jsou přesvědčeni, že je blesky z nějakého důvodu pronásledují, foto Pixabay

První případ se odehraje v květnu roku 1899. Christ Olesen (†1899), kterému je v té době pouhých 23 let, jede navštívit svou snoubenku a jejího otce. Blesk se objeví z ničeho nic, prorazí střechu domu i stropy a Christa zasáhne.

Jeho snoubenka s otcem jsou naprosto v pořádku, Christ ale na následky zásahu zemře. O dvacet let později se příběh zopakuje. V roce 1921 se Christův starší bratr Ole (†1921) vydá za lehké letní bouřky nakrmit dobytek.

U vrat stodoly ho ale trefí blesk a on taktéž umírá. Rodina začíná mít poprvé podezření, že něco není úplně v pořádku. Byli sourozenci nějak propojení? Mohli blesky přitahovat?

Jejich sestra Christine se od těchto chvil bojí vycházet z domu a je přesvědčená, že ji čeká stejný osud jako její bratry. Celý život prožije ve strachu a z dalších událostí jejího života se zdá, že v oprávněném.

Blesky zabily několik členů rodiny Olesenových, foto Pixabay
Blesky zabily několik členů rodiny Olesenových, foto Pixabay

Prokletí sourozenců?

Bill Olesen, Christinin vnuk, se na jaře 1941 rozhodne babičku navštívit. Během jednoho ze společných večerů se zdá, že blesky si přišly i pro Christine. Nad domem začne zuřit bouře.

Christine v obavách o svůj a vnukův život Billa vytáhne z postele a přesvědčuje ho, aby se šli schovat do auta. Bill neochotně souhlasí.

Když procházejí obývacím pokojem, blesk prolétne skrz jednu ze zdí, udělá do ní obrovskou díru a následně se dokonce odrazí od kovové skříňky! Jen zázrakem se ani jednomu z nich nic nestane. Christine se ale následně sesype. Šly blesky skutečně po ní?

Bill zprvu žádné souvislosti mezi událostmi nevidí, než začnou blesky pronásledovat i jeho. Znovu ale uplyne dvacet let. V roce 1961 si Bill se svou dcerou připravují v kuchyni večeři, když skrz okno prolétne kulový blesk.

Zasáhne toustovač a zničí elektrické vedení v celém domě. Bill i dcera jsou otřesení, ale v pořádku.

Olesenovi jsou přesvědčeni, že je blesky z nějakého důvodu pronásledují, foto Pixabay
Olesenovi jsou přesvědčeni, že je blesky z nějakého důvodu pronásledují, foto Pixabay

Genetika nebo nadpřirozeno?

Jen o pět let později blesk zasáhne Billovu sestřenici Connie. Ta po práci kráčí ke svému autu, když ji náhle zasáhne „výboj ze země, vypadající jako blesk“, jak tvrdí očití svědci. Connie přežije, má ale dočasně ochrnuté končetiny.

Poslední zdokumentovaný případ proběhne v roce 1966. Bradley Hampbel, pocházející ze čtvrté generace Olesenových, je na návštěvě u prarodičů.

Při cestě do stodoly ho blesk jen těsně mine, utvrdí ho ale v rodinných teoriích o pronásledování jeho příbuzných blesky. Ačkoliv dodnes mnoho lidí tvrdí, že se jednalo o souhry náhod, žijící členové rodiny si to nemyslí.

Věří, že blesky skutečně nějak přitahují. Uvažují buď o genetice nebo o nadpřirozenu. Druhé teorii by prý nahrávaly shody míst či časů, v nichž k zásahům došlo, s určitostí ale rodina události vysvětlit nedokáže. Dozví se někdy, co za pronásledování blesky stojí?

Foto: Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od 8.12.2023 1.4tis
U výběžku české hranice s Rakouskem se nachází lokalita, kam mají být na přelomu let 1944 a 1945 nacisty sváženy záhadné bedny. Co odhalilo poválečné pátrání?     Hukot motoru nákladního automobilu utichá. Vůz zastavuje pod zalesněnou strání vrchu Myslivna. Vzápětí jeho posádka vytahuje z auta bedny a překládá je na koňský povoz. Tyto věci
od 8.12.2023 1.5tis
Prastará propast, na jejíž dno nelze pohlédnout, prý obsahuje nejzkaženější vodu na světě a stoupají z ní jedovaté výpary. Podle legendy má jít o vězení pro zlé duchy, démony a duše tyranů. Některými historiky je Barhút označován za sopku, která jednoho dne ukončí život na Zemi. Podobně o propasti hovoří i různé náboženské texty.   Tajemná propast leží v údolí Hadramút na východě Jemenu
od 7.12.2023 2.4tis
Reverend Kunz bez vědomí církve praktikuje exorcismus. Nakonec je nalezen v tratolišti krve, podříznutý, brutálně zbitý, v uzamčeném prostoru, kam se podle všeho nikdo nemohl dostat. Zabili ho pozemští zločinci, nebo nadpřirozené síly, v něž tolik věřil? Dne 3. března 1998 nahrává v rádiovém studiu sedmašedesátiletý reverend Alfred Kunz (1931–1998) několik d
od 6.12.2023 2.5tis
Zákon všeobecné gravitace, zákony pohybu a mnoho dalších nejen fyzikálních objevů, to je monumentální odkaz, který po sobě zanechal Sir Isaac Newton. Zabýval se ale i nadpřirozenem a v jeho textech se našlo jedno znepokojivé poznání – letopočet konce světa! Zbývá lidstvu už jen 38 let? O obrovském příspěvku Angličana Isaaca Newtona (1642–1727) světové fyz
od 6.12.2023 3.0tis
Za druhé světové války zde fungovalo výcvikové diverzní středisko, kterým prošli i českoslovenští parašutisté. Kdoví, možná i oni zaslechli něco z místních legend, které se týkaly tajemného tvora v jezerních hlubinách. Řeč jde o jezeře Loch Morar ve Skotsku. Samozřejmě, nejslavnějším jezerním monstrem ve Skotsku je tvor, který se údajně ukrývá v je
reklama
reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Ovesné perníčky s arašídovým máslem
tisicereceptu.cz
Ovesné perníčky s arašídovým máslem
Zdravější varianta oblíbených vánočních perníčků. Mouku nahradí jemné ovesné vločky a klasický cukr vyměňte za hnědý kokosový. Budete překvapeni, jak skvěle chutná kombinace arašídového másla a perník
Islanďané mají společné předky s Indiány
epochaplus.cz
Islanďané mají společné předky s Indiány
Genetika je jedním velkým dobrodružstvím. Přicházejí stále nové výzkumy. Vědci například luští původ indiánů, zajímavé je třeba to, že se stopy jejich DNA vyskytují i na místech, kde bychom to nejspíše nečekali. Pátrání po genetickém původu Islanďanů v roce 2010 přineslo překvapující zjištění. Podle španělských výzkumů dorazila na Island už v 10. století žena ze Severní Ameriky.
Umí být jeden druhému oporou
nasehvezdy.cz
Umí být jeden druhému oporou
V letošním roce oslavil oblíbený moderátor a herec Jan Kraus (70) jubilejní sedmdesáté narozeniny. Žádné velké oslavy se ovšem nekonaly, jelikož je moderátor jednoduše nemá v oblibě. Pokud tak na n
Zřícenina Andělská Hora: Nejkrásnější ruina Českého království
epochanacestach.cz
Zřícenina Andělská Hora: Nejkrásnější ruina Českého království
Hrad opředený mnoha pověstmi, sídlo mocných mužů i samotného panovníka i přírodní jeviště jednoho z nejslavnějších českých filmů. To všechno je Andělská Hora, romantická zřícenina na Karlovarsku. Podle pověsti založil hrad Andělská Hora krutý muž jménem Ursinus, který do českých zemí unesl krásnou Alvínu, dceru anglického krále Tristana. Alvína byla laskavá jako anděl, ale trpěla pod
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
iluxus.cz
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
Slavnostní galavečer vyhlášení výsledků mezinárodní soutěže o nejlepší destilát a likér Czech National Spirits Competition 2023 proběhl v reprezentativních prostorech Strahovského kláštera v sobotu 2.
Vyhynutí dinosaurů má jasného viníka
21stoleti.cz
Vyhynutí dinosaurů má jasného viníka
Vyhynutí obřích druhohorních plazů je spojováno s dopadem asteroidu zvaného Chicxulub, který vyvolal celou škálu potenciálně smrtících důsledků. Který z nich byl skutečným viníkem vyhynutí dinosaurů?
Podivný mikro-spánek tučňáků uzdičkových
21stoleti.cz
Podivný mikro-spánek tučňáků uzdičkových
Péče o mládě vyžaduje po rodičích tučňácích velké oběti. Jeden, sedící na vejcích, musí být stále ve střehu, aby ho ochránil před predátory, zatímco druhý rodič loví kořist. Jak to ustát bez dostatečn
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Svátečně rozzářené okno
panidomu.cz
Svátečně rozzářené okno
Plný parapet drobných vánočních dekorací, bezpečné svícny, umělý sníh, světýlka, samolepky, spreje a šablony… Okno zkrátka o Vánocích nemůže zůstat prázdné! Tu kouzelnou a neopakovatelnou atmosféru milují především ženy. Však se na to všelijaké zdobení těší celý rok a nedají se odradit, ani když je partner zapřísáhlý nepřítel vánočních svátků a bručoun, který by nejraději
Kamarádka se mi moc protiví!
skutecnepribehy.cz
Kamarádka se mi moc protiví!
Moje kamarádka ze školy to uměla vždy roztočit, což jsem jí vždy trochu záviděla. Ve společnosti na sebe strhne veškerou pozornost. Už od školy jsem s ní vždy ráda chodila na pařby a později už jen na fajn večery, kolikrát jen ve dvou. Sice na sebe strhávala vždy pozornost všech mužů okolo, ale příliš mi to nevadilo.
Proč se krtkům v zimě zmenšuje hlava?
epochalnisvet.cz
Proč se krtkům v zimě zmenšuje hlava?
„Zmenši tělo, budeš míň hladovět!“ Pod tímto heslem se snaží přečkat zimu krtci. Zimní spánek si totiž nemohou dovolit, brání tomu jejich metabolismus, který patří mezi vůbec nejaktivnější mezi savci.
Děsirée Clary dostala jako náplast na zklamání švédskou korunu
epochaplus.cz
Děsirée Clary dostala jako náplast na zklamání švédskou korunu
Dává jí úkol, který splnit nemůže. Donutit rodiče, aby jí hned povolili se vdávat. Taková opovážlivost! To si nemůže dovolit. Je jasné, že tohle znamená jediné: definitivní konec. Bernardine Eugénie Désirée Clary (1777–1860) z francouzského Marseille se v roce 1793 náhodně seznámí s Josephem Bonapartem. Setkává se i s jeho rodinou, zamiluje se do Josefova bratra Napoleona (1769–1821) a